dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 319
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 6379
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Jacek coś Ci blokuje odbiór ciepła - poszukaj co. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Kolego a mógłbys rozwinąc swoja sugestie. Jestem nowy w tym temacie i nie bardzo wiem co i gdzie sprawdzac

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    a&zb

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    U mnie 4,0 / 1,2 przy temp zewnętrznej -3,0

  4. #24

    Domyślnie

    Na pocieszenie podam Wam mój wynik.

    Po 20 minutach pracy sprężarki 0,9/-3,1 temperatura na zewn. -5

    Z jednej strony rozumiem, budynek nieocieplony od zewn., brak podbitki, parapetów, czyli generalnie mostek na mostku termicznym. Wilgoci też od cholery, aż czuć ją w powietrzu, ale żeby już po 20 minutach osiągnąć takie temperatury to chyba lekka przesada... Co sądzicie?

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Moja instalacja chodzi od 07-11-10 , jeszcze tam nie mieszkam . Utrzymuje temperaturę ok 19-19,5 stopnia. budynek ocieplony , brak podbitki , wszystko generalnie schnie jescze. Za tydzien biore sie za malowanie. U mnie po ok godzinie pracy sprężark przy obecnej temp -6 stopni ok 1,5 do ok -3,5

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Jacek - za mały odbiór może być spowodowany słabą pompą GZ, brudnymi filtrami, małym ciśnieniem, zapowietrzeniem, ogólnie małym układem lub zamkniętymi/zapowietrzonymi pętlami,

    dekar aby pozybyć się wilgoci teraz wystarczy dobrze wietrzyć i trochę grzać.
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Poczym mozna stwierdzic iz mam problemy z odbiorem ciepła ? Różnice górnego źródła mam ok 8 stopnii np teraz gdy na zewnątrz jest -6 stopni to woda z pompy ma ok 32 stopnie a powrót ok 24 stopni.W instrukcji Nibe podaje że ma byc od 5-10 stopni różnicy

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek150 Zobacz post
    Od wczoraj zrobiłem test . Od godz 20 do godz 19 dzisiaj. Spręzarka chodzila 14 godzin i 17 razy się załączała.
    tu piszesz ile masz włączeń.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witam!
    A u mnie od paru dni temperatura wejścia DZ się nie zmienia wcale i cały czas jest +2.
    Temp wyjścia troszkę się rusza i jest pomiędzy -1 a +5
    Najgorzej, że nie mam jeszcze odpalonej wentylacji i codziennie majstry zdrowo wietrzą.

  10. #30

    Domyślnie

    U mnie 2 dni temu DZ po kilku godzinach jak i po całej nocy +1.4/-0.4. Jak na razie to najniższe temperatury w tym roku.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek150 Zobacz post
    Czyli u mnie rewelacji nie ma majac 2 stopnie na plusie na wejsciu i 2 na minusie na wyjściu. Może cos sie poprawi.
    Zimą nie ma się co poprawić. Poprawi się na wiosnę Kolektor daje Ci teraz +2 stopnie w czasie dosyć chłodnej zimy, więc czego jeszcze od niego wymagać ? Żeby nie było -2, musiałbyś uzyskać większy przepływ glikolu przez pc, żeby nie schładzała wody do -2, tylko np. do -0.5. Jeśli Twoja obiegówka pracuje na max, to żeby to osiągnąć musiałbyś dać większą, ale nie jestem przekonany czy warto kombinować. Mogło by się wtedy okazać, że zasilanie DZ nieco spadnie, np. do +1.5, ale to trudno powiedzieć, musiałbyś sprawdzić experymentalnie.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj 3.0 stopnie na wejściu i -0,8 na wyjściu do DZ. A na zewnątrz 10 stopni na plusie i wiatr.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Jacek coś Ci blokuje odbiór ciepła - poszukaj co. pozdr adam
    Cytat Napisał Jacek150 Zobacz post
    Kolego a mógłbys rozwinąc swoja sugestie. Jestem nowy w tym temacie i nie bardzo wiem co i gdzie sprawdzac
    Cytat Napisał Jacek150 Zobacz post
    Od wczoraj zrobiłem test . Od godz 20 do godz 19 dzisiaj. Spręzarka chodzila 14 godzin i 17 razy się załączała.
    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    tu piszesz ile masz włączeń.
    To dużo, mało, czy OK?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Właśnie nie wiem. Wydaje mi sie że jest wszystko w normie. Na razie mam prąd budowlany na dzialce wiec nie kombinuję jak inni z grzaniem w drugiej taryfie.

  15. #35

    Domyślnie

    Witam! Podłączam się do tego wątku z małą zagadką. Mianowicie martwi mnie mała różnica temperatur wejścia/wyjścia z mojej PC [Vitocal 242-g ~10kW] Pompa uruchomiona w kwietniu 2010 i przy największych obciążeniach temperatura stabilizuje się na 1,5/-0,5. Ile by pompa nie chodziła różnica wynosi ZAWSZE 2 stopnie. Moim zdaniem trochę mało - ktoś doradzi co z tym zrobić albo poinformuje czym to jest spowodowane? Pozdrawiam i czekam na sugestie. Kompletnym tłukiem nie jestem i mam pozwolenie od instalatora na jakieś drobne dłubaniny w urządzeniu (w zakresie ustawień z poziomu użytkownika i instalatora).

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotu6 Zobacz post
    martwi mnie mała różnica temperatur wejścia/wyjścia z mojej PC
    Nie ma się czym martwić, to nic złego. Masz może minimalnie za duży przepływ wody dz, a więc małe opory przepływu (nic tylko się cieszyć) lub dużą obiegówkę. Jeśli różnica by wzrastała w czasie, to by świadczyło o zapychającym się filtrze, który trzeba by przeczyścić. Sprawdź jaką obiegówka ma moc na którym biegu i ewentualnie możesz zmniejszyć bieg obiegówki, ale ja bym tego nie robił. Policz ile prądu zaoszczędzisz zmieniając bieg obiegówki i czy warto to zmieniać, bo podwyższając różnicę temperatur na pc powodujesz spadek jej mocy i COP. Oczywiście, podwyższając różnicę o 1-2 stopnia nie zauważysz spadku cop i mocy pc, bo będą to bardzo małe wartości.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  17. #37

    Domyślnie

    Ja po 6h pracy mam teraz w poziomym 1,7 oC/-1,4 oC. Najniższa (złapana) w lutym była 1 oC/-2 oC

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Mała różnica to nic złego ale ale układ chłodniczy lubi około 4-5 C .Ponadto macie niepotrzebne zużycie prądu przez pompę DZ .Proponuje obniżyć bieg pompy.

  19. #39

    Domyślnie

    Znowu mnie podłamujecie. Popatrzyłem wczoraj i po 1,5 godzinnej pracy miałem 0,8/-2,5 . Muszę ogłosić konkurs na najbardziej oziębłe DZ, to wreszcie będę w czołówce .

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Znowu mnie podłamujecie. Popatrzyłem wczoraj i po 1,5 godzinnej pracy miałem 0,8/-2,5 . Muszę ogłosić konkurs na najbardziej oziębłe DZ, to wreszcie będę w czołówce .
    U mnie przez ponad 2 miesiące utrzymywało się +1/-4 st. C (po całej nocy grzania). Ostatnio było już +1,5/-3,5 st. C. Wczoraj była pierwsza noc, kiedy PCi nie działała - po słonecznym dni w dom utrzymuję się do rana +22 st. C.

Strona 2 z 319

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony