dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 243 z 319
Pokaż wyniki od 4.841 do 4.860 z 6379
  1. #4841

    Domyślnie

    Grzeję od września, temp dolnego źródła na chwilę obecną to 2/-1, czasami 2/-2
    Ciekawe czy starczy mi ciepła w ziemi do wiosny... ))
    Przy okazji, to nie jest tak że jak DZ zejdzie poniżej zera to potem już szybko poleci w dół z racji obrarzniętej ziemi w około rur?

  2. #4842
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    KOCHANI FORUMOWICZE,
    już dwunasty raz dzieci z Ogniska Marymont przygotowały prace na aukcję. Są w tym roku też prace Tajemniczej Forumowiczki, które przesłała kartki do Ogniska.
    Zapraszamy do licytowania.
    Dzieci wiedzą, że my nie zawodzimy. Mieć pod choinkę prace dziecka - to podnosi na sercu, to radość, to prawdziwe święto...

    Aukcja trwa do 17 grudnia do godziny 22. A w poniedziałek wysyłamy prace.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-dzieci-zobacz http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy



    Pozdrawiam

  3. #4843

    Domyślnie

    Czy możecie podać jaki uzyskujecie COP dla CO a jaki dla CWU ?

  4. #4844
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba34 Zobacz post
    Czy możecie podać jaki uzyskujecie COP dla CO a jaki dla CWU ?
    Kolego to nie ten wątek, zachęcam do zajrzenia TUTAJ

    Wracając do tematu po trzech godzinach grzania CO



    A to odczyt po kolejnej godzinie

    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #4845

    Domyślnie

    U mnie po 3 jak i po 4h.

    7.0/5.2

  6. #4846

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    U mnie po 3 jak i po 4h.

    7.0/5.2
    ja to chyba nie muszę już odczytów robić...wystarczy że spojrzę na twój wpis i odejmę 1
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #4847

    Domyślnie

    Często mamy podobne temperatury na DZ
    Ostatnio edytowane przez jgrolik ; 15-12-2017 o 20:28

  8. #4848
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    u mnie druga seria próby wysuszenia wylewek, po kilku dniach pracy prawie non stop temperatury stabilizują sie na
    2,6/-0,6 (2 sondy 120, 9,66kW)
    i już nie spadają, ale pompa pewnie bierze z 70% tego co by mogła z gruntu po grzeje do 45-46 stopni na zasilaniu, Gdy zrobiłem przerwe, ochłodziłem troche dom i właczyłem ponownie, to po kilku godzinach temperatury były 2,8/-1,1, ale potem(24h) przy ciągłej pracy wraz ze wzrostem temp zasilania znów ustabilizowały się na 2,6/--0,6
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  9. #4849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dlaczego doprowadzasz do tak wysokich temp. zasilania? Daj sobie z tym spokój zanim wyziębisz DZ na dobre.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #4850
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    778

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    u mnie druga seria próby wysuszenia wylewek, po kilku dniach pracy prawie non stop temperatury stabilizują sie na
    2,6/-0,6 (2 sondy 120, 9,66kW)
    i już nie spadają, ale pompa pewnie bierze z 70% tego co by mogła z gruntu po grzeje do 45-46 stopni na zasilaniu, Gdy zrobiłem przerwe, ochłodziłem troche dom i właczyłem ponownie, to po kilku godzinach temperatury były 2,8/-1,1, ale potem(24h) przy ciągłej pracy wraz ze wzrostem temp zasilania znów ustabilizowały się na 2,6/--0,6
    Mam nadzieję, że PC pracuje głównie na grzałce przy tym wygrzewaniu posadzki albo po prostu masz zablokowaną sprężarkę ( link ), W sieci znajdziesz trochę informacji na temat skutków zamrożenia dz.

  11. #4851

    Domyślnie

    W ciągu 10 dni kolejny stopień w dół a więc już 1/-2, :/

  12. #4852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregorianin Zobacz post
    W ciągu 10 dni kolejny stopień w dół a więc już 1/-2, :/
    Jakie DZ...?
    Jaka pompa ciepła...?
    Jaki dom...?
    Ile średnio na dobę pracuje pompa...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #4853
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Mam nadzieję, że PC pracuje głównie na grzałce przy tym wygrzewaniu posadzki albo po prostu masz zablokowaną sprężarkę ( link ), W sieci znajdziesz trochę informacji na temat skutków zamrożenia dz.
    Nie, grzałka włączyła się tylko przy wchodzeniu na tak wysoką temperaturę, a potem juz samo utrzymywanie to tylko sprężarka. Co do zamrożenia dolnego źródła to temperatura jest monitorowana i jak narazie radzi sobie OK. Tak jak wspomniałem pompa na takich temperaturach pracuje pewnie z 70% wydajności to znaczy że jesli teraz np pracuje 21h/24h to przy normalnych temperaturach na zasilaniu(poniżej 35 stopni) wyciągnełaby tyle samo ciepła z gruntu w 15h/24h a tryb pracy typu 2h grzania i ponad 1h przerwy to chyba normalna sprawa dla dolnego źródła
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  14. #4854

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jakie DZ...?
    Jaka pompa ciepła...?
    Jaki dom...?
    Ile średnio na dobę pracuje pompa...?
    Pompa Danfoss Opti 6 / 6kW
    Dom parterowy, 100mkw + 50mkw garaż (ogrzewany cały dół czyli łącznie z garażem), do tego nieogrzewany strych około 160m, na razie strych i garaż otwarty bo niema drzwi wewnętrznych, dlatego nie przykręcam poszczególnych obwodów i grzeję równo 19 stopni w pomieszczeniach. Pompa pracuje jakieś 8h/dobę. Garaż odizolowany od deki i domu dodatkowo styropianem 10cm od środka więc można tam przykręcić ogrzewanie.
    Ocieplenie domu to 20cm styropian grafitowy na zakładkę 0.032, brak balkonów, ocieplone słupy, okna 3szyby z ciepłym montażem, podłoga 10-13cm styropianu, fundamenty 15cm styrodur. Dach 20cm pianki poliuretanowej, na strychu jest tylko 1stopień mniej niż na dole gdzie jest ogrzewanie. W domu jest równo 3 stopnie mniej niż na zasilaniu podłogówki więc raczej dobrze to wygląda.
    DZ 360mb na głębokości 1.3-1.6m, grunt gliniasty, b. wilgotny.
    Rekuperacja na taniutkim vents 300mini a1.
    Grzeję od połowy września br, dom nowy, ogrzewany pierwszy raz, na razie WU nie grzeję.
    Zastanawiam się czy temperatura DZ nie spada zbyt szybko i do jakiej wartości można że tak to ujmę... spać spokojnie?

    Dzięki za odp.
    Ostatnio edytowane przez gregorianin ; 20-12-2017 o 23:57

  15. #4855
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregorianin Zobacz post
    Pompa Danfoss Opti 6 / 6kW
    Dom parterowy, 100mkw + 50mkw garaż (ogrzewany cały dół czyli łącznie z garażem), do tego nieogrzewany strych około 160m, na razie strych i garaż otwarty bo niema drzwi wewnętrznych, dlatego nie przykręcam poszczególnych obwodów i grzeję równo 19 stopni w pomieszczeniach. Pompa pracuje jakieś 8h/dobę. Garaż odizolowany od deki i domu dodatkowo styropianem 10cm od środka więc można tam przykręcić ogrzewanie.
    Ocieplenie domu to 20cm styropian grafitowy na zakładkę 0.032, brak balkonów, ocieplone słupy, okna 3szyby z ciepłym montażem, podłoga 10-13cm styropianu, fundamenty 15cm styrodur. Dach 20cm pianki poliuretanowej, na strychu jest tylko 1stopień mniej niż na dole gdzie jest ogrzewanie. W domu jest równo 3 stopnie mniej niż na zasilaniu podłogówki więc raczej dobrze to wygląda.
    DZ 360mb na głębokości 1.3-1.6m, grunt gliniasty, b. wilgotny.
    Rekuperacja na taniutkim vents 300mini a1.
    Grzeję od połowy września br, dom nowy, ogrzewany pierwszy raz, na razie WU nie grzeję.
    Zastanawiam się czy temperatura DZ nie spada zbyt szybko i do jakiej wartości można że tak to ujmę... spać spokojnie?

    Dzięki za odp.
    Pompy ciepła gruntowe pracują do -5st C ne wejściu. Przy najsilniejszych zimach w historii, grunt przemarzał do 100 cm.
    U mnie pompa 6,2KW pracuje na 200m wymienniku i grzeje całe 160m2. Temperatura dz. w chwili obecnej po 3,5h grzania 4/1.
    Bez zmartwień pompuj ile tylko potrzebujesz.

  16. #4856

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Często mamy podobne temperatury na DZ
    ano...ty masz wyższe o ten 1C, bo inwerter

    wczoraj po 2h pracy 5,7C na wejściu...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #4857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Pompy ciepła gruntowe pracują do -5st C ne wejściu. Przy najsilniejszych zimach w historii, grunt przemarzał do 100 cm.
    U mnie pompa 6,2KW pracuje na 200m wymienniku i grzeje całe 160m2. Temperatura dz. w chwili obecnej po 3,5h grzania 4/1.
    Bez zmartwień pompuj ile tylko potrzebujesz.
    Ważne na jakiej powierzchni ten wymiennik jest rozłożony..to że kolega ma 360mb rury jeszcze nic nie znaczy...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #4858

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ważne na jakiej powierzchni ten wymiennik jest rozłożony..to że kolega ma 360mb rury jeszcze nic nie znaczy...
    Odległość rur od siebie to 1m, układane równolegle, nie chciałem spiralnie.

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Pompy ciepła gruntowe pracują do -5st C ne wejściu. Przy najsilniejszych zimach w historii, grunt przemarzał do 100 cm.
    U mnie pompa 6,2KW pracuje na 200m wymienniku i grzeje całe 160m2. Temperatura dz. w chwili obecnej po 3,5h grzania 4/1.
    Bez zmartwień pompuj ile tylko potrzebujesz.
    W takim tempie to -5 stopni osiągnę jeszcze na długo przed końcem zimy, dzisiaj rozmawiałem z wykonawcą, oznajmił że temperatura na wejściu jest lekko niepokojąca ale mam obserwować. Gwarantuje działanie mojego układu do -12c na wejściu.
    Ostatnio edytowane przez gregorianin ; 21-12-2017 o 21:33

  19. #4859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregorianin Zobacz post
    Odległość rur od siebie to 1m, układane równolegle, nie chciałem spiralnie.



    W takim tempie to -5 stopni osiągnę jeszcze na długo przed końcem zimy, dzisiaj rozmawiałem z wykonawcą, oznajmił że temperatura na wejściu jest lekko niepokojąca ale mam obserwować. Gwarantuje działanie mojego układu do -12c na wejściu.
    W takim razie twój wykonawca mało wie o pompach ciepła. Gwarantuje -12st C na wejściu? Czy na wyjściu? Ja przy tym już widzę bryłę lodu i uszkodzony parownik.
    Jakoś od 5 lat nie mogę zejść poniżej 0 na wejściu. Udało mi się to tylko raz chwilowo przy -20 st mrozach, kiedy to pc pracowała przez 20h na dobę.
    Z założenia przyjmuje się na wejściu 0 st C.

  20. #4860

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    W takim razie twój wykonawca mało wie o pompach ciepła.
    Wolałbym bym nie wdawać się w dyskusje kto wie na temat takich rzeczy więcej. On przez naście lat działalności montując po kilka instalacji w roku chyba "coś tam" siłą rzeczy musi wiedzieć, tym bardziej że działa to poprawnie u każdego, kogo odwiedziłem.

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Gwarantuje -12st C na wejściu? Czy na wyjściu?
    Mowa oczywiście o wejściu.

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Ja przy tym już widzę bryłę lodu i uszkodzony parownik.
    Nie jestem specjalistą w temacie jak Ty ale... w mojej PC fabryczny nastaw alarmu temp. dolnego źródła to -10C więc chyba jest cień szansy że jednak wie co mówi?

    Bardziej interesuje mnie jednak pytanie które zadałem wcześniej i nie dostałem odpowiedzi, mianowicie czy po zejściu na DZ poniżej zera (mowa naturalnie o zasilaniu), spadek temperatury zaczyna gwałtownie przyspieszać na skutek obladzania się ziemi wokół rur?

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez gregorianin ; 23-12-2017 o 02:31

Strona 243 z 319

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony