dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 157
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 3134
  1. #1921
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    Estetyczno-psychiczna widze roznice, jesli zakladasz, ze nadproze z cegly rowniez peknie - na fudze bedzie to niewidoczne
    Ja estetyczno-psychicznych różnic nie widzę, gdybyś się przypatrzył to zauważył byś że powyżej na fugach cegieł też puściło. Zdaję sobie sprawę że taki piec musi popękać w kilku miejscach a fotki zamieściłem nie dlatego że mnie to martwi

  2. #1922
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    To wszystko nagłe wzrosty temperatur i praca materiałów ..
    Darek B

  3. #1923

    Domyślnie

    Pytanie do sympatycznego Piotra - dotyczy sterownika Tatarek. Po zaniku napięcia automatycznie otwiera się przepustnica na 100%, czy da się ją na powrót zamknąć czy mieć to w nosie niech wietrzy komin? Po za tym Twój piecyk dalej mi się podoba. Pozdrowienia dla ekipy z szefem na czele!

  4. #1924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Pytanie do sympatycznego Piotra - dotyczy sterownika Tatarek. Po zaniku napięcia automatycznie otwiera się przepustnica na 100%, czy da się ją na powrót zamknąć czy mieć to w nosie niech wietrzy komin? Po za tym Twój piecyk dalej mi się podoba. Pozdrowienia dla ekipy z szefem na czele!
    Można "mieć w nosie", jeśli to sporadyczne zjawisko (raz na miesiąc). Przy częstszych zanikach napięcia na dłużej, można dorobić wajchę zamykania ręcznego. Przy krótkich wyłączeniach, gdy wróci napięcie, można przejść na opcję MANUAL, i zapobiec wychładzaniu obsługując sterownik ręcznie.

    Pozdrawiam górala niskopiennego

  5. #1925
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Proszę o poradę w sprawie skutecznego separatora(odkurzacza) do wybierania sadzy.
    Nie chodzi o popiół, ale o sadzę. Na pewno macie spore doświadczenie więc liczę tu, że coś się dowiem. Jakoś miotełka już mi się znudziła
    Pozdrawiam.

  6. #1926
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Ktoś może testował taki separator(wygląda sensownie):
    http://allegro.pl/separator-karcher-...689124484.html

  7. #1927
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Proszę o poradę w sprawie skutecznego separatora(odkurzacza) do wybierania sadzy.
    Nie chodzi o popiół, ale o sadzę. Na pewno macie spore doświadczenie więc liczę tu, że coś się dowiem. Jakoś miotełka już mi się znudziła
    Pozdrawiam.
    Jakoś nikt nie chce się pochwalić czym czyści np odbiornik z sadzy.

  8. #1928
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Pewnie miotełka idzie w ruch.
    Podzwoniłem już trochę po handlowcach i nie mieli nic do powiedzenia w temacie. Z filtrem hepa zaraz się zapcha, a z sitkowym przeleci sadza do odkurzacza.
    Stanęło na tym, że zamawiam dwa tanie separatory, połączę je szeregowo i wepnę do odkurzacza.

  9. #1929
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Pewnie miotełka idzie w ruch.
    Podzwoniłem już trochę po handlowcach i nie mieli nic do powiedzenia w temacie. Z filtrem hepa zaraz się zapcha, a z sitkowym przeleci sadza do odkurzacza.
    Stanęło na tym, że zamawiam dwa tanie separatory, połączę je szeregowo i wepnę do odkurzacza.
    No to będzie taniej stanie na miotełce Ciekawe czy taki separator z cyklonem by sobie z sadzą poradził.

  10. #1930
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Kaminer wprowadził teraz 2 nowe odkurzacze po 1200W z podwójnymi filtrami - płócienny stożkowy i hepa.
    Stoją już u mnie od ponad tygodnia ale w ciągu dnia nie ma czasu by strzelić im fotki i w ofertę wrzucić. Może jutro się uda i podeślę tu na forum.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  11. #1931
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    Kaminer wprowadził teraz 2 nowe odkurzacze po 1200W z podwójnymi filtrami - płócienny stożkowy i hepa.
    Stoją już u mnie od ponad tygodnia ale w ciągu dnia nie ma czasu by strzelić im fotki i w ofertę wrzucić. Może jutro się uda i podeślę tu na forum.
    A próbowałeś używać go do sadzy?

  12. #1932

    Domyślnie

    Wyciagalem juz kilka razy sadze poprzez odkurzacz kominkowy, jest tam filtr podobny do filtra samochodowego tylko w ksztalcie rury. Zgadza sie, ze sie zapycha, ale wystarczy go postukac i wiekszosc sadzy odpada, tak jak popiol. Po ostukaniu filtra nadal jest szary (kiedys byl bialy) co oznacza, ze nie jest zapchany.

  13. #1933
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A próbowałeś używać go do sadzy?
    nie, ale jeśli chcesz to wyślę Ci go. Jak się nie sprawdzi to mi go odeślesz, a jak efekt będzie zadowalający to go po prostu zakupisz bez kosztów transportu które wezmę na siebie
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  14. #1934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Pewnie miotełka idzie w ruch.
    Podzwoniłem już trochę po handlowcach i nie mieli nic do powiedzenia w temacie. Z filtrem hepa zaraz się zapcha, a z sitkowym przeleci sadza do odkurzacza.
    Stanęło na tym, że zamawiam dwa tanie separatory, połączę je szeregowo i wepnę do odkurzacza.
    Nie odzywałem się, bo ostatni raz czyściłem... 4 lata temu . Kupię i przećwiczę. W końcu trochę sadzy mi się nazbierało, więc ja usunę. Prawdę powiedziawszy nadal nie muszę...

  15. #1935
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Też tak kiedyś miałem Piotr
    Jednak jeśli przez sezon przepuści się ponad 10 mp przez piec, to warto go odświeżyć. Dobry sprzęt do tego zachęca a miotełka to tylko jak się już musi, wiec przesuwa się czyszczenie na następny sezon. Dobrze byłoby dotrzeć do niezawodnego "pogromcy sadzy"

  16. #1936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To, że nie mam sadzy, nie oznacza że nie palę...Rocznie ok 50 mp. Dom, warsztaty, ekspozycje, laboratorium...Tyle, że mam systemy nie wymagające tak częstej obsługi, dobre drewno, sezonowane co najmniej 3 lata i dosuszane przed włożeniem do pieca. Kominy zaś samoczyszczące. Kominiarz robi tylko raz w roku inspekcję.

  17. #1937
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Swego czasu przepuściłem 60 mp przez jedno urządzenie przez 4 sezony. Po czyszczeniu okazało się, ze nie warto tak długo przeciągać. W poprzednim sezonie paliłem w przeważającej ilości cienkim i świeżo ściętym świerkiem sezonowanym 5 miesięcy. Odłożyła się więc w odbiorniku taka miękka jak puch sadza. Mogę oczywiście udrożnić tylko oba przejścia do odbiornika i jechać przez następny sezon. Na świerku z posuszu taka historia nie występowała . Jednak jeśli ma się w domu piece, to i warto jakby co dysponować pogromcą sadzy, bo i tak dzień czyszczenie prędzej czy później nadejdzie.

  18. #1938
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    nie, ale jeśli chcesz to wyślę Ci go. Jak się nie sprawdzi to mi go odeślesz, a jak efekt będzie zadowalający to go po prostu zakupisz bez kosztów transportu które wezmę na siebie
    Dzięki za propozycję, dam sobie spokój poczekam jeszcze ze 3 lata z czyszczeniem skoro Piotr może.

  19. #1939
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Nie mam dobrej wiadomości.
    Nabyłem 2 separatory "kaminer", połączyłem je szeregowo, a filtr w każdym okręciłem dodatkowo dość przepuszczalnym materiałem. Podpiąłem domowy odkurzacz i zabrałem się za tę sadzę. Sadza przeleciała do odkurzacza i zapchała jego filtry. Robota w połowie została przerwana z braku ciągu.
    Jeden mit obalony.
    Następnym razem użyję silniejszego odkurzacza, który przystosowany jest do sprzątania pyłów budowlanych. Być może taki zestaw dodatkowo podrasowany, będzie miał szansę.
    Pozdrawiam.

  20. #1940
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Nie mam dobrej wiadomości.
    Nabyłem 2 separatory "kaminer", połączyłem je szeregowo, a filtr w każdym okręciłem dodatkowo dość przepuszczalnym materiałem. Podpiąłem domowy odkurzacz i zabrałem się za tę sadzę. Sadza przeleciała do odkurzacza i zapchała jego filtry. Robota w połowie została przerwana z braku ciągu.
    Jeden mit obalony.
    Następnym razem użyję silniejszego odkurzacza, który przystosowany jest do sprzątania pyłów budowlanych. Być może taki zestaw dodatkowo podrasowany, będzie miał szansę.
    Pozdrawiam.
    tak wygląda sitko w tym co kupiłeś


    a tak wyglądają oryginalne filtry w nowych odkurzaczach,


    na filtr hepa można nałożyć worek płócienny


    myślę że zakup jednego porządnego odkurzacza dałby lepszy efekt od spięcia 2 najprostszych separatorów.
    Dodatkowo odpada prawdopodobieństwo skatowania domowego odkurzacza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31877439.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	333681   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	86625da3bf834a26e871d5cd15129bd2.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	333682   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36779354.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	333683  
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Strona 97 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony