dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 157
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 3134
  1. #2181
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    To co piszesz dotyczy tylko kanałów pionowych i ruchu spalin do góry. W kanałach opadowych jest inaczej, przy grawitacji "nie ma" warstwy laminarnej.
    Tak dla małego sprostowania, pionowy kanał opadowy (spalinowy), wokół niego pionowy kanał grawitacyjny powietrzny
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #2182
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Niezłym rozwiązaniem jest zakończyć odbiornik opadowy blatami żeliwnymi + ramka ze stali nierdzewnej wokół. Wygląda to bardzo poprawnie przy każdej odmianie lica. Łatwo rozłożyć i złożyć , jakby co i grzeje zaraz po rozpaleniu maksymalną temperaturą jaka wpada do odbiornika. Jednak nie przegrzeje pomieszczenia, ponieważ choć blaty będą na całej powierzchni, to styk ze spalinami będzie mniejszy jak 1/3 . Po skończonym paleniu nie będzie ten blat jakoś znacząco wychładzał całości. Można też przy projektowaniu nowego odbiornika od razu dołożyć trochę więcej masy do niego by to zrównoważyć.
    Można też w odbiornik w jego górnej części czyli w tym kanale, z którym spaliny rozchodzą się po całości za nim opadną, włożyć rurę np 2" pod kątem i niech dmucha gorącym powietrzem. Tego sposobu nie próbowałem , gdyż nie było okazji a sam nie jestem amatorem ciepła z multiplikatora.
    Pozdrawiam.

  3. #2183
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    ... Łatwo rozłożyć i złożyć , jakby co i grzeje zaraz po rozpaleniu maksymalną temperaturą jaka wpada do odbiornika...
    Napisałem to mało precyzyjnie i trzeba zrobić korektę.
    Temperatura wpada do odbiornika i zaraz się wychładza układając się w "warstwy temperaturowe". Wtedy blat żeliwny grzeje temperaturą najwyższej warstwy
    Pozdrawiam.

  4. #2184
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Z tym blatem ciekawy pomysł. Jak będę budował następny odbiornik opadowy to wypróbuję
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #2185
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    W ogrzewaniu ceramicznym na 213 str są jeszcze foty takiej realizacji.

  6. #2186
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    W ogrzewaniu ceramicznym na 213 str są jeszcze foty takiej realizacji.
    A znam tego Twojego batmana i jakoś mi umknął ten blat na odbiorniku. Co prawda ja chciałem uzyskać troszke inny efekt tzn. napędzić tym DGP do innych pomieszczeń bo w pomieszczeniu w którym jest piecokominek wystarczy szyba 40x60 cm.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #2187
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Powoli dojdziesz do podłogówki w tych pomieszczeniach napędzanych pompą ciepła, a piecem będziesz to idealnie korygował.
    Ja nie mam pompy ciepła i tę role spełnia termos, w którym obecnie rozpalam raz na parę dni, Batmanem zaś doregulowuję.

  8. #2188
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Powoli dojdziesz do podłogówki w tych pomieszczeniach napędzanych pompą ciepła, a piecem będziesz to idealnie korygował.
    Ja nie mam pompy ciepła i tę role spełnia termos, w którym obecnie rozpalam raz na parę dni, Batmanem zaś doregulowuję.
    Ja też nie mam pompy ciepła Podłogówka też raczej specyficzna bo o ogromnej masie 16m3 betonu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #2189
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    A po co aż taką ? choć standardowa
    Wtedy trzeba się rozejrzeć za podłogówką na lekkiej podłodze.

  10. #2190
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Boguś, długo by tłumaczyć Płyta fundamentowa z funkcją grzania do chałupy drewnianej pozbawionej dużej masy akumulacyjnej, ot taki troszkę inny bufor
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #2191
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Pamiętajcie, że szamot i stal czy żeliwo mają inne współczynniki emisji, zatem metr kwadratowy szamotu i stali o tej samej temperaturze będą emitowały inną moc. Inaczej - emitując tę samą moc, będą miały inną temperaturę (mocniej emitująca powierzchnia niższą).

    Wystarczy na przykład pomalować stalowy wymiennik "srebrzanką" aluminiową. Temperatura powierzchni wzrośnie (znacząco), emisja ciepła - moc nawet spadnie (choć niewiele, ale zawsze).
    Ostatnio edytowane przez Wojtek_796 ; 08-11-2016 o 08:17

  12. #2192
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    A może prościej jest napisać, że chodzi o prędkość przepływu ciepła (zimna) przez te materiały ?

  13. #2193
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Witam!

    Pamiętajcie, że szamot i stal czy żeliwo mają inne współczynniki emisji, zatem metr kwadratowy szamotu i stali o tej samej temperaturze będą emitowały inną moc. Inaczej - emitując tę samą moc, będą miały inną temperaturę (mocniej emitująca powierzchnia niższą).

    Wystarczy na przykład pomalować stalowy wymiennik "srebrzanką" aluminiową. Temperatura powierzchni wzrośnie (znacząco), emisja ciepła - moc nawet spadnie (choć niewiele, ale zawsze).
    No tak ale wymiennik przykryty szamotem 6cm a płytą np żeliwną 5mm będą miały zupełnie inne temperatury prawie na starcie. Do tego ta emisyjność nisko i wysokotemperaturowa kto by to ogarnął
    Ps. To jeszcze pytanie jak zwiększyć emisyjność stalowego kanału opadowego, da się?
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 08-11-2016 o 18:53
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #2194
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Ja nie pisałem o przewodzeniu, tylko o emisji ciepła przez powierzchnię materiału. Różne materiały o tej samej temperaturze przekazują inne ilości ciepła. Przewodzenie to inna sprawa.
    Chodzi o to, że jak mierzysz temperaturę kanału ceramicznego i stalowego i mają przypadkiem one tę samą temperaturę, to nie znaczy, że oddają tyle samo ciepła.
    Oczywiście ściana szamotowa nie przewodzi tak jak stal - to nie o to chodzi - to inna para kaloszy.
    Emisyjność łatwiej pogorszyć - polerując stalową rurę na przykład, albo malując ją srebrzanką. Kwestia materiału - czarna stal ma emisyjność wyższą od nierdzewki i od aluminium.
    Test najlepiej przeprowadzić na słońcu - materiał, który najmocniej się nagrzewa, ma największą emisyjność, ponieważ współczynniki pochłaniania i emisji są równe. Każdy wie, że kolor jest ważny. Czarna blacha nagrzewa się mocniej niż pomalowana na biało.
    Liczę w tej chwili temperaturę pancerza stalowego pieca, by sprawdzić czy spełnia normę. Blacha pomalowana srebrzanką ma temperaturę o około 10% wyższą, a emitowaną moc, niewiele, ale niższą.

    Dopiszę jeszcze, że to, o co pytałeś mieści się w szerszym zagadnieniu - intensyfikacja przepływu ciepła.
    Zmiana emisyjności powierzchni to jedno - są jeszcze inne drogi, jak rozwijanie powierzchni przejmującej ciepło (wąskie gardło w tego typu wymiennikach), zmiana kształtu, materiału itp.
    Pisałem niedawno o tym, gdzie powinno się umieszczać radiatory w rurach dymowych - raczej nie tam, gdzie się standardowo umieszcza.. Oczywiście umieszczone z zewnątrz nie przeszkadzają.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek_796 ; 08-11-2016 o 19:49

  15. #2195
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Wojtku ja wiem o czym pisaleś i wiem że płyta żeliwna na takim wymienniku to też problem no może przy konwekcji wymuszonej było by lepiej a może mało na ten temat wiem. Tak pamiętam o rozwijaniu powierzchni wewnętrznej ale wtedy osady, czyszczenie, osłabienie przez osady. w przypadku rozwijania powierzchni zewnętrznych tych problemów troszkę mniej no i problem techniczny kto to zrobi.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 08-11-2016 o 20:30
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #2196

    Domyślnie

    Mówcie co chcecie ale piecyk Piotra jest the best i kwita. Pozdrawiam Szanownych uczestników dyskusji!

  17. #2197
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Oj tam, oj tam .... Tu prawie zamarło ... Fajnie że odkurzasz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tn_zoom_obrazek_27.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	373805  
    Darek B

  18. #2198

    Domyślnie

    Witam! Czyżby Piotr zmienił branżę? wiosna a bo co, że tak tu cicho. Przynajmniej eniu by coś bałaknął. Może Piotr szykuje nowy wynalazek. Pozdrawiam

  19. #2199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Witam! Czyżby Piotr zmienił branżę? wiosna a bo co, że tak tu cicho. Przynajmniej eniu by coś bałaknął. Może Piotr szykuje nowy wynalazek. Pozdrawiam
    Raczej nie zmienił ale ostatnio forum zrobiło się dość specyficzne i moze to przyczyna milczenia
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #2200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Witam! Czyżby Piotr zmienił branżę? wiosna a bo co, że tak tu cicho. Przynajmniej eniu by coś bałaknął. Może Piotr szykuje nowy wynalazek. Pozdrawiam
    Wynalazków będzie kilka....Trochę krwi zagotuję paru "przyjaciołom" z branży...

Strona 110 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony