dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 157
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 3132
  1. #2221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Super piecyk, a piekarnik brudny czy taki podgrzewacz?
    Piekarnik brudny opalany z głównego paleniska.

  2. #2222
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    Piekarnik brudny opalany z głównego paleniska.
    A sprawdzałeś może czy da się utrzymać w miarę czystą szybę w piekarniku? U mnie niestety nie da się ale może sp...łem coś konstrukcyjnie mimo że temperatura w piekarniku grubo ponad 300 stopni bywa.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #2223

  4. #2224

    Domyślnie



    Taki sobie piecyk

  5. #2225

    Domyślnie

    Kłaniam się wszystkim!
    Pytanie do Piotra i Remiksa - chcę w końcu wyczyścić kanały w akumulatorze. Kupić linkę stalową, jaka średnica i chyba nie każda się nadaje, poradźcie. Szczotkę kupiłem plastikową? a może jednak stalowa?

  6. #2226
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Kłaniam się wszystkim!
    Pytanie do Piotra i Remiksa - chcę w końcu wyczyścić kanały w akumulatorze. Kupić linkę stalową, jaka średnica i chyba nie każda się nadaje, poradźcie. Szczotkę kupiłem plastikową? a może jednak stalowa?
    Budował chyba Piotr więc on najlepiej podpowie. Wszystko zależy od układu kanałów i wyczystek, u siebie używam stalowej szczotki i takiego średnio elastycznego skręcanego z kilku drutów uchwytu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #2227

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Kłaniam się wszystkim!
    Pytanie do Piotra i Remiksa - chcę w końcu wyczyścić kanały w akumulatorze. Kupić linkę stalową, jaka średnica i chyba nie każda się nadaje, poradźcie. Szczotkę kupiłem plastikową? a może jednak stalowa?
    Pytanie nie do mnie, ale niedawno czyściłem wymienniki ceramiczne. Przepal najpierw długo i ostro i zagrzej akumulatory ile się da, wtedy sadza ładnie odpadnie. Chyba, że tak właśnie palisz Szczotka plastikowa wystarczy. Ja czyściłem szczotką stalową na pręcie, zupełnie bez sensu, umordowałem się tylko. Zmiotką można by omieść.

  8. #2228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Janusz. Luknij tam najpierw, grzebnij jakąś zmiotką...wszystkiego się dowiesz. Jest tak jak Krakers pisze.

  9. #2229

    Domyślnie

    Jeszcze nie grzebałem, taki leń. Pytanie z innej beczki- Piotrze w Twoim piecyku chyba nadszedł czas by wymienić uszczelkę drzwiczek ponieważ zauważyłem, że zaczyna mi się ciut syfić szyba, czego wcześniej nie było. Nie wiem czy zdołam zrobić to bez wyjmowania drzwi? Nawet jak dam radę to i tak przydałoby się wiedzieć jak można je zdjąć/wyjąć choćby do jakiegoś malowanka czy konserwacji co by nie skrzypiały, jak zaczną. Sądzę, że temu "ukochanemu" piecykowi należy się poświęcenie trochę czasu co by się nie znarowił.
    Tak w ogóle to Pozdrawiam wszystkich z Piotrem na czele z nieodłącznym eniem.

  10. #2230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Jeszcze nie grzebałem, taki leń. Pytanie z innej beczki- Piotrze w Twoim piecyku chyba nadszedł czas by wymienić uszczelkę drzwiczek ponieważ zauważyłem, że zaczyna mi się ciut syfić szyba, czego wcześniej nie było. Nie wiem czy zdołam zrobić to bez wyjmowania drzwi? Nawet jak dam radę to i tak przydałoby się wiedzieć jak można je zdjąć/wyjąć choćby do jakiegoś malowanka czy konserwacji co by nie skrzypiały, jak zaczną. Sądzę, że temu "ukochanemu" piecykowi należy się poświęcenie trochę czasu co by się nie znarowił.
    Tak w ogóle to Pozdrawiam wszystkich z Piotrem na czele z nieodłącznym eniem.
    Nie zauważyłem Twojego wpisu wcześniej...Drzwi mają zawleczkę na zawiasie, w górnej części. Trzeba ją wydłubać i wtedy można je unieść. Wyskoczą dołem. Problem brudzenia szyby może być inny, ale jak wymienisz uszczelkę wtedy będziemy dochodzić prawdy. Ale możesz spróbować...Zacznij od opóźnienia w starcie programu sterownika podczas każdorazowego palenia. Tak z 5 - 10 minut później uaktywnij program (szyber na aku przełącz normalnie).

  11. #2231

    Domyślnie

    Taki sobie piecyk


    Piec K na glinie i szamocie z kafli Kafel-kar , bez drożdży.

  12. #2232

    Domyślnie

    Trochę nie moje klimaty (zbyt elegancki) ale szacun za wykonanie

  13. #2233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Trochę nie moje klimaty (zbyt elegancki) ale szacun za wykonanie
    Elegancki?! Z takimi dziurami po bokach? ...

  14. #2234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Ładny piec
    - ale to nowoczesne zduństwo na fugach.... ech

  15. #2235
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Elegancki?! Z takimi dziurami po bokach? ...
    Chyba z przodu, po bokach by obleciało.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #2236
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ta docinana wstawka w środku razi...
    Darek B

  17. #2237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To akurat nie jest żadne nowoczesne zduństwo, tylko tradycyjna metoda na glinie. Wyczystki można było pewnie zrobić z boków, ale nie jestem do końca pewny czy z technicznego punktu widzenia było to możliwe. Biała fuga zaś ukryje wszystko...

  18. #2238
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Mam pytanie "techniczne" bo może już ktoś to przerabiał.
    Będę budował piec chlebowy coś na kształt bobra i kliny, którymi dysponuję nie są w tym wymiarze, więc będę musiał je rozchylać na 2-4 cm. Ich grubość jest 20 cm Oczywiście trochę je przytnę by się dobrze klinowały ale w dalszej części cegieł powstaną te duże szpary . Pytanie jest: czym można to skutecznie "zapchać" by nie sypało się z czasem, ani nie rozpierało podczas nagrzewania ?
    Pozdrawiam.

  19. #2239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ważne by od strony paleniska było szczelnie....Z tyłu cokolwiek, glina klej, kliny z odpadków....Kiedyś skończyły mi się kliny i postanowiłem się powygłupiać...
    http://blog.kominki-batura.pl/piec-c...y-fotorelacja/

  20. #2240
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Super, dzięki
    Pomysł z przymiarem rewelacyjny.
    A gdzie wyjście spalin ?
    Robią na trzy sposoby i każdy ma pewnie jakiś + i -,
    niestety poza domysłami nic nie mogę powiedzieć .

Strona 112 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony