dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 157
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 3134
  1. #2241
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Kafle się szlifuje kamieniem ręcznie i dopasowuje. Fuga to metoda na lenia.

  2. #2242
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A przecina punktaczkiem, do tego te tradycyjne metody tansze od nowoczesnego zdustnwa
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #2243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Super, dzięki
    Pomysł z przymiarem rewelacyjny.
    A gdzie wyjście spalin ?
    Robią na trzy sposoby i każdy ma pewnie jakiś + i -,
    niestety poza domysłami nic nie mogę powiedzieć .
    Ci co robią komin z tyłu, a drzwi z przodu, szybko potem żałują...

  4. #2244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Dziura na komin powinna być zaraz przed drzwiami. Najlepiej tak wyprofilowana, by to co się pcha do drzwi, musiało uciec w górę....

  5. #2245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A przecina punktaczkiem, do tego te tradycyjne metody tansze od nowoczesnego zdustnwa
    Konikiem do miasta też taniej niż samochodem....

  6. #2246
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Konikiem do miasta też taniej niż samochodem....
    Oj, tutaj mozesz sie mylic Ale konowka taniej i szybciej
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #2247
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dziura na komin powinna być zaraz przed drzwiami. Najlepiej tak wyprofilowana, by to co się pcha do drzwi, musiało uciec w górę....
    No właśnie! Taka konstrukcja spraktykowana została prawdopodobnie przez kilka wieków jako najbardziej efektywna.
    Analizując jednak filmiki z rożnych miejsc na świecie, zauważyłem że komin montują z boku lub z boku z tyłu.
    No i zastanawiam się dlaczego???????? czy chodzi o brak wiedzy , czy może jeśli używa się takiego pieca głównie tylko do pizzy, to praktyczniej jest go obsługiwać ??????

  8. #2248
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    No i jeszcze jedno pytanie Piotr.
    Czy ktoś spróbował zrobić mały ruszt(np20x30cm) z doprowadzanym powietrzem do takiego pieca jak pokazujesz na focie ? no i co uzyskał ?
    Zakładam, że komin jak piszesz, więc mały ruszt 2/3 odległości od drzwiczek.

  9. #2249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    No właśnie! Taka konstrukcja spraktykowana została prawdopodobnie przez kilka wieków jako najbardziej efektywna.
    Analizując jednak filmiki z rożnych miejsc na świecie, zauważyłem że komin montują z boku lub z boku z tyłu.
    No i zastanawiam się dlaczego???????? czy chodzi o brak wiedzy , czy może jeśli używa się takiego pieca głównie tylko do pizzy, to praktyczniej jest go obsługiwać ??????
    Jak piec stoi na zewnątrz, niektórzy nie zwracają uwagi na to, że część dymu ucieka przodem. A będzie zawsze coś uciekać drzwiami, jak zrobisz komin z tyłu....Zobacz na niektóre ruskie piece. Maja nawet specjalny przedsionek ...taki przedpokój w którym dym zwiewa do góry. Gdybyś w pizzerii zrobił komin z tyłu, miałbyś restauracje całą w dymie....

  10. #2250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    No i jeszcze jedno pytanie Piotr.
    Czy ktoś spróbował zrobić mały ruszt(np20x30cm) z doprowadzanym powietrzem do takiego pieca jak pokazujesz na focie ? no i co uzyskał ?
    Zakładam, że komin jak piszesz, więc mały ruszt 2/3 odległości od drzwiczek.
    Ruszt to ja wstawiam po pizzy do grillowania...Mam taki specjalny z kwasówki na krótkich nóżkach. Głownie do steków.

  11. #2251
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Masz rację , że jak na zewnątrz, to może funkcjonować bez zastrzeżeń. Takie też było tło w tych filmikach: piec w ogródku i nawet bez daszku

  12. #2252
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    ..Zobacz na niektóre ruskie piece. Maja nawet specjalny przedsionek ...taki przedpokój w którym dym zwiewa do góry.


    Np. zamykasz taki nagrzany i wyczyszczony (pozbawiony resztek popiołu) piec, wsadzasz do wnętrza co tam chcesz i pieczesz i nie będzie on dziurawy (szybko stygł), bo komin został z przodu.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 10-12-2017 o 00:55
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #2253

    Domyślnie

    Witam,jesli rozmowa zeszła już na ruskie piece,podrzuce kilka zdjęć mojego pieca,który zrobiłem zeszłego roku. Zamarzył mi się piec chlebowy i tak jakoś wyszło,że postawiłem także altankę,bo głupio wyglądał na otwartym powietrzu . Zrobiłem klasyczny ruski piec z kominem z przodu, sama kołyska i podstawa pieca chlebowego wewnątrz z cegieł szamotowych,zewnętrzna obmurówka z cegieł ręcznie formowanych. Niejako przy okazji zrobiłem drugie palenisko na 1 blat żeliwny ,służy głównie do wygarniania żaru z pieca chlebowego po odsunięciu fajerki.







    Do sadzy przy wylocie z paleniska chlebowego musiałem się przyzwyczaić,taki urok budowy tego rodzaju pieca.
    Ostatnio edytowane przez Panstan1 ; 13-01-2018 o 14:39
    Cegła to potęga,ale pustak zawsze sie trafi...

  14. #2254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Uniknąłbyś większości tego widoku, gdybyś sklepienie przedsionka zrobił mniej więcej na wysokości sklepienia otworu do komory głównej, ale to chyba trudno odbierać jako błąd w sztuce. Tym bardziej, że całość wygląda solidnie i przemyślnie...Jakie potrawy przygotowujesz w tym piecu? Czy blat żeliwny z przodu posiada również opcję podgrzewania, bo na to wygląda?

  15. #2255

    Domyślnie

    Podwyższyłem pierwszy otwór dla swobodnego dostępu do komory chlebowej,ale gdyby piec stał wewnątrz domu mozna go swobodnie obniżyć. Tak,blat z fajerką może także służyć do gotowania,ma osobny kanał dymny,który prowadzi do komory zbiorczej,na dnie której zamontowałem szyber. Nie jest on niezbedny do operowania oboma paleniskami,może się palic jednocześnie przy jego otwarciu. Pieke chleb,mięsa itp,także pizza wychodzi dość dobrze,trzeba jednak palić z wyczuciem,wiadomo,każdy piec jest inny.
    Cegła to potęga,ale pustak zawsze sie trafi...

  16. #2256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Potrawy w garnkach tylko na płycie, czy również tam gdzie pizza? Interesują mnie garnki jakich używasz, jeśli to się potwierdzi...I narzędzia do manipulowania niemi...

  17. #2257
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Dobry pomysł z tym żeliwnym blatem jako pojemnikiem na żar z komory piekarniczej. Dużo pracy więcej, wiec mam nadzieję ze się sprawdza na 100%.
    Pozdrawiam.

  18. #2258

    Domyślnie

    Nie gotuję na płycie (może dwa razy sie zdarzyło), Wykorzystuje głównie piec chlebowy -piekłem chleb,pizzę,ciasta, pasztety,mięsa,gulasze itp Wykorzystuję garnki jakie mam,metalowe, na następny sezon planuję zakupić żeliwny garnek może coś takiego
    https://laplander.pl/kociolek-zeliwn...t9-p-1488.html
    oraz może dwa gliniane z prawdziwego zdarzenia (garnek rzymski raczej sie do tego nie nadaje). Oczywiście chciałbym zdobyć takie żeliwne garnki jakie maja Rosjanie,ze zwęzającym się dnem,gdzie stosuje się "podbierak" aby wsunąc garnek do pieca,ale nie wiem gdzie to kupić.
    Piec rozgrzewam tradycyjnie,od rozpalenia do wygarnięcia żaru mija 3-4h, potem zatykam piec drzwiczkami na pół godziny,aby temperatura spadła i rozłożyła sie równomiernie,przy 240-250 st wkładam chleb,który po godzinie jest gotowy (muszę jeszcze popracować nad recepturami). Po wyjęciu chleba,ew ciasta (mogą piec się równocześnie) temperatura cegieł wynosi ok 170-180 st, wtedy można wkładać potrawy garnkowe. Wtedy piec działa jako tzw. slow cooker, a dana potrawa może się dusić 4-12h zależy co sie wrzuci. Przykładowo zapalając drewno w piecu o 12.00 ok 16-17.00 mozna piec pizzę,potem chleb,ciasta,mięso,pasztet itp. potem potrawy do duszenia. O godz. 8.00 następnego dnia temperatura sklepienia wynosi 70-80 stC. Oczywiście to w okresie letnio-jesiennym, w zimie nie używam.
    Z narzędzi 2 rodzaje pogrzebacza metalowego,krótki i długi,oraz drewniany "pociosek" do wygarniania wegli.
    Cegła to potęga,ale pustak zawsze sie trafi...

  19. #2259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Dobry pomysł z tym żeliwnym blatem jako pojemnikiem na żar z komory piekarniczej. Dużo pracy więcej, wiec mam nadzieję ze się sprawdza na 100%.
    Pozdrawiam.
    Tak, fajerka spełnia swe zadanie,z powstałego żaru można jeszcze upiec parę ziemniaków w dolnym palenisku
    Cegła to potęga,ale pustak zawsze sie trafi...

  20. #2260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Widzę, że mamy podobne marzenia docelowe...Czogunnyje garnki rosyjskie...



    Jak długo pieczesz pizzę?

Strona 113 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony