dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 157
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 3134
  1. #2261

    Domyślnie

    Właśnie takie ,może się kiedyś uda..


    Pizzę piekę co najmniej 10 min,ale to pewnie dlatego,że kładę ją na okrągłej cienkiej metalowej tacce,a nie bezpośrednio na szamocie,a poza tym wygarniam żar przed wypiekiem,czego nie powinno sie robić . Nie doszedłem jeszcze do wprawy,budowałem piec raczej z myślą o wypieku chleba i ciasta.
    Cegła to potęga,ale pustak zawsze sie trafi...

  2. #2262

    Domyślnie

    Stan garki i inne zeliwne mozesz znaleźć tu : http://metnetus.lt/product-category/...ir-puodai-kat/

    Biorę u nich drzwi do pieców.

    Pozdrower.

  3. #2263

    Domyślnie

    Moi rodzice maja po przodkach brytwankę żeliwną z wnętrzem wylanym z kamionki, niestety odpryśniętą w jednym miejscu, nie wiem gdzie to naprawić i czy w ogóle się da. Na pokrywie data produkcji - 1835. Pusta waży z 10 kilo.

  4. #2264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panstan1 Zobacz post
    Właśnie takie ,może się kiedyś uda..


    Pizzę piekę co najmniej 10 min,ale to pewnie dlatego,że kładę ją na okrągłej cienkiej metalowej tacce,a nie bezpośrednio na szamocie,a poza tym wygarniam żar przed wypiekiem,czego nie powinno sie robić . Nie doszedłem jeszcze do wprawy,budowałem piec raczej z myślą o wypieku chleba i ciasta.
    Przyjedź na targi do Poznania. Nauczymy Cię piec pizzę tak jak się powinno...w 3 minuty. Będziemy piekli ponad 300 pizz...KOMINKI 2018.

    Bagi. Dwa pierwsze zdjęcia z linki się nie otwierają. Tam są te garnki które nas interesują? Bo reszta to nic szczególnego....

  5. #2265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Moi rodzice maja po przodkach brytwankę żeliwną z wnętrzem wylanym z kamionki, niestety odpryśniętą w jednym miejscu, nie wiem gdzie to naprawić i czy w ogóle się da. Na pokrywie data produkcji - 1835. Pusta waży z 10 kilo.
    Zostaw, nic nie naprawiaj....

  6. #2266
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Jak to jest z tym bitym szkłem w podłodze pieca chlebowego ??????????
    Podobno kiedyś dawali warstwę nawet 20 cm grubą.
    No i jaki jest przepis na dobrą podłogę?

  7. #2267

    Domyślnie

    Bite szkło to raczej patent z czasów, kiedy nie było perlitu, czy keramzytu.

  8. #2268
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Bite szkło to raczej patent z czasów, kiedy nie było perlitu, czy keramzytu.
    Tylko że te 3 wymienione materiały mają zupełnie różne właściwości i zastosowanie ...
    Darek B

  9. #2269
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Ja czytałem gdzieś, że sypali piasek kwarcowy i cale dno nie klejone leżało na tym piasku.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #2270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tłuczenie szkła pod piec chlebowy, to stara tradycja, której początków nikt nie pamięta....Tak jak większości zabobonów....

  11. #2271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Tłuczone szkło używało się do izolowania konstrukcji przed wilgocią. W dzisiejszych czasach to archaizm gdyż mamy dostęp do wielu skuteczniejszych metod.

  12. #2272
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Taką grubą warstwę stosowano w piecach piekarniczych "profesjonalnych" tak przynajmniej słyszałem od starych piekarzy. Cienką np z denek od butelek w piecach na wsi .
    No więc tak dociekam, czy warto pójść w tradycję, czyli wady i zalety
    Ponad 20 lat temu miałem budować sobie taki piec i przygotowałem 2 beczki bitego szkła(400 l). Budowa się przeciągnęła ale rusza w tym roku i dlatego wolę popytać.

  13. #2273
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Pizza pieczona 3-5 minut czy nawet 10, nie tworzy żadnego kłopotu. W tych piecach do pizzy jak coś, to przesuwają ją "bliżej - dalej" by się równo zarumieniła.
    Chleb piecze się godzinę, więc ciepłota podłogi musi być dobrze dobrana. No i te piece w piekarniach robiły czasami 3 zmiany na dobę, więc nie wystygały przez całe lata. Konstrukcja musiała temu sprostać.
    Mam oczywiście cegłę izolacyjną i nawet keramzyt.
    Położę wiec izolacyjną pod szamotową podłogę ale dociekanie jest, czy po między nie dać jeszcze tego szkła.

  14. #2274
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Pizzę też obraca się dookoła własnej osi, widziałem jak sprytnie się to robi.

    Musisz się zastanowić jakiej akumulacji ciepła potrzebujesz, im grubsza warstwa akumulacyjna, tym trudniejsza regulacja temperatury, to ma swoje zalety i wady.

    Dłuższe palenie, żeby osiągnąć odpowiednią temperaturę od zera, większe zużycie opalu itd....
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #2275
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Słusznie.
    W planie kilka różnych pieców na podwórku(większy, średni, mały), więc będę miał taki do "szybkiego" co weźmie mało opału. Właśnie stawiam tandyr z tych mniejszych ale też waży ponad 500 kg. W końcu szewc też powinien mieć buty

  16. #2276
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Jako izolatora cieplnego od spodu, wolałbym użyć płyty krzemianowo wapniowej + na to warstwa cegły szamotowej. Konstrukcyjnie płyta wytrzymuje nacisk od 700 do 1000 kg/m3

  17. #2277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Promasil 950 wytrzymuje nacisk ok 10.000 kg na m2. Promasil 950 KS czterokrotnie więcej......

  18. #2278
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Dół z przynajmniej 2 płyt krzemanowo-w, a całe palenisko od góry zawijaj matą ceramiczną 5 centymetrową, na matę dają przynajmniej 5 cm wełny i dopiero wierzchnia wyprawa.

    Płyty krzemianowo-wapniowe połącz z matą ceramiczną, żeby nie było mostka, całe wnętrze będzie odizolowane, będzie mogło pracować, wyjdzie właśnie taki do "szybkiego" co weźmie mało opału, za to może dłużej potrzyma to co weźmie, zanim odda, a i z zewnątrz będzie wyglądać masywnie,
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #2279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    W planie kilka różnych pieców na podwórku(większy, średni, mały), więc będę miał taki do "szybkiego" co weźmie mało opału. Właśnie stawiam tandyr z tych mniejszych ale też waży ponad 500 kg. W końcu szewc też powinien mieć buty
    No to będzie ceramiczna kuchnia polowa jak to wszystko pokończysz
    Pytanie jakie temperatury występują pod "podłogą" pieca chlebowego (pizzowego)? Pizze piecze się zdaje się maks. przy 350*C, więc ja bym się nie bał lekkich betonów na bazie perlitu, czy keramzytu na fundament. Do 600*C wytrzymają.
    Ostatnio edytowane przez Krakers70 ; 15-01-2018 o 21:17

  20. #2280
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Tłuczone szkło używało się do izolowania konstrukcji przed wilgocią...
    No i to może mieć sens.
    Szkło będzie suche w każdych warunkach.
    Szamot wiadomo - naciągnie nawet jak postoi.
    Udała Ci się ta wskazówka

Strona 114 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony