dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 157
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 3134
  1. #921
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Dobre pytanie : ile tych kanałów może być ?
    Przyjąlem, że ich liczba może być dowolna ale schłodzone spaliny wychodzące z takiego odbiornika nie mialy mniej jak 50*C a w momencie dobrego nagrzania odbiornika nie przekraczały 150*C. Brakującą temperaturę w kominie celem uzyskania dobrego ciągu i odparowania komina "dorzucam" przez szyber TD.
    Palenisko o dużej mocy pociągnie duży uklad odbiorników od razu ,a małej mocy powinien ładować tą samą masę "sekcjami" w dłuższym czasie.

    PS
    To co napisalem dotyczy urządzenia nagrzewanego i schładzanego cyklicznie. Możliwa jest też realizacja urządzenia pracującego bez przerwy jak piec z dolnym spalaniem czy co pewien czas jak piec z podajnikiem. Wtedy problemem jest tylko rozruch a wstępnie podgrzany odbiornik może "doładowywać niewielki palnik".Prawdopodobnie należąłoby mieć palenisko "rozruchowe".
    Pozostaje jeszcze możliwość odcinania części kanałów w odbiornku za pomocą szybrów np klapkowych na czas rozruchu.
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 16-04-2011 o 08:40

  2. #922
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    W długoletniej historii zduństwa stosowano różne rozwiązania, jedne lepsze inne mnij udane . Polemika na temat kanałów akumulacyjnych może być długa i barwna .
    Masz okazję wykazać się wiedzą.Chętnie poslucham.

  3. #923

    Domyślnie

    szanowni koledzy zdunowie,
    ściana o której piszę rozciąga się od piwnicy aż po poddasze część grzewcza to 2/3 czyli od parteru do poddasza wymiary znacie, objętość około 11 m3 ile będzie kanałów opadowych i jaka średnica tego jeszcze nie wiem, ale naśladując kolegów zdunów ( nie wszystkich oczywiście) można śmiało powiedzieć że optymalna
    z racji tego że palenie w piecu stojącym w piwnicy (najtańszy tzw. śmieciak ) będzie rekreacyjne raz na tydzień lub rzadziej, czas palenia - ładuje piec do pełna podpalam i zapominam o nim do następnego palenia

  4. #924
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    szanowni koledzy zdunowie,
    ściana o której piszę rozciąga się od piwnicy aż po poddasze część grzewcza to 2/3 czyli od parteru do poddasza wymiary znacie, objętość około 11 m3 ile będzie kanałów opadowych i jaka średnica tego jeszcze nie wiem, ale naśladując kolegów zdunów ( nie wszystkich oczywiście) można śmiało powiedzieć że optymalna
    z racji tego że palenie w piecu stojącym w piwnicy (najtańszy tzw. śmieciak ) będzie rekreacyjne raz na tydzień lub rzadziej, czas palenia - ładuje piec do pełna podpalam i zapominam o nim do następnego palenia

    Tylko ja się zastanawiam co to ma wspólnego z kategorią "KOMINKI"

  5. #925

    Domyślnie

    jeszcze jedno,

    wasze wymienniki są małe duża masa akumulacyjna na małej powierzchni u mnie jest efekt skali, dlatego podałem wymiary i objętość,
    i tak trzeba podejść do problemu

  6. #926

    Domyślnie

    Bohusz skorzystałem z okazji że jesteście tu wszyscy poza tym ode mnie do Ciebie czy do Foresta jest około 20 km stanę kiedyś w drzwiach twojej firmy i co mi powiesz? poczytaj ogrzewanie na forum?

  7. #927
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    jeszcze jedno,

    wasze wymienniki są małe duża masa akumulacyjna na małej powierzchni u mnie jest efekt skali, dlatego podałem wymiary i objętość,
    i tak trzeba podejść do problemu
    Są rzeczy których nie rozumiesz i rzeczy,których nie chcesz rozumieć.

  8. #928

    Domyślnie

    jedno czego nie rozumiem to twojej postawy jako znawcy tematu
    pozdrawiam

  9. #929
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Więc wypowiedziałem się w Ogrzewaniu jak również na Twoim priva. Jesli nie rozumiesz co napisałem, to poszukaj innego źródła informaji. Chyba ,że umówimy się na kwotę,a wtedy będę traktował to jak pracę.

  10. #930
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    Bohusz skorzystałem z okazji że jesteście tu wszyscy poza tym ode mnie do Ciebie czy do Foresta jest około 20 km stanę kiedyś w drzwiach twojej firmy i co mi powiesz? poczytaj ogrzewanie na forum?
    Odeślę Cię do Kominki - Batura.
    Jeszcze może załapiesz się na kwietniowe szkolenie. Zapłacisz czesne i będziesz się szkolił.
    Przeczytaj program szkolenia, czy Twoje sprawy będą omawiane. Jeżeli nie to zapewne za dopłatą będziesz mógł w indywidualnym toku zaspokoić swoją wiedzę.

  11. #931
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    jeszcze jedno,

    wasze wymienniki są małe duża masa akumulacyjna na małej powierzchni u mnie jest efekt skali, dlatego podałem wymiary i objętość,
    i tak trzeba podejść do problemu
    Calkiem sluszna uwaga.
    Nagrzany piec ceramiczny moze spokojnie oddawac 1 kW z kazdego metra kwadratowego swojej powierzchni. Policz sobie czy Ci tyle potrzeba ile planujesz. I nie jest tak, ze mozesz to sobie slabo nagrzewac bo wtedy bedziesz wybieral sadze wiadrami a i klopoty z ciagiem w kominie sa calkiem prawdopodobne.
    11 m3 to minimum 11 ton masy do nagrzania (zakladajac, ze polowe objetosci to kanaly).
    Trudno to nagrzac palac rekraacyjnie. Sadze, ze to ponad 8 godzin palenia.
    Pamietaj, ze mamuty i dinozaury wyginely najprawdopodobniej wlasnie dlatego, ze byly duze!
    Pozdrawiam.

  12. #932
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Bohusz : Nie wprowadzaj ludzi w błąd !!Szkoła jest odpłatna tylko dla ludzi z branży , blogi i cała wiedz dla pozostałych są DARMOWE !! Słyszałem że zawiązała się grupa byłych "płatnych kursantów" którzy chcą wystąpić o ZWROT poniesionych kosztów na szkolenia . To wcale nie jest żart .

  13. #933
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14 Zobacz post
    Calkiem sluszna uwaga.
    Nagrzany piec ceramiczny moze spokojnie oddawac 1 kW z kazdego metra kwadratowego swojej powierzchni. Policz sobie czy Ci tyle potrzeba ile planujesz. I nie jest tak, ze mozesz to sobie slabo nagrzewac bo wtedy bedziesz wybieral sadze wiadrami a i klopoty z ciagiem w kominie sa calkiem prawdopodobne.
    11 m3 to minimum 11 ton masy do nagrzania (zakladajac, ze polowe objetosci to kanaly).
    Trudno to nagrzac palac rekraacyjnie. Sadze, ze to ponad 8 godzin palenia.
    Pamietaj, ze mamuty i dinozaury wyginely najprawdopodobniej wlasnie dlatego, ze byly duze!
    Pozdrawiam.
    Jest dokładnie jak napisałeś. Ogrzewanie odbiornikow spalinami wymusza uzyskanie spalin czystych, co wiąże się z budową wysokiej klasy wytwornicy, która da spaliny bez sadzy.Takie spaliny będą miały temperaturę 600-1000 *C, co wiąże się z budową specjanej drogi przesyłowej. Droga przesyłowa, masa nagrzewana i ściana muszą być od siebie niezależne konstrukcyjnie. Na masę odbiornika, można przyjąć 40kg na 1 m2 mieszkania.
    Chcąc kumulować ciepło w całej ścianie ,trzeba skorzystać z systemu jak w podłogówce lub Legalett.
    Pozdrawiam.

  14. #934
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Bohusz : Nie wprowadzaj ludzi w błąd !!Szkoła jest odpłatna tylko dla ludzi z branży , blogi i cała wiedz dla pozostałych są DARMOWE !! Słyszałem że zawiązała się grupa byłych "płatnych kursantów" którzy chcą wystąpić o ZWROT poniesionych kosztów na szkolenia . To wcale nie jest żart .
    Nie interesuje się tymi sprawami, więc nie znam szczegółów.
    Nie zabardzo rozumiem też, togo co piszesz o zwrotach kosztów. Że zawiązała się grupa płatnych kursantów, itp.
    Nikt tutaj na forum nie wspominał o tym...

    Nie jest to dobra reklama dla szkoły Kominki Batura jeżeli to jest prawda.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 17-04-2011 o 08:34

  15. #935
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Bohusz: Poza FM kilka firm z branży które zapłaciły za szkolenia i rozważają taka możliwość . Skoro płacili za coś co w necie jest dla wszystkich za darmo to planują wystąpić o zwrot poniesionych kosztów. Odsyłasz na takie płatne szkolenie , oczywiście rozumiem twój pragmatyczny stosunek do tematu , tylko żeby nowy"kursant" mamut 74 nie miał potem do CIEBIE pretensji że zapłacił . Całkowicie zgadzam się z tobą że za takie szczegółowe szkolenia z zakresu budowania skomplikowanych urządzeń grzewczych powinno się płacić , wykonywać powinni je ludzie z odpowiednim fachowym przygotowaniem , nigdy nie jest tak że wiedzę na poziomie zaawansowanym dostajesz gratis . Wszelkie szkolenia zduńskie są płatne a wiedza w nich przekazywana na jednej sesji jest jedynie częścią całości . Szkoła zduńska w R. Cz. trwa dwa lata dla cyklu dziennego a przy "zmianie" zawodu rok . Nigdy jedno szkolenie nie wykształci od razu zduna , materiał do przerobienia jest spory i musi być dawkowany stopniowo z odpowiednim komentarzem . Osobiście nie brałbym odpowiedzialności za to jak ktoś będzie w praktyce interpretował wpisy na forum , tematyka dotyczy ognia i spalin , pisząc nigdy nie masz 100% pewności że ktoś prawidłowo połączy w całość wiedzę rozsiana po Forum .

  16. #936
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tak jest
    Dlatego staram się nie udzielać szczegółowych porad, tym bardziej w sprawach kominków.
    Zresztą uważam że udzielanie porad, na jakikolwiek temat to ignorancja i lekkomyślność, szczególnie bez zbadania dogłębnie sprawy.
    Nie ma pewności jak zainteresowany zrozumie poradę i jak ją upiększy dla siebie.

    Ostatnio odstąpiłem od kilku realizacji, ze względu że klient chciał to i tamto zmodyfikować, zastosować dziwne materiały. Celem było obniżenie kosztów... za cenę bezpieczeństwa eksplatacji.
    Słowa klientów, że będą palić okazjonalnie, parę razy w miesiącu czy roku, wcale nie biorę pod uwagę i kompletnie w naszych realizacjach nie jest brane pod uwagę. Kominek zawsze musi być dostosowany do swych pełnych funkcji. Tym bardziej, że użytkownicy jednego kominka mogą się zmieniać.


    PS
    MYŚLAŁEM, ŻE ROBIĘ DOBRĄ ROBOTĘ, ODSYŁAJĄC firmy zainteresowane do Kominki Batura.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 17-04-2011 o 09:25

  17. #937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

  18. #938
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Ciekawe jakie nowości pojawią się na blogu . Czytam z wielkim zaciekawieniem . Zacząłem od regulaminu i .....REWELACJA ! Dobrze by było aby jego autor stosował go w praktyce nie tylko na własnym blogu Punkt 1.ppkt 2 "nie podszywamy się pod innych " . W tym tygodniu jedziemy do Rogoźna może wreszcie poznam ENIA

  19. #939
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Coś o tym Rogoźnie ostatnio głośno. To duże miasto?
    Jakaś kolebka zdunów?

    Kiedyć rozmawiałem z dwoma wiekowymi zdunami, ale nie takimi od kominków...
    Znają wielu zdunów, z Rogoźna nikogo.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 17-04-2011 o 14:43

  20. #940
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Jest tam firma od zduństwa , chłopaki pracowali kiedyś u Piotra . Teraz czasem coś u mnie kupują , gadaliśmy nieraz Jest także jeden na emeryturze . Zgadnij czy znają Enia ?

Strona 47 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony