dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 157
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 3133
  1. #1781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

  2. #1782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak kadzisz, że zasłużyłeś na termometr. Już go masz....
    Za prawdę " bijają" nawet na FM?
    Piotrze jakbyś miał na budowie tylu partaczy(ja kurna chyba ich przyciągam, czym nie wiem?) to też byłbyś zadowolony jakby zjawiła się dobra ekipa, która oprócz bajerowania tzw inwestora zrobiłaby dobrze zadaną robotę! Z budowy wywaliłem kilka ekip, jestem zadowolony tylko z kafelkarza, tych od ociepleń i re gipsów, stolarza od schodów, mebli chociaż też coś tam spieprzył i miał długie terminy aż splajtował i wszystkiego nie dokończył. Jacy byli ambitni i obrażalscy. To było odnośnie kadzenia, którego zadaniem nie było żeby wycyganić od Ciebie termometr, tak nie uchodzi.

    Remiks! Ty naprawdę zdolna bestia jesteś! Gratulacje!
    Po tym jak widziałem powstawanie piecyka może podjąłbym się zrobienia samemu. Pytanie ile by to trwało, ile razy bym poprawiał jakby się "kuncepcja" zmieniła i co bym nasłuchał od "naczelnego" odnośnie bałaganu! Zresztą i tak się nie wyrabiam z tym co mam jeszcze do zrobienia.
    Kto postawił Tobie taką ładną chałupę? są warci polecenia?
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 12-12-2014 o 07:44

  3. #1783
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Za prawdę " bijają" nawet na FM? bez sensu!
    Remiks! Ty naprawdę zdolna bestia jesteś! Gratulacje!
    Po tym jak widziałem powstawanie piecyka może podjąłbym się zrobienia samemu. Pytanie ile by to trwało, ile razy bym poprawiał jakby się "kuncepcja" zmieniła i co bym nasłuchał od "naczelnego" odnośnie bałaganu! Zresztą i tak się nie wyrabiam z tym co mam jeszcze do zrobienia.
    Kto postawił Tobie taką ładną chałupę? są warci polecenia?
    Dziekuje za mile słowa, może to taką nową świecką tradycją na tym forum się stanie, oby.
    Koncepcje budowy trzeba mieć przed budowa i w trakcie się jej trzymac wtedy łatwiej
    Współczuje ekip budowlanych ja mam wręcz odwrotne odczucia ale to dlatego że u mnie gościły tylko 3 ekipy firma stawiająca ściany, wstawiającą okna oraz wiercącą studnię resztę zrobiłem sam o przepraszam wiezbę dachowa robiłem z synem.
    Co do stawiania domu (ścian i belek stropowych, stan do którego stawiała firma widoczny w moim dzienniku) to robił to Pan Roman Trochanowski firmę można sobie wygooglowac, Pan Roman to entuzjasta budowy z domów z bala w technologii w pełni odrysowanego bala, mega wiedza, słowny, rzetelny tylko polecać.

  4. #1784

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    "A jest u Was, panoczku jakowaś wentylacja z rekupacyjom?"
    a no ni ma i nie "bydzie".
    .
    To pogratulować, że spełnił oczekiwania. Niemniej, entuzjastom piecykowych rozwiązań polecam dogłębną analizę i studia nad każdym przypadkiem, bo można się rozminąć z funkcjonalnością...

  5. #1785

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Chyba posądzasz mnie o jakaś wiedze w tym zakresie A na poważnie to widziałem gdzieś na rosyjskojęzycznych str. a może na stronie MHA i wydało mi się to dość rozsądne, dobrze wybiera się popiół.
    Dodatkowo skupia dopalajace sie resztki paliwa, ogólnie poprawia warunki spalania. Osobiście zrobiłbym jeszcze wyższe skosy, bo jak uzbiera sie popiołu to nici ze skupiania paliwa. Zgadzam się z Eniem, warto powalczyć o zaokrąglenie tylnej ściany, lub conajmniej pionowych wewnętrznych narożników.

  6. #1786

    Domyślnie

    Najważniejsze w piecyku to komfort i minimum pracy przy paleniu. Palę obecnie niezgodnie z wytycznymi "silnej grupy pod wezwaniem Piotra" dużymi klocami, bo mają 4-5 lat, drewno porąbane zgodnie z wytycznymi będzie brane pod uwagę w 2015. Ile zużywam drewna na jeden proces palenia - trzy połówko/ćwiartki o wymiarach dł.50cmx 20/25cmśrednicy/szer, w zależności od wymiarów, dodaję trochę drobniejszych - kawałki desek, małych klocków jak się zmieszczą). Palę bukiem i dębem. Oczywiście do rozpalenia drobno porąbane szczapy. Po 20/30 min i nagrzaniu komina przełączam wajchę i kieruję dym na akumulator. W związku z tymi klocami muszę kiwnąć sterownik, czyli doprowadzam palące się drewno do temp 500-550 st C i wtedy włączam automatykę. Po osiągnięciu 600 st C sterownik robi swoją robotę. Sterownik Tartarka to naprawdę dobry i godny polecenia "wynalazek". Na tym koniec zabawy, trochę zamiatania i dziękuję.
    Zamierzam mimo to zamontować ręczną przepustnicę ponieważ w mojej okolicy zdarzają się przerwy w dostawie elektryki i wtedy dobrze by było coś takiego mieć, tym bardziej, że ją mam. Miała być użyta do poprzedniego wkładu i się nie doczekała. bo wkład poszedł do ludzi.
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 12-12-2014 o 09:32

  7. #1787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    jeszcze kilka fotek, bo nie było czasu dokończyć relacji...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1608.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	294679   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1630.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	294680   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1627.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	294681  

  8. #1788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    mam nadzieje, że nie powtórzyłem zdjęć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1601.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	294682   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1610.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	294683   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1612.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	294684  

  9. #1789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Pierwsze palenie....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1632.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	294685   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1634.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	294686   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1636.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	294687  

  10. #1790

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Pierwsze palenie....
    Co to za palenie bez flaszki.
    Jaki ja mam ładny piecyk! dlatego mnie nie bij, za to, że chwalę ekipę abstynentów.

    Cytat Napisał SamurajJack Zobacz post

    Eniu przy okazji pytanie, jak bardzo można zapakować taki piecyk drewnem ?

    pozdrawiam
    Nie chcąc zawracać gitary zapracowanemu eniowi chciałem coś się dowiedzieć przeglądając i czytając powtórnie temat o Piecyku od początku. Dochodzę niestety do wniosku, że ja nie umiem w nim palić! Nigdy drewna nie ważyłem i wpychałem do środka tak żeby się zmieściło(duże kawały) i czytając z pominięciem postów popierdujących autorów nic do wątku nie wnoszących znalazłem odpowiedź :

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    "Eniu przy okazji pytanie, jak bardzo można zapakować taki piecyk drewnem ?"

    Przy paleniu w myśl zasady "podpałka od dołu", najbezpieczniej jest załadować
    1/3 i po częściowym spaleniu dołożyć kolejną porcję. Przy "podpałce od góry",
    załadowanie całej zakładanej na jedno palenie porcji nie stanowi problemu.
    Trzymaj się jednak zasady - nie więcej jak 2/3 lub 3/4 wysokości drzwiczek.
    Teraz jak chcesz możesz mnie op.....

  11. #1791
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    jeszcze kilka fotek, bo nie było czasu dokończyć relacji...
    I chciało się wam obudowę wymiennika z płytki kleić? W zwiazku z tym że obudowa u mnie jeszcze do zrobienia mam pytanie do fachowców, próbować coś zrobić w trakcie użytkowania czy lepiej poczekać do wiosny i jak z wytrzymałością takiej ścianki z płytki?

  12. #1792
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Dodatkowo skupia dopalajace sie resztki paliwa, ogólnie poprawia warunki spalania. Osobiście zrobiłbym jeszcze wyższe skosy, bo jak uzbiera sie popiołu to nici ze skupiania paliwa. Zgadzam się z Eniem, warto powalczyć o zaokrąglenie tylnej ściany, lub conajmniej pionowych wewnętrznych narożników.
    Pewnie ze warto powalczyć o zaokrąglenia ale aby o nie walczyć piecyk trza budować ze sporym wyprzedzeniem w stosunku do terminu grzewczego inaczej goni czas i zapomina się o szczegołach.

  13. #1793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    I chciało się wam obudowę wymiennika z płytki kleić? W zwiazku z tym że obudowa u mnie jeszcze do zrobienia mam pytanie do fachowców, próbować coś zrobić w trakcie użytkowania czy lepiej poczekać do wiosny i jak z wytrzymałością takiej ścianki z płytki?
    Na budowę przyjechały gotowe elementy. Nawet szybciej wychodzi taki montaż, niż z płyt o wymiarach 120 x 60 cm. Czasem to jest zestawienie 3 elementów o wymiarach np 75 x 220 cm + czapka 75 x 75 cm. Jak nie ma kto dźwigać, można zrobić połówki, ale zwykle warto wziąć jedną osobę do pomocy i mieć "szybką piłkę" na montażu. Obudowa z płytek szamotowych to wypalany materiał bez niespodzianek, mniej pękający na stykach, na co trzeba uważać przy dużych gabarytach. Klejenie poszczególnych małych elementów kompensuje naprężenia w rozproszony sposób. Jednego dnia kleisz, na drugi dzień można przewozić. Klejąc na miejscu montażu wystarczą 2-5 godzin. Na szkoleniu będę pokazywać jak to zrobić by się nie posypało. http://blog.kominki-batura.pl/szkole...u-mazowieckim/

  14. #1794
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Warto by również podkreślić, jeżeli oczywiście jest, jakąś wyjątkowość tego konkretnego piecyka...
    Czym on się różni od dziesiątków innych realizacji wykonywanych aktualnie, przez różne firmy na terenie całego kraju.
    Panelizacja kafli, panelizacja poszczególnych elementów do zabudowy, to normalna procedura wykonawcza, wykorzystywana przez firmy i osoby budujące samodzielnie.

  15. #1795
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Warto by również podkreślić, jeżeli oczywiście jest, jakąś wyjątkowość tego konkretnego piecyka...
    Czym on się różni od dziesiątków innych realizacji wykonywanych aktualnie, przez różne firmy na terenie całego kraju.
    Panelizacja kafli, panelizacja poszczególnych elementów do zabudowy, to normalna procedura wykonawcza, wykorzystywana przez firmy i osoby budujące samodzielnie.
    Nie ma żadnej wyjątkowości. No może to, że trochę drażni parę osób z branży...

  16. #1796
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Na budowę przyjechały gotowe elementy. Nawet szybciej wychodzi taki montaż, niż z płyt o wymiarach 120 x 60 cm. Czasem to jest zestawienie 3 elementów o wymiarach np 75 x 220 cm + czapka 75 x 75 cm. Jak nie ma kto dźwigać, można zrobić połówki, ale zwykle warto wziąć jedną osobę do pomocy i mieć "szybką piłkę" na montażu. Obudowa z płytek szamotowych to wypalany materiał bez niespodzianek, mniej pękający na stykach, na co trzeba uważać przy dużych gabarytach. Klejenie poszczególnych małych elementów kompensuje naprężenia w rozproszony sposób. Jednego dnia kleisz, na drugi dzień można przewozić. Klejąc na miejscu montażu wystarczą 2-5 godzin. Na szkoleniu będę pokazywać jak to zrobić by się nie posypało. http://blog.kominki-batura.pl/szkole...u-mazowieckim/
    A nie pomyślałem o panelach wykonanych wcześniej.
    I jeszcze kilka fotek do pastwienia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	294843Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	294844Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	294845Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	294846
    I początek wymiennika.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	294847

  17. #1797
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    morsisko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    ...Nad paleniskiem nadstawka - piekarnik pędzony dymem po prawej odbiornik opadowy...

    Załącznik 292980
    Prośba żebyś pokazał zdjęcia, które pozwolą zrozumieć, jak rozwiązałeś kwestię piekarnika i odbiornika opadowego.
    No i najważniejsze - czy piekarnik tylko podgrzewa, piecze czy też przypala. Żeby można było w nim upiec chleb to potrzeba temperatury w granicach 220 stopni Celsjusza.

  18. #1798
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał morsisko Zobacz post
    Prośba żebyś pokazał zdjęcia, które pozwolą zrozumieć, jak rozwiązałeś kwestię piekarnika i odbiornika opadowego.
    No i najważniejsze - czy piekarnik tylko podgrzewa, piecze czy też przypala. Żeby można było w nim upiec chleb to potrzeba temperatury w granicach 220 stopni Celsjusza.
    Na początek najważniejsze piekarnik - bez pomiaru temperatury, podgrzewa, piecze i przypala wszystko zależy jak sie napali w kominku i kiedy z niego skorzysta.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	295064Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	295065
    Dwa wypieki, oczywiście pieczone po zakonczonym paleniu, kiedy zostaje tylko żar w palenisku tak jak widac na pierwszej fotce.
    Niestety co do dokumentacji foto to jest dość skąpa ale postaram się to wyjaśnić na tych zdjeciach które są.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	41.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	295067Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	42.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	295068Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	295069
    Na foto 1 piec z tyłu strzałki pokazują wylot spalin z paleniska, jest to poziom piekarnika.
    Foto 2 zabudowany piekarnik i ten sam wylot spalin i kierunek za tylną ścianke do kanału widocznego na fot 1.
    Foto 3 wrysowane palenisko i kierunek spalin, wylot do odbiornika widoczny lewy a odbiornik podłączony do prawego.
    Postaram się jeszcze poszukac fotki odbiornika.

  19. #1799
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    morsisko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Remiks, bardzo dziękuję za zdjęcia. Powiem krótko – SPRYTNIE ZROBIONE. Dla mnie inspirująco!!!

    Przepraszam za wczoraj!

    Wszedłem pierwszy raz na forum nie mówiąc nawet "dzień dobry"!
    Tak się skupiłem na tym, żeby zrozumieć, jak zamieszcza się posty (nie było łatwo), że … wyszło jak wyszło.
    Do tej pory nie zabierałem głosu bo jak na razie w sprawie ogrzewania ceramicznego nie mam nic do powiedzenia. Śledzę wątek na bieżąco, choć do tej pory nie miałem jeszcze cegły szamotowej w ręku. Mam jednak pomysły skażone tylko tą wiedzą, którą tutaj posiadłem. Ma to tę zaletę, że nie wiem, iż pewnych rzeczy nie można zrobić i być może dlatego coś nowego z czasem wniosę do tematu

  20. #1800
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał morsisko Zobacz post
    Remiks, bardzo dziękuję za zdjęcia. Powiem krótko – SPRYTNIE ZROBIONE. Dla mnie inspirująco!!!

    Przepraszam za wczoraj!

    Wszedłem pierwszy raz na forum nie mówiąc nawet "dzień dobry"!
    Tak się skupiłem na tym, żeby zrozumieć, jak zamieszcza się posty (nie było łatwo), że … wyszło jak wyszło.
    Do tej pory nie zabierałem głosu bo jak na razie w sprawie ogrzewania ceramicznego nie mam nic do powiedzenia. Śledzę wątek na bieżąco, choć do tej pory nie miałem jeszcze cegły szamotowej w ręku. Mam jednak pomysły skażone tylko tą wiedzą, którą tutaj posiadłem. Ma to tę zaletę, że nie wiem, iż pewnych rzeczy nie można zrobić i być może dlatego coś nowego z czasem wniosę do tematu
    Nie ma za co przepraszać kiedys pierwszy raz musi być staraj się nie używać wielkich liter w wypowiedziach bo oznacza to krzyk.
    Co do cegły szmotowej w ręku to i ja nie mialem jej wcześniej w ręku (no moze ze dwa razy przy okazji wymiany w kozie) nie jestem zdunem, moja konstrukcja jest czysto amatorską niskobudrzetową produkcją ale wiele nauczylem się od kilku forumowiczów którzy chetnie dzielili się wiedza na tym forum.

Strona 90 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony