dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał SidieN Zobacz post
    (...)A firma Briks zamiast sie dasac powinna sie przyznac do winy, przeprosic i pokazac ze czegos sie przy okazji Twojej reklamacji nauczyli. Producent ktoremu zalezy na jakosci udowodnilby ze to byla jednorazowa wpadka, a od tamtej pory jakosc sie poprawila. Mysle ze takie zachowanie byloby pewnego rodzaju reklama (...)
    Nadzwyczaj trafnie to ująłeś. Jak wcześniej napisałem, nie mam charakteru pieniacza i nie jest moją intencją robienie zadymy. Tak jak napisałeś, również ja chciałbym wierzyć, że to jednorazowa wpadka, a jeśli jednak nie, to chciałbym przeczytać, że firma Briks wzięła sobie do serca moje sugestie. Naprawdę drugorzędne znaczenie miałoby, czy wdrożą radykalne zmiany, bo przede wszystkim liczą się chęci i intencje.
    Kiedy jednak miast "uderzenia się w piersi", starają się za wszelką cenę odwrócić kota ogonem i posuwają się do pospolitego kłamstwa, nie mogę przejść nad tym do porządku dziennego.
    Ostatnio edytowane przez twoman ; 15-12-2011 o 20:56

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Post

    właśnie jestem na etapie wyboru drabiny jako prezent gwiazdkowy dla taty.
    panie briks, pan sie pożegna z moją prowizją, wybiorę towar konkurencji..

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    twoman nie łamie żadnego z tych artykułów - proszę je przeczytać zamiast cytować za prawnikiem, a straszenie użytkownika forum publicznie odpowiedzialnością karną za opis PROCEDURY REKLAMACYJNEJ tylko zniechęca potencjalnych nabywców

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    @BRIKS, może wyda się to Panu kuriozalne, ale pomimo tego co zechciał Pan napisać (m.in. bezpodstawna przestroga), paradoksalnie zyskał Pan w moich oczach.
    Tak jak napisałem wcześniej, dla klienta, oprócz walorów użytkowych wyrobu, równie ważne jest to, jak traktuje go firma.
    Cieszę się, że "opamiętał" się Pan w końcu, co Pana firmie wróży dobrze na przyszłość. Jeśli w ślad za tym pójdą konkretne rozwiązania, mające na celu podwyższenie jakości wyrobów, sukces murowany. Proponuję zacząć od weryfikacji grubości ścianek profili, gdyż z przyczyn oczywistych, akurat na to nie ma Pan bezpośredniego wpływu. Jeśli po upewnieniu się, że to ja mam rację, skoryguje Pan opis wyrobów, uznam, że uczynił Pan "milowy" krok we właściwym kierunku.
    Jak Pan widzi, ja również jestem człowiekiem, dlatego z niekłamaną przyjemnością przeczytałem Pana słowa, choć z niektórymi sformułowaniami nie zgodziłbym się do końca. Chodzi raczej o sam fakt, że zmienił Pan taktykę, która przypominała "strusia" chowającego głowę w piasek. Przyznam szczerze, że zaskoczył mnie Pan tym in plus.
    Od razu należało uderzyć we właściwe "tony".
    Ostatni akapit Pana wypowiedzi pominę taktownym milczeniem... Gdyby w istocie było tak jak Pan sugeruje, nie zawracałby Pan sobie głowy polemiką na tym wątku.

    P.S. Jak sam Pan skrupulatnie zauważył, zacytowałem słowa, jakimi przeprosił mnie przedstawiciel firmy. Zrobiłem to z rozmysłem - wszak mogłem je pominąć. Chciałem jednak możliwie precyzyjnie opisać całe zdarzenie, dlatego mam nadzieję, że pozwoli to Panu odczytać właściwie moje intencje, a innym forumowiczom ocenić rzetelność relacji.
    Ostatnio edytowane przez twoman ; 16-12-2011 o 05:58

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał BRIKS Zobacz post
    Panie twoman jeśli chodzi o stwierdzenie iż przyjąłem taktykę strusia proszę mi wybaczyć ale mam wiele dużo ważniejszych obowiązków niż opisywanie jednorazowych problemów na forum(...)
    A mogło być tak fajnie...
    Naprawdę zacząłem Pana "lubić", ale po tym co Pan napisał powyżej, na powrót popadł Pan w moją "niełaskę". Okazuje się bowiem, że pomimo swojej ewidentnej winy, ośmiela się Pan być niegrzeczny i buńczuczny. Panie BRIKS, troszkę pokory - jeśli ktoś w tej sytuacji zawinił, to z całą pewnością nie ja...
    W świetle tego, co zostało tutaj wcześniej napisane, Pana zachowanie jest co najmniej nie na miejscu...
    Pisze Pan o braku czasu, a jednak poświęcił Pan go trochę na stworzenie "vensipensi". Zapomniał już Pan o tym? W poprzedniej swojej wypowiedzi nie wspomniałem o tym ani słowem, bo uznałem, że nie przystoi "kopać leżącego". Pan jednak tego nie docenił. Szkoda, bo to negatywnie wpływa na wizerunek Pana firmy.
    Pisze Pan o jednorazowym problemie - czy sądzi Pan, że ktokolwiek z czytających te słowa uwierzy w to? To nie jest piaskownica, tutaj są ludzie obeznani z tematem, a od niejednego z nich, obaj moglibyśmy się jeszcze wiele nauczyć. Zanim więc Pan zdecyduje się coś w przyszłości napisać, proszę powyższe wziąć pod uwagę.
    Wyciągnąłem do Pana rękę, a Pan zwyczajnie mnie olał.
    Skoro obrał Pan taką taktykę, ja się do niej dostosuję...
    Poniżej odniosę się do kilku kwestii, jakie poruszył Pan w swoim poprzednim wpisie, a które z rozmysłem wcześniej przemilczałem.

    Drabina omyłkowo wysłana do Pana była z drugiego gatunku,który nie powinien trafić na rynek sprzedaży.

    W moim przekonaniu nie ma drabin 2 gatunku, bo to nie jest rozpruty sweter. Drabina albo jest całkowicie sprawna, albo staje się niebezpiecznym narzędziem, zagrażającym zdrowiu i życie korzystającego zeń człowieka. Dziwię się, że jako firma specjalizująca się w tego typu wyrobach, nie pojmujecie tak podstawowej rzeczy. A gdzie miała trafić, jeśli nie "na rynek sprzedaży"? Do serwisu na części zamienne? A jak się ma do tego atest, normy i najważniejsze - KONTROLA JAKOŚCI ???!!!
    Nie boi się Pan odpowiedzialności w przypadku, kiedy użytkownik drabiny zbliżonej do mojej, ulegnie wypadkowi i stanie się kaleką?

    Po otrzymaniu drabiny zwróciliśmy się z reklamacją do producenta.Została rozpatrzona pozytywnie bez większych problemów po czym otrzymał Pan całą wpłaconą wcześniej kwotę.

    Czy ja dobrze to rozumiem? Nie produkujecie tych drabin, tylko je konfekcjonujecie? To znaczy, że tak naprawdę to Chińczycy uwzględnili moją reklamacją? Całe szczęście - jestem im niezmiernie wdzięczny. Aż boję się pomyśleć, co by było, gdyby nie doszukali się w niej wady... No i jeśli chodzi o zwrot pieniędzy, to jak na transfer z Chin, wynik był całkiem niezły .
    Bo jeśli to nie żółci koledzy, to kto (jeśli to nie tajemnica)?

    Zapewniam iż nie znajdziecie Państwo w tym przedziale cenowym lepszych produktów.

    Kolejny raz mija się Pan z prawdą. Zapewniam Pana, że gorszego wykonania nie widziałem nawet w marketówkach. Owszem, niektóre mają dość delikatne profile itp, ale dokładność wykonania jest na dobrym poziomie.

    A jeśli chodzi o fałszowanie danych odnośnie grubości ścianek profili, to zadam sobie trud i zwrócę się z prośbą do użytkowników, którzy kupili od Pana w ostatnim czasie taką drabinę, aby zmierzyli mikrometrem newralgiczne ścianki (po zdemontowaniu stabilizatora). Myślę, że któryś się da na to namówić. Ciekawe jak to się ma do zapewnień, że wiele rzeczy w międzyczasie poprawiono.
    Nie omieszkam poinformować o rezultatach tego "eksperymentu". Jeśli moje przypuszczenia się sprawdzą, będziemy rozwijać temat w osobnym wątku.

    Kolejny raz się rozpisałem i tak naprawdę nie wiem po co, ponieważ każdy i tak już zapewne wyrobił sobie opinię, a BRIKS nie ma czasu na podobne dyrdymały...
    Ostatnio edytowane przez twoman ; 16-12-2011 o 14:09

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Z jednym się zgodzę - nie ma sensu ciągnąć tego dalej. Żywię nadzieję, że materiał nagromadzony w naszych (głównie jednak moich) wypowiedziach, pozwoli potencjalnym nabywcom na wyrobienie sobie opinii na powyższe.
    Szkoda tylko, że wciąż umiejętnie unika Pan odpowiedzi na kluczowe pytania.
    Może choć na koniec potwierdzi Pan (lub zdementuje) moje przypuszczenia, że grubość ścianek profilu w dalszym ciągu jest zaniżona w stosunku do opisu.
    Proszę też się odnieść do tego, że przynajmniej kilka osób sugerowało Panu ten problem na przestrzeni kilku miesięcy, a mimo to opis pozostawał bez zmian.
    A może to dlatego, że konkurencja też zawyża? Tylko, że w opisie Pana autorstwa pojawiło się właśnie porównanie do wymiarów konkurencyjnych profili, a to już zobowiązuje do czegoś więcej. I o ile można dyskutować, jaki odsetek drabin był wykonany wadliwie, o tyle profil, to profil - identyczny w wielu najróżniejszych drabinach, a permanentne zawyżanie jego parametrów to typowe działanie z premedytacją.
    Reasumując...
    Z Pana ostatniej wypowiedzi wynika, że w ogóle nie było sprawy. Dostałem drabinę w 2 gatunku, więc nie powinienem się czepiać, że nie jest dobra.
    Reklamacje drabin w 2 gatunku zwykle rozpatrywane są w ciągu 30 dni i przeważnie uwzględniane, więc spoko. Pieniądze mi zwrócono, przeproszono, więc o co jeszcze chodzi...
    Tylko zapomina Pan, że po drodze był... "vensipensi"... Do tego nie posunąłby się żaden szef/właściciel szanującej się firmy.
    Jeśli zechce Pan coś jeszcze skrobnąć w tym temacie, proszę nie zapomnieć w pierwszym rzędzie odnieść się do moich pytań/wątpliwości. Zwrotów grzecznościowych już wystarczy... spodziewałem się ich raczej zamiast wpisów wyimaginowanego obrońcy "osaczonej" firmy Briks. A może i "vensipensi" jest prawdziwy...? - tak jak to, że wszystkie Wasze drabiny (oprócz mojej) były, są i będą ideałami...
    Również Pana pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez twoman ; 17-12-2011 o 14:57

  7. #27

    Domyślnie

    Napisał VIP Jacek
    A co sądzicie o firmie Hofmann.
    Chcę kupić drabinę 3x11 do domowego użytku.
    http://allegro.pl/drabina-aluminiowa...925510466.html




    Drabina przedstawiona na zdjęciu jest to drabina firmy ITOSS- ALOSS, drabiny dostarczane do klientów znacznie różnią się od oferowanej na aukcji. Nie mają pasów zabezpieczających przed rozłożeniem drabiny a stopki są w kolorze czarnym. HOFMANN to ewidentna chińszczyzna.

    W odpowiedzi na negatywny komentarz sprzedający napisał:
    Odpowiedź z: pon 12 gru 2011 08:35:57 CET] Bardzo niedoświadczony allegrowicz co potwierdza stan jego komentarzy, nie zapoznaje się z opisami aukcji, zgodnie z informacją na aukcji pasów nie ma w zestawie, nie poważny klient, Czarna lista!

    PASÓW NIE MA W ZESTAWIE- taka odpowiedź świadczy o całkowitej ignorancji sprzedającego na temat sprzedawanego przedmiotu i wymagań jakie musi spełniać aby był zgodny z normą podawaną na aukcji.
    Ostatnio edytowane przez kajtek510 ; 18-12-2011 o 20:43

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    @kajtek510, sugeruję, abyś wyedytował swój pierwszy post, ponieważ czytający ten wątek, może go odnieść w stosunku do firmy Briks, a to byłoby nie fair.
    Najlepiej skopiuj zawartość cytatu z drugiego postu, na początek pierwszego. Drugi post możesz usunąć (o ile to możliwe), lub również wyedytować.
    Ostatnio edytowane przez twoman ; 18-12-2011 o 16:03

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał twoman Zobacz post
    A jeśli chodzi o fałszowanie danych odnośnie grubości ścianek profili, to zadam sobie trud i zwrócę się z prośbą do użytkowników, którzy kupili od Pana w ostatnim czasie taką drabinę, aby zmierzyli mikrometrem newralgiczne ścianki (po zdemontowaniu stabilizatora). Myślę, że któryś się da na to namówić. Ciekawe jak to się ma do zapewnień, że wiele rzeczy w międzyczasie poprawiono.
    Nie omieszkam poinformować o rezultatach tego "eksperymentu". Jeśli moje przypuszczenia się sprawdzą, będziemy rozwijać temat w osobnym wątku.
    Zgodnie z obietnicą informuję, że spływają do mnie pierwsze informacje odnośnie rzeczywistych grubości ścianek profili, zastosowanych w drabinach Briks, a zakupionych w ostatnim czasie.
    Tak jak przypuszczałem, to ja miałem rację. W dalszym ciągu mamy do czynienia z okłamywaniem klienta, a to już zakrawa na kpinę.
    Kolejne pomiary obiecano przeprowadzić w ciągu kilku najbliższych dni, więc do tego czasu wstrzymam się z podsumowaniem w postaci przytoczenia ich wyników.
    @Briks, na Pana miejscu czas ten spożytkowałbym na skorygowanie opisu swoich wyrobów, bo ma Pan jeszcze ostatnią, niepowtarzalną szansę, na wyjście z tego zamieszania w miarę "z twarzą"...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał twoman Zobacz post
    Tak jak przypuszczałem, to ja miałem rację. W dalszym ciągu mamy do czynienia z okłamywaniem klienta, a to już zakrawa na kpinę.
    ...
    Nie jest to kpina ale oszustwo i sprzedaż „przedmiotu niezgodnego z umową”.
    Nie może być inaczej skoro sprzedający BRIKS zapewnia o wzmocnionych profilach i np. drabina 3x15 WZMACNIANA profesjonalna o zasięgu ok.11,50m waży 28kg a porównywalne innych znanych producentów np. DRABEX – 32,5kg, FARAONE – 35kg a ALOSS – 41kg (różnica 13kg mówi sama za siebie).

    Proszę również zwrócić uwagę, że drabiny o tym zasięgu z opcją na schody produkuje tylko firma FARAONE, ale to „wyższa półka”. Firma stosuje wyjątkowe w swej kategorii szczeble i wysokoelastyczne elementy.

    Cytat Napisał BRIKS Zobacz post
    Zapraszam Pana do siedziby firmy , może Pan się przekonać na własne oczy jak wyglądają drabiny pełnowartościowe , z miłą chęcią porozmawiam przy kawie oraz pokażę wszelkie potrzebne Certyfikaty jakości
    Mój teść kupując drabinę HOFMANN też otrzymał Certyfikat, cóż z tego kiedy na drabinie brak było podstawowych oznaczeń, które z owym certyfikatem można połączyć. Nie każdy wie co kryje się za oznaczeniem PN – EN 131 a naruszenie wymagań określonych w którymkolwiek pkt normy, dyskwalifikuje przedmiot.

    Zainteresowanym mogę przytoczyć jedną ze stwierdzonych nieprawidłowości podczas badania wytrzymałosci trwałe odkształcenie drabiny wyniosło 55,30 mm, co narusza pkt 4.2 normy PN – EN 131 – 2 + AC : 1997, zgodnie z którym dopuszczalna wartość tego parametru wynosi 4,27 mm !!!

    Kiedy chodzi o bezpieczeństwo nie warto kierować się ceną.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajtek510 Zobacz post
    (...)Kiedy chodzi o bezpieczeństwo nie warto kierować się ceną.
    Masz absolutną rację. Szkoda tylko, że znaczna część kupujących głownie ceną kieruje się przy wyborze drabiny. O ile może mieć to uzasadnienie w przypadku drabin o zbliżonych walorach użytkowych i wysokim standardzie bezpieczeństwa (różnice wynikające z polityki cenowej konkretnych firm i ich renomy), o tyle połaszczenie się na 50 czy nawet 100 pln oszczędności, kosztem swojego bezpieczeństwa, to jawna głupota.
    Przyznam, że swoje poszukiwania również rozpocząłem od niższej półki, ale po ocenie organoleptycznej i zasięgnięciu języka, doszedłem do wniosku, że nie będę robił "głupich" oszczędności. Jeśli ktoś stoi przed dylematem jaką drabinę kupić, namawiam do obejrzenie wyrobów kilku dobrych firm w realu.

    Dobrym pomysłem jest też zasięgnięcie opinii u pracowników specjalistycznych hurtowni, które oferują drabiny kilku konkurencyjnych firm. Tak właśnie było w moim przypadku, kiedy bez najmniejszego wahania polecono mi wyroby firmy KRAUSE i DRABEX, ze wskazaniem na tę drugą.
    Jeśli porównać je z drabinami oferowanymi przez firmę Briks, to tak jakby porównać Trabanta do Mercedesa - w obu przypadkach niemiecka myśl techniczna, tudzież wykonanie .
    Wspomniana firma FARAONE należy do bardzo dobrych i solidnych, ale ich ceny są sporo wyższe (choć adekwatne).
    Równie dobrym wyznacznikiem jest opinia osób, które na co dzień, zawodowo używają drabin. Nie słyszałem, aby ktoś z moich znajomych korzystał z drabin Briks, Hofmann, czy temu podobnych.

    Odnośnie norm - moim zdaniem powinna być opracowana odpowiednia procedura "odświeżania" certyfikatu co jakiś czas (a może tak jest?), gdyż po pewnym czasie może dojść do zmian konstrukcyjnych (np. zmniejszenie grubości ścianek profilu), a to ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Jakość/dokładność wykonania również powinna być badana wyrywkowo (aby "2 gatunek" nie trafiał do sprzedaży ), a po stwierdzeniu uchybienia, certyfikat powinien być cofnięty.
    Reasumując - za przysłowiową miskę ryżu nie da się wyprodukować dobrej drabiny (Briks, Hofmann itp). W takim przypadku tanio = niebezpiecznie.
    Ostatnio edytowane przez twoman ; 19-12-2011 o 20:20

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    twoman

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    105

    Domyślnie

    Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, po konsultacji z innymi nabywcami, informuję, że grubość ścianek profili w drabinach "wzmocnionych", oferowanych przez firmę Briks, w dalszym ciągu jest zdecydowanie mniejsza niż sugeruje to opis, czyli de facto była, jest i... - czy będzie, to już zależy od uczciwości firmy.
    Średnia wyników to 1,2 x 1,8 mm (w opisie odpowiednio 1,5 x 2,0 mm).
    Symptomatyczne jest to, że dłuższa ścianka ma procentowo większe "braki", a to zapewne z tego powodu, że wynikające z tego oszczędności są dużo większe, niż w przypadku ścianki krótkiej. Sumaryczna oszczędność na wadze głównych profili wynosi bez mała 20%. O ile można dyskutować o jakości i dokładności wykonania omawianych drabin, o tyle permanentne i ewidentne "nietrzymanie" kluczowych parametrów, to jawne oszukiwanie klienta.
    Panie BRIKS, zachęcam Pana do zapoznania się ze stanem faktycznym (proszę zainwestować w mikrometr) i do publicznego skomentowania moich powyższych zastrzeżeń. Jako od osoby solidnej (na taką się Pan kreuje) oczekuję również bezzwłocznego skorygowania treści ofert, dotyczących rzeczywistych parametrów użytych profili.
    Ostatnio edytowane przez twoman ; 27-12-2011 o 09:21

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Paweł.B

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa dyskusja, sam jestem teraz na etapie doboru drabin, rusztowań i podestów do otwieranej działalności i powiem że nie jest to łatwe. Przeczytałem cały temat od dech do dechy i nie mam zamiaru nikogo krytykować nie mając swojego wyrobionego zdania. Lecz okropnie denerwuje mnie cwaniactwo sprzedających, na zasadzie "opchnąć i tyle" otóż nie, mam doświadczenie w handlu w branży budowlanej i porucz ceny, liczy się zaufanie do sprzedającego wyrobione jakością sprzedawanych wyrobów, dbałością o klienta. Wiele osób to olewa i robi swoje, lecz wszystko ma dwa końce. Szczęście że w przygodzie z tamtą drabiną nikomu nić się nie stało.

  14. #34

    Domyślnie

    Hofmann zła firma?
    Przecież to Mercedes wśród drabin http://allegro.pl/drabina-aluminiowa...175268217.html bagatela 1500zł, przy wadze 19,1kg (to chyba jakiś nowy stop)
    Zrobili promocję na Gruponie http://www.groupon.pl/deals/cala-pol..._0_0_70&a=1661 i można zamiast 1500zł dać tylko 714 (ship in price )

    Wystarczy popatrzeć w historię sprzedaży na allegro, po ile wcześniej były wystawione te same "Mercedesy", swoją drogą o mały włos nie stałem się szczęśliwym posiadaczem drabiny firmy Briks, uff dzięki za ten wątek. Wybór padnie na Drabex, Krause już chyba za drogie na użytek prywatny.
    Ostatnio edytowane przez jarekk78 ; 11-03-2012 o 00:04

  15. #35

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa wypowiedź.
    Też właśnie trafiłem na ten wątek zachęcony promocją na Grouponie i prawie dałem się nabrać na "promocję".
    Prawie, bo pamiętałem że kiedyś te drabiny były dużo tańsze (zerkałem na drabiny jakieś 2-3 miesiące temu), a dwa że jeszcze nie znalazłem na grouponie naprawdę atrakcyjnej obniżki
    There is no such thing as a free lunch, jak to mawiają.

  16. #36

    Domyślnie

    po krotce co polecacie 3x11
    drabex 600zł
    krause 550
    aloss 430
    glownie bede uzywal jednej czesci, sporadycznie pozostale czesci

  17. #37

    Domyślnie

    Ja bym brał Krause, dziwne tylko, że tańsza jak Drabex. Napisz gdzie znalazłeś w takiej cenie.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekk78 Zobacz post
    Ja bym brał Krause, dziwne tylko, że tańsza jak Drabex. Napisz gdzie znalazłeś w takiej cenie.

    alledrogo (ceny z przesylka)

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Też chciałem kupić BRIKS-a ale po tym co przeczytałem wyleczyłem się na szczęście skutecznie . A jak dzwoniłem to informowali mnie ,że produkt jest Made in Germany !! Z taką jakością oj całe szczęście ,że jest forum.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał sajmon007 Zobacz post
    po krotce co polecacie 3x11
    drabex 600zł
    krause 550
    aloss 430
    glownie bede uzywal jednej czesci, sporadycznie pozostale czesci

    Polecam Aloss. Naprawdę solidny słowacki wyrób.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony