dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Wakman, weź przestań. W innych wątkach uczyłem Ciebie jak obliczyć moc, i teraz nagle dostałeś olśnienia.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    pantograf: Czy kabel zasilający budynek jest aluminiowy? YAKY?
    Może właśnie teraz nadszedł czas na dokręcenie styków?
    Ne pamiętam, ale sprawdzę. Aluminiowy znaczy gorszy?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    No dobrze, a jeśli miganie świateł jest spowodowane spawaniem sąsiada to co w takim przypadku.
    Czy obowiązuje przepis o spawaniu do 16.00, i czy takie spadki napięcia mogą spowodować
    uszkodzenie sprzętu elektronicznego. Czy mam używać stabilizatora napięcia - pamiętam
    takie urządzenie za komuny przy telewizorze, myślałem że czasy te odeszły w niepamięć.??????????????????

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ne pamiętam, ale sprawdzę. Aluminiowy znaczy gorszy?
    Każda instalacja w Twoim domu wymaga przeglądu i konserwacji.
    W przypadku elektrycznej przepisy określają jasno czasookres takich badań - 5lat.
    Każdy to olewa do momentu, aż coś się dzieje w instalacji.
    W przypadku aluminium takie przeglądy to konieczność, tania instalacja = droga eksploatacja.

    Nie mówię, że aluminium jest gorsze.
    Po prostu ma takie a nie inne właściwości i trzeba to sprawdzać co jakiś czas.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus
    No dobrze, a jeśli miganie świateł jest spowodowane spawaniem sąsiada to co w takim przypadku.
    Czy obowiązuje przepis o spawaniu do 16.00, i czy takie spadki napięcia mogą spowodować
    uszkodzenie sprzętu elektronicznego. Czy mam używać stabilizatora napięcia - pamiętam
    takie urządzenie za komuny przy telewizorze, myślałem że czasy te odeszły w niepamięć.??????????????????
    Nie ma takiego przepisu, który zabrania spawania po 16 godzinie. Trudno to nawet nazwać zakłócaniem ciszy nocnej.
    Takie spadki napięcia nie spowodują uszkodzenia sprzętu elektronicznego, one głównie wnerwiają.
    Spadki napięcia mają bardzo duży wpływ na pracę układów napędowych, w krytycznym momencie może np. utknąć silnik hydroforu.
    Stabilizator nic nie da, jest za wolny. Tutaj potrzebna jest przetwornica napięcia online.

    Zacznij od rozmowy z sąsiadem. Ustal jakiej używa spawarki.
    Być może przejście na sąsiednią fazę zminimalizuje problem.
    Zgłoś temat Energetyce.

    A propo, jeśli sąsiad zarobkowo spawa na domowej taryfie to możesz go łatwo puścić w skarpetkach.
    Spawarka pójdzie w spłatę długów dla energetyki i fiskusa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony