dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotrsel

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Płaski dach - śniegołapy

    Witam

    Kupiłem w listopadzie mieszkanie od dewelopera na poddaszu. Podczas odwilży powstał dla mnie bardzo duży problem. Cały śnieg z lodem znajdujący się na dachu spadł na mój balkon. W całym bloku tylko ja i sąsiad mamy ten problem - nad balkonem jest płaski dach (resztą ma nad balkonami kukułki lub dach stromy i mają zamontowane śniegołapy). Napisałem pismo do dewelopera że taka sytuacja zagraża życiu osobie znajdującej się na balkonie itd. Dostałem odp że wszystko jest zgodne z projektem a dach powinien być odśnieżany. Czy są jakieś przepisy żeby zmusić dewelopera do zamontowania śniegołapów (zakwestionowania projektu - przecież projekt nie musi być idealny). Kolejna sprawa jest taka że mam również okno dachowe no i inni na stromych dachach mają zamontowane przed oknem śniegołapy, no a ja oczywiście nie... Czy to też jest zgodne z przepisami (jak spadanie więcej śniegu to mogę całą zimę czekać aż cokolwiek przez to okno zobaczę)
    Z góry dzięki za pomoc

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    najgorsze co mogłeś zrobićd dewelpera, na poddaszu i pewnie blachodachówka. Myślę ze śniegołapy to mały problem. Poczekaj trochę to z mieszkania po ulewnym deszczu lub odwilży staż pozarna będzie ci wodę wypompowywać...
    pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To, że w projekcie nie było to nie znaczy, że nie powinno być! Zima pokazała, że należy zamontować. Poinformuj o tym nadzór budowlany. Co innego z oknem, które nie wymaga zabezpieczenia płotkami gdyż tę rolę pełni górny kołnierz. Masz okno w płaskim dachu więc przez nie możesz oglądać wyłącznie niebo a zimą śnieg. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony