dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Bateria termostatyczna, czy termostatyczny zawór mieszający?

    Jak w temacie co lepsze zawór mieszający przy zasobniku czy bateria termostatyczne? Za zaworem mieszającym przemawia cena i to że do rur wypływa woda już o określonej temp. co powoduje że zasobnik wolniej się wychładza. Ma ktoś z was zawór mieszający na wyjściu z zasobnika?

  2. #2

    Domyślnie

    Lepsza (wygodniejsza) jest bateria termostatyczna - u mnie każdy domownik ma nieco inne preferencje do temperatury wody natryskowej. Zmiana za każdym razem na zaworze nie jest najlepszym wyjściem (choć na pewno tańszym).

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko że tych baterii by na dom musiało być 5. ( Kabina, wanna, 2 umywalki i zlew. ) Ma ktoś z was zamiast baterii termostatycznych zawór mieszający?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Tylko że tych baterii by na dom musiało być 5. ( Kabina, wanna, 2 umywalki i zlew. ) Ma ktoś z was zamiast baterii termostatycznych zawór mieszający?
    Ja mam to i to i wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Pod prysznicem mam baterię termo z KFA, jest niedroga, w mieszkaniu w bloku służy już ponad 5 lat działa doskonale, do nowego domu kupiłem taką samą.
    Zasobnik trzeba czasem przegrzewac do 70 st. (legionella) jesli nie masz zaworu termostatycznego to będzie parzyć woda w kranach. Poza tym, wydaje mi się, że woda w kranie, np. w kuchni, powinna być znacznie cieplejsza od tej pod prysznicem. Koszty nie sa jakoś powalające, na początku nie miałem zaworu termostatycznego przy buforze, ale po miesiącu mieszkania w domu szybko go dokupiłem, moim zdaniem warto.
    Pozdrawiam
    Rafał

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chodzi tylko o podgrzanie zasobnika do wyższej temp. ale również o ochronę rurek od ciepłej wody, żywotność ich powinna być dłuższa gdy woda będzie miała 45*C a nie np. 60*C. Druga sprawa cieplejsza woda większe straty przez rury do c.w.u, o ile w zimie to nie przeszkadza to w lecie już tak. Tylko zastanawiam się nad tym czy przy takich zaworach nie spada ciśnienie ciepłej wody, jak np. woda pobierana jest z kilku podjeść naraz? Zastanawiałem się nad zaworem Honeywell tm50 czy będzie miał odpowiednia przepustowość do korzystania z dwóch podejść naraz?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Zastanawiałem się nad zaworem Honeywell tm50 czy będzie miał odpowiednia przepustowość do korzystania z dwóch podejść naraz?
    Nie wiem jak liczną masz rodzinę, ja, przy 5-osobowej nie zauważyłem problemów ze spadkiem wydajności. W każdym razie nawet nie przyszło mi się nad tym zastanawiać
    Pozdrawiam
    Rafał

  7. #7

    Domyślnie

    Rodzina nie jest liczna ale chodzi o to że jak będę brał prysznic a ktoś inny będzie zmywał w kuchni, lub brał kąpiel w drugiej łazience to czy nie będzie spadku ciśnienia wody pod prysznicem. Obecnie w bloku mam tak że jak biorę prysznic i ktoś zmywa w kuchni to spada ciśnienie wody. W domu nie chce takich niespodzianek. A powiedz radams jaki masz zawór mieszający (model firma).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    A powiedz radams jaki masz zawór mieszający (model firma).
    Jest to najprostszy zawór trójdrożny firmy Esbe, modelu nie pamiętam.
    Spadek ciśnienia pod prysznicem, o którym piszesz, przy zwykłej baterii spowoduje, że oprócz zmiany ciśnienia (mniejszy strumień wody) poczujesz zmianę jej temperatury, a to może nie być przyjemne. Zabezpieczy Cie przed tym bateria termostatyczna, nawet jeśli strumień będzie mniejszy, to zmiana temperatury prawie lub wcale nieodczuwalna.
    Pozdrawiam
    Rafał

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony