dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Bank BGŻ kto ma doświadczenie.

    Witam buduję dom i mam kredyt hipoteczny w BGŻ,mam pytania do budujących z tym bankiem:
    - czy podczas odbioru poszczególnych etapów bardzo się czepiają szczegółów?
    -czy po zakończeniu i odbiorze robią jakieś inspekcje?
    -czy po zakończeniu jak np. chcę dobudować sobie garaż i zaadaptować poddasze za swoje to muszę pytać o zgodę bank?

  2. #2

    Domyślnie

    mam kredyt w BGŻ więc co nieco mogę powiedzieć.

    U mnie było tak że robiłem kosztorys i wpisywałem co w poszczególnych etapach ma być zrobione. Formularz mają raczej mało szczegółowy, w każdym razie powinieneś mieć mniej więcej to co sobie w kosztorysie założyłeś, do tego o ile pamiętam kierownik budowy chyba też podpisywał każdy etap.
    Miałem inspekcję na budowie przed wypłatą kolejnej transzy ale była to pani oderwana od okienka która w ciągu pięciu minut przeszła cały dom zrobiła fotki i raczej było to na zasadzie że faktycznie budujesz dom za ich pieniądze a nie kupiłeś sobie AUDI Q7

    pozdrawiam

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  3. #3

    Domyślnie

    No to trochę jestem spokojny,a jak wygląda sprawa z fakturami bo muszą być na 60% liczy się do tego robocizna tzn. faktura od murarza i co jak by mi trochę zabrakło do tych 60%.

  4. #4

    Domyślnie

    liczy się każda faktura. Z tego co pamiętam u nas było tak że jeżeli się wykażesz fakturami powyżej iluś tam procent wartości transzy (nie pamiętam ile) to nie było inspekcji na budowie.

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  5. #5

    Domyślnie

    A jak jest z późniejszymi przeróbkami dobudowami domu po zakończeniu budowy ,trzeba pytać bank o zgodę czy mogę sobie robić?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał joint32 Zobacz post
    No to trochę jestem spokojny,a jak wygląda sprawa z fakturami bo muszą być na 60% liczy się do tego robocizna tzn. faktura od murarza i co jak by mi trochę zabrakło do tych 60%.
    nie musi być 60%, jak nie ma to jest po prostu "inspekcja" ze strony banku (formalność) przed wypłatą następnej transzy, koszt chyba 100 zł (tak mi powiedzieli przynajmniej w oddziale, w którym brałem kredyt)

  7. #7

    Domyślnie

    A czy rok albo później od zakończenia budowy robią jakieś inspekcje,bo w umowie jest zapis ,że muszę im udostępnić dom do inspekcji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony