dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Najtańszy sposób ocieplenia ściany od wewnątrz

    Witam! Jestem laikiem w budowlance, więc chciałbym prosić o radę.

    Chcę ocieplić najzimniejszą w pokoju ścianę - wokół okien. Stara kamienica z cegły, mieszkanie czynszowe, zatem niespecjalnie chciałbym pchać się w koszta. Po wstępnym rozeznaniu w sytuacji wykluczyłem ocieplanie betonem komórkowym (drogie) i wełną (dużo roboty, wymagania itp.).

    Czy zostało jeszcze coś prócz styropianu? Może dałoby się wykonać takie ocieplenie za pomocą ekranu zagrzejnikowego?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hadex - Składy budowlane
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Dzielnica
    ul. Łąkowa 2
    Posty
    55

    Domyślnie

    Najtańszym rozwiązaniem będzie rzeczywiście wyklejenie ściany styropianem, następnie: klej, siatka, klej, szlifowanie, grunt i farba.

    Nie zalecalibyśmy raczej na ścianę ekranu zagrzejnikowego.

    Warto byłoby także rozważyć zastosowanie konstrukcji z profili, a następnie montaż płyt z GK. Środek należałoby wówczas wypełnić wełną - w tym wypadku jednak montaż jest nieco bardziej kłopotliwy.

    Pozdrawiamy,
    Zespół Hadex
    Nasze składy znajdziesz w miastach takich jak: Jastrzębie Zdrój, Bieruń, Gliwice, Katowice, Ochaby Małe, Piekary Śląskie, Zebrzydowice, Łódź oraz Kraków.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mati0201

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Toruń
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadex - Składy budowlane Zobacz post
    Najtańszym rozwiązaniem będzie rzeczywiście wyklejenie ściany styropianem, następnie: klej, siatka, klej, szlifowanie, grunt i farba.

    Nie zalecalibyśmy raczej na ścianę ekranu zagrzejnikowego.

    Warto byłoby także rozważyć zastosowanie konstrukcji z profili, a następnie montaż płyt z GK. Środek należałoby wówczas wypełnić wełną - w tym wypadku jednak montaż jest nieco bardziej kłopotliwy.

    Pozdrawiamy,
    Zespół Hadex
    Co ty wypisujesz ?
    Czemu wprowadzasz ludzi w błąd ?
    Przy tak zrobionej izolacji grzyb między izolacją a ścianą murowany jest.
    Chyba że bardzo ale to bardzo szczelnie odgrodzi izolację od pomieszczenia ale to raczej jest nie możliwe zawsze jakaś nieszczelność się znajdzie.
    najlepszym rozwiązaniem będzie MULTIPOR..

    Może warto zlicować także okno ? ale nie wiem jak to w starych kamienicach .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony