dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Szukam rzeczoznawcy z Poznania - chodzi o okna drewniane.

    No właśnie. Może ktoś zna rzeczoznawcę specjalizującego się w oknach?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo Zobacz post
    No właśnie. Może ktoś zna rzeczoznawcę specjalizującego się w oknach?
    Pogadaj z test-em albo zadzwoń do rzeczoznawcy z związku okiennym: 0 500 066 071. pzdr

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dzięki! Czy Test jest też może rzeczoznawcą?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Jeśli szukasz, kogoś z takim tytułem nadanym zgodnie z przepisami, to nie jestem.
    PRO QUALITY

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Test, może tytułu nie masz, ale nikt tu nie ma wątpliwości że jesteś tu odpowiednią osobą , w dodatku z tamtego regionu..

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Teście - ale to Ty pytałeś mnie, gdzie moja budowa? Wywnioskowałam, że to dla Ciebie zbyt odległe rejony Czy się mylę? Czy Twoja opinia byłaby dla wykonawcy wiążąca, czy tylko służyłaby nam?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Test wraz oknotest.pl siedzibę ma w Poznaniu. Pod Stęszew będzie ze 20 km, za daleko to nie jest. A co do moich opinii, to hm... z formalnego punktu widzenia nie są wiążące. Nie jestem biegłym sądowym, ani rzeczoznawcą budowlanym (okiennych nie ma ). Po prostu siedzę w oknach PVC bez mała 20 lat, więc coś tam o nich wiem. Czasem piszę na ten temat (jakieś poradniki, artykuły do branżowej prasy, vortal), ale nie mnie oceniać czy to już "rzeczoznawczość", czy nie. Zresztą moim zdaniem, po tym co napisałaś wcześniej, na tym etapie budowy, żadna opinia oprócz tej, którą wyrazi Projektant, Inspektor Nadzoru lub Inwestor nie jest dla Wykonawcy wiążąca, bowiem żaden rzeczoznawca (nawet ten z papierami) nie był i nie jest uczestnikiem Twojego procesu budowlanego w rozumieniu ustawy Prawo Budowlane. W razie sporu, jeśli obie strony wyrażą zgodę na rozstrzygnięcia polubowne i udział w sporze arbitra, to wtedy jego opinia będzie ostateczna. Nie wiem na jakim etapie sporu jest Twój spór, ale odniosłem wrażenie, że Ty nie toczysz sporu, a po prostu masz wątpliwości co do sposobu wykonania jakichś robót i szukasz podpowiedzi, alternatywnych rozwiązań i ewentualnie wskazania gdzie jest nie tak i powinno lub mogłoby być inaczej.

    Pozdrawiam

    PS Drewno to już nie mój resort. Jestem fanem mieszanek ropy naftowej i soli kuchennej
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 08-02-2011 o 11:26
    PRO QUALITY

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Mój spór jest na takim etapie, że my mówimy, że winny jest nasz kierownik budowy (generalny wykonawca), a on, że my Inspektor nadzoru nie jest dla niego kimś ważnym, poza tym inspektor mówi, że trudno stwierdzić, po czyjej stronie jest wina... No cóż - zadzwonię do tego Związku Okiennego, może coś doradzą.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A co jest istotą sporu?

  10. #10

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo Zobacz post
    Wypaczone okna.
    Ale się rozpisała...
    Dlaczego uważasz, że winny jest kierownik budowy? A dlaczego on widzi twoją winę?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Jeśli wykonawca nie wybił otworów wentylacyjnych w domu, który był zaizolowany (przy oknach prowizorycznie) i ogrzewany (słabo, bo słabo, ale ogrzewany), po oknach lała się woda, skraplała się też na suficie, we wnękach okiennych były zacieki, to chyba o czymś świadczy? Naszą winą ma być to, że ogrzewaliśmy dom tylko kozą budowlaną i jednym lub dwoma piecykami elektrycznymi. Niewypaczone sa tylkooknaprzy tarsie, gdzie okna były dobrze zaizolowane, tam, gdzie nie było parapetów są wypaczenia. Na dodatek wykonawca zrobił fuszerkę z płaskim dachem - zalane ściany i sufit w dwóch małych pomieszczeniach - tam wypaczenia jako pierwsze były widoczne i są najgorsze.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czyli potrzebny jest rzeczoznawca budowlany, nie okienny.. bo okna to tylko skutek, a nie przyczyna..
    Mam poza tym wrażenie że "wypaczenia" to dla Ciebie tzw progi na łączeniach - widać je na zdjęciach - ramy rozchodzą się w narożnikach..
    Jest szansa, że kiedy wyschną proces się /przynajmniej w części/ cofnie.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Tak, właśnie o to mi chodzi, myślałam, że to są wypaczenia... Poziome części skrzydła wystaja ponad pionowe, no i oczywiście farba się łuszczy, w najgorszym oknie od spodu skrzydło jest pęknięte. Myslisz, ze da się cos z tym zrobić? że obejdzie się bez wymieniania skrzydeł? Bo reklamowanie okien chyba nie wchodzi w grę...
    Dziekuję Finlandio.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kurczę, nie spotkałem się dotychczas na zywo z odpadającą farbą na nowych oknach (na szczęście). Widywałem takie fotki w necie..
    Te "progi" to nic innego jak efekt wilgoci - tu by za przyczynę można posądzić tą nieszczęsną, namokniętą wełnę. Elementy ram są łączone w miarę elastycznym klejem właśnie po to, by się nie powypaczały na boki przy rozszerzaniu pod wpływem wilgoci.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Tam, gdzie ta wełna, okna nie wygladają najgorzej, w łazience tak (kiedy spływała po nich woda:


    Inne:




    Jedno pękło też na zewnątrz:



    Szczerze mówiąc - nie wiem, co robić...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ożeszty!
    Jak się domyślam okna były wstawiane przed pracami mokrymi. To są efekty... Czy producent dopuszcza taką kolejność prac? Kto zdecydował o tej kolejności?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Nie dopuszcza, nie chcielismy się zgodzić, wymógł to na nas wykonawca - kierownik budowy, to własciwie jego uzgodnienie ze sprzedawcą okien, tylko że to było lato, dom jeszcze pełen dziur, nic nie miało się stać, no i stało się chyba dużo później...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Niezły zoom, ale... wygląda źle. Widuję takie rozstępy i nie zawsze są efektem tynków - np. płytki kładzione zimą, przy kozie czy gipsy dają też dużo wody. Tynki niby były, a są rozstępy..
    Z tym, że lakier nigdy mi nie odchodził - ale tu się kłania technlogia produkcji.
    Zrobilbym tak:
    kontakt ze sprzedawcą z prośbą o pomoc (raczej nie "z gębą" - bo się "uszczelnią" i zasłonią warunkami gwarancji.
    Rozstępy jest szansa że wrócą, odpryski trzeba pomalować.
    Chyba że jakaś ostra walka na noże - ale tu doświadczeń nie mam.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie Finlandio! Jeśli będę miała jeszcze jakieś wątpliwości czy pytania, pozwolę sobie napisać na priva, dobrze? Pozdrawiam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony