dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Klejenie parapetów wewnętrznych

    Witam

    Wiem, że na ten temat już było trochę napisane, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Chodzi o poradę co do kleju do przyklejenia wewnętrznych marmurowych parapetów na równą powierzchnie przygotowaną z wylewki samopoziomującej. Wiem, że takie parapety najlepiej przyklejać na biały klej do kamienia naturalnego, ale w moim przypadku jest to problematyczne, bo nie mogę parapety położyć od góry na klejoną powierzchnię tylko muszę wsunąć w podkucia w glifach. Tam jest zapas na około 0,5 cm i wsuwając parapet gęsty klej nałożony pacą zębatą zostanie zebrany.
    Pomyślałem, że najlepszy byłby jakiś elastyczny klej takiego typu jak do parkietów, który po chwili od nałożenia zaczyna się lekko pienić i wypełnia puste przestrzenie.
    Czy jest coś takiego do kamienia? Jeśli tak to poradzie jakiś konkretny.

    Pozdrawiam
    Sergiusz

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Jest klej poliuretanowy do kamienia/metalu w tubie do pistoletu (takiej jak silikon). On się minimalnie pieni.
    Więcej się pieni klej poliuretanowy do drewna (on jest zazwyczaj w plastikowej buteleczce) a najwięcej pieni się pianka (tzw. montażowa) ale ona jest za słaba - choć wielu fahofców klei na nią wszystko.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony