dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Monoceros

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    112

    Domyślnie Urzedowski INNOVA vs. Oknoplast Platinium Evolution2

    Musze wybrać miedzy tymi dwoma modelami..

    Ktoś może podpowie za i przeciw jednego i drugiego, bo już zgłupiałem od słuchania przedstawicieli obu firm..

    Tak po chłopsku .....

    z góry dzięki ...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Jeśli Trocal, to tylko 88+, a jeśli Trocal 88+, to poprawiony ideał...do poprawki.
    PRO QUALITY

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Jeśli Trocal, to tylko 88+, a jeśli Trocal 88+, to poprawiony ideał...do poprawki.
    Możesz trochę jaśniej?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja jestem wierny żołądkowej gorzkiej ale jeśli Test wyjawi do czego ma słabość to nie wykluczam że spróbuję.......

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    IVO z ostatnio wprowadzonych do obrotu "lekarstw" opowiedziałbym się za cytrynówką. Równie słodkie, a jakoś z witaminą C mi się kojarzy.

    A co do rzeczonych profili, to krótko:

    Evolution, to szósta przegródka w 70mm i skrzydło o większej głębokości (ładne), wprowadzane na gwałt, by zapinać tam coś więcej niż pakiet 24mm. Wzmocnienia stalowe. Zbadana przenikalność Uf 1,2 konkurencji na deski nie rzuca. Brak wiadomości o jakiejkolwiek modyfikacji słupków, więc można przypuszczać, że w oknach wielokwaterowych po prostu kombinuje się zwykłego prefectline z poprawionym ideałem. Można i tak, tylko to taka szczątkowa (reklamowa) modyfikacja systemu. Brak jakichkolwiek wiadomości o badaniach i właściwościach choćby okien referencyjnych

    Trocal - stary system. 88+, to kolejna pełna wersja systemu. Wszystkie kształtowniki główne zostały zmodyfikowane. Głębokość większa od klasycznej InnoNovy i Evolution o 18 mm. Wzmacniany stalą, ale Uf w wersji podstawowej 1,0 czyli 20% lepszy od poprawionego ideału, a można pokombinować z modułami termo i wychodzi jeszcze lepiej. Z wklejaną szybą, pokazuje bardzo dobre właściwości statyczne. Wszystkie papierzyska dostępne, nikt z niczego nie robi tajemnicy. Dla wielbicieli certyfikatów - Darmstad. Może nie notyfikowane, ale w pasywnej działce prestiżowe.

    Słabość do Trocala, to miałem jak był w wersji PMMA. Jakby tak 88+ pokolorowali, to kto wie, kto wie... .
    PRO QUALITY

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Tylko gdzie ty znalazłeś pytanie o Trocala???

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Monoceros

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    112

    Domyślnie

    Chodzi Urzedowskiego a nie Trocala

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Moja wina, niedoczytałem i Innova wyszła mi na InnoNova. A Urzędowski? Miewa pomysły, więc co to dla niego za problem zacząć robić z Trocala? Sorry, już się nie wtrancam.
    PRO QUALITY

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Od wczoraj drążę mocno temat okie Innova. Straciłem wiarę w swojego pierwszego dostawcę PCW i przyszedł czas, by zainstalować program do wycen Urzędowskiego. Oczy przecieraliśmy ze zdumienia, bo tanio..
    Obdzwoniłem znajomych - potwierdzili, że to jeździ, dostają, montują. Robią się już łuki, przesuwki. Zaczynam na to patrzeć bardziej pozytywnie, chociaż nadal z taką pewną dozną nieśmialości. .

  10. #10

    Domyślnie

    Tak Finlandia, czytałem wszelkie twoje informacje na temat Innovy (wcześniej nazywany precyzyjniej Salamander Bluevolution).
    Ty jedyny wydajesz się być z nimi na bieżąco. Też wiem, że problem zarówno z łukami, jak i okuciami do przesuwek szybko został rozwiązany.
    Może pamiętasz, zamówiłem te okna. W MS na "Tytanowe" miałem wycenę na 15500zł (Ug=0,5, 3mm szyby), u Urzędowskiego miałem na 15000zł (Ug-0,6 bo 4mm szyby) - to tak dla porównania.
    Też twierdzę, że zbyt drogo nie jest. Szczerze - dałbym za nie nawet i 17tyś myślę. Widziałem te okna (mieli dostawę dla jednego klienta w połowie stycznia) - naprawdę ładne!
    Na razie Urzędowski daje dobrą cenę by to sprzedawać i aby produkt pojawił się na rynku. Myślę, że taka "promocja" nie potrwa zbyt długo.
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Monoceros

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    112

    Domyślnie

    Mi zrobili wycene ma 29 tys a Okna z Krakowa na 42 tys..

    Kasa kasa ale strach ze to nie bedzie dobre okno jest ..

    Szczerz to podobaja mi sie bardziej Urzedowskiego okna bo sa masywniejsze ....
    Paramtery zblizone..

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monoceros Zobacz post
    Mi zrobili wycene ma 29 tys a Okna z Krakowa na 42 tys..

    Kasa kasa ale strach ze to nie bedzie dobre okno jest ..

    Szczerz to podobaja mi sie bardziej Urzedowskiego okna bo sa masywniejsze ....
    Paramtery zblizone..
    Okna z Krakowa - znienawidzone przez własnych księgowych
    Są inne duże firmy, które robią bardzo dobre okna na profilu VEKA (oprócz Paltinium = Perfectline po liftingu). Poszukaj, wyceń ponownie, powinno być sporo taniej.

  13. #13

    Domyślnie

    podnoszę temat, sa użytkownicy okien INNOVA Urzędowskiego?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Robią się już łuki, przesuwki. Zaczynam na to patrzeć bardziej pozytywnie, chociaż nadal z taką pewną dozną nieśmialości. .
    Ja pracuję w firmie Urzędowski i albo jestem ślepy albo jednak żadnych łuków w plastiku nie zauważyłem.
    Co do przesuwek, to rzeczywiście coś tam się o nich myśli i jakieś prototypy powstają, ale żeby od razu produkcja, to chyba za wcześnie.

    Tak na marginesie, to drewno (przynajmniej na razie) zupełnie stoi, czyli nic się nie robi już od 2 tygodni.
    Na halach produkcyjnych jest tak zimno, ze nawet jeśli byłaby robota, to po prostu nie da się nic zrobić.
    Za zimno na malowanie, za zimno na pracę, ogólnie nie wygląda to dobrze.
    Pracownicy wysyłani są na "dobrowolne" urlopy bezpłatne. To już drugi taki "zabieg" w krótkim okresie czasu.
    Szkoda bo produkty mamy naprawdę dobre i to zarówno jakościowo jak i cenowo, ale jeśli tak dalej pójdzie, czyli nie będzie zamówień i warunki jak wyżej, to drewniane okna i drzwi Urzędowskiego przejdą do historii.
    Obym był złym prorokiem.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To może przenieś się do UDystrybucja? Bo ja chyba co tydzien dostaję transporty z innej firmy, w tym drewno które przyjechało idealnie na czas. No tak.. na pewno w innej, bo przesuwki z plastiku także przyjechały i powiem szczerze - tak dużego zaangażowania w tym dziale we współpracę i zrobienie okna z dodatkami takimi jakie chcę nie było w tej firmie nigdy. Widać żę prcują tam Nowi ludzie i nie mają starych nawyków. Czuć po prostu że im zależy.
    Inaczej niż na hali w drewnie, gdzie dogadać się z czymś ponad standard to już bez mała trzeba ruszyć ziemię.
    Ps. Nie trzeba mieć stołu do łuków u siebie by je oferować.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To "U" produkuje już PVC u siebie? Czy piszesz o Stolplaście?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Od jesieni mają u siebie, w Ziębicach własną linię - zdaje się Rotox. Nie miałem jeszcze okazji skorzystać z zaproszenia by ją oglądać, ale jest i działa - ponad wszelką wątpliwość.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To może przenieś się do UDystrybucja? Bo ja chyba co tydzien dostaję transporty z innej firmy, w tym drewno które przyjechało idealnie na czas. No tak.. na pewno w innej, bo przesuwki z plastiku także przyjechały i powiem szczerze - tak dużego zaangażowania w tym dziale we współpracę i zrobienie okna z dodatkami takimi jakie chcę nie było w tej firmie nigdy. Widać żę prcują tam Nowi ludzie i nie mają starych nawyków. Czuć po prostu że im zależy.
    Inaczej niż na hali w drewnie, gdzie dogadać się z czymś ponad standard to już bez mała trzeba ruszyć ziemię.
    Ps. Nie trzeba mieć stołu do łuków u siebie by je oferować.
    Ależ ja pracuję właśnie w Udystrybucja.
    Nie chcesz, nie wierz.
    Opisałem stan faktyczny.
    Ci nowi ludzie, akurat pracują tylko w drewnie, tzn. "zarządzają" i właśnie dlatego nie możesz (jak piszesz) cyt "gdzie dogadać się z czymś ponad standard to już bez mała trzeba ruszyć ziemię"
    Po prostu nie maja pojęcia jak się do tego zabrać, a zapewniam, że możliwości maszyn i umiejętności tych pracowników którzy jeszcze zostali, spokojnie pozwalają zrealizować właściwie dowolny pomysł klienta.

    Piszesz, że co tydzień dostajesz transporty, w dodatku na czas.
    Jest to oczywiście prawda, z tym że nie piszesz kiedy złożyłeś zamówienie.
    Z resztą, wszelkie zamówienia są (a przynajmniej były) realizowane na czas bo zwyczajnie jest ich tak mało, że wszyscy musieliby się "bardzo starać" żeby na czas nie zeszły.
    Z resztą przyjedź i zobacz czy mówię prawdę.

    Odnośnie linii do plastików, to masz rację, czyli linia rzeczywiście od paru miesięcy jest w Ziębicach i pracuje / produkuje.
    Jednak mimo to, łuków (jak pisałem) nie zauważyłem.
    Co do przesuwek, to zwracam honor. Rzeczywiście są już produkowane. Jednakowoż w takich (małych) ilościach, że zwyczajnie ich nie widziałem.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flamenco User Zobacz post
    Ależ ja pracuję właśnie w Udystrybucja.

    Jednak mimo to, łuków (jak pisałem) nie zauważyłem.
    Co do przesuwek, to zwracam honor. Rzeczywiście są już produkowane. Jednakowoż w takich (małych) ilościach, że zwyczajnie ich nie widziałem.
    Jeżeli chodzi o łuki to ostatnie jakie widziałem to te produkowane jeszcze w Stolplaście, natomiast przesuwki są produkowane już w Ziębicach normalnie.
    Nasuwa się jednak pytanie co czeka firmę UD w nadchodzącym roku? Mam na myśli postępowania sądowe, które toczą się w sądach.
    Pozdrawiam

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ech..
    to już bardziej realne zdanie, ale.. masz wyłącznie jednostronny punkt widzenia.
    Mam w stałej ofercie trzech dostawców okien plastikowych (odkąd Urzędowski robi PCW jest mi o jednego za dużo) i każdy specjalizuje się w czymś innym a Urzędowski nie odbiega od średniej rynkowej.
    Terminy są ok - i dla mnie, i dla Klientów. Oczywiście można by robić zlecenia w 4 do 6 tygodnie. Ale po pierwsze szeroki rynek aż tak tego nie oczekuje, po drugie to mało ekonomiczne, szczególnie przy bardzo wydajnych liniach Urzędowskiego (co jest chyba niestety ciężarem dla tej fabryki).
    Wyróżniają się tylko bardzo masowe i bardzo bogate fabryki, które stać na zakup dużej ilości materiału, który by leżał i czekał na swoje zlecenie..
    Teraz problemem jest pozyskać zamówienia, a nie ich wyprodukowanie. Polskie moce produkcyjne są o niebo większe niż polskie zapotrzebowanie i bez pełnego zaangażowania będzie się część tych zleceń tracić na rzecz rynkowych konkurentów.
    Łuki:
    - tylko jeden z moich dostawców robi je u siebie na miejscu. Drugi i trzeci zleca je do wyginania zewnętrznego, mimo że jeden z nich mógłby spokojnie kupić sobie taką linię.. Poza tym - mam wrażenie że w PCW łuki są.. sporadyczne. W przeciętnym transporcie plastiku na ciężarówce /u Waszej konkurencji/ widuję je tylko raz na jakiś czas.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-02-2012 o 11:41

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony