dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 231
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie Kupujecie w Biedronce?

    Byłem tam kilka razy, raczej przypadkowo ale to co tam sprzedają, ten asortyment robiony specjalnie dla biedronek to szajs jakich mało. Nie ma tego w innych sklepach sieciowych - Netto czy Lidl. NIe wiem czy to ja mam tylko takie odczucia?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #2

    Domyślnie

    perm czytałeś to co sam napisałeś? Bo mam wrażenie, że chcesz obrazić większą część społeczeństwa, która liczy każdą złotówkę.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Nie mam tego zamiaru. Sam robię zakupy w "tanich" sklepach takich jak Netto czy Lidl może nie do końca z przyczyn finansowych chociaż to też się dla mnie liczy ale dlatego że jest w nich w miarę dobry towar do tego niewiele kosztujący. NIe ma tego w Biedronce. Tam jest tanie byle co, drogie stosunkowo to co jakość ma niezłą. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie dlatego chciałem się Was zapytać.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Kupowalam w biedronce. Kilka lat temu np radio. Gra do dziś
    Ale faktycznie od jakiegoś czasu omijam. Strasznie się zbublili. Nawet oliwa z oliwek byla tam kiedyś super a teraz jeść się nie da. Mieli sporo produktów portugalskich na prawdę dobrej jakości, co mi zaręczała kolezanka - portugalka, która bardzo się ucieszyła z ich sklepu, ale teraz ona też już u nich nie kupuje....

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    źle się nastawiłeś. biedronka i lidl są na podobnym poziomie. jeden towar kupisz lepszy w biedronce a drugi w lidlu. lidl ma np. smaczniejsze słodycze ale niewiele. polecam imitację m&m-sów, są lepsze od oryginału. ostatnio nastawiłem się na świeże ananasy i najlepsze są w biedronce. kumpel kupuje jakieś orzeszki ziemne w biedronce i mówi, że robi je dla niej ktoś znany (chyba felix). co do szajsu, kupujesz towary robione dla reala o nazwie TIP? i też popełniam tutaj demagogię bo z TIPa mam kilka produktów sprawdzonych.
    w netto nie byłem więc nie wiem.
    tu coś piszą na forum co warto kupować:
    http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3505572

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    W Biedronce jest świetny dżem truskawkowy i smakujące dzieciom różne chrupki do mleka, mleko zresztą też w porządku. A że nasze dzieci zjadają te specyfiki w ilościach hurtowych, to kupując Nestle z torbami byśmy poszli. Za to makaron z Biedronki jest tak beznadziejny, że gorszy być nie może. Czasem trafi się coś innego przyzwoitej jakości a tanie, a czasem szajs - jak wszędzie. Często kupujemy tam owoce. A wczoraj znalazłam płytę "Pippi" czytaną przez Jungowską o dychę taniej niż w Empiku. Netto i Lidla nie mam na podorędziu, rzadko bywam, więc nie porównuję. Niedawno kupiłam w Lidlu płyn do prania, bo ponoć dobry. Sprawdzę.
    Kupując marki sklepowe warto sprawdzać, kto produkuje. Kiedyś nabiał TiP (kefiry itp.) były świetne (nie wiem, jak teraz, bo nie lubię Reala, więc rzadko bywamy - mam uraz po czasach, kiedy był jedynym hipermarketem w Opolu, więc kupowało się tam fatalnie).
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #7

    Domyślnie

    Biedronka się zmieniła na korzyść, to już nie te produkty co kilka lat temu, po "aferze" wzięli się ostro za jakość,
    nie będę się wypowiadał o wszystkich produktach ponieważ jej nie znam, ale napiszę o przetworach mięsnych ponieważ pracuję w tej branży.
    Biedronka stawia wysokie wymagania producentom wędlin, mało tego skrupulatnie to kontrolują, nie przejdzie nic niezgodne z wymaganiami, prędzej czy później to wykryją.
    Wiekszość produktów ma wymagania większe niż analogiczne produkowane przez producentów do swojej sieci sprzedaży, kiedyś też było tak, że się robiło oddzielnie na tą sieć, ale gorsze, teraz robi się lepsze, bo tak klient wymaga. Podobnie jest w Lidlu, uważam, że te dwie sieci najbardziej dbają o jakość wędlin (w porównaniu z innymi sieciami). Oczywiście są też produkty za 5 - 6 zł, ale chyba każdy ma świadomość cena - jakość, choć obserwuję, iż jest ich coraz mniej

    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  8. #8

    Domyślnie

    w biedronce jest rewelacyjny odplamiacz w granulkach(pudeleczko z raczka,chyba oxy czy cos takiego)
    o niebo lepszy od wszystkich vaniszy
    dwie miarki do prania zasadniczego i widze efekty,a biel lepsza niz u chajzera...
    no i jeszcze sok pamaranczowy bardzo dobry(100% 2 litry)
    warzywa mniej plastikowe od lidlowskich
    i tyle co pamietam,zagladam okazjonalnie(jak jezdze po odplamiacz),bo pod reka mam lidla,wiec wygodniej isc tam
    troszke do biedronki wydaje mi sie zniechecily akcje w temacie zlego traktowania pracownikow(aczkolwiek bardzo sluszne)i ta biedronka tak jakos zle sie kojarzy...
    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 04-02-2011 o 01:44

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Moze i biedronka zle sie kojarzy,ale trzeba dokladnie patrzec na producentna, bo np napoje-nektary w kartonach 1litrowych firmy Melly sa wyprodukowane dla biedronki przez firme Hortex, sa bardzo dobre w smaku i tansze od tych oryginalnych Hortexa, a przeciez to ten sam producent. Jedyne co mi sie nie podoba to rozkladanie towaru.... w niektorych sklepach sa ladne lady na to wszystko a w innych stoi caly asortyment w kartonach, jeden na drugim.

  10. #10

    Domyślnie

    a jeszcze sobie przypomnialam co na minus
    kasjerki sie ruszaja duzo wolniej niz w lidlu
    i karta nie mozna placic,a to w dzisiejszych czasach przegiecie.....
    ale reklamy w tv maja zajefajne

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Co do tych reklam w tv to sie zgadzam, w glowie mam nawet teraz piosenke: "biedronka, codziennie niskie ceny!"

  12. #12

    Domyślnie

    moje dzieciaki , tak jak napisał ktoś wyżej , zażerają się jakimiś chrupkami typu magusie w ilościach masakrycznych , mleko , parówek podwędzanych drobiowych w lodówce nigdy nie może zabraknąć , tak samo soków pomarańczowych , jogurty żonka zżera kilka dziennie [ że się nie znudzi ??? ]wędliny skromny wybór ale niezłe , sery tyakie sobie mogą być ,owoce dobre , w ogóle dobrze że biedronka jest tak blisko

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    wiem, (bo pracuję), że biedronka dostaje dokładnie ten sam towar co inni, ale w innym opakowaniu. Tyle,że oni jeszcze dodatkowo sprawdzaja jakość i warunik produkcji. Po sąsiedzku mam rolnika, który uprawia warzywa dla biedrony. Zanim wezmą np. partie kalafiora, to trzeba próbki dać do laboratorium, badają zawartości substancji chemicznych. Często czegoś nie przyjmują ze względu nawet na wygląd, wtedy okolicznie krowy i świnie maja wyżerkę.
    Biedrona ma pyszne bagietki do pieczenia z masłem czosnkowym. Np. pasty rybne Lisnera, tyle, że duzo taniej i w innym opakowaniu. Ja ja lubie za to, że szybko sie robi podstawowe zakupy, bez snucia sie po hektarowym markecie, szkoda czasu.

  14. #14

    Domyślnie

    mi się bardzo podobają reklamy biedronki w tv typu..."slyszałaś.. ananas wyszedł z puszki"
    poza tym to taki sklepik gdzie szybko zrobisz zakupy i się nie zmęczysz jak w oszołomie czy innym karfurze, bo mniejszy po prostu i wybór zarazem tez.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    U nas kasjerki w Biedronce uwijają się szybciutko. Ale niemożność płacenia kartą jest bardzo niewygodna - to fakt.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    no dobrze, to ja uściślę. mówiąc o zepsuciu się miałam na myśli głównie art przemysłowe, które kiedyś mieli bardzo fajne a teraz coś nie. Wolę Lidla. Nie ma też tylu rzeczy oryginalnych portugalskich, a były. A co do wędlin, mięsa czy serów, to rzadko tam kupuję, więc nie wiem.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Wędlin też jakoś nie miałam odwagi tam kupować. Zresztą nie mam aż tak blisko, zazwyczaj kupuję tam wodę mineralną w dużych ilościach, więc to zawsze wyprawa samochodem. A wędliny kupuję w najbliższym sklepie (tak z kilometr ) i w malutkich ilościach.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  18. #18

    Domyślnie

    W biedronce robiłam zakupy kilka razy przy okazji imprezy składkowej u koleżanki bo jadąc do niej jedyny większy sklep to biedronka.
    Przeprowadziłam się na wieś, w mojej miejscowości jest jeden sklep do którego zaglądnęłam może 2 razy.
    Z dwa lata temu na trasie powrotu z pracy zauważyłam jakąś budowę, dowiedziałam się że budują hipermarket, ależ byłam ucieszona do czasu jak zobaczyłam napis że to biedronka .
    Zaglądam tak czasami jak nie mam już nic do jedzenia w lodówce w tygodniu. Jest tam stoisko mięsne i wędlinowe (osobne) bardzo dobrze rzeczy tam mają, niestety w godzinach mojego powrotu jest tam kolejka na około 30-40 osób więc nie stoję.
    Ale produkty typu masło, mleko, śmietana jak najbardziej kupuję, przecież są tam rzeczy 'firmowe' również.
    Na duże zakupy jeżdżę do oszołoma na bielany wrocławskie, bo jest wielki, duży wybór produktów i wiem gdzie co leży, także nawet jak zapomnę moją długaśną listę zakupów to sobie radzę i wszystko kupuje.

    W biedronce są ohydne sery żółte paczkowane - nie wiem z czego ale kilka razy kupiłam róże wersje i niedojedzenia.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Kupuję dość dużo produktów w Biedronce. W miasteczku z większych sklepów nie ma Lidla ani Netto - jest Biedronka, Eko i HPS Samopomoc Chłopska. Każdy sklep ma jakieś swoje "cosie", po które tam chodzę, ale w Biedronce robię zakupy podstawowe. Ryż w kilowych paczkach, mąka, olej rzepakowy, kisiele, budynie, mleko 2%, jogurty, serki homogenizowane, twaróg chudy, mrożonki warzywne, paluszki rybne, różne herbaty ziołowe i owocowe, pieluchy dada. Warzywa świeże zwykle korzystniej wychodzą mi w warzywniaku - w Biedronce kupuję awokado na guacamole, jak jest za złoty ileś. Mięso i wędliny dla dziecka kupuję w lokalnym drobiarsko-wędliniarskim, choć ogarnia mnie zwątpienie dla moich starań, kiedy dziecko u dziadków koniecznie chce karmić kota najtańszą martadelą i samo przy okazji wcina, aż mu się uszy trzęsą. Po produkty typu soja, brązowy ryż, soczewica, przyprawy i inne, które w Biedronce to już "egzotyka" chodzę do najlepiej zaopatrzonego HPS-u.

    Nie mam żadnej ideologii ani uprzedzeń co do sklepów. I tak przy zakupie czegoś nowego czytam etykietę, z czego to cudo zrobione i kto się pod tym podpisuje. Po akceptacji składu jest test "przydatności do spożycia" i albo będę jeszcze kupować, albo już nie.

    A dokładnie to samo co perm o Biedronce, mój teść mawiał o Lidlu. Teść nie jadł słodyczy.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  20. #20

    Domyślnie

    Poczytaj kto produkuje większość rzeczy np napoje serki itp.. Ja robięwiększość zakupów w biedronce dobra cena dobry produkt

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony