dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 12
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 231
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Pracuje w firmie która zaopatruje w tablicę mendelejewa producentów również spożywczych. Staram sie nie jeść wyrobów od najlepszych klientów firmy
    Mój kolega pracował w pewnej znanej firmie produkującej soki, często sponsorowała ,,Koło Fortuny" jakby ktoś pamiętał. Urodził mi się syn więc poprosiłem go by przywiózł trochę soków. Powiedział że nie ma sprawy ale prosił bym nie dawał tego dziecku
    Przywiózł raz puste pojemniki 20l po koncentracie dla ojca do paliwa. Trzeba było je wypłukać, więc ojciec wypłukał i wylał wszystko pod czereśnie. I to był koniec naszej czereśni

  2. #182

    Domyślnie

    przeczytałam właśnie dwie etykiety i tak polecany przez kogoś tenczynek w składzie posiada sok malinowy (odtworzony z zagęszczonego soku malinowego) cokolwiek to znaczy i uwaga 820g cukru na litr soku :
    a syrop z biedronki posiada 19% soku malinowego i 11% soku aroniowego i 630g cukru na litr soku
    no i oczywiście obydwa maja jakieś tam regulatory kwasowości i tym podobne cuda

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Teoretycznie w celu zagęszczenia soki powinny być po prostu odparowywane, bo dodanie skrobi nie zmniejszy ich objętości, a tak, jak pisze TINEK, tylko mniejsza objętość zmniejsza koszt przechowywania i transportu. No ale kto ich tam może wiedzieć. Pomidorowy Clippo i Fortuna też są z zagęszczonego - wiem, bo kupuję.

    W pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest palarnia kawy - marka może jeszcze nie jakaś super wyrobiona, ale od pewnego czasu reklamowana i wśród moich znajomych i rodziny ma bardzo wielu zwolenników. Wypuszczają m.in. kawę w ziarnach, a tylko taką kupują moi rodzice, bo nie mają zaufania do zmielonego. Choć kawa jest dobra, to ludzie pracujący w tejże palarni nie chcą jej pić i po cichu radzą kupować inne produkty.

    W dyskoncie więcej osób czyta etykiety, bo produkt tańszy, marka własna, więc sprawa lekko podejrzana. Ogólnie jest nastawienie, żeby sprawdzić z czego to zrobione. I słusznie. Produkty droższe, znanych marek mają u konsumenta większy kredyt zaufania i mniej się wnika w ich skład.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Sądzę, że przy okazji zakupów w diskontach, ale również w innych sklepach, warto brać pod uwagę nie tylko aspekt cenowy, ale również zastanowić się, na ile kupowane przez nas produkty spożywcze są pełnowartościowe, odpowiadają normom zdrowego odżywiania się i wreszcie, czy są w ogóle bezpieczne dla zdrowia. O tym zdecydowanie za mało się mówi i pisze.

    Dominuje dyskusja o cenach. To trochę tak, jak przy przetargach publicznych. Wygrywają najtansze oferty, a później niezbędne są remonty ...

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Wypuszczają m.in. kawę w ziarnach, a tylko taką kupują moi rodzice, bo nie mają zaufania do zmielonego.
    Bezzasadnie. Czytałem wywiad z lokalną włascicielką zakładów mięsnych. Powiedziała, że nie może kupić normalnego pierprzu do najszlachetniejszych wędlin. Wszystko co się oferuje jest pozbawione nacenniejszych składników. Wyestraktowane - jak ona mówiła. I pieprz ziarnisty, i inne przyprawy, to mniejsza lub większa, ale tylko wydmuszka.
    Ja pamiętam zapach kawy czy pieprzu sprzed kilkudziesięciu lat. Jak się zmieliło pięć deko kawy lub deko pieprzu, to w całym domu kilka dni pachniało. Teraz możesz zmielić kilogram i trzeba nos w młynek wetknąć, żeby coś poczuć.

    Zaraz ktoś pewnie napisze, że nie ten nos.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  6. #186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Bezzasadnie. Czytałem wywiad z lokalną włascicielką zakładów mięsnych. Powiedziała, że nie może kupić normalnego pierprzu do najszlachetniejszych wędlin. Wszystko co się oferuje jest pozbawione nacenniejszych składników. Wyestraktowane - jak ona mówiła. I pieprz ziarnisty, i inne przyprawy, to mniejsza lub większa, ale tylko wydmuszka.
    Ja pamiętam zapach kawy czy pieprzu sprzed kilkudziesięciu lat. Jak się zmieliło pięć deko kawy lub deko pieprzu, to w całym domu kilka dni pachniało. Teraz możesz zmielić kilogram i trzeba nos w młynek wetknąć, żeby coś poczuć.

    Zaraz ktoś pewnie napisze, że nie ten nos.
    ... sądzę, że jakość kawy (również pieprzu) jednak zależna to jest od jakości "wsadu" przed paleniem ... "czerwona" z Jamajki jest wyśmienita (dodatkowo z dodatkiem ichniego rumu "Appleton")
    unde venis et quo tendis

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post

    Zaraz ktoś pewnie napisze, że nie ten nos.
    Nie ten nos

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Właśnie do tego zmierzałam pisząc o markowym soku z malin bez malin i mniej markowym z malinami
    Lubię sobie porównywać produkty te ogólnie uznane za markowe i te no name. I tak soczek przecierowy na K.(tek ten, reklamowany jako smaczny i zdrowy) ma ok 35 % owoców przy cenie ok.1,50 zł, sok biedronkowy Pycholandnia, przecier owocowy ponad 40%, przy mniejszej zawartości cukru i cenie , 0,95 zł, bije K na głowę
    Takich przykładów można mnożyć.

  9. #189

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... sądzę, że jakość kawy (również pieprzu) jednak zależna to jest od jakości "wsadu" przed paleniem ... "czerwona" z Jamajki jest wyśmienita (dodatkowo z dodatkiem ichniego rumu "Appleton")
    Ależ ja w to nie wątpię! Tylko spróbuj dostać ją w Polsce...
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Ależ ja w to nie wątpię! Tylko spróbuj dostać ją w Polsce...
    ... spróbuję ... w Poznaniu w "Piotrze i Pawle"
    unde venis et quo tendis

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Ależ ja w to nie wątpię! Tylko spróbuj dostać ją w Polsce...
    To nie jest kwestia dostępności lecz ceny

  13. #193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Bieda ma wejść w tanie samoobsługowe stacje benzynowe. Mają być 1-2 dystrybutory pod większymi biedronami. Ciekawe tylko z jakiej rafinerii będą korzystać.

  14. #194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... spróbuję ... w Poznaniu w "Piotrze i Pawle"
    Taaa..., bo im podrzucisz, albo ich namówiłeś...
    Ty tu nie wyciągaj wyjątków, bo kiedyś normą był ogół. A ogół nie ma dostępu do Florydy.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Bieda ma wejść w tanie samoobsługowe stacje benzynowe. Mają być 1-2 dystrybutory pod większymi biedronami. Ciekawe tylko z jakiej rafinerii będą korzystać.
    Ponoć ukraińskie są niezłe...
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Na nos jest jednak ogromna przepaść po otwarciu młynka, w którym właśnie została zmielona kawa, a otwarciu torebki kawy mielonej, więc w sumie nie dziwię się rodzicom, że z danej firmy wybierają kawę ziarnistą. Pewnie, że we wspomnieniach wiele zapachów jest intensywniejszych, ale wydaje mi się, że oprócz gorszej jakości dzisiejszych produktów pewną rolę odgrywa tu też nasze przyzwyczajenie do zapachów, które są właściwie codzienne, a kiedyś były rzadkie i odświętne.

    Sama kawę kupuję na stoisku we wrocławskiej Hali Targowej. Nie jestem przywiązana do jakiejś konkretnej - pani sprzedająca zawsze podpowie, co ma dobrego, nowego. Ceny - nie ukrywam - wysokie. Gdybym piła kawę codziennie, to byłby za duży wydatek w domowym budżecie, ale piję bardzo rzadko i stać mnie na taki mały luksus.

    wierzch - wydaje mi się, że jednak cena to nie wszystko. Ten wątek udowadnia, że ważniejsze jest to, czy dany wyrób nam smakuje, czy np. chemia gospodarcza ma zadowalającą jakość. Na niesmaczną czy nieskuteczną tanioszkę można skusić się raz i na tym koniec. Dyskusja o diecie i zasadności spożywania pewnych produktów, to jak dyskusja o polityce czy religii - w różne rzeczy ludzie wierzą. A jedna mama to nawet wierzy w nutellę. Tak jak malka lubię posprawdzać etykiety i z przyjemnością wybieram produkt tańszy, niereklamowany, a o bardziej przyjaznym układowi pokarmowemu składzie.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  17. #197
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Bieda ma wejść w tanie samoobsługowe stacje benzynowe. Mają być 1-2 dystrybutory pod większymi biedronami. Ciekawe tylko z jakiej rafinerii będą korzystać.
    Nieważna rafineria, ważne żeby to nie był płyn o zapachu benzyny
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  18. #198
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Bieda ma wejść w tanie samoobsługowe stacje benzynowe. Mają być 1-2 dystrybutory pod większymi biedronami. Ciekawe tylko z jakiej rafinerii będą korzystać.
    najbliższych - czyli orlen i lotos.Odliczając akcyzę to benzyna jest stosunkowo tanim produktem i wymagającym drogiego transportu ADR. Nie opłaca się jej wozić na dalekie odległości.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przywiózł raz puste pojemniki 20l po koncentracie dla ojca do paliwa. Trzeba było je wypłukać, więc ojciec wypłukał i wylał wszystko pod czereśnie. I to był koniec naszej czereśni
    To były pewnie kanistry po aromatach. Niektóre są tak skoncentrowane że nieprzetworzone mogą zabić a ich opakowania są kaucjonowane i traktowane jako odpad niebezpieczny. Mniam!
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #200

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    To nie jest kwestia dostępności lecz ceny
    Jasne!

    navigare necesse est, vivere non est necesse

Strona 10 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony