dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 36
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 705
  1. #1

    Domyślnie Nasza Celesta Rex

    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!Ze względu na to,że też się "budujemy",postanowiłam również założyć skromną galerię,bo któż inny zrozumie nas lepiej,jak nie inni inwestorzy Wewnątrz jeszcze nic nie zrobiliśmy,ale i tak uparcie śledzimy galerie innych użytkowników,co by troszkę pomysłów podpatrzeć
    Dziennika budowy nie jesteśmy w stanie założyć,ponieważ nie obserwujemy naszej budowy "dzień po dniu".Mieszkamy na obczyźnie,a całej budowy doglądają rodzice mojego mężusia.Ale zamarzyło mi się mieć galerię,więc zaczynam!!

    Zawsze marzyliśmy,że będziemy mieszkać we własnym domku,więc kiedy tylko skończyliśmy studia (2006 rok),wyjechaliśmy do krainy miodem i mlekiem płynącej - Irlandii,żeby trochę uzbierać.I tak pod koniec 2007 roku wybraliśmy projekt z Archetonu.Na początku zainteresowała nas Celesta-2

  2. #2

    Domyślnie

    Kurczę,muszę popracować nad wklejaniem,bo coś mi nie chce pokazywać obrazków

  3. #3

    Domyślnie

    Siemka ponownie. Chyba już umiem .No więc nasz domek miał wyglądać tak


    ale później pojawiła się inna wersja - z zabudowanym tarasem,więc postanowiliśmy zmienić projekt na Celesta Rex (na szczęście firma nie robiła problemów z wymianą,tylko trzeba było dopłacić - jak wszędzie oczywiście ).Tak więc nasz domek ma wyglądać tak:





  4. #4

    Domyślnie

    witam waldi widze ze jestesmy w takiej samej sytuacji ja tez ,na obczyznie .Tez nie moge zawsze sledzic dokladnie swojej budowy poniewaz narazie mieszkamy w londynie i zony rodzice dogladaja budowyale jakos to ogarniamy i dajemy rady. Zycze powodzenia pozdrawiam
    zapraszamy dziennik B. Pawla i Agnieszki http://forum.muratordom.pl/aps-105-p...d67ea425a7884e

  5. #5

    Domyślnie

    A teraz krótki opis naszego DOMKU.Jest to dom parterowy z użytkowym poddaszem i z garażem.
    powierzchnia użytkowa: 142,1 m2
    powierzchnia netto: 195,1 m2
    powierzchnia całkowita: 293,2 m2
    powierzchnia zabudowy: 123,5 m2
    kubatura: 909,8 m3
    min. gabaryty działki: 22,1 x 19,6 m
    powierzchnia dachu: 217,3 m2
    kąt nachylenia dachu: 40°,38°
    kubatura drewna na więźbę: 18,2 m3
    wysokość do kalenicy: 8,6 m
    powierzchnia ścian zew.: 153,6 m2
    powierzchnia ścian działowych: 98,3 m2
    powierzchnia ścian nośnych wew.: 57,2 m2
    wysokość ścian kolankowych: 1,0 m


    Parter - 99,7 m2
    *wiatrołap - 4,4 m2
    *wc + natrysk - 4,0 m2
    *kuchnia - 10,3 m2
    *pokój dzienny + jadalnia - 27,2 m2
    *pokój - 12,9 m2
    *hol - 7,4 m2
    *schowek - 5,7 m2
    *klatka schodowa - 3,0 m2
    *pomieszczenie gospodarcze - 4,6 m2
    *garaż - 20,2 m2

    Poddasze - 78,9 m2
    *klatka schodowa - 3,1 m2
    *przedpokój - 7,3 m2
    *łazienka - 9,0 m2 , 9,5 m2
    *pokój - 10,9 m2 , 12,2 m2
    *pokój - 16,6 m2, 19,0 m2
    *pokój - 16,5 m2, 19,2 m2
    *pokój hobby - 15,5 m2, 25,1 m2


    Postanowiliśmy,że pokój na dole,który jest zaraz przy salonie,będzie pokojem na zabawki dla dzieci i może będzie tam komputer.Natomiast na górze w pokoju hobby urządzimy sobie siłownię.Trochę zmian tu wprowadziliśmy,mianowicie na górze przy pokoju hobby będzie się mieściła pralnia (małe osobne pomieszczenie).

  6. #6

    Domyślnie

    Polo555,dziękujemy za słowa otuchy Przydały się

  7. #7

    Domyślnie

    W październiku 2007 roku zatrudniliśmy sobie panią,która zajęła się załatwianiem wszelkich formalności związanych z rozpoczęciem budowy domu.
    Na przełomie października i listopada 2007 roku przyjechaliśmy do Polski na wakacje (dziwnie to brzmi,że do Polski na wakacje się leci ) i w tym czasie wybraliśmy sobie firmę,która nam domek miała wybudować i wybudowała cały,jak to wkrótce będzie widać na zdjątkach Ta firma również wprawiła nam okna i będzie nam robić elewację z cegły klinkierowej w tym roku

  8. #8

    Domyślnie

    W styczniu 2008 roku zaczęło się poszukiwanie pustaków,dachówki i cegły klinkierowej.Mój Mężuś spędzał dnie i noce na necie,szukając najlepszych ofert i wreszcie znaleźliśmy!! Wtedy nie wiedzieliśmy,że nie wszystko pójdzie tak,jak to sobie zaplanowaliśmy Mianowicie,staliśmy się jedną z ofiar firmy KBI Busko Zdrój Można na ten temat znaleźć kilka informacji na tym forum.Na szczęście my straciliśmy na tym niewielką sumę,bo około 1400 złotych,za które musieliśmy dokupić trochę pustaków,ponieważ trochę było potłuczonych Współczujemy osobom,które bardziej ucierpiały w kontakcie z tą diabelską firmą
    Jeśli chodzi o dachówkę,to wybraliśmy firmę ROBEN,kolor JESIENNY LIŚĆ.
    Na elewację,kominy i ogrodzenie wybraliśmy cegłę klinkierową SAHARA,część elementów będzie w kolorze ciemnego brązu WEGA.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdziak19

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Witam i pozdrawiam koleżankę ze studiów Życzę powodzenia w zmaganiach z kolejnymi etapami budowy oraz radości z efektów!

    Czekam na zdjęcia!

  10. #10

    Domyślnie

    Madziu,super że zaglądnęłaś My też śledzimy Waszą budowę od dłuższego czasu i wyczekujemy nowych zdjęć!
    Ja już wkrótce jakieś wstawię,tylko czasu troszkę brakuje Pozdrawiamy

  11. #11

    Domyślnie

    Znalazłam troszkę czasu na to,żeby kontynuować,więc teraz dalsza część zdjęć.Pozwolenie na budowę dostaliśmy w czerwcu 2008 roku,ale budowę zaczęliśmy w sierpniu 2008 roku,ponieważ tak było na umowie z wybraną przez nas firmą.
    Tak więc przyjechał sprzęt do kopania pod fundamenty


  12. #12

    Domyślnie

    I tak powstały ławy fundamentowe na nasz domek




    Nio i LEJEMY!!








    W porównaniu z tym,co widziałam u innych Forumowiczów,to nasz domek wydaje mi się taki mały to chyba perspektywa z jakiej było robione zdjęcie

  13. #13

    Domyślnie

    I tak powstały nasze fundamenty!



    A później przyszedł czas na stawianie pierwszych ścian zewnętrznych Jakie to wspaniałe uczucie widzieć wreszcie,na co wszystkie pieniążki "idą" ,a wręcz "uciekają" z naszego konta.Szkoda tylko,że tak szybko to robią



    Tutaj widać dom od frontu i z boku,tam gdzie będzie kuchnia i okno z salonu



    Tutaj widać front razem z garażem



    A tutaj zbliżenie na garaż



    I znowu kuchnia oraz salon z oknem trapezowym


  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdziak19

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Śliczny domek się zapowiada. Wklej rzuty pomieszczeń, jeśli możesz.

    Pozdrowionka!

  15. #15

    Domyślnie

    no i kolejny śłiczny domek rośnie! i serce tez rośnie jak się na to patrzy gratuluje i życze powodzenia w budowie!

    ps. my też emigranci!

  16. #16

    Domyślnie

    Nie było mnie chwilkę,bo zapracowana byłam,ale już wróciłam i mam nadzieję,że będę miała trochę czasu,żeby nadrobić zaległości

    emi601 - dziękujemy za miłe słowa A gdzie Wy wyemigrowaliście?

    Madziu,niestety nie wiem jak zapisać rzuty pomieszczeń ze stronki internetowej Mam jedynie skany z projektu,to zawsze coś,ale obcięło mi garaż na dole i pokój hobby na górze

    to jest góra
    to jest dół


    Jeśli ktoś chciałby zobaczyć dokładnie,to proszę wejść na stronę Archetonu

  17. #17

    Domyślnie

    Troszkę wolno mi idzie to zamieszczanie zdjęć Oto inwestorzy,czyli MY Taki był stan na początku września 2008 roku



    A tutaj my przy drzwiach wejściowych






    Na razie to by było na tyle.Nie wiem,kiedy wkleję resztę zdjęć,bo spalił mi się zasilacz do dysku twardego z PC,który podłączałam do laptopa,a tam mam zdjęcia stropu itp. W sumie to jesteśmy na etapie szukania ekipy do robienia tynków i mam dalsze zdjęcia,ale chciałam wklejać po kolei

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdziak19

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Hej! Niestety nie polecę Wam żadnej ekipy do tynków bo sami jesteśmy w kropce. Mamy niby zamówioną ekipę na marzec ( z polecenia faceta, który budował nam dom) ale słyszelismy o niej tak różne opinie że chyba zrezygnujemy Oni są dość tani- 11zł/m2 bez materiałów, ale potem trzeba coś tam robić po nich, co podnosi koszty. Nie wiem kiedy Wy planujecie tynki? My gdzieś na marzec więc jeśli zdążę coś polecić, to z pewnością się odezwę. Teraz niestety nic z tego

    Aaa, co do okien ( jutro wstawiamy) to zdecydowaliśmy jednak na PCV jednostronny orzech

    Pozdrawiam!

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki Madziu za odpowiedź. Co do tynków to dla nas im szybciej tym lepiej. Jeżeli by się dało to nawet teraz byśmy mogli ale temp. musi być wyższa no i ekipy na razie nie mamy. Jakie tynki zamierzacie robić? My chcemy cementowo - wapienne, maszynowe i właśnie takiej ekipy szukamy. Później ewentualnie gładź gipsowa. Mam jeszcze do Ciebie jedno pytanko. Jaki system ogrzewania będziecie mieć w domu? I jaki piec?
    My planujemy system w oparciu o trzy źródła ciepła
    - piec na paliwo stałe z podajnikiem
    - kominek (chyba z płaszczem wodnym ale to jeszcze nie jest pewne)
    - solary Elfran podążające za słońcem

    do tego zbiornik kombinowany 600/200 L i z tego wyjście na grzejniki i podłogówkę(łazienki i kuchnia)

    Czy znacie kogoś kto umie zrobić automatykę do takiego zestawu?

    Pozdrowionka

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdziak19

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    My też dokładnie takie tynki chcemy.
    Co do ogrzewania:
    1) Myslałam o kominku z płaszczem wodnym, ale rozmysliłam sie bo boję się robić z salonu kotłownie a i straszył mnie fachowiec że ciężko zgrać płaszcz z ogrzewaniem gazowym(takie planujemy).
    2) W pokojach kaloryfery, korytarz, przedsionek, łazienki, kuchnia-podłogówka.
    3) W garażu mamy postawiony dodatkowy komin. Gdyby nadal były takie jaja z gazem to przestawimy się na inny sposób opalania(wszyscy znajomi polecają ekogroszek)

    Nie wiem czy jednak nie zdecydowac sie na DGP z kominka bo my mamy parterówkę więc nie byłoby wiele roboty.Czytałam mnóstwo za i przeciw i nie wiem co robić...

    Czy mysleliście już o odkurzaczu centralnym? Jeśli tak, to ile szufelek i gdzie zakładacie? My kończymy elektrykę i Paweł sam będzie zakładal ten system bo ponoc to łatwe i na naszym etapie niedrogie (800zł na allegro). Sam mechanizm(odkurzacz) dokupimy na końcu.

    Niestety nie znam nikogo, kto mógłby wam pomóc z automatyką

    Pozdrawiam!

Strona 1 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony