dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 26
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 506
  1. #341
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    przeglądam tą instrukcję ale pisał ją chyba ktoś komu mało płacili... raczej nie widzę takiej możłiwości. Mąż wróci, może coś znajdzie.

  2. #342
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sztolu
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    159

    Domyślnie

    Przy pompie ciepla lepiej wyzsze przeplywy a nizsza temperatura zasilania, czy odwrotnie?

  3. #343

    Domyślnie

    Witajcie. W akcji desperacji po 2 tygodniowej walce z podłogówka szukam pomocy gdzie się da. Wiem że są tematy podobne ale każdy układ jest inny, może jak ktoś zobaczy na mój to podpowie co jest złe. Ogrzewanie zrobione w 2016 r Listopad. W zimie jak nie mieszkałem grzało ładnie, podłoga w kuchni i łazience gdzie są płytki mila, ciepła. Teraz w łazience letnia a w kuchni zimna. Salon delikatnie ogrzewa jednak pokoje dramat, nie dogrzewa więcej niż 19 stopni i nie sadze żeby winne były panele (mam najlepsze jakie można było łącznie z podkładem). Dom ocieplony nowe okna a tutaj lipa. Najgorsze jest to ze na zasilaniu idzie temp. 45 stopni!!! a na powrocie mam 25. To normalne? Na piecu dzisiaj temp 55 stopni. Piec Beretta. Kotłownia w piwnicy a ogrzewam piętro. Mam jeszcze 2 rozdzielacze do grzejników i tam jest bajka. Poniżej zdjęcia. Jeżeli ktoś pomoże będę wdzięczny. Rurki w koszulce przechadza tylko przez ścianę i się kończą nie są izolowane w podłodze. Jeszcze jedna sprawa bo czytam o tym cały czas. Na rotametrach czerwony wskaźnik stoi na 0. Wiec chyba nie tak to ma być
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171031_072519.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	399847Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171031_072405.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	399848

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał kielon83 Zobacz post
    Witajcie. W akcji desperacji po 2 tygodniowej walce z podłogówka szukam pomocy gdzie się da. Wiem że są tematy podobne ale każdy układ jest inny, może jak ktoś zobaczy na mój to podpowie co jest złe. Ogrzewanie zrobione w 2016 r Listopad. W zimie jak nie mieszkałem grzało ładnie, podłoga w kuchni i łazience gdzie są płytki mila, ciepła. Teraz w łazience letnia a w kuchni zimna. Salon delikatnie ogrzewa jednak pokoje dramat, nie dogrzewa więcej niż 19 stopni i nie sadze żeby winne były panele (mam najlepsze jakie można było łącznie z podkładem). Dom ocieplony nowe okna a tutaj lipa. Najgorsze jest to ze na zasilaniu idzie temp. 45 stopni!!! a na powrocie mam 25. To normalne? Na piecu dzisiaj temp 55 stopni. Piec Beretta. Kotłownia w piwnicy a ogrzewam piętro. Mam jeszcze 2 rozdzielacze do grzejników i tam jest bajka. Poniżej zdjęcia. Jeżeli ktoś pomoże będę wdzięczny. Rurki w koszulce przechadza tylko przez ścianę i się kończą nie są izolowane w podłodze. Jeszcze jedna sprawa bo czytam o tym cały czas. Na rotametrach czerwony wskaźnik stoi na 0. Wiec chyba nie tak to ma być
    Może system masz zapowietrzony
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  5. #345
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jeśli brak przepływu, to albo układ zapowietrzony, albo jakiś zawór zamknięty. Ewentualnie -pompa obiegowa na lato była pewnie wyłączona - sprawdzałeś przed podaniem zasilania, czy wirnik się obraca? Czasem potrafią się delikatnie zablokować, trzeba ręcznie ruszyć wirnik wkrętakiem (po odkręceniu korka na środku).
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 31-10-2017 o 14:59
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #346

    Domyślnie

    Pompka działa na pewno bo sprawdzałem. Zawór ne pewno nie jest zamknięty. Zostaje tylko zapowietrzenie, ale skąd się to wzięło nie mam pojęcia.

  7. #347
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    wał może się kręcić a wirnik może być urwany, niedawną taką pompę wymieniałem.

  8. #348

    Domyślnie

    A jak to można sprawdzić?

  9. #349
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    odkrec silnik

  10. #350
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Uruchomili mi ogrzewanie gazowego do wygrzania podłogowki.
    Na poddaszu i parterze przepływy ustawione na 2l na czas automatycznego wygrzewania. Mam dwa pytania
    1. Czy to normalne, że na parterze w rotametrach jest woda a na poddaszu w niektórych jej nie ma tylko widać jakby zaparowane, wyjścia rur są ciepłe jak te z wodą.
    2. Próbowałem ustawiać rotametry, kręcąc w jedną stronę zamyka się przepływ, w drugą zwiększa więc ok. Dziwne dla mnie jest to, że na jednej pętli mogę ustawić nawet 4l a na drugiej ile bym nie kręcił to dojdzie do 2.5 i jakby przeskakuje i znowu jest na 2l. Myślałem, że są one na gwinicie i się wykreca ale można kręcić i nie wyskakują.

  11. #351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Masz zapowietrzony system.

  12. #352

    Domyślnie

    Możliwe zebrało się trochę powietrza w tych pętlach - można jeszcze spróbować je odpowietrzyć.
    Generalnie w całej objętości "bańki" przepływomierza powinna być woda.
    http://pl.kan-therm.com/

  13. #353
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jestem w stanie sam to zrobić czy muszę hydraulika wzywać?
    Lewych rąk nie mam jeżeli jest gdzieś jakiś opis, nie ma potrzeby bardzo demontażu to wolałbym to zrobić sam aby umieć na przyszłość. Czy ten opis jest dobry? https://www.google.pl/amp/s/kb.pl/po...ht/%3famp=true
    Jeżeli tak to zakręcić cały rozdzielacz na poddaszu, po kolei każda pętle do dolnego rozdzielacza do ostatniej pętli górnego?
    Dodam, że mam pompę wilo yonos pico z z funkcją automatycznego odpowietrzenia i odpowietrzeniki na rozdzielaczach te automaty.
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 12-07-2018 o 22:20

  14. #354
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Masz zapowietrzony system.
    To jest do 1 i 2 pytania czy tylko w związku z powietrzem w przepływomierzach?

  15. #355
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    @rustin
    Najlepiej odpowietrzanie pętla po pętli (wszystkie z wyjątkiem jednej zakręcone), pompa na maxa (z tego co pamiętam w prawo) ustawiona .
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  16. #356
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Witam
    Panowie zastanawiam się czy w mojej Pompie ciepła pompa obiegowa jest wystarczająco mocna. Mam dwa rozdzielacze
    (parter 6 petli ) i pietro - 8 pętli. W sumie jest moze 700-800m rurek. rozstaw srednio co 15cm ale miejscami było
    gęsciej. wszystko robiła firma.
    Jesli otworze wszystkie zaworki na rotametrach - to max przepływy jakie mogę zrobić to okolo 1l/min - skala do 5.
    Musze też ustawiać bardzo dużą temeparature zasilania np 35C żeby uzyskać w domu 22C. Budynek dobrze ocieplony,
    wszedzie podlogowka, grzane drugi sezon. Pierwszą zimę nie przywiązywałem za bardzo uwagi do temparatury zasilania
    bo niby wilgoć technologiczna itp ale teraz zaczyna mnie to martwić...
    Powierzchnia domu 103m2. Ocieplony elewacja 15cm grafit, podloga 15cm, dach 35-40cm.
    Pompa ciepla 9KW.
    Wylewki betonowe 8cm o ile ma to znaczenie.
    Z tego co słyszałem bieg pompy obiegowej jest ustawiony przez sterownik pompy automatycznie, ale może coś jest tam
    przestawione na stałe źle ? Mógłbym zadzwonić po instalatorów ale wole najpierw zebarać troche infromacji, zresztą i
    tak pewnie poczekam na nic dłuższy czas bo nie jest to pilna awaria o ile w ogole jakaś jest.

    Czy jesli na rotametrach jest przepływ, wprawdzie maly bo max 1.5l/h to znaczy że pętle są odpowietrzone ?

  17. #357
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jaką masz pompę?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #358
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Pow/woda Samsunga ale to chyba nie ma znaczenia.

  19. #359
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Teoretycznie nie ale przy Panasie bym Ci powiedział co sprawdzić.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #360
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Teoretycznie nie ale przy Panasie bym Ci powiedział co sprawdzić.
    Możesz napisać, może w mojej pompie jest podobnie.
    Kilka postów wyżej napisano że aby odpowietrzać podłogówke zostawiając jedna pętle otwartą należy zostawić włączoną samą pompę obiegową a grzanie trzeba wyłaczyć. Dlaczego grzanie przy odpowietrzaniu może być groźne dla pompy? To chyba nie ma znaczenia? Chyba że chodzi o to że jeden obwód szybko sie zagrzeje i PC się wyłączy?

Strona 18 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony