dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    pro
    Guest
    pro

    Domyślnie Blachodachówka, a co pod nią?

    Chcę położyc blachodachówkę, ale nie wiem czy mam deskować czy tez połozyc folie, poddasze nieużytkowe.
    Deskowanie wzmocni konstrukcje, gorsza wentylacja natomiast folia mniej sztywna konstrukcja ale lepsza wentylacja.
    Pomoźcie mi wybrać proszę.
    PRO

  2. #2

  3. #3
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Na deskowanie szkoda pieniędzy. Od usztywnienia jest konstrukcja-płatwie, kleszcze, jętki. A jakby tego było mało to przecież kontrłaty kładzie się co ok. 35 cm(zależy od typu blachodachówki-wys. fali).

    Peter

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko to prawda z tym, że deskowanie wygłuszy odgłosy deszczu na blaszce...
    Quis penis aquam turbant!!!

  5. #5

    Domyślnie

    mam blachodachowke, odglosy deszczu sa u mnie nie slyszalne, nie mam pelnego deskowania, blacha- laty-kontrlaty-folia-welna 25 cm i deski na skosach i sufitach

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał paj^
    mam blachodachowke, odglosy deszczu sa u mnie nie slyszalne, nie mam pelnego deskowania, blacha- laty-kontrlaty-folia-welna 25 cm i deski na skosach i sufitach
    paj
    to jednak masz deskowanie tylko z drugiej strony

    ja mam pod blacha tez deskowany dach ... tradycyjnie. deskowany byl z dwoch powodow: duzo wykuszy w dachu a one zawsze musza byc deskowane i ochrona dodatkowa przed halasem oraz nagrzewaniem sie poddasza latem (mam tylko 15cm welny).

  7. #7

    Domyślnie

    blacha, papa, dechy
    argument, jak wszystkich, którzy wybrali tę metode

    pozdrawiam

    Karol

  8. #8
    pro
    Guest
    pro

    Domyślnie

    Ja mam poddasze nieużytkowe i dlatego nie chcę dawać deskowania ze względu na wentylacje i nagrzewanie papy w lecie , blacha ma być koloru czarnego.
    Przekonał mnie góral mówiąć że membrana zamiast dech lepsze rozwiązanie ze wzgględu na wentyalcaje samego poddasza.

  9. #9
    zosiek
    Guest
    zosiek

    Domyślnie

    My mamy już kupioną blachodachówkę i zamierzamy pod nią dać membranę (bez deskowania). Natomiast wczoraj sporo naczytałam się na forum o przeciekających membranach i troszeczkę zwątpiłam. Doradźcie, proszę - deskowanie czy folia? Jeśli folia to jak kłaść, żeby nie przeciekała?

  10. #10

    Domyślnie

    Mamy pełne deskowanie ale z tego powodu,że przez piersze dwa sezony położona była papa.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    oblicz sobie albo zapytaj w tartaku ile będą kosztowały deski na pełne deskowanie - to ci pomoże podjąć właściwą decyzję.

  12. #12
    Zosiek
    Guest
    Zosiek

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    oblicz sobie albo zapytaj w tartaku ile będą kosztowały deski na pełne deskowanie - to ci pomoże podjąć właściwą decyzję.
    Deski na ewentualne deskowanie to ja mam, bo kupiliśmy drzewo od leśniczego i mamy naprawdę sporo desek w atrakcyjnej cenie. Właściwie nie musielibyśmy dokupywać. Chodzi mi przede wszystkim o membranę (bo dach ma lepszą wentylację) a deski i tak będę miała do czego wykorzystać. Co z tą membraną? Na co zwracać uwagę?
    Pozdrowionka.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    membrana każda trochę przecieka z tego co wiem, to znaczy widać od spodu na niej mokre plamy, które są rzeczywiście wilgotne. Ale nie widziałem jeszcze, żeby z tych plam kapała woda.

    Przede wszystkim to dach musi być szczelny. Membrana jest tylko po to, żeby para z poddasza mogła uciekać przez wentylację połaci dachowej, a to co się skropli nad membraną pod dachem nie wracało do domu w postaci wody tylko spływało po membranie na zewnątrz do rynien.
    To co ciecze po membranie to nie jest wilgoć z deszczu, tylko z wewnątrz domu. A tej wilgoci nie jest już tak znowu dużo. W stanie surowym, gdy cały dom schnie, nie ma okien, ogrzewania itepe - takiej wody może być sporo, ale w wykończonym domu to wilgoć z domu powinna być usuwana przez wentylację. Wtedy membrana pełni rolę tylko takiego detalu zabezpieczającego więźbę przed ewentualną wilgocią (skroplinami).

    Wszystkie membrany (folie wysokoparoprzepuszczalne) mają podobne właściwości, o ile są tym czy być powinny - czyli folią wysoko-paro-przep. To którą wybierzesz to już raczej czysty przypadek. Chyba nikt nie zrobił do tej pory testu porównawczego różnych membran na takich samych dachach. Nie ma więc jak ocenić, która jestlepsza, a która gorsza. Producenci podają jakieś parametry ile g/cm2 wody przenika wte i wewte - można się tym kierować, albo wziąć taką którą daje producent poszycia, bo może da zniżkę.
    Folia ta ulega rozkładowi pod wpływem działania promieni UV (ze słońca), więc trzeba ją kłaść tuż przed położeniem pokrycia (taka folia może leżeć goła na dachu od 2 tygodni do 2 miesiecy - zależy od producenta).
    Nie wiem, czy coś wyjaśniłem, czy już to wszystko wiecie...

  14. #14

    Domyślnie

    Od strony technologicznej może być foli lub pełne deskowanie. Jeśli od razu chcesz kłaść pokrycie dachowe po wykonaniu konstrukcji dachu, to masz problem, bo opinii co jest lepsze jest tyle ile fachowców. Jeśli robisz przerwę w budowie to problemu nie ma, pełne deskowanie i .

    Trochę uwag:
    technologia pełnego deskowania sprawdzona przez dziesięciolecia, wygodniejsza dla dekarza, usztywnia dach ale jest droższa.
    technologia z folią, nowoczesna, lekka, tańsza ale do końca nie sprawdzona. Chyba pierwsze folie położone zostały jakieś 20 lat temu.

    Sam myślę o wyborze ale mam jeszcze z 5 miesięcy na myślenie

  15. #15
    zosiek
    Guest
    zosiek

    Domyślnie

    [quote="mieczotronix"]membrana każda trochę przecieka z tego co wiem, to znaczy widać od spodu na niej mokre plamy, które są rzeczywiście wilgotne. Ale nie widziałem jeszcze, żeby z tych plam kapała woda.
    A to oznacza, że takie skraplanie jest chyba naturalnym zjawiskiem - co mnie pocieszyło. Przynajmniej nie będę się martwić, jak zobaczę krople wody od spodu membrany.
    Dziękuję bardzo za obszerne wytłumaczenie.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022

    Sam myślę o wyborze ale mam jeszcze z 5 miesięcy na myślenie
    Ja też mam jeszcze ok 5 miesięcy na myślenie.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał zosiek
    D Przynajmniej nie będę się martwić, jak zobaczę krople wody od spodu membrany.
    Przecieżem napisał, że nie zobaczysz kropli. Co najwyżej mokre plamy, ale wody w nich za mało, żeby robiły się krople.

  18. #18
    zosiek
    Guest
    zosiek

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    Cytat Napisał zosiek
    D Przynajmniej nie będę się martwić, jak zobaczę krople wody od spodu membrany.
    Przecieżem napisał, że nie zobaczysz kropli. Co najwyżej mokre plamy, ale wody w nich za mało, żeby robiły się krople.
    OK, DZIĘKI

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony