dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Temat: moja kuchnia

  1. #1

    Domyślnie moja kuchnia

    Dziewczyny,

    moja kuchnia już w użytku, ale jeszcze sporo do wykończenia. Myślę nad wykończeniem kąta między oknem a okapem ( odcinki po 80cm).

    Planowałam tam półkę otwartą na przyprawy - od okapu do ściany, Ale jak zaczęłam "na żywca" przymierzać kawałek to coś mi się to nie widzi.
    Jest opcja z powieszeniem zwykłej szafki ściennej jak po lewej stronie kuchni, ale kuchnia jest dosyć ciasna i myślałam,że ta prawa strona byłaby lżejsza niezabudowana.
    Co sądzicie, może jakieś inne rozwiązanie, im więcej się przyglądam tym bardziej mam mętlik.



  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może coś kompletnie nie od zestawu, jakaś nadstawka od starego kredensu czy szafka zegarowa przerobiona na szafkę?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie




  4. #4

    Domyślnie

    Elfir

    piękna ta środkowa szafeczka;

    tyle, że trochę szukania będzie po starociach i, żeby w rozmiar się zmieścić.

    Jeszcze może jakieś inne pomysły?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zwykła szafka od sciany do okapu

    A tak proponuje ikea:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-01-2013 o 18:52

  6. #6

    Domyślnie

    Elfir, nie widzę obrazka

    a coś takiego, tylko bez róż?
    Ostatnio edytowane przez gahan ; 09-01-2013 o 19:05

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    chyba na taką przestrzeń lepiej coś podłużnego wybrać niż pionowego, więc ta biała szafka trochę średnio wpasowuje się w klimat, ale ogólnie ładna...tylko czemu bez róż? one właśnie dodają szafce uroku

  8. #8

    Domyślnie

    gahan, a mozesz napisać, jakie masz meble w kuchni? bo są śliczne! i może warto tam zrobic takie półki metalowe, jakby szkielety półek, wtedy własnie mogą być przyprawy, bo nie będzie to zagracać. Albo same haczyki na jakiś łyżki wazowe i tego typu rzeczy.
    Ta biała szafka z różyczkami śliczna, ale to byłby wydaje mi się przesyt już.

  9. #9

    Domyślnie

    Meble to Lidingo z IKEA;

    różyczki mi się bardzo podobają, ale zauważcie,że na płytkach kuchennych mam dekory z maleńkimi pomarańczowymi kwiatuszkami, więc te różowe róże nie będą grały.

    Wiszących chochli i łyżek wolałabym uniknąć, bo po prostu nie lubię takich drobiazgów na wierzchu, niestety.

    Planowałam półkę ( i nawet ją kupiłam ) taką




    ale wydaje mi się,że za bardzo wystaje, jest głęboka na 25cm. Na półkę planowałam ustawić porcelanowe pojemniki na przyprawy. To by było moje jedyne odstępstwo
    od moich zamierzeń, bo staram się wystrzegać otwartych półek.
    Fajnie byłoby tam powiesić coś '' z innej parafii", ale kuchnia niewielka, więc muszę być ostrożna,żeby , jak piszecie, nie przedobrzyć.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    hmm...25 cm powiadasz? dużo powierzchni do ścierania kurzu masz racje za głęboka hehe oczywiście żartuję sobie, szczerze to jeśli ta półka ma taki sam kolor jak meble-fronty to możesz taką zawiesić, nie wydaje mi się, żeby te 25 cm bylo przesadą, z resztą koncepcja co ustawisz może Ci się za niedługo zmienić, a jak się coś nie zmieści to będzie problem, ja np. na takiej półce trzymam książki kucharskie i niektóre z nich są po prostu...duże

  11. #11

    Domyślnie

    Tak, tak, bo na książki trzeba liczyć coś koło 30 cm.

    Mnie nie chodzi o 5 cm kurzu do ścierania Ta półka lewą stroną będzie przylegać do ściany, a prawa będzie taka ... urwana, będzie wystawać na 25 cm kant półki. Nie umiem tego dobrze wytłumaczyć, ale przyłożyłam półkę do ściany i po prostu nie gra mi to Węższa mniej by się "wcinała " w przestrzeń koło gotowania.

    Może gdybym miała niżej okap i półka bokiem dolegałaby do krawędzi okapu ...

    Dlatego poszukuję innych rozwiązań, może ciekawszych . Kurczę, taki niby prosty kąt, a nie wiem co z nim zrobić

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja na ksiazki mam 21 cm i zostaje jeszcze ok 3-4 cm wolnego miejsca na kurz (poza albumami, które wystają).

    Może witryna narożnikowa? Na allegro są dębowe za ok 200 zł. Starczy przemalować.




    Inne :


    Albo coś z drutu (niekoniecznie tak ozdobne):
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-01-2013 o 13:02

  13. #13

    Domyślnie

    Elfir,

    rogowa odpada, już się "przymierzyłam", jestem niska i niewygodnie mi będzie sięgać do takiej szafki.

    Ta środkowa jest bardzo ciekawa.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  15. #15

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A tu inny patent:

    Zwykła półka z naklejoną ramą obrazu

  17. #17

    Domyślnie

    Elfir , dzięki piękne rzeczy znalazłaś, borę się do przeglądania

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja na ksiazki mam 21 cm i zostaje jeszcze ok 3-4 cm wolnego miejsca na kurz (poza albumami, które wystają).

    Może witryna narożnikowa? Na allegro są dębowe za ok 200 zł. Starczy przemalować.



    Inne :


    Albo coś z drutu (niekoniecznie tak ozdobne):
    Piękne są te dwie białe Gdzie Wy znajdujecie takie cuda?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wpisałam do google grafika "shabby chic" "witryna" "półki"

    Tutaj producent sosnowych mebli w stylu rustykalnym. Można pomalowąc na biało:
    http://www.meblerustykalne.com/meble...a+MR+179-polki
    http://www.meblerustykalne.com/meble...+MR+W03-szafki

    I kolejny:
    http://www.meblesosnowe.pl/polka-pk-118-p-2127.html

    http://meblewoskowane.pl/hacienda-me...ca-acc-53.html

    A tu już sklep:
    http://www.pakamera.pl/meble-polka-b...i-nr658898.htm
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-01-2013 o 20:20

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tutaj tez fajne, ale sprzedawca przesadził z cenami:
    http://meblesielskie.pl/szafki-kuche...ypowe-c-2.html

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony