dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lumiere
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zawsze możesz złożyć życzenia już teraz - tak na wszelki
    Jeśli chodzi o płytę, to może ją bez problemu wykonać każda ekipa wykonawcza (moja robiła po raz pierwszy), ale zwróć uwagę na to, by zastosować pod płytę XPS'a a nie EPS100 czy nawet 200 (podejrzewam, że w projekcie jest 200). Dobrze, by kierownik budowy choć trochę wiedział, jak się takie płyty wykonuje. No i pomaga lektura wątku o płytach

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar domi-nikka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    znaleźliśmy swoje miejsce :)
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dzięki Lumiere Chyba faktycznie zamówimy projekt płyty w Twoim macierzystym biurze a wykona ekipa. Wyceny firm zewnętrznych jakoś mi się wydają być mocno zawyżone.... no i pomysły też mają nieraz z kosmosu :/ Swoją drogą, to o płytach przeczytałam już chyba wszystko co było w necie O XPS pod płytę pamiętam, nie odważyłabym się postawić domu na EPS, chociaż wiem, że niektórzy tak robią.
    Wybrany kierownik wie, jak się robi płyty, więc mam nadzieję, że będzie OK...
    Najpierw miała być budowa domu - odłożona ze względu na koszty.
    Potem miał być remont - segmentu, w którym mieszkamy z rodzicami.
    Potem miało być mieszkanie - bo mieliśmy dość wspólnego bytu
    Potem wróciliśmy do budowy i też.... z rodzicami - warunek był jeden - dom dwurodzinny i bezwzględnie oddzielne wejścia
    Teraz... Garda II ...o ile życie nie sprawi nam kolejnej niespodzianki...

    Dziennik budowy - wrzuciłam nowe wizualizacje wnętrz bardzo proszę o opinie
    Komentarze do dziennika

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    hello! ten dom i jego uklad jest idealny!! z checia bede podgladac kolejne etapy budowy moze kiedys bede mogla zbudowac wlasny - ten bylby w sam raz dla mnie i mojej rodziny

  4. #24

    Domyślnie

    Cześć!
    Też kupiliśmy ten projekt i też planujemy ruszyć z budową na wiosnę. Przeczytałem Twój dziennik, listę zmian i widziałem wizualizację. Robi wrażenie!
    My byliśmy już zdecydowani na inny projekt (Belos) i tam wymyśliliśmy już wiele zmian. W zasadzie cała góra, schody i połowa dołu i już miałem go zamówić, ale natknąłem się na Gardę, która była Belosem po zmianach Dom wpasował nam się niemal idealnie. Brakowało mi jedynie kąta warsztatowego. Chciałem pierw wydłużyć garaż, ale Żona powiedziała, że okna w łazience nie odda W lewo nie chciałem poszerzać bo wjazd mamy od północy (od przodu garażu do wschodniej granicy jest 15m) i byłoby to dziwne rozwiązanie bo drzwi wejściowe byłyby mocno schowane. Zdecydowaliśmy się poszerzyć garaż o 1m na zewnątrz. Jako, że dach domu na naszej działce musi być spadzisty to garaż musieliśmy przerobić na taras, na który wejście będzie przez dorobiony balkon z sypialni. W dziwnym kraju żyjemy...
    Z drobnych zmian to jeszcze wyjście na taras z salonu będzie nie czteroskrzydłowe tylko dwu - z jednym oknem stałym, a drugim przesuwnym.
    Piszesz o problemach z dokumentacją. Jeśli Cię to pocieszy to my walczymy od maja 2012r Ostatnia batalia toczyła się o odrolnienie bo mamy III kl gruntów, ale udało się ją wygrać, mamy już komplet dokumentów do PNB i na jutro jesteśmy umówieni w starostwie
    Wahamy się jeszcze jakie zrobić ogrzewanie bo niestety nie ma u nas gazu, a każde inne dla tego projektu jest ekonomicznie nieuzasadnione Elektryczne będzie mimo wszystko generowało duże rachunki, a gruntowa pompa ciepła nigdy się nie zwróci. Rozważaliśmy jeszcze pompę powietrze-powietrze, ale dla naszego klimatu (Karkonosze) ma zbyt wiele niedoskonałości. Póki co stanęło na pompie ciepła z kolektorem poziomym.
    Trzymam za Was kciuki i będę zaglądać

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar domi-nikka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    znaleźliśmy swoje miejsce :)
    Posty
    257

    Domyślnie

    Witajcie miło mi Was czytać

    AnnNS2 - dzięki za miłe słowa, trzymam kciuki, żeby udało Ci się zbudować Twój własny dom.

    cYg - cieszę się, że wreszcie znalazł się ktoś, kto buduje ten sam projekt chociaż w sumie w naszej Gardzie niewiele zostało identyczne jak w pierwotnej
    Co do tego tarasu, to też się zastanawiam, czy nam urząd przyjmie garaż z płaskim dachem... ale jesteśmy z architektem dobrej myśli. W razie czego też mamy plan, żeby go przerobić na taras, chociaż w gruncie rzeczy chcielibyśmy tego uniknąć.
    Nie dziwię się Żonie, że nie chciała oddać okna w łazience, też bym nie oddała
    U nas ogrzewanie gazowe, bo na działce mamy już podłączony gaz - tak, gazownia podłączyła nam już gaz do nieistniejącego budynku Pompa ciepła się nam zwróci po XXX latach, więc odpuściliśmy.
    Trochę zazdroszczę krajobrazów - właśnie przedwczoraj wróciliśmy z Karkonoszy... Jestem co prawda typowym mieszczuchem, ale kocham przyrodę i lubię chodzić po górach, a zwłaszcza na nie patrzeć... i zawdzięczam to właśnie Karkonoszom Ba, nawet dzięki nim chyba jednak zacznę jeździć na nartach

    A masz może jakiś dziennik budowy? Z chęcią bym zaglądała
    Najpierw miała być budowa domu - odłożona ze względu na koszty.
    Potem miał być remont - segmentu, w którym mieszkamy z rodzicami.
    Potem miało być mieszkanie - bo mieliśmy dość wspólnego bytu
    Potem wróciliśmy do budowy i też.... z rodzicami - warunek był jeden - dom dwurodzinny i bezwzględnie oddzielne wejścia
    Teraz... Garda II ...o ile życie nie sprawi nam kolejnej niespodzianki...

    Dziennik budowy - wrzuciłam nowe wizualizacje wnętrz bardzo proszę o opinie
    Komentarze do dziennika

  6. #26

    Domyślnie

    Na dziennik jestem ciut za leniwy, ale Twój chętnie poczytam

    Widok będziemy mieć wyjątkowo piękny, to prawda, pod warunkiem, że urzędnicy nie znajdą kolejnych kłód, które mogą nam rzucić pod nogi.
    Jeśli chodzi o taras to pewnie jest to indywidualna sprawa urzędu - u nas pani jasno powiedziała, że nie ma szans na płaski dach
    Fajnie, że macie gaz - to rozwiązuje problem. W którymś muratorze był dokładny opis tego projektu i tam jako alternatywę dla gazu z sieci polecano gaz z butli lub pompę powietrze powietrze. Tylko decydując się na butle trzeba podpisać zobowiązanie na daną ilość gazu, a przy takim domu nie ma szans żeby to zużyć...

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar domi-nikka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    znaleźliśmy swoje miejsce :)
    Posty
    257

    Domyślnie

    Nie wiem, czy wiesz, ale autorką tego projektu jest Lumiere z tego forum. Może mogłaby coś podpowiedzieć, jakąś jeszcze alternatywę.
    Dla nas ogromną zaletą działki był właśnie ten gaz. Obecnie mieszkamy w segmencie ogrzewanym gazem i cenimy sobie wygodę tego rozwiązania. Koszta grzania i cwu obecnie wychodzą niestety spore, no ale biorąc pod uwagę po pierwsze fakt, że nasz obecny dom jest nieocieplony, po drugie to, że ma wentylację grawitacyjną, a po trzecie - ma już swoje lata i okna przepuszczają (czuć ciąg powietrza)... innymi słowy, mostek cieplny na mostku cieplnym siedzi i kolejnym pogania więc mimo, że nowy dom jest wolnostojący, to jednak w kwestii grzania liczę na sporą zmianę na korzyść
    A ja dzisiaj rozmawiałam się z architektem i dowiedziałam się, że najprawdopodobniej w poniedziałek składamy papiery do PNB
    Najpierw miała być budowa domu - odłożona ze względu na koszty.
    Potem miał być remont - segmentu, w którym mieszkamy z rodzicami.
    Potem miało być mieszkanie - bo mieliśmy dość wspólnego bytu
    Potem wróciliśmy do budowy i też.... z rodzicami - warunek był jeden - dom dwurodzinny i bezwzględnie oddzielne wejścia
    Teraz... Garda II ...o ile życie nie sprawi nam kolejnej niespodzianki...

    Dziennik budowy - wrzuciłam nowe wizualizacje wnętrz bardzo proszę o opinie
    Komentarze do dziennika

  8. #28

    Domyślnie

    Ooo, to super. Mam nadzieję, że Wasz urząd nie będzie się ociągał. My składaliśmy we wtorek więc idziemy niemal ząb w ząb. Ciekawe kto dostanie pierwszy. Architekt nam powiedział, że do miesiąca powinni się ogarnąć, później 2tyg na uprawomocnienie, później zgłoszenie do nadzoru i po tygodniu można budować
    Ja z mediów chciałem tylko prąd bo byłem na 100% przekonany do pompy ciepła, studnie i oczyszczalnie. Teraz jak okazuje się, że pompa jest nie do końca trafnym wyborem to się trochę zagubiłem A z rachunków będziecie zadowoleni. Ja mieszkam teraz w mieszkaniu 55m2 w nowym bloku i jest tak ciepło, że rachunki za gaz (mamy indywidualne piece) mamy bardzo niskie - ok 1500 za rok za ogrzewanie, ciepłą wodę i kuchenkę. A mieszkanie jest z 3stron zewnętrzne.

    Jak zamierzacie budować dom? Zlecacie wszystko jednemu wykonawcy czy etapami? Zamierzacie trzymać się materiałów o współczynnikach z projektu czy coś zmieniacie? Ja póki co sprawdzałem bloczki i styropian i to na pewno zostawię takie jakie jest, a do okien jeszcze nie zaglądałem.
    Tak sobie właśnie myślę, że skoro mój dom jest zbyt oszczędny na pompę ciepła to może go trochę "odchudzę", a przy tym zaoszczędzę i kupno pompy będzie już zasadne ekonomicznie Wiesz, chyba jednak założę ten dziennik...

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar domi-nikka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    znaleźliśmy swoje miejsce :)
    Posty
    257

    Domyślnie

    Trochę się nam przesunęło złożenie papierów do PNB, ale jutro już ponoć mają trafić do urzędu A jak u Was? Na razie cisza, czy urząd już czegoś chciał?
    Na razie działam z energetyką i z wodociągami - żeby podłączyć tymczasowe przyłącza.
    Co do budowy, to raczej z generalnym wykonawcą do etapu SSO, bo czasu nam brakuje na system gospodarczy. A potem już na pewno dużo będziemy robić sami - będzie trochę wolniej, ale na tym etapie można sobie na to pozwolić.
    Materiały mieliśmy uzgodnione już na etapie wyboru projektu i tak się złożyło, że się pokryły. Budujemy z Silki 24 cm + 20 cm styropianu.
    Jak tam - masz już dziennik??? bo ja czekam
    Najpierw miała być budowa domu - odłożona ze względu na koszty.
    Potem miał być remont - segmentu, w którym mieszkamy z rodzicami.
    Potem miało być mieszkanie - bo mieliśmy dość wspólnego bytu
    Potem wróciliśmy do budowy i też.... z rodzicami - warunek był jeden - dom dwurodzinny i bezwzględnie oddzielne wejścia
    Teraz... Garda II ...o ile życie nie sprawi nam kolejnej niespodzianki...

    Dziennik budowy - wrzuciłam nowe wizualizacje wnętrz bardzo proszę o opinie
    Komentarze do dziennika

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Witam, podaj jakie wyceny masz na SSO
    to może się wypowiemy, generalnie projekt nie jest
    tani w budowie, niby prosty domek, ale jest bardzo dużo
    szalowania, projekt pochłania dużo betonu i stali
    i jeszcze płaski dach nad garażem

    pzdr

  11. #31

    Domyślnie

    Hej,
    U nas na razie kazali poprawić tytuł analizy alternatywnych źródeł energii bo ten który dostaliśmy z biura jest inny niż wymagany... pierdoła.... Jeszcze warunki zabudowy wydane były tylko na mnie więc musieliśmy aneksować i dopisać Żonę bo ona jest w projekcie, a ma być spójnie. Na szczęście obie rzeczy załatwiliśmy od ręki. Poza tym cisza

    My też do stanu SSO chcemy jedną ekipę, a dalej będziemy szukać. My z mediów tylko prąd mamy i już jest załatwiony w zeszłym roku. Przesuwaliśmy już raz termin przyłącza - teraz mamy obowiązek podpisać umowę do końca czerwca więc powinno być akurat.

    A z dziennikiem to się jeszcze zbieram...

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lumiere
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Kciuczę za szybkie złożenie wniosku, a potem o rychłe uzyskanie PNB.
    Też jestem ciekawa wycen, choć wiem, że po zmianach, jakie wprowadziliście do Gardy na pewno pójdzie więcej stali W pierwotnej wersji przykładałam dużą wagę do zastosowań typowych i tanich, np: strop nad częścią dzienną był tak przemyślany, by belki opierały się na ścianach nośnych, bez podciągów (oprócz tego małego nad wejściem do salonu) i z tego też wynikał układ ścian podcienia i ściany przy schodach. Długości belek były dostosowane do tańszej wersji Terivy, itp, itd. Ale wiadomo, że każdy ma swoje potrzeby i dobrze rozumiem domi-nikkę, że chciała powiększyć sobie przestrzeń dzienną Myślę, że będzie robiła ogromne wrażenie. A w tym koszt stropu, czy dodatkowych podciągów nie będzie miał aż takiego znaczenia.
    A z firmami trzeba się mocno targować. Ja miałam tanią ekipę od SSO i wyszło całkiem dobrze, choć to byli zwykli wiejscy murarze.
    Dominiko, a myślałaś o wynajęciu inwestora zastępczego? Kogoś, kto by za Was załatwiał ekipy, dostawy, pilnował terminów i szukał tanich materiałów? Jeśli Wy nie macie czasu się tym zajmować, to na prawdę warto przemyśleć, bo pomimo wydatku (często niedużego) na inwestora zastępczego, można zaoszczędzić naprawdę sporo - kasy i czasu

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar domi-nikka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    znaleźliśmy swoje miejsce :)
    Posty
    257

    Domyślnie

    Hej Kochani, przepraszam za milczenie. Od złożenia papierów minął tydzień i już odliczam kolejny (wariactwo, wiem)
    Lumiere, będziemy najprawdopodobniej mieli inwestora zastępczego. Tak będzie prościej i myślę, że lepiej, podobnie jak Ty.
    Jedrek244 - jak już dogadamy ostatecznie, to podam wycenę.
    CYG - u nas na razie cisza. Wierzę, że pójdzie szybko i mam nadzieję, że się nie mylę... a jak tam u Was?
    Najpierw miała być budowa domu - odłożona ze względu na koszty.
    Potem miał być remont - segmentu, w którym mieszkamy z rodzicami.
    Potem miało być mieszkanie - bo mieliśmy dość wspólnego bytu
    Potem wróciliśmy do budowy i też.... z rodzicami - warunek był jeden - dom dwurodzinny i bezwzględnie oddzielne wejścia
    Teraz... Garda II ...o ile życie nie sprawi nam kolejnej niespodzianki...

    Dziennik budowy - wrzuciłam nowe wizualizacje wnętrz bardzo proszę o opinie
    Komentarze do dziennika

  14. #34

    Domyślnie

    U nas też cisza
    W tym tygodniu chcę podjechać do kilku firm produkujących okna. Zastanawiam się nad oknami o nieco gorszych parametrach bo różnica w cenie spora, a skoro będzie pompa ciepła to chyba możemy sobie na to pozwolić. Zdecydowaliśmy się też, że duże drzwi tarasowe będą dwuskrzydłowe przesuwne, a pozostałe będą nieotwieralnymi witrynami W sumie to i tak nie będziemy z nich pewnie korzystać, a zawsze marzyliśmy o dużych nie dzielonych oknach

  15. #35

    Domyślnie

    Wczoraj dostaliśmy PNB W poniedziałek zaczynam poszukiwania ekipy budowlanej.
    Był mały problem bo w projekcie uprawnienia projektantów są załączone tylko do pierwszego egzemplarza, a Pani wymagała do wszystkich (w dodatku twierdziła, że nawet w pierwszym nie ma więc musiałem dzwonić do biura i prosić żeby dosłali -spisali się jak zawsze na medal ) Godzinka rozpinania projektów, dokładania nowych dokumentów i poszło Od złożenia dokładnie miesiąc

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar domi-nikka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    znaleźliśmy swoje miejsce :)
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał cYg Zobacz post
    Wczoraj dostaliśmy PNB W poniedziałek zaczynam poszukiwania ekipy budowlanej.
    Był mały problem bo w projekcie uprawnienia projektantów są załączone tylko do pierwszego egzemplarza, a Pani wymagała do wszystkich (w dodatku twierdziła, że nawet w pierwszym nie ma więc musiałem dzwonić do biura i prosić żeby dosłali -spisali się jak zawsze na medal ) Godzinka rozpinania projektów, dokładania nowych dokumentów i poszło Od złożenia dokładnie miesiąc
    No to super moje gratulacje! Liczę na to, że i u nas zamknie się w czterech tygodniach.
    Trzymam kciuki za owocne poszukiwania
    Ja od niedawna mam w każdy weekend takie poczucie, że jeżeli nie jestem na działce, to coś mnie omija, chociaż w sumie nie mam tam na razie specjalnie nic do roboty No i dzisiaj właśnie nie byłam i czuję, że muszę jutro koniecznie pojechać
    Najpierw miała być budowa domu - odłożona ze względu na koszty.
    Potem miał być remont - segmentu, w którym mieszkamy z rodzicami.
    Potem miało być mieszkanie - bo mieliśmy dość wspólnego bytu
    Potem wróciliśmy do budowy i też.... z rodzicami - warunek był jeden - dom dwurodzinny i bezwzględnie oddzielne wejścia
    Teraz... Garda II ...o ile życie nie sprawi nam kolejnej niespodzianki...

    Dziennik budowy - wrzuciłam nowe wizualizacje wnętrz bardzo proszę o opinie
    Komentarze do dziennika

  17. #37

    Domyślnie

    Witam serdecznie i obiecuję że będę odwiedzał dziennik śledząc poczynania. Powodzenia.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lumiere
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cYg Zobacz post
    Wczoraj dostaliśmy PNB W poniedziałek zaczynam poszukiwania ekipy budowlanej.
    Był mały problem bo w projekcie uprawnienia projektantów są załączone tylko do pierwszego egzemplarza, a Pani wymagała do wszystkich (w dodatku twierdziła, że nawet w pierwszym nie ma więc musiałem dzwonić do biura i prosić żeby dosłali -spisali się jak zawsze na medal ) Godzinka rozpinania projektów, dokładania nowych dokumentów i poszło Od złożenia dokładnie miesiąc
    Hehe... skąd ja to znam. Niestety, co urząd to każdy ma inne wymagania, choć rzadko zdarza się, by żądali zaświadczeń w każdym egzemplarzu. Ale cóż zrobić - mus, to mus. Fajnie, że udało się Wam uzyskać pozwolenie. Chętnie pokibicuję przy drugiej Gardzie

    Cytat Napisał domi-nikka Zobacz post
    No to super moje gratulacje! Liczę na to, że i u nas zamknie się w czterech tygodniach.
    Trzymam kciuki za owocne poszukiwania
    Ja od niedawna mam w każdy weekend takie poczucie, że jeżeli nie jestem na działce, to coś mnie omija, chociaż w sumie nie mam tam na razie specjalnie nic do roboty No i dzisiaj właśnie nie byłam i czuję, że muszę jutro koniecznie pojechać
    To super, że masz takie odczucia. To tylko znaczy, że to właściwe miejsce na ziemi, skoro już za nim tęsknisz Ja powoli zaczynam odczuwać "domowy" klimat naszej budowy. Najczęściej wtedy, gdy jestem sama na budowie i mogę sobie podotykać ściany w spokoju i pozaglądać w każdy kącik. Wczoraj natomiast przyjmowaliśmy pierwszych gości na tarasie z OSB i przy stole ze styropianu, ale to już narobiło nam takiego apetytu na kolejne takie "imprezki", że aż mąż zaczął mocniej nagabywać o szybsze tempo prac. Choć szybciej już chyba się nie da

    Fajne macie pierwsze drzewka - choinka się zasiedziała, ale za to będzie drzewkiem z historią. My też lubimy brzozy i u nas też ich nie zabraknie. Ładnie pasują do nowoczesnych brył domów, prawda?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Witam sie i ja przyszlam z rewizyta...
    bede kibicowala, bo zapowiada sie ciekawa budowa

    widzisz.. nie tylko nasza elewacja jest Tobie bliska... z tego co wyczytalam, to dom planujecie budowac na plycie fundamentowej

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar domi-nikka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    znaleźliśmy swoje miejsce :)
    Posty
    257

    Domyślnie

    Mmelisa, Sadysta -> witam serdecznie i dziękuję, bardzo mi miło

    Sadysta - przyznam, że ciekawi mnie, skąd ten nick?

    Mmelisa - tak , my też budujemy na płycie fundamentowej. Chociaż musiałam trochę w tym temacie z mężem powalczyć

    Lumiere - u nas też architekt musiał podokładać uprawnienia do każdego egzemplarza ("bo wszystkie muszą być identyczne").

    To super, że masz takie odczucia. To tylko znaczy, że to właściwe miejsce na ziemi, skoro już za nim tęsknisz Ja powoli zaczynam odczuwać "domowy" klimat naszej budowy. Najczęściej wtedy, gdy jestem sama na budowie i mogę sobie podotykać ściany w spokoju i pozaglądać w każdy kącik.
    Ja już za tym tęsknię... uwielbiam ten moment, kiedy projekt zaczyna nabierać realnych wymiarów. I kiedy wyobrażenia i rysunki przenoszą się w rzeczywistość. Taki pewien rodzaj deja vu A ta działka od pierwszej chwili była "moja" - zobaczyłam ją w świetle zachodzącego słońca, a strona ogrodowa wychodzi akurat prosto na zachód... wyobrażenie tego widoku z okien salonu zrobiło swoje I chociaż sam zakup do łatwych nie należał to było warto.
    A choinkę, niestety, jak się okazało, posadziliśmy jeszcze za wcześnie Trochę mróz jej dokuczył i młode pędy pousychały Mam nadzieję, że mimo to przetrwa, bo te starsze pędy wyglądają OK. Jeżeli się uda, to na pewno też w tym zasługa naszych przyszłych sąsiadów, którzy już tam mieszkają i są tacy mili, że nam podlewają drzewka (w razie, gdyby kiedyś tu trafili - jeszcze raz ślicznie dziękuję!)

    cYg - a ja cały czas czekam na Twój dziennik Fajnie byłoby śledzić powstawanie Gardy - siostry bliźniaczki
    Najpierw miała być budowa domu - odłożona ze względu na koszty.
    Potem miał być remont - segmentu, w którym mieszkamy z rodzicami.
    Potem miało być mieszkanie - bo mieliśmy dość wspólnego bytu
    Potem wróciliśmy do budowy i też.... z rodzicami - warunek był jeden - dom dwurodzinny i bezwzględnie oddzielne wejścia
    Teraz... Garda II ...o ile życie nie sprawi nam kolejnej niespodzianki...

    Dziennik budowy - wrzuciłam nowe wizualizacje wnętrz bardzo proszę o opinie
    Komentarze do dziennika

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony