dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 123
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yokohama

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    4

    Question Jaki tynk zewnętrzny na styropian??

    Witam, pisze po raz pierwszy na forum gdybym pisał w złym dziale prosze moderacje o przeniesienie. Dwa lata temu kupiłem dom murowany z cegły z lat 70-tych. Po roku czasu otynkowałem go tynkiem cementowo wapiennym. Po kolejnym roku położyłem styropian swisspor eps40 i nałożyłem dwie warstwy kleju Ceresit z siatką. Nie zdążyłem przed zimą zagruntować ale teraz z okazji odwilży problem został rozwiązany. Dom jest dość wysoki bez drzew obok ale często zacina po ścianach deszcz. Prosze o pomoc w wyborze dobrego tynku elewacyjnego jesli brakuje jakichś informacji prosze pisać odpowiem na wszystkie pytania pozdrawiam Wojtek.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Tynk silikonowy.
    1,5 mm, baranek.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    1.6 bym polecal Dryvit silikonowy.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yokohama

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    troche poczytałem na ten temat i faktycznie przy takim umiejscowieniu tylko tynk silikonowy wchodzi w gre jednak Dryvit firma bardzo dobra ale i stosunkowo droga w porównaniu do innych 356 zł za wiadro w moim przypadku 25 wiader=250m2 troche przerasta moje możliowści ale i tak dziękuje za odpowiedzi dostosuje się do pomocnych rad i zakupie tynk silikonowy jednak nad producentem chwile się zastanowie może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły lub rady??? pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    a skad jestes (rejon) ??. cena katalogowa zabija, ale mozna miec to taniej pamietaj ze co prawda akryl (nie silikon) dryvitu to najlepsza powloka na swiecie jesli chodzi o parametry....a robisz dla siebie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Dyvit
    Carbon Caparol
    Silikon Cparol
    STO Lotusan
    no jest pare ciekawych rozwiazan na rynku
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    deerel

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Malfarb oferuje stosunkowo dobrą cene do jakości. Oczywiście na cene tynku duży wpływ ma kolor. Mocne odcienie żółtego i pomarańczowego są najdroższe. Jako wykonawca mogę polecić tę firmę. Chociaż jeżeli siatka zaciągnięta jest już klejem z Ceresitu to może warto polecieć systemem jednego producenta o ile grunt też ceresit.
    Ostatnio edytowane przez deerel ; 09-02-2011 o 23:12

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Dyvit
    Carbon Caparol
    Silikon Cparol
    STO Lotusan

    no jest pare ciekawych rozwiazan na rynku
    Cześć.
    Ty to Fighter chyba ctrl c i ctrl v cały czas? Jeśli chodzi o te firmy?
    Czy masz jakiś szablon gotowy z w.wymienionymi ?
    Ale w sumie to masz zupełną rację.

    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Cześć.
    Ty to Fighter chyba ctrl c i ctrl v cały czas? Jeśli chodzi o te firmy?
    Czy masz jakiś szablon gotowy z w.wymienionymi ?
    Ale w sumie to masz zupełną rację.

    Pozdrawiam
    Jeśli by ktos nie zajarzył, to był żart
    Bo idę spać i żeby mi tu żadnych przepychanek nie było, jak mnie nie będzie
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Spoko spoko....
    No ja juz tak mam, ze po tym co widzialem na elewacjach z calej bardzo bogatej gamy producentów i dostawców, gdzie az sie moze pomieszac w glowie od tych nazw okazuje sie ze na rynku polskim zostaje tylko 3 producentów, których materiały na elewacje nalezy brac pod uwage DRYVIT, STO, Caparol
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yokohama

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    nie myślałem że tylu ludzi zacznie ze mną konwersacje nt już często otwierany... tak więc Dryvit jeśli chodzi o akryl (nie silikon) to rzeczywiście już normalniejsza cena jest, Caparol i silikon i akryl włącznie z oceną towaru na forach bardzo pozytywnie, a co do firmy Sto trudno mi się wysłowić gdyż nie znalazłem cennika nawet na ich stronie domowej jednak tez firma profesjonalna i serdecznie dziękuje za dotychczasowe porady wiem że większość z nich pochodzi od fachowców a nie od spamerów ... mieszkam w okolicy Sanoka na podkarpaciu jeśli chodzi o jakieś propozycje cenowe tych firm bądź też innych prosze pisać na pw wiem z własnego doświadczenia że czasem warto coś kupić na drugim końcu Polski tak jak kupiłem styropian i zaoszczędziłem "troche" pieniędzy. Jeszcze jedno pytanie to w końcu akryl czy silikon???

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Z Dryvita - akryl
    Ze STO i Caparola - raczej silikon, jezeli nie zmiescisz sie z cena i bedzie akryl - uwazaj na akryl Caparola z Polski.
    A swoja droga jezeli juz rozwazasz oszczednosci policz sobie rowiazanie mineralny malowany farba silikonowa (zwroc uwage na koszty robocizny w takim przypadku), jest to rozwiazanie lepsze niz tynk akrylowy, a przy odrobinie szczescia wyjdzie jeszcze taniej niz akryl.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    ale po pomaloaniu efekt baranka bedzie dużo słabszy. ja bym brał akryl dryvitu.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Witam;
    na styropian nadaje się nawet tynk mineralny. Cenowo wychodzi chyba najtaniej - cena za m2 od ok. 4,60 netto wzwyż [do ok.8 z groszami, barwiony w masie] za m2. powierzchni kropionej - istnieje tylko konieczność zachowania standardowej procedury: grunt na klej w którym zatopiona jest siatka i tyle.
    pozdr

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarpo

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    98-320
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Na wiosnę będę ocieplał dom. Dom budowany był na początku lat osiemdziesiątych, a więc z materiałów kiepskiej jakości. Ściany zbudowane są z pustaków żużlowych (pierwsza kondygnacja 2 pustaki o grubości 20cm = 40cm grubości ściana) i druga kondygnacja od środka suporex, mała przerwa (szczelina od 2 do 4cm) i od zewnątrz połówka pustaka żużlowego. Ocieplał będę styropianem 10cm grubości i podstawowy problem to, jaki tynk zastosować. Firma, z którą się dogaduję proponuje tynk akrylowy firmy, BOLIX w cenie 90zł od metra za całość – materiały (łącznie ze styropianem) i robocizna. Poszperałem po Internecie i firma BOLIX raczej dobrej opinii nie ma. Czy słusznie tego nie wiem. Co najlepsze byłoby (tynk) w moim przypadku zastosować? Cena oczywiście gra rolę, ale nie chcę zrobić tego źle byle tylko było tanio. Bardzo proszę o poradę.

  16. #16

    Domyślnie

    Może zastanów się lepiej nad rozwiązaniem z tynkiem silikonowym - znacznie dłużej utrzyma swoje walory estetyczne. Dużą masz tę elewację?
    ELEWACJE, TERMOIZOLACJE

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Wyremblewsk

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Bolix nie ma dobrej opinii? Dziwne. Ja ze swojej strony mogę spokojnie polecić materiały tej firmy. Licząc na materiałach bolixa (kleje Z i U), dobrej siatce, styropian średniej jakości, kołki, tynk akrylowy to wyjdzie około 40 zl za sam materiał. Na tynku silikonowym niecałe 50 zł. Liczyłem dla tynku o fakturze baranek 1,5 mm. Czy to Twoje 90 zł to dużo? Nie wiem jakie tam są ceny u Ciebie.

    Cytat Napisał jarpo Zobacz post
    Witam wszystkich!
    Na wiosnę będę ocieplał dom. Dom budowany był na początku lat osiemdziesiątych, a więc z materiałów kiepskiej jakości. Ściany zbudowane są z pustaków żużlowych (pierwsza kondygnacja 2 pustaki o grubości 20cm = 40cm grubości ściana) i druga kondygnacja od środka suporex, mała przerwa (szczelina od 2 do 4cm) i od zewnątrz połówka pustaka żużlowego. Ocieplał będę styropianem 10cm grubości i podstawowy problem to, jaki tynk zastosować. Firma, z którą się dogaduję proponuje tynk akrylowy firmy, BOLIX w cenie 90zł od metra za całość – materiały (łącznie ze styropianem) i robocizna. Poszperałem po Internecie i firma BOLIX raczej dobrej opinii nie ma. Czy słusznie tego nie wiem. Co najlepsze byłoby (tynk) w moim przypadku zastosować? Cena oczywiście gra rolę, ale nie chcę zrobić tego źle byle tylko było tanio. Bardzo proszę o poradę.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Na styro nadaje się chyba każdy rodzaj tynku - od mineralnego - po silikatowy. To od Ciebie zależy do wybierzesz. Nie wnikam czy mineralny czy nie. Tylko jak już podejmiesz decyzję - to kup naprawdę dobry. Przy okazji - po ociepleniu domu styro i zagruntowaniu - dl;a tynku dowolnego zresztą, warstwą która jest dla niego istotna to klej położony na styropianie i to co na owym kleju będzie. Jedyna istotna rzecz - to to na jaką grubość tynku się zdecydujesz. Przy cienkowarstwowych nie ma to znaczenia. Przy grubszych - a i owszem

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarpo

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    98-320
    Posty
    12

    Domyślnie

    Czytałem na różnych forach, a i tu też troszkę tego był i jakoś nikt BOLIKXA nie chwalił, a zastrzeżenia miało dużo osób. Były to co prawda opinie napisane kilka lat temu i może w tej chwili takich zastrzeżeń nie ma dlatego pytam. Elewacji będę miał około 300 metrów kwadratowych. Cena więc gra rolę. Ja nie pisałem,że 90zł to dużo (nie wiem nie robiłem rozeznania) głównie chodziło mi o BOLIX. Może faktycznie wszystko z nim w porządku, a jeśli nie to jakie firm i rodzaje tynku proponujecie?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Jak to Fighter powyżej pisał: Dryvit, Sto, Caparol - tutaj masz NAPRAWDĘ warte polecenia.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony