dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 118
  1. #1

    Domyślnie DACHÓWKA BRASS - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, modele, zdjęcia, dyskusja

    Właśnie dostarczono mi brązowe dachówki Brassa - Celtycka Lumino.Wszystko byłoby OK gdyby nie fakt,że w trakcie paletowania,transportu,składowania czy nie wiem jeszcze z jakiego innego powodu w miejscach gdzie stykały się ze sobą warstwa Lumino jest zdarta,zmatowiona etc.W związku z tym,że gąsiory były położone jeden na drugim wszystkie w 4 punktach mają zdartą przedmiotową warstwę nawet po ich umyciu widać matowe fragmenty.Czy macie jakieś doświadczenia w tym względzie-reklamować to ??? a może jestem zwyczajnie przewrażliwiony ???

  2. #2

    Domyślnie

    Byłem niedawno na targach budowlanych na Torwarze i odwiedziłem stoisko Braas'a. Akurat panowie demonstrowali układanie dachówek. Przedstawiciel Brass'a tłumaczył właśnie to o czym piszesz. Te zadrapania to efekt ocierania się dachówek o siebie podczas transportu, dolna chropowata powierzchnia jednej dachówki trze o górną powierzchnię (np. Lumino) tej dolnej. Powstają otarcie. Problem jest jedynie estetyczny. te białe smugi wypłuczą się po kilku deszczach, a ponieważ dachówka barwiona jest w masie niedługo nic nie bedzie widać. Faktem jest, że w tych miejscach powłoka jest uszkodzona, na to na razie nie ma podobno rady. Facet tłumaczył, że Brass myśli coś o nakładaniu powłoki takze od dołu, ale tylko dla efektu wizualnego.
    Ogólnie problem jest znany i raczej nie uznawany jako uszkodzenie kwalifikujące sie do reklamacji. Myślę, że nie masz sie co denerwować. Ja także mam zamiar kłaść brązową Celtycką i nastawiam się, że właśnie w takim stanie przyjedzie dachówka.

  3. #3

    Domyślnie

    Tez kładłem Braasa cementowego, ale zadnego z powyższych uszkodzeń nie zaobserwowałem. Wszystko przyjechało pofoliowane w nienagannym stanie, żadnych obtarć. wg mnie składaj reklamacje.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem podobną sytuację. Generalnie dach jest ok ale w pewnych miejscach na grzbietach dachówek widać pionowe otarcia angoby (dachówka ceramiczna) - widocznie w tych miejscach była kładziona dachówka z palety na której dachówki były luźniej ułożone i ocierały się o siebie. [W tym miejscu mogę mieć pretensje do dekarza, że nie odkładał na bok takich dachówek .] Myślałem, że jesienne deszcze i śnieg sprawią, że te otarcia nie będą takie widoczne. Niestety me oko estety wciąż na wiosnę widziało te dachówki, które najchętniej bym wymienił. Zgłosiłem reklamację ale że tak powiem "sytuacja mieściła się w normie" - pan z firmy Wiekor silnie tarł te zarysowania i rzeczywiście były potem mniej widoczne. Tak więc mam dwa wyjścia - wejść na dach i trzeć każdą zarysowaną dachówkę lub czekać 3 lata aż zarysowania nie będą już tak widoczne (tak twierdzi producent). Trzecie wyjście - nie przyglądać się z bliska - z odległości 5 m już tego nie widać. Coż, budowa nauczyła mnie, że trzeba wartościować sprawy więc tą zaliczyłem do "small issue" a zachowaną energię przeznaczam na kontynuację budowy .

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot

  5. #5

    Domyślnie

    jakiś czas temu była dyskusja na ten temat, możesz poszukac na forum
    pozory mylą

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie był u mnie Pan z Braasa i do tygodnia mam mieć odpowiedź z kontroli jakości.Pożyjemy, zobaczymy.Dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tak samo miałem z dachówką Euronitu ale teraz prawie rok do ułożenia żadnych śladów nie widać nawet z bliska.

  8. #8

    Domyślnie Nowa powłoka na dachówkach BRASS, czy ktoś słyszał ??

    Witam

    Dzieki mdzalewscy (ktory pewnie zaraz to potwiedzi poniżej )dowiedziałem sie własnie w tym wątku ze Braas wprowadza nową powłoke na dachówki Frankfurter. Nie chodzi tu o LUMINO !!! Podobno Braas obnizył przez to cene na "stare" dachowki. Czy ktoś coś słyszał na ten temat ???

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    czy powinnem napisać , że ja ?
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #10

    Domyślnie

    mdzalewscy
    czy aby to nie było LUMINO!!!! ????
    Sprawdz prosze bo moze zrobimy z tego za duzo zamieszania

    Pozdrawiam
    Tomasz

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    hm... jak się nie mylę to padała nazwa cizar, albo sizar ?. Słuchajcie ja ją widziałem na żywo. Na drugiej stronie była nazwa Brass Frankfurter, była błyszcząca i jak położyłem ją na stole razem z Ruppceramika, to ona była gładsza. Szkoda że nie cyknołem cyfrakiem to byście nie poznali która to ceramiczna. Ja dobrze pójdzie to niedługo cyknę wam foto z nią na moim dachu. Powtarzam to nie nowy model, tylko powłoka. Zgodnie z informacjami to nie ma frankfurtera lumino. Dla mnie powiedziano tak: partia rozruchowa, pogłaszcz ją, dobra cena, 2 kolory, nie ma w ofercie, promocja na "starą" po 2,20 za sztukę, a ta droższa o 5% w stosunku do "normalnego" frankfurtera. Bedę cicho siedział jak kupię to roztrąbie co i jak, bo to oferta początkowa i wolę gafy na całą Polskę nie walnąć
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  12. #12

    Domyślnie

    mdzalewscy
    napisz proszę czy dotyczy to tylko frankfurtera??
    i jakich kolorów??
    Pozdrawiam
    Tomasz

  13. #13

    Domyślnie

    No wiec jest tak jak mowil mdzalewscy.

    Dzwonilem dzisiaj do biura handlowego Braasa Północ i Południe i robili tylko taakie oczy ze zdziwienia, ale jedna pani podała mi nr. tel. chyba do przedstawiciela handlowego na wielkopolske i tam dowiedzialem sie wszystkiego tzn. ze to dot. tylko dachowek Frankfurter. Nie jest to tylko nowa powłoka ale został też zmodyfikowany (ulepszony) proces produkcyjny. Jeszcze w tym miesiacu maja wejsc do sprzedazy i beda niewiele droższe od "starej" wersji. O obniżce cen nie wspomnial.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    no tak ja mówiłem cena ma być 5% droższa, a na "starą (nie wiem co mieli na myśli)" promocja po 2.2zł. Ale to jeszcze nie koniec, jak się przyjmnie ten frankfurter to jestem pewny na 100%, iż będa też robione inne dachówki brassa w tej technologi, to kwestia pewnie miesięcy, może tygodni w zależności od tego jak szybko przygotują linie produkcyjną no i jak się szybko pozbędą zapasów magazynowych.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  15. #15

    Domyślnie

    Szkoda ze dopiero teraz bo ja juz musze sie zdecydowac na dachowke (bedzie Grecka)

  16. #16

    Domyślnie

    Pascall
    O k...., podaj jeżeli możesz nr do przedstawiciela na wielkopolskę.

    Miała być co prawda S-ka ale jeżeli ta nowa jest warta grzechu (i jest dużo lepsza) to rzutem na teśmę coś zdziałam??

    Co prawda domek ma być zadaszony do końca października (niestety na S-kę w nowym wykonaniu nie poczekam) - ale Frankfurter może .....?

    Pascall i mdzalewscy
    WIELKIE DZIĘKI!! MOŻE COŚ Z TEGO WYJDZIE??
    Pozdrawiam
    Tomasz

  17. #17

    Domyślnie

    Chetnie ci podam ale dopieru jutro po południu bo zostawiłem w pracy na biurku, a jutro od rana ide na budowe bo mam murarzy.

  18. #18

    Domyślnie

    Pascall

    chyba zapomniałeś??
    Tomasz

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Panowie a jakie wam upusty na Brassa dają, dla mnie na początek 15%, to normalka czy jeszcze jest o co walczyć ?, na Robena miałem większy, średnio prawie 20%.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  20. #20

    Domyślnie

    co to znaczy 155 na Braasa albo 20 na Robena od jakich cen.Podaj cenę wyjściową lub ostateczną brutto. Wtedy będzie to miarodajne. Pozdrawiam Piotr

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony