dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie Pytanie do dekarzy... ile ?? Zdjęcie poglądowe

    Witam
    mam do zrobienia taki dach z tym , że bez okien dachowych z drugiej strony kompletnie płaska połać i jeden komin.

    więźba , pełne deskowanie , papa , na to dachówka płaska Brass Turmalin
    Dachu jest 300m2 . Ile to powinno kosztować ?? na gotowo z rynnami za m2 ?? bez podbitki

    mile widziane ceny użytkowników forum podobnych dachów

    Jaśli trzeba jakiś dokładniejszy projekt to moge wstawić...

    Z góry dziękuje
    Ostatnio edytowane przez Mateusz.C ; 20-01-2018 o 00:08

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Mnie za 257 m2 dachu dwuspadowego jak Twój powuedzieli 80 zł za m2 na gotowo, sama robocizna. Od więźby po położenie dachówki i obróbki.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    z pełnym deskowaniem i papą ??

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie ile moze kosztowac przekrycie dachu z blachy trapezowej na blachodachówke. Przy czym trzeba zerwac łaty zadeskowac cały dach, zafoliowac i załacić plus obróbki blacharskie i rynny. Dachu jest 450 m2. Ile za m2 robocizny?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Za ten 1 dach to okolo 30tys netto. Takie ceny są na pomorzu.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki, a orientuje się ktos w rejonie małopolski?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Chodziło mi o ten dach 300m2 a twój 450m2 około 45tyś

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Pierwszy dach minimum 120,- za 1 m2 przy wykonaniu koszy na nokach. Drugi dach 140,- za 1 m2. Ceny netto. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Zgupiałem... Ile może kosztować pokrycie dachowe na które składa się: membrana , kontrłata, łata , dachówka ceramiczna, rynny. Obróbka jednego komina, dach 25 st czterospadowy. Zero okien , lukarn czy innych udziwnień. 180m2. Bo ceny dostałem nawet 130 zł m2!
    Ostatnio edytowane przez ag2a ; 14-02-2018 o 18:55

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tanio. Ja za podobny dach zapłaciłem 150zł/m2 brutto z 8% VAT. Roben Piemont angoba, Corotop Power, rynny PVC, obróbka blachą, wyłaz, jeden komin. Ekipa weszła na gotową więźbę. Tylko membrana, bez deskowania.

  11. #11

    Domyślnie

    Ale sama robociznę? Bo ja mówię o samej robociźnie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Ale sama robociznę? Bo ja mówię o samej robociźnie
    Robocizna + materiał (jaki sens miałoby jego wymienianie, gdyby nie obejmowała go cena?). Robcizna to odrobinę mniej, niż 1/3 całości (45zł netto).

  13. #13

    Domyślnie

    No właśnie ja też dostałem od 45 zł ale były też i 120-130 zł. Gościowi który robi za 100 jak powiedziałem dziękuję to strzelał fochami że taniej się nie da dobrze zrobić i totalnie mnie zaskoczyły takie rozrzuty cenowe. Rozumiem ceny 45-80zł. Nie chcę za darmo ale bez przesady.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Co znaczy bez przesady? Każdy ma swoje ceny. Na szczęście masz prawo wyboru. Myślę, że od 100,- za 1 m2 w górę możesz mieć pewność, że będziesz miał poprawnie i solidnie wykonany dach oraz otrzymasz fakturę i gwarancję. Za 45, - 1 m2 to robota na czarno bez faktury i gwarancji.. W Twoim interesie jest aby wykonawca miał papiery mistrzowskie i ubezpieczoną firmę. Życzę trafnych i rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Szanuję Twoje zdanie. Jak dla mnie to po prostu zbyt duży rozrzut cenowy. Czyli rozumiem jakby mieli robić jeszcze więźbę, deskowanie papę i jakieś okna dachowe to 200 zł za m2 trzeba zapłacić? Sam od 11 lat zajmuje się budowlanką i nie mam papierów mistrzowskich i myślę że nie muszę ich mieć aby wykonywać pracę zgodnie ze sztuką budowlaną. Konstrukcja akurat będzie wykonana przez największą taką firmę w Polsce więc myślę że nie będzie tak źle
    E: na nawet znalazłem ofertę od Ciebie za niecałe 100 zł z płytami Osb i papa więc jak widać pewnie robiąc to na samej membranie dałoby radę za 80 zł i byłaby firma z uznaniem za rozsądną kwotę tak wiem nie robisz bez deskowania (płyty)
    Ostatnio edytowane przez ag2a ; 14-02-2018 o 21:26

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mi ekipa dach robiła 3 dni. Pracowało 5 ludzi i właściciel firmy od czasu do czasu wpadał (doglądał kilka swoich ekip). Wychodzi 550zł dziennie (ja dopłacam VAT) na twarz licząc na 6, razem z właścicielem. Niech 50 zł dziennie każdy odłoży do skarbonki na narzędzia. Zostaje 500zł dziennie (10 000 zł miesięcznie) na opłacenie ZUSÓw, podatków i odłożenie na urlop. To mało? Czemu miałoby to być na czarno?
    Owszem, nie było idealnie - kilka rzeczy było do poprawy (np. przez nie odpylenie przed przyklejeniem taśma w kilku miejscach słabo trzymała). Ale na tle innych budowlańców ekipa wyglądała super - każdy wiedział co ma robić i było to świetnie zgrane. No, zresztą chyba 220m2 dachu kopertowego (sporo cięcia dachówek) w 3 dni o czymś świadczy.

    I mam fakturę i gwarancję - i VAT na 8% na całość (razem z materiałem). Już różnica w VAT na materiały pokryła mi 30% robocizny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony