dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Laptop - co kupić

    Witam.
    Jestem mało kumaty w sprzęcie a muszę coś kupić dla córki.

    Planuję /planujemy, mobilizacja chrzestnych/ wydać do 4 tyś.
    No uczy się dobrze dziewczyna to co i zrobić / to ta zębów /

    Ma to być zakup na parę ładnych lat.

    Czy byłby ktoś tak miły i pomógł wybrać.


    Trochę przeglądałem i zostało mi to;

    1 - http://www.x-kom.pl/p/635...500-dvd-rw.html
    2 - http://www.x-kom.pl/p/614...64x-hd5470.html
    3 - http://www.x-kom.pl/p/599...d-rw-7hp64.html
    4 - http://www.x-kom.pl/p/634...d-rw-7hp64.html
    5 - http://www.x-kom.pl/p/623...500-dvd-rw.html

    Nie wiem czy upierać się przy 17,3 , może 15,6
    może to wystarczy
    http://www.x-kom.pl/p/585...4-czerwony.html


    Proszę o pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Zbysiu, jeśli pozwolisz, podepne sie do Ciebie. Ja myśle o mini netbooku dla siebie (taki malutki 10 cali). Na co zwracać uwage przy zakupie?

  3. #3

    Domyślnie

    4 tyś.??
    to on ma być ze złoceniami?
    2,5 tyś Asus i3/4GB/500GB/wydzielona grafika 1GB/15,6"/Win7HP

    10" nic nie widać.
    12" jest optymalny ok.1200-1400zł
    oba nie maja napedu DVDRW,trzeba zewnętrzną za ok. 150zł

    ważna gwarancja, min.24 miesiące.
    wynalazki typu Acer odpadają.
    Ostatnio edytowane przez Tedii ; 10-02-2011 o 22:34
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  4. #4

    Domyślnie

    Z tych co podałeś córka nie wykorzysta nawet 25% możliwości. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że będzie grała w same nowości i zajmowała się grafiką 3D. Komputera, a już na pewno laptopa, nie kupuje się na kilkanaście lat! 17 cali to dobry wybór, jeśli córka mieszka poza domem to wygodnie będzie jej się oglądało filmy. Gorzej z noszeniem na uczelnie - siedemnastki są duże i niewygodne. Procesor - i3 bądź i5. W i7 nie ma sensu inwestować. Po co jej 4 rdzenie i 8 wątków? RAMu wystarczy 3GB, dysk 500GB, grafika raczej każda będzie dobra, tylko nie Intel HD bądź 4500HD (odrzucaj cokolwiek z Intelem) - na to decyduje się świadomie rezygnując całkowicie z grania i przeznaczając komputer do pracy biurowej. Dobrze gdyby miał wyjście HDMI. Dobrym wyborem będzie Asus K72JR.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał vieslav Zobacz post
    Z tych co podałeś córka nie wykorzysta nawet 25% możliwości. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że będzie grała w same nowości i zajmowała się grafiką 3D. Komputera, a już na pewno laptopa, nie kupuje się na kilkanaście lat! 17 cali to dobry wybór, jeśli córka mieszka poza domem to wygodnie będzie jej się oglądało filmy. Gorzej z noszeniem na uczelnie - siedemnastki są duże i niewygodne. Procesor - i3 bądź i5. W i7 nie ma sensu inwestować. Po co jej 4 rdzenie i 8 wątków? RAMu wystarczy 3GB, dysk 500GB, grafika raczej każda będzie dobra, tylko nie Intel HD bądź 4500HD (odrzucaj cokolwiek z Intelem) - na to decyduje się świadomie rezygnując całkowicie z grania i przeznaczając komputer do pracy biurowej. Dobrze gdyby miał wyjście HDMI. Dobrym wyborem będzie Asus K72JR.

    Fajnie, dziękuję ale jeszcze pewnie podpytam.
    Właśnie z tym 3D to ostatnio się zmartwiłem.
    Wiesz jak to na uczelniach mają "dostęp"do różnych nowości.
    Ostatnio przyniosła jakiś Atlas Człowieka, wiesz , kości ,mięśnie itd... Kiepsko do chodziło na 4 letnim laptopie .
    Dlatego jednak chcę coś kupić przynajmniej na 5 lat.
    i5 powinno wystarczyć, tak myślę.
    Karta zobaczę.
    Jeżeli chodzi o wielkość , będzie to raczej laptop stacjonarny więc wolę by obraz był duży tym bardziej ,że ma wadę wzroku.
    Na razie dzięki.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew100 ; 12-02-2011 o 17:07

  6. #6

    Domyślnie

    Dlatego polecam unikać kart graficznych Intela, chociaż najnowsza, która wyszła dorównuje tym z wyższej półki, ale nie widziałem jej jeszcze w żadnym laptopie. Po 5 latach on będzie wyglądał jak trup. Przy dobrych wiatrach bateria padnie po dwóch - trzech latach. Nie będzie się opłacało wymieniać, bo kosztować będzie tyle, co pół laptopa (oczywiście po takim czasie). Do najczęstszych usterek należą jeszcze połamane zawiasy, pogubione klawisze, zalana klawiatura, wyrwane gniazdo zasilania, połamane plastiki. Jak nie ma laptopa to nie jest źle; są wszelkiej maści pamięci przenośne i nie ma problemu z przenoszeniem czegoś, ale jak jest laptop to się go nosi, zawsze lepiej mieć swoje. Ale jeśli masz więcej gotówki to szukaj czegoś z i5.
    Ostatnio edytowane przez vieslav ; 12-02-2011 o 16:54

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie! Odnośnie grafiki, to i ja się podepnę. moje pytanie jest następujące:
    czy kupując laptopa warto zwracać uwagę na matrycę?
    Co jest ważne?
    Wielkość pomińmy, bo każdy raczej wie czego potrzebuje, ale:
    a)rozdzielczość? Im większa tym lepiej?
    b)jasność
    c)żeby była podświetlana LED?
    d)plamka?
    Też się przymierzam do zakupu laptopa, na razie myślę o MSI i o ile ze wszystkim jako tako sobie radzę, o tyle kwestia matrycy jest dla mnie jeszcze dość tajemnicza. A że nastawiłem się na zakup rzędu 2.500 - 3.000 to chciałbym, żeby był on przemyślany i żebym potem nie żałował, jednak źle podjetej decyzji. Tym bardziej, że do w/w sumy muszę jeszcze troszkę pooszczędzać.
    Per Aspera Ad Astra

  8. #8

    Domyślnie

    prawie wszystkie teraz mają LEDy.
    to są podobne (nawet te same) matryce niezależnie od producenta notebooka.
    MSI relatywnie drogi (jak za firmę)
    do 3k jest duży wybór (Toshiba też się łapie)
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  9. #9

    Domyślnie

    Fakt, ale podobno ma aluminiową obudowę, a ja sie z tym sprzętem sporo noszę, to pomyślałem, ze może wiecej wytrzyma...
    Zresztą na razie szukałem tylko na Allegro i zawróciłem uwagę na ilość sprzedanych sztuk. Rynek dobrze weryfikuje stosunek jakość/cena .
    Jak nadejdzie właściwy moment, to zacznę jeździć po sklepach i szukać organoleptycznie, bo klawiatura ma dla mnie też bardzo duże znaczenie, a wówczas jeszcze dużo może się zmienić.
    Matryce są jeszcze błyszczące i matowe.
    Te pierwsze podobno lepsze do oglądania zdjęć, te drugie do dłuższego ślęczenia przed kompem. Ile w tym prawdy, to sam nie wiem.
    Napisz coś jeszcze jak wiesz może,
    Per Aspera Ad Astra

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekcmarecki Zobacz post
    Fakt, ale podobno ma aluminiową obudowę, a ja sie z tym sprzętem sporo noszę, to pomyślałem, ze może wiecej wytrzyma...
    Zresztą na razie szukałem tylko na Allegro i zawróciłem uwagę na ilość sprzedanych sztuk. Rynek dobrze weryfikuje stosunek jakość/cena .
    Jak nadejdzie właściwy moment, to zacznę jeździć po sklepach i szukać organoleptycznie, bo klawiatura ma dla mnie też bardzo duże znaczenie, a wówczas jeszcze dużo może się zmienić.
    Matryce są jeszcze błyszczące i matowe.
    Te pierwsze podobno lepsze do oglądania zdjęć, te drugie do dłuższego ślęczenia przed kompem. Ile w tym prawdy, to sam nie wiem.
    Napisz coś jeszcze jak wiesz może,
    Ten mi proponują
    http://www.x-kom.pl/p/58594-notebook...hp64-czer.html

  11. #11

    Domyślnie

    Zbigniew, ten Asus będzie dobry, ale chyba chciałeś 17 cali?
    Odnośnie matrycy: nieprawdą jest, że prawie wszystkie mają LEDy. Dużo modeli nadal jest podświetlana lampowo, ale jakością nie odbiegają od LEDów, przynajmniej w pacy biurowej (na LEDach jest czerń dzięki równomiernemu podświetleniu, na zwykłym LCD nie ma czerni tylko jest szary; lampy umieszczone w rogach świecą cały czas). LEDy natomiast bardzo wydłużają czas pracy na baterii. Rozdzielczość 1366 x 768 (HD Ready) jest optymalna. Przy większej zdjęcia i filmy w niskiej rozdzielczości brzydko wyglądają. Ja preferuje matryce błyszczące/glare.
    Ostatnio edytowane przez vieslav ; 14-02-2011 o 11:29

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał vieslav Zobacz post
    Zbigniew, ten Asus będzie dobry, ale chyba chciałeś 17 cali?
    Tak ,to proponowałem dla marekcmarecki

  13. #13

    Domyślnie

    Czyli z tym podświetlaniem matrycy wiedziałem że gdzieś coś mi kiedyś dzwoniło. Czyli raczej LED, to bateria dłużej potrzyma.
    A jak jest z formatem?
    15 " to juz raczej nie kupię.
    Teraz mam i troszkę sie męczę. Stacjonarny mam 22" i jest super.
    Laptopa zamierzam kupić większego niż 15'
    Następny format to 17', czy są też i 16"
    I dalej:
    15,6 to trochę rozciagnięty. Super do filmów zapewne.
    17,3 to chyba nie będzie taki spłaszczony, powinien byc lepszy do gier i programów biurowych chyba.
    Moze coś na ten temat?
    Per Aspera Ad Astra

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekcmarecki Zobacz post
    Czyli z tym podświetlaniem matrycy wiedziałem że gdzieś coś mi kiedyś dzwoniło. Czyli raczej LED, to bateria dłużej potrzyma.
    A jak jest z formatem?
    15 " to juz raczej nie kupię.
    Teraz mam i troszkę sie męczę. Stacjonarny mam 22" i jest super.
    Laptopa zamierzam kupić większego niż 15'
    Następny format to 17', czy są też i 16"
    I dalej:
    15,6 to trochę rozciagnięty. Super do filmów zapewne.
    17,3 to chyba nie będzie taki spłaszczony, powinien byc lepszy do gier i programów biurowych chyba.
    Moze coś na ten temat?
    Tu jest duży wybór modeli i wariantów;
    http://www.x-kom.pl/c/159-notebooki-...i-laptopy.html

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    http://www.x-kom.pl/p/60070-notebook...30m-czerw.html

    Półka biznes. Bardzo staranne wykonanie, bez badziewnych błyszczących powierzchni. Wnętrze nie do wykorzystania dla przeciętnego śmiertelnika.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    http://www.x-kom.pl/p/60070-notebook...30m-czerw.html

    Półka biznes. Bardzo staranne wykonanie, bez badziewnych błyszczących powierzchni. Wnętrze nie do wykorzystania dla przeciętnego śmiertelnika.
    Witam Janie .
    A ten
    http://www.x-kom.pl/p/63960-notebook...-rw-7hp64.html

    Co na budowie ?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A ten
    http://www.x-kom.pl/p/63857-notebook-laptop-17,3-dell-vostro-3700-i5-480m-8192-500-czerwony.html
    nie lepszy od twojego ?
    Większy dysk, większa RAM

    A , znalazłem brak systemu.
    Czyli jeszcze 400
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew100 ; 14-02-2011 o 14:13

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Ponieważ używam notebooka bardzo intensywnie ważna jest dla mnie jakość materiałów i wykonanie. Uważam, że Delle z linii Vostro od modelu 3300 bardzo wysoko stawiają poprzeczkę w linii podstawowych labków dla biznesu. Co lubię w tych kompach:
    - porządna obudowa bez błyszczących powierzchni z alu zawiasami
    - ekran matowy (dla mnie podstawowe kryterium wyboru) o kapitalnej jakości, oczywiście z LED
    - dysk choć mniejszy to szybszy bo 7200 RPM (a to duża różnica)
    - grafika nVidia (sentyment - nie jest zbyt mocny argument)
    - łącze USB eSata dla szybkiego zewnętrznego dysku
    - dostajesz najzwyklejszą instalacyjną płytkę Windowsa (nie jakiś tam preinstalowany), więc dowolnie możesz sobie partycjami na dysku zarządzać
    - lżejszy od tego Asusa
    - reszta różnic w parametrach (w porównaniu z tym Asusem) nie podobna zauważyć,
    - o kolorach nie wspomnę. Ja mam szary, ale dla kobitki czerwony (taki zmatowiały aksamit) to piękność sama w sobie
    - przez tych kilka na pierwszy rzut oka niezauważalnych zalet jest droższy, ale jak się przejdziesz podotykać to myślę, że poczujesz w czym rzecz.

    Aaaa i dodam, że serwis WWW Della (zaraz po dawnym IBM) jest bardzo przyjazny mi.
    Ostatnio edytowane przez jan_z_wolna ; 14-02-2011 o 15:56
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    Ja mam szary, ale dla kobitki czerwony (taki zmatowiały aksamit) to piękność sama w sobie
    - przez tych kilka na pierwszy rzut oka niezauważalnych zalet jest droższy, ale jak się przejdziesz podotykać to myślę, że poczujesz w czym rzecz.

    Aaaa i dodam, że serwis WWW Della (zaraz po dawnym IBM) jest bardzo przyjazny mi.
    No , to jest argument
    Podoba się córce, pokazałem.

    Kurcze ten drugi del jest podobny ma 500 g, i 8 RAM , ale brak systemu.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Jedyne, co dałoby się zauważyć to większy dysk. Reszta jest niedostrzegalna dla domowego użytkowania. A za zaoszczędzoną kasę kup dobrą myszkę bezprzewodową Logitecha np. http://www.logitech.com/pl-pl/mice-pointers/mice/devices/7108

    Zdjęcia na WWW nie oddają uroku. Obudowa ma taką matową, aksamitną fakturę. Jest bardzo gustowna.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony