dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    Jedyne, co dałoby się zauważyć to większy dysk. Reszta jest niedostrzegalna dla domowego użytkowania. A za zaoszczędzoną kasę kup dobrą myszkę bezprzewodową Logitecha np. http://www.logitech.com/pl-pl/mice-pointers/mice/devices/7108

    Zdjęcia na WWW nie oddają uroku. Obudowa ma taką matową, aksamitną fakturę. Jest bardzo gustowna.
    Chyba już jestem zdecydowany.
    Rzeczywiście myślę ,że może kupię dysk twardy przenośny gdy trzeba będzie.
    Przy okazji wyczyszczą pozostałe córki swoje dyski z różnych carów.
    Dziękuję.

  2. #22

    Domyślnie

    Bez systemu, bez systemu ...wreszcie coś dla mnie
    Per Aspera Ad Astra

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    320 GB to dużo do domowego użytku. W razie wyczerpania dysk na usb 3.0 500GB dobrej jakości WD to 250 zł maks. Jakbyś chciał kupić w necie to ten sklep z linków x-kom.pl ma dobrą renomę.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    320 GB to dużo do domowego użytku. W razie wyczerpania dysk na usb 3.0 500GB dobrej jakości WD to 250 zł maks. Jakbyś chciał kupić w necie to ten sklep z linków x-kom.pl ma dobrą renomę.
    Tak rozumiem.
    Zamierzamy do nich podjechać w Krakowie

  5. #25

    Domyślnie

    - dysk choć mniejszy to szybszy bo 7200 RPM (a to duża różnica)
    Ale głośniejszy i bardziej prądożerny, a laptop ma być mobilny.
    Widzę, że kolega jest zwolennikiem matowych matryc: mogę wiedzieć dlaczego? Zawsze zastanawiałem się co ludzie w nich widzą, ja wolę błyszczące.
    Jeszcze odnośnie rozmiaru matrycy: teraz standardem jest 16:9, czyli format panoramiczny. Nadaje się zarówno do filmów, gier jak i do normalnego użytkowania. Trochę dziwne uczucie po przesiadce ze standardowego 4:3 ale szybko da się przyzwyczaić. Do pracy biurowej 16:9 są niewygodne. Na co dzień pracuje z arkuszami kalkulacyjnymi i o niebo lepiej jest mi patrzeć na tabelki w monitorze 4:3. Do domu kupiłem 22 cale 16:10 - taki kompromis pomiędzy pracą a rozrywką, też w miarę wygodny (można mieć dwa okna obok siebie) i nie tak bardzo spłaszczony jak 16:9.
    Po co od razu piszecie o dyskach usb i innych kombinacjach. 320GB zapełni się jak będą tam w większości filmy w HD. Zwykły użytkownik może i zapełni chociażby zdjęciami, ale sporo czasu minie. Wymienić dysk w laptopie na większy to nie jest żaden problem.
    Ostatnio edytowane przez vieslav ; 14-02-2011 o 21:13

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał vieslav Zobacz post
    Ale głośniejszy
    Zarówno dysk jak i wentylacja w tym modelu są cichutkie. Przez te kilka miesięcy nigdy, nawet podczas nasiadówek w nocy, praca dysku mi nie przeszkadzała. Nie potrafię sobie nawet przypomnieć czy słyszałem kiedyś jakiś wyraźny dźwięk, który mógłby na nią wskazywać.

    Cytat Napisał vieslav Zobacz post
    bardziej prądożerny, a laptop ma być mobilny.
    Jak ktoś jest zdecydowany na 17 cali to znaczy, że mobilność nie jest priorytetem. Myślę, że lapek będzie raczej "stacjonarny" głównie, jak to w domu.

    Cytat Napisał vieslav Zobacz post
    Widzę, że kolega jest zwolennikiem matowych matryc: mogę wiedzieć dlaczego?
    Bo:
    - praca w jasnych pomieszczeniach z odblaskowym powoduje odblaski, odbicia i zmniejsza znacznie komfort,
    - dobór właściwego oświetlenia biurka, tak żeby facjata się nie odbijała jest trudne
    - praca w jasnych ubraniach czy pod światło jest zupełnie nie możliwa jak dla mnie
    - praca w terenie (samochodzie, pod chmurką) to udręka
    - nie lubię błyszczących powierzchni bo mnie rozpraszają

    Z punktu widzenia mojej pracy, zdolność odwzorowania kolorów i komfort przy dłuższej pracy jest najważniejszy. Dlatego uważam, że warto dopłacić.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Może jednak ktoś mi powie, czy taki mininetbook do 1000 zł (znalazłam przykładową stronę) wystarczy aby używać go jako dodatkowego "komputerka". Chodzi mi o to, że potrzebuję czegoś małego, mieszczącego się do torebki, bo nie zawsze mogę sie zabrać z normalnym laptopem. Potrzebuję kontaktu z internetem i ewentualnie zapisania dokumentów i zdjęć. Czy to wystarczy?

    http://www.komputronik.pl/index.php/...showProducts/1
    Ostatnio edytowane przez amalfi ; 15-02-2011 o 08:37

  8. #28

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz czegoś mieszczącego się do torebki to netbook będzie dobry. Nie musisz nosić ze sobą kabli bo na baterii około 8 godzin wytrzymują.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał vieslav Zobacz post
    Jeśli potrzebujesz czegoś mieszczącego się do torebki to netbook będzie dobry. Nie musisz nosić ze sobą kabli bo na baterii około 8 godzin wytrzymują.
    A takie parametry wystarczą? Jak myślisz?
    http://www.komputronik.pl/index.php/..._Czerwony.html

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    Zarówno dysk jak i wentylacja w tym modelu są cichutkie.
    to jest bardzo ważne, a najlepiej polegać na opinii użytkownika

    jedno jeszcze może być ważne: nagrzewanie się laptopa, swego czasu delle miały z tym problem, trudno pracowało się "na kolanach" i w którejś linii dysk był "pod ręką" i też się bardzo grzał - możesz jeszcze Janie o tym napisać?

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    Bo:
    - praca w jasnych pomieszczeniach z odblaskowym powoduje odblaski, odbicia i zmniejsza znacznie komfort,
    - dobór właściwego oświetlenia biurka, tak żeby facjata się nie odbijała jest trudne
    - praca w jasnych ubraniach czy pod światło jest zupełnie nie możliwa jak dla mnie
    - praca w terenie (samochodzie, pod chmurką) to udręka
    - nie lubię błyszczących powierzchni bo mnie rozpraszają
    mogę się z tym tylko zgodzić, ten rzekomo większy kontrast czy jasność - nie ma tak kolosalnej różnicy, żeby to w ogóle brać pod uwagę... a kąt widzenia w nowych panelach też jest na tyle duży, że nie trzeba mieć ekranu ustawionego w jedynie słusznej pozycji jak to kiedyś bywało.


    Poza tym dell to dell, chociaż trudno doradzać kupno laptopa "na dobrych kilka lat" to dell ma szanse te parę lat mechanicznie wytrzymać. Kiedyś legendarna była linia thinkpadów ibm'a ale lenovo to już niestety inna bajka (i to nie chodzi tylko o jakość wykonania ale o takie wpadki jak np. błędy w sterownikach/firmwarze które nie są poprawiane od miesięcy).

    Co do uwag praktycznych sloty usb lepiej gdy są bliżej tyłu laptopa - gdy masz mało miejsca na biurku pendrivy czy inne wetknięte w usb nie przeszkadzają w ruchu myszką - mała rzecz a cieszy szczególnie gdy często pracujesz z jakimiś książkami przy komputerze, bo odkładasz je jak najbliżej... Proporcje ekranu - panorama rozgościła się na dobre i nie chodzi tylko o filmy, szereg popularnych aplikacji jest obecnie projektowanych w ten sposób że na ekranie 4:3 jest "ciasnawo" tzn. różne przeglądarki projektu, pomoce są domyślnie widoczne jako dodatkowy obszar obok głównego obszaru roboczego - ale to sprawa drugorzędna, bo jest to sprawa dopasowania sobie stanowiska pracy. Z tym bywa różnie - można to na netbookach szczególnie zauważyć gdzie ekrany często mają np. tylko 600 punktów wysokości a dominuje tradycyjny układ interfejsu użytkownika - w poziomie paski narzędziowe, pasek windows, pasek tytułowy i na treść zostaje niewielka część i tak małego w pionie ekranu, z kolei po bokach przestrzeń niewykorzystana.... Jeżeli chodzi o dysk czy pamięć, to jeśli jest dostęp przez klapkę od spodu to nie ma żadnego problemu z rozszerzeniem - podmianą.
    Bardzo ważna jest również gwarancja - producenci wiedzą jak dobrać długość okresu gwarancji, jeżeli masz 3 lata gwarancji to znaczy , że z danych producenta wynika, że mało jest usterek przez ten okres...

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Tylko, czy takie mnożenie urządzeń jest wygodne. Telefon, netbook, laptop ....
    Może za to jakiś fajny smartphone by spełnił najprostsze wymagania co do sieci, dokumentów i zdjęć?
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    Tylko, czy takie mnożenie urządzeń jest wygodne. Telefon, netbook, laptop ....
    Może za to jakiś fajny smartphone by spełnił najprostsze wymagania co do sieci, dokumentów i zdjęć?
    ale smartphone to co najwyżej połączenie telefon + netbook, więc nadal pozostaje laptop dodatkowo Smartphone i
    proste dokumenty? Powiedziałbym: da się w celach prezentacyjnych - że da się, tzn. można coś przejrzeć ale już edytować?Do poczty się nada, do WWW? to zależy na jakie strony się zagląda - żeby coś pisać to najlepiej z klawiaturką, no a taki z dużym ekranem i klawiaturką też już swoje kosztuje, więc myślę, że warto rozważać tel+netbook.
    Też jestem przeciwnikiem mnożenia urządzeń (czekałem aż do PDA dołożą funkcję telefonu) ale z zastępowaniem (nawet) netbooka smartphone'm byłbym ostrożny jeżeli chodzi o coś więcej niż tylko poczta.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Ale amalfi pisała, że ma już laptoka, tylko czasem się dźwigać nie chce/nie może. Faktem jest oczywiście, że smartem można gazetę poczytać, sprawdzić pocztę czy rozkład autobusów. Jakaś większa edycja tekstu odpada. Ale smarty mają zazwyczaj sporo multimedialnych gadżetów dobrej jakości (np. na szybko fotkę cyknąć czy film w pociągu można obejrzeć). Moim zdaniem jak się ma tradycyjnego labka to szkoda trochę kasy na netbooka. No chyba, że budżet nie jest przeszkodą...
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    to jest bardzo ważne, a najlepiej polegać na opinii użytkownika
    jedno jeszcze może być ważne: nagrzewanie się laptopa, swego czasu delle miały z tym problem, trudno pracowało się "na kolanach" i w którejś linii dysk był "pod ręką" i też się bardzo grzał - możesz jeszcze Janie o tym napisać?
    Trudni mi jakoś porównywać bo dłużej pracowałem wcześniej tylko na IBM. Ale nigdy zawiechy z przegrzania nie zanotowałem. Staram się otworów w obudowie nie zatykać, albo sobie podkładam coś sztywnego jak przed snem coś grzebię.

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    mogę się z tym tylko zgodzić, ten rzekomo większy kontrast czy jasność - nie ma tak kolosalnej różnicy, żeby to w ogóle brać pod uwagę...
    Wydaje mi się jednak, że błyszczące matryce mają nienaturalnie mocne nasycenie. Ale w multimediach może to być zaletą. Trzeba tez pomiatać, że podświetlenie LED daje nieco inną temperaturę barwową, którą łatwiej mi się opanowuje na matrycach matowych, także na większych monitorach "stacjonarnych". Tylko to już są zupełne niuanse.

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    Poza tym dell to dell, chociaż trudno doradzać kupno laptopa "na dobrych kilka lat" to dell ma szanse te parę lat mechanicznie wytrzymać. Kiedyś legendarna była linia thinkpadów ibm'a
    ThinkPad to było coś. Choć mam co do Della Vostro podobne odczucia.

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    Co do uwag praktycznych sloty usb lepiej gdy są bliżej tyłu laptopa - gdy masz mało miejsca na biurku pendrivy czy inne wetknięte w usb nie przeszkadzają w ruchu myszką - mała rzecz a cieszy
    Większość gniazd w Vostro jest po lewej stronie. Dla leworęcznych niezbyt wygodne. Fakt, że choćby VGA mogli dać z tyłu obudowy.

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    Proporcje ekranu - panorama rozgościła się na dobre i nie chodzi tylko o filmy,
    Nie lubię tych proporcji. Daltego wybrałem Vostro z matrycą 15.6''. Ale i tak strasznie mi to przeszkadza. Sporo używam specjalistycznego oprogramowania, w którym rzadko daje się spersonalizować interfejs. Wtedy jest bida...

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    Bardzo ważna jest również gwarancja - producenci wiedzą jak dobrać długość okresu gwarancji, jeżeli masz 3 lata gwarancji to znaczy , że z danych producenta wynika, że mało jest usterek przez ten okres...
    Na to trzeba uważać. W wielu przypadkach w zależności od formy zakupu (faktura itd..) gwarancja może mieć rożną długość, że o szybkości serwisu nie wspomnę.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Chyba jednak zdecyduję się na netbooka, ponieważ jest mi potrzebne urządzenie, które "prawie" zastąpi laptopa (nie tylko ja będę z niego korzystać). Budżet jest oczywiście istotny, dlatego szukam czegoś tańszego, bo wiadomo, że nie kupuję go na 10 lat.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Przykro mi Janie ale stanęło na tym;
    http://www.x-kom.pl/p/63959-notebook...-rw-7hp64.html
    Wybór córki.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mam asusa i jestem bardzo zadowolona. Takiego:

    Uploaded with ImageShack.us

    Kupiłam sobie mininetbooka mraki Lenovo. Zobaczymy jak sie bedzie spisywał.

  18. #38

    Domyślnie

    To i ja dodam, że właśnie na Dell-a VOSTRO 3700 się zdecydowałem
    mam tylko nadzieję, że nie będę żałował...
    Per Aspera Ad Astra

  19. #39

    Domyślnie

    amalfi, 1GB RAMu to troszkę za mało i komputer zacznie się mulić po chwili. Masz dwie opcje: kupujesz to Lenovo i od razu po zakupie na własną rękę dokładasz 1GB pamięci albo kupujesz od razu coś z 2GB pamięci (trzeba będzie troszkę dołożyć). Na komputroniku nie widzę niczego, co by się nadawało. Asus Eee PC 1201NL byłby dobry, ale jest on troszkę większy - 12,1 cala i na baterii pracuje krócej.
    Może za to jakiś fajny smartphone by spełnił najprostsze wymagania co do sieci, dokumentów i zdjęć?
    Używam PDA szajsunga więc cokolwiek na ten temat napiszę: mały wyświetlacz dyskwalifikuje komfortowe przeglądanie zdjęć i poczty. Mój model ma sprzętową klawiaturę qwerty więc na wyświetlacz zostaje mało miejsca. Nie chciałem wysuwanej klawiatury bo takie telefony są grube. Pracuje to na windowsie mobile. Do poczty, organizatora i przeglądania dokumentów jest bardzo dobry. Przy edycji pojawiają się problemy - niby można, ale jest to bardzo niewygodne. Jestem w miarę zadowolony, ale ja używam tylko telefonu, kalendarza, maila i komunikatorów (gg, skype).

  20. #40
    _usunięte konto_
    Guest
    _usunięte konto_

    Domyślnie

    Podzielam Dell to porządna jakość. Z ceną bywa tez przystępnie. Vostro jak najbardziej.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony