dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 167

Temat: Pellet - cena

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Pellet - cena

    Witajcie. Założyłem ten temat bo mam dość stale rosnących cen peletu. Wiem, że ceny są znacznie zawyżone. Proszę więc pisać w tym wątku gdzie kupiliście pelet i za jąką cenę oraz jego jakość. Pomoże to nam Polakom nie przepłacanie za niego. Jak ktoś kupuje tanio to kto wie może warto jechać nawet 200-300 km dalej w Polsce i też kupić np. większą ilość, wtedy będzię się opłacało. Zacznę pierwszy- ostatnio kupowałem pelet po 730 zł za tonę w Augustowie woj. podlaskie. Pelet dobrej jakości ale uważam że to zdecydowanie za drogą. Maksymalnie powinien kosztować 500 zł za tonę. Przecież to zwykłe sprasowane trociny, które jeszcze 3 lata temu można było brać za DARMO z każdego tartaku.!Proszę o wasze opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Chciałem kupić pellet i mieszać z eko-groszkiem, ale jak mi zaśpiewali 700zł, to jest drożej jak ja eko-groszek kupuję to sobie darowałem.
    Ostrów Wlkp. 700zł - także tu nie jedźcie

  3. #3

    Domyślnie CEny z KOSMOSU

    HEJKA najlepsze jest to że wszyscy producenci podnieśli ceny gdy BARLINEK podniósł ceny 950 za tone pelletu (niby najlepszego) aczkolwiek znam osoby ktore na niego narzekaja , wiem ze na POMORZU ogolnie Trojmiasto ....jest jeszcze pare ofert ale ostatnio była tona za 750 teraz dzwoniłem i osoba podala że bedzie po 850....no ku....to juz przesada ( pomijam fakt jakosci pelletu tanszych firm - duzo ulepszaczy...) ZARAZ bedziemy spalać wiecej niż osoby mające GAZ>...a to juz bedzie PORAZKA.....przeciez wegiel jest 200zl tanszy na tonie a kalorycznosc tez wieksza ale znajac zycie wegiel (eko groszek/) tez podrozeje.....nie wiem kupujemy ekologoczne niby piece chcemy dobrze a wszyscy nas robia w balona moze jakas akcja powinna być zeby to nagłosnic ale czy cos wskuramy ??? niewiadomo ale mozna spronbowac !!!! pozadrawiam i WALCZMY ...Tomek Trojmiasto

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie z tego co wiem peletem pali około 100 tys. polaków, niech z tego 1000 przegląda forum muratora pisać pisać pisać i buntować się przeciwko wysokim cenom sprasowanych trocin!!!!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał benik Zobacz post
    HEJKA najlepsze jest to że wszyscy producenci podnieśli ceny gdy BARLINEK podniósł ceny 950 za tone pelletu (niby najlepszego) aczkolwiek znam osoby ktore na niego narzekaja
    Moim zdaniem pellet barlinka za bardzo się świeci i dziwnie pachnie ale podobno najlepszy i bez dodatków.

    29 MJ/kg chyba w marzeniach.
    Ceny pelletu są takie a nie inne ze względu że elektrownie płacą dużo za pellet. Najlepszym moim zdaniem rozwiązaniem jest zebranie paru osób i zakup hurtowy( worki lub big bagi ) Pellet w Big bagach przy zamówieniu 22 ton spokojnie można kupić za 600 zł a nie w sezonie za 550zł z transportem na miejsce.

  6. #6

    Domyślnie

    witam, pora na tani zakup opału jest nieodpowiednia, a to dlatego ze przy takim zbycie cena jest wysoka, najlepiej zakup każdego stałego nośnika energii dokonać w czasie kiedy dostawcy mają problem z jego zbyciem. Pelet jest robiony z odpadu dlatego teraz kiedy stolarnie ogrzewają się zwykle wiórami, a nabywcy potrzebują go do celów grzewczych odczuwane są jego braki co oczywiście odzwierciedlone jest w jego cenie. Temat oczywiście będzie uśpiony latem kiedy stolarnie topią się w hałdach wiórów a dostawcy opału mają zapełnione magazyny, ale właśnie wówczas można liczyć na tańszy opał - tylko co ja się wysilam - przecież wszyscy o tym wiedzą. Latem porąbaną (nawet wysezonowaną) dębinę kupuję po 140 zł/mp, taka cena w sezonie grzewczym jest nieosiągalna.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kupuję Lava za 800 zł - okolice Wrocławia.
    Też uważam że cena jest ..... .
    Do jej pory paliłam mieszanką pelletu z owsem, ale owies w tym roku poszybował w górę x2-3, jak wszystkie zboża.
    Jeszcze na jesień udało nam się kupić 1.5 tony owsa po 470 zł/tona to i tak było dużo drożej, bo w zeszłym roku kupowaliśmy po 300 zł/ tona

    PS.Węgla nie można mieszać z peletem, bo pelet nabiera wilgoci od wungla i się rozpada zapychając ślimak i w dodatku wilgotny pelet źle się spala, traci swoją kaloryczność i zaczyna piec 'płakać smołą'.

    Groszek można mieszać z owsem i pozytywnie wpływa na dopalanie się węgla.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz1968

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam !!!
    Najtaniej w rejonie trójmiasta można dostac pellet w Iławie po 650 z przywozem. Ma dwa duże minusy : jest długi i z piaskiem. Dobry spełniający DIN kosztuje u producenta 700-740 . Nie sądzę ,że ceny spadną. Elektrownie k..wa łykają każdą ilość żeby dostać zielony papier i nie płacić kar. Na pocieszenie cena dobrego groszku min 830. Najlepiej moim zdaniem znalezc ludzi ze swojej okolicy, ustalić kto ile pelletu może przechować i kupić tira 24t wtedy jest faktycznie dużo taniej. W mojej okolicy jest min 60 pieców Heatmatix ale zgrać chociaż 6 rodzin się nie da. Ja w każdym razie nadal szukam chętnych z okolicy. Mogę przechować min 12 t pelletu w workach.
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie Pellet Trojmiasto i okolice

    WItam dobry pomysl z tym kupnem wiekszej ilosci Pelletu ( Trojmiasto i okolice - Koleczkowo ,Przodkowo lub oklice Wejherowa i za ) ale wiadomo ze najlepsza cena jest w lecie czewiec lipiec....najpozniej sierpien potem to juz po 100zl wiecej na tonie a w sezonie to wiadomo , ale mozna by sie dowiedziec gdzie taniej i takiego tira zamowic , ale chyba lepiej np.dobry LAVA,BARLINEK tak jak piszecie Z DIN sa teraz 800-950 a te tansze z debu,buku z domieszka 10%otreb z owsa np. za 650-780 wiec ciekawe jakie ceny beda bo np Barlinek w lecie z tego co pamietam to cen nie zmniejszył , Tylko potrzbna by bylo zeby ktos taki pellet sprawdzil zprzed zakupem , bo wiadomo mozna trafic ale ciezko taki bez Certifikatow DIN itd , ale z pewnego zrodla ido dobry , bo wiem ze co dostawa to potrafi byc inny z domieszka itd...MOzna sie tazke w lecie dowiedziec jakies beda ceny Owsa bo tez mieszalem i spala sie z pelletem rewelacyjnie ale cena musi byc 300-400 niwiecej bo sie nie oplaca ,POZDRAWIAM Tomek

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Witam.
    Niezły pomysł z tym "zbiorowym" zamówieniem peletu z okolic Trójmiasta (też bym się przyłączył) jednak mocno obawiałbym się o jakość opału - chyba że udało by się taniej załatwić TIR-a z Barlinka. Wbrew niektórym opiniom już 2-gi sezon tym palę i zero problemów, więc wolę trochę dołożyć i mieć spokojny "sen".
    Pozdrawiam.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz1968

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam !!!
    Cieszę się , że jest jakieś zainteresowanie tematem. Gra jest warta świeczki. W moim rejonie monopol praktycznie ma Ekoplex. Pellet mają bardzo dobry , z przywozem za 850. Kupując 24 t mamy po 580 netto czyli ok 710 brutto. 140 zeta na tonie to sporo. Faktem jest, że jak ktoś potrzebuje na sezon 2-3 tony to szkoda zawracania d.... Ja spalam przez rok ok. 8 ton , więc oszczędności są już namacalne. W naszych okolicach są jeszcze inni producenci pelletu, jak będzie ekipa to można poszukać.
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie Pellet Trojmiasto i okolice

    Faktycznie Ekoplex czy Barlinek to markowe pellets z DIN i tak jak pisze Wosto jesli chcesz nie miec problemow z opałem to kup drozszy ale pewny ....tylko czy BArlinek wozi TIR-em ...a cena i nich na stornie nie spada trzeba sie dowiedziec poza tym tak jak pisałem maja cene taka sama przez caly rok , chyba ze sie cos zmienić ale ceny zmienili w tym roku od 1.01.2011 (950 z transportem), ciekawy jestem takze czy Ty palileś tylko tym Ekoplex-em czy tez Barlinkiem bo jakies porownanie by bylo , bo jak zamowic np 5T a potem sie denerwowac to szkoda zachodu ale cena 700 a 950 to jest roznica , pozdrawiam i moze jakos wspolnie cos zalatwimy 24T ro chyba zaden problem dla paru osob, moze Barlinkek tez cos podobnego wprowadzi ale musi obnizyc ceny.....pozdrawiam

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz1968 Zobacz post
    ok. 710 brutto...
    Cóż, cena dośc atrakcyjna, do tego stopnia, że warto może wziąć cały pelet (w moim przypadku 5 t) zamiast mieszanki z owsem. Pytanie tylko o jakość; piszesz że dość dobra - może podaj jakieś namiary skąd można wziąć kilka worków na próbę. Jeśli się okaże nie gorszy niż Barlinek - jestem za.
    Pozdrawiam.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz1968

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wosto Zobacz post
    Cóż, cena dośc atrakcyjna, do tego stopnia, że warto może wziąć cały pelet (w moim przypadku 5 t) zamiast mieszanki z owsem. Pytanie tylko o jakość; piszesz że dość dobra - może podaj jakieś namiary skąd można wziąć kilka worków na próbę. Jeśli się okaże nie gorszy niż Barlinek - jestem za.
    Pozdrawiam.
    Witam !!!
    Strona www.ekoplex.pl są dane dystrybutorów. Pellet na 100% spełnia normę DIN. Nie miałem z tym pelletem żadnych problemów. Spokojnie polecam. Jednak cena 850 to trochę sporo.
    pozdrawiam!!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    budownik

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja kupuję w Łodzi po 730 PLN, ale podobno to jest cena z rabatem, ponieważ kupowałem od nich piec (w 2006 r.) Nie wiem czy faktycznie innym liczą więcej czy po prostu zamawiają tylko tyle ile maja zakontraktowane od stałych odbiorców. Dowożą mi po 2 tony bo taki mają samochód i nie liczą dodatkowo za transport (około 30 km w jedna stronę). Nie wiem co to za pelet bo jest w nieopisanych workach. Jest to pelet o średnicy 6 mm. Nie mam z nim żadnych problemów. Ze 100 kg peletu jest około pół wiaderka popiołu (jakieś 5 litrów). Kupowałem tez kiedyś od tego dostawcy pelet 8mm z Barlinka i faktycznie jest to dobry pelet, ale o ile pamiętam cena była chyba 850 PLN, więc skoro mój piec dobrze toleruje ten drugi, to nie przepłacam. Kolega kupił na próbę pelet ze słomy z Zgierza koło Łodzi (był chyba obecny na Allegro) po niskiej cenie, ale twierdził, że jest znacznie mniej kaloryczny niż Barlinek i piec na analogicznych dawkach nie był w stanie utrzymać temperatury. Z drugiej strony od jesieni 2006 kiedy kupiłem piec, cena peletu wzrosła od 650 PLN do 730 PLN, a więc około 10%. W 2006 r. ekogroszek można było kupić u nas po 450 PLN. Aktualnych cen nie znam, ale progresja chyba jest większa.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    w wielkopolsce kolo Nowego Tomysla maja po 650(DIN+ wg badan bodaj Akademii Rolniczej w Poznaniu) , ale koszty transportu maja zabojcze

    orientowal sie ktos moze o koszty kuriera ? zamiast calego Tira

  17. #17

    Domyślnie

    Ja kupuje GoldPellet z fimy ekopal za 750 pln. Dobrze sie pali, nie narzekam na niego

  18. #18

    Domyślnie

    Witam jak uzytkownicy pelletowcow - czy znalezli by sie chetni aby jak wczesnije pisalismy z okolic trojmiasta zamowic np. z Mazur lub okolic ale dobry z DIN bo Podobno Barlinek juz ma po 870......promocja sie skonczyla ale sa przeciez sprawdzone firmy i dobre pellety , pozdrawiam czekam na odzew Tomek Koleczkowo

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Witam.
    Jeśli ktoś zaproponuje cenę bardziej atrakcyjną niż sprawdzony i b. dobrej jakości od Krauzego z Redy (750 zł za pelet liściasty z dostawą) - to się przyłączę.
    Pozdrawiam.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JanuszC

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Co prawda jest to wątek dla tych którzy już mają kocioł na pelet ale jeśli ktoś stoi przed wyborem i ważna jest ekonomia przedsięwzięcia to :
    ekogroszek - 800 zł , wartość opałowa wungla 29MJ/kg , peletu 18MJ/kg . Aby uzyskać tę samą ilość ciepła ze złotówki to pelet musiałby kosztować 500 zł.
    O zaletach peletu nie piszę.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony