dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 167

Temat: Pellet - cena

  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JanuszC

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Co prawda jest to wątek dla tych którzy już mają kocioł na pelet ale jeśli ktoś stoi przed wyborem i ważna jest ekonomia przedsięwzięcia to :
    ekogroszek - 800 zł , wartość opałowa wungla 29MJ/kg , peletu 18MJ/kg . Aby uzyskać tę samą ilość ciepła ze złotówki to pelet musiałby kosztować 500 zł.
    O zaletach peletu nie piszę.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszC Zobacz post
    Co prawda jest to wątek dla tych którzy już mają kocioł na pelet
    Sorry kolego, ale węgiel w tym temacie nie jest alternatywą. Na Forum jest już sporo wątków porównujących pelet i węgiel więc nie ma sensu opisywać tego ponownie.
    A co do pelet - obecna cena LAVY (też podobno b. dobry z DIN Plus) u producenta: 700 zł + transport. Nie jest to niestety cena zbyt atrakcyjna z uwagi na ten transport, ale może ktoś zna lokalnego dystrybutora w pobliżu Trójmiasta?
    Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał benik Zobacz post
    HEJKA najlepsze jest to że wszyscy producenci podnieśli ceny gdy BARLINEK podniósł ceny 950 za tone pelletu (niby najlepszego) aczkolwiek znam osoby ktore na niego narzekaja
    Moim zdaniem pellet barlinka za bardzo się świeci i dziwnie pachnie ale podobno najlepszy i bez dodatków.

    29 MJ/kg chyba w marzeniach.
    Ceny pelletu są takie a nie inne ze względu że elektrownie płacą dużo za pellet. Najlepszym moim zdaniem rozwiązaniem jest zebranie paru osób i zakup hurtowy( worki lub big bagi ) Pellet w Big bagach przy zamówieniu 22 ton spokojnie można kupić za 600 zł a nie w sezonie za 550zł z transportem na miejsce.

  4. #24

    Domyślnie

    W Gdyni Chwarznie jest bardzo dobry pellet 6mm cena 750 pln

  5. #25

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was miał ostatnio problem z peletem z Barlinka (według sprzedawcy to towar z lata 2011)? Do tej pory wypaliłem kilka ton i nie miałem najmniejszych zastrzeżeń. Niestety dokupiłem jedną tonę i zaczęły się schody - głośny ślimak i spieki w piecu. Obecnie trwa procedura reklamacyjna, tylko na nią firma ma 2 tygodnie....

    Pozdrawiam.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszC Zobacz post
    Co prawda jest to wątek dla tych którzy już mają kocioł na pelet ale jeśli ktoś stoi przed wyborem i ważna jest ekonomia przedsięwzięcia to :
    ekogroszek - 800 zł , wartość opałowa wungla 29MJ/kg , peletu 18MJ/kg . Aby uzyskać tę samą ilość ciepła ze złotówki to pelet musiałby kosztować 500 zł.
    O zaletach peletu nie piszę.
    Zapominasz o sprawności kotła!!
    Węglowe maja ok.70% a peletowe 90%

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Zapominasz o sprawności kotła!!
    Węglowe maja ok.70% a peletowe 90%
    Kotły na egogroszek mają podobną sprawność jak peletowe. Osobiście uważam, że w nadzorze lepiej pali się węgiel niż pelet.

    Pelet jest droższy, nie ma co tu się czarować. Czy jest czysto? Jak teraz widzę to częściej trzeba czyścić piec peletowy, żeby miał swoją sprawność. Zasypywać trzeba częściej bo więcej pali. Ogólnie uważam, że ,,brud'' jest ten sam.

    Pozdrawiam.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap Zobacz post
    Kotły na egogroszek mają podobną sprawność jak peletowe. Osobiście uważam, że w nadzorze lepiej pali się węgiel niż pelet.

    Pelet jest droższy, nie ma co tu się czarować. Czy jest czysto? Jak teraz widzę to częściej trzeba czyścić piec peletowy, żeby miał swoją sprawność. Zasypywać trzeba częściej bo więcej pali. Ogólnie uważam, że ,,brud'' jest ten sam.

    Pozdrawiam.
    Akurat!! Sąsiad ma kocioł znanej marki(nie będę robił antyreklamy) i u niego spaliny mają ok. 200st.C i nawet więcej a u mnie na wylocie do komina nigdy chyba nie było 100st.
    Producent tego kotła węglowego podaje 88% sprawności
    Oczywiście peletem jest trochę drożej ale nie tak jak by to wynikało z kaloryczności paliwa.Oczywiście zakładam że posiadasz dobry kocioł na pelet a nie podgrzewacz atmosfery.
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 23-02-2012 o 12:50

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Akurat!! Sąsiad ma kocioł znanej marki(nie będę robił antyreklamy) i u niego spaliny mają ok. 200st.C i nawet więcej a u mnie na wylocie do komina nigdy chyba nie było 100st.
    Producent tego kotła węglowego podaje 88% sprawności
    Oczywiście peletem jest trochę drożej ale nie tak jak by to wynikało z kaloryczności paliwa.Oczywiście zakładam że posiadasz dobry kocioł na pelet a nie podgrzewacz atmosfery.
    Kwestię brudy w kotłowni pozostawiam na boku. Mam piec CSI, który działa w trybie praca w zakresie 150-220 C. Sam nie wiem jak patrzeć na sprawność i na spalanie. Teraz to jest pierwszy sezon i pali jak smok, choć przez ostatnie dni spalanie spadło do akceptowalnych wartości.
    Nie wiem czy tutaj słuszne jest podważenie sprawności kotła sprawdzane przez niezależne instytuty.

    Pelet ma swoje wady i po chwili używania takiego kotła powoli rodzi się we mnie przekonanie, że obsługa/brud jest na tym samym poziomie. Koszt peletu wyższy. Jakość peletu certyfikowane też jest różna, teraz palę certyfikowanym peletem B******* i mam spieki (jedna tona z pięciu) - reklamuję, jeszcze nie wiem jak zachowa się firma.

    Pozdrawiam.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    ehhh, bede sie w tym roku budowal i przeszla mi przez głowe mysl ze moze by palic pelletem ... ale widze ze dostepnosc pelletu, cena !!!!, a takze dosc spora obsługowosc no i te CENY pieców na pellet - to wszystko skutecznie mnei odstrasza, za cene pieca juz mam pompe ciepla i bezobsługowosc, bez spieków i kurzu, brak kombinowania gdzie kupic pellet, ( w moim przypadku musialbym jeszcze jakas specjalna wiate stawiac , na opał) no i prawdopodobnie mniejsze koszty ... wiec dlaczego macie ten pellet .... ???

  11. #31

    Domyślnie

    lujski - piszesz kolego że za cenę pieca na pellet masz pompę ciepła. Chyba jak kupisz Windhager BioWin w wersji Eksklusiv to może i cenowo będzie równy z pompą ciepła. Ale wiele osób na forum kupuję Granpala który jest dużooo tańszy od pompy ciepła. Jeśli się mylę to mnie oświeć to też sobie wybiję z głowy te pellety, bo w moim domu chcę nimi palić.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    przyklad wyslalem CI na priv, jakby takie piece kosztowaly z jakies 3-4 tys. to moznaby sie zastanwiac a jak one okolo 10 tys. kosztuja to juz jest nieoplacalne ... pompe za 8 tys. mozna kupic ..

  13. #33

    Domyślnie

    lujski - pompę tak, ale gdzie źródło dla niej? Gdzie reszta instalacji by ją przyłączyć? No chyba, że ma dogrzewać tylko CWU .. wtedy w 10k może się zmieści...

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    pompa powietrzna, a instalacja taka sama jak z piecem ..

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    ale w sumie to nie temat o tym, czekalem az ktos da mocny argument za pelletem ...

  16. #36

    Domyślnie

    W Krakowie w markecie budowlanym "OBIboki" kupiłem kilka worków na próbę lava mieszałem z ekogroszkiem 50%50 paliło się znakomicie mniej szlaki ogulnie mniej popiołu. Tylko szło sporo więcej opału niż na samym ekogroszku no i cena w markecie ok. 900zł./t a ekogroszek płacę po 660zł. trzeba by kupić gdzieś na składzie ten pellet może wtedy np. po jakieś 700zł. to by się opłacało. Widziałem raz na giełdzie po 800zł. może przy większej ilości by było taniej.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    ale w sumie to nie temat o tym, czekalem az ktos da mocny argument za pelletem ...
    Instalacja na paliwa stałe będzie tańsza, i to zdecydowanie tańsza.

    Porównując bezobsługowe źródło ciepła z pelet, czy innym produktem ulegającym spalaniu, to nikt nie przebije urządzenia, które:
    - nie wytwarza czadu,
    - nie potrzebuje obsługi,
    - nie potrzebuje cyklicznych dostaw paliwa i jego magazynowania,
    - nie potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń na potrzeby przegrzania instalacji,
    - nie potrzebuje monitoringu jakości paliwa,
    - nie zagraża zdrowi i życiu domowników,
    - itp.

    Zdecydowanie bierz pompę. Pelet jak i ekogroszek jest obecnie tak drogi, że robienie instalacji w tym kierunku powoli mija się z celem.

    Pozdrawiam.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kazik29

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie do końca wytworzenie peletu to taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać .Wiem bo go robię ale opłacalność produkcji słaba A co do ceny to racja gra nie warta świeczki cena taka jak groszka a wartość opałowa mniejsza. Wszyscy piszą że peletu spala się o 30 procent więcej niż groszka. Guzik mprawda drugie tyle przy cenie 900zł za barlinecki to niema sensu!

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazik29 Zobacz post
    Nie do końca wytworzenie peletu to taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać .Wiem bo go robię ale opłacalność produkcji słaba A co do ceny to racja gra nie warta świeczki cena taka jak groszka a wartość opałowa mniejsza. Wszyscy piszą że peletu spala się o 30 procent więcej niż groszka. Guzik mprawda drugie tyle przy cenie 900zł za barlinecki to niema sensu!
    Osobiście jestem ciekaw czy te 30% jest realne. Teoretycznie jakość peletu jest ,,solidniej'' gwarantowana. Piec zaprojektowany do spalania biomasy powinien wycisnąć niemalże full energii z peletu (dopalanie - wtórne powietrze). Czy ktoś z Was testował groszek w piecu przystosowanym do palenia peletu?

    Dla uczciwości rozmowy należy powiedzieć, że piece do spalania peletu przystosowane są w swojej naturze do palenia biomasy. Obecnie palenie owsem nie jest opłacalne, co nie znaczy, że przy - dajmy na - urodzaju w tym roku nie będzie kosztował 300 PLN. Wtedy taki piec oszczędzi nam kieszeń. Dostęp do łusek, czy pestek jest trudny w PL.

    Pozdrawiam.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap Zobacz post
    Instalacja na paliwa stałe będzie tańsza, i to zdecydowanie tańsza.

    Porównując bezobsługowe źródło ciepła z pelet, czy innym produktem ulegającym spalaniu, to nikt nie przebije urządzenia, które:
    - nie wytwarza czadu,
    - nie potrzebuje obsługi,
    - nie potrzebuje cyklicznych dostaw paliwa i jego magazynowania,




    - nie potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń na potrzeby przegrzania instalacji,
    - nie potrzebuje monitoringu jakości paliwa,
    - nie zagraża zdrowi i życiu domowników,
    - itp.

    Zdecydowanie bierz pompę. Pelet jak i ekogroszek jest obecnie tak drogi, że robienie instalacji w tym kierunku powoli mija się z celem.

    Pozdrawiam.
    no właśnie sie przerazilem cenami ... jakby pellet byl np. za 500 zł to moze i bym sie zdecydowal na piec na pellet, a tak to szkoda niepotrzebnie wydawac kase ... i to dla "obslugowego" pieca ...
    a instalacja nie bedzie duzo tansza - podłogówka z materialem okolo 5 - 6tys.(takie mam wyceny) ,, jakbym mial kupic grzejniki i miedziane rurki to pewnie by wyszlo to samo -- ale na to trzeba jeszcze wylewke, ale chyba nawet bez podłogówek trzeba robic wylewki ...

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony