dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 167

Temat: Pellet - cena

  1. #41

    Domyślnie

    Jeśli już rozmawiamy o atrakcyjności peletu to chciałbym, żeby wypowiedział się ktoś odnośnie porównania kosztów peletu z gazem z butli, czy gazem ziemnym. Myślę, że pelet będzie zbliżony do gazu z butli.

    Pozdrawiam.

  2. #42

    Domyślnie

    Najtaniej wychodzi ogrzewanie węglem następny w kolejności jest pelet ale niewiele ustępuje mu gaz ziemny, gaz płynny jest następny obok oleju.
    Gdybym miał do wyboru gaz ziemny i pelet to oczywiście wybrał bym gaz ze względu na brak obsługi choć przy pelecie też nie narzekam, nie ma dużo pracy ale zawsze...

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Najtaniej wychodzi ogrzewanie węglem następny w kolejności jest pelet ale niewiele ustępuje mu gaz ziemny, gaz płynny jest następny obok oleju.
    A pompa ciepła z średniorocznym COP na poziomie 2,5-3 pracująca w taniej taryfie ?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A pompa ciepła z średniorocznym COP na poziomie 2,5-3 pracująca w taniej taryfie ?
    Piszę tylko o tym o czym wiem.
    O pompach ciepła nie mam pojęcia.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    jak wiekszosc i pewnie dlatego nadal brudza sie weglem, badz dzwigaja 25kg, worki z pelletem ...

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    jak wiekszosc i pewnie dlatego nadal brudza sie weglem, badz dzwigaja 25kg, worki z pelletem ...

    A wątek jest o pelecie więc po co te wstawki ??

  7. #47

    Domyślnie

    lujski
    To proste. Ludzie wybierą to na czym się znają, lub to co doradzą im fachowcy. Fachowcy doradzją im to na czym sami się znają, lub na czym lepiej zarobią. Tak jest skonstruowany nasz świat i wiele w nim nie zmienisz.
    Zadajesz niewłaściwe pytanie i oczekujesz w zamian satysfakcjonującej Ciebie odpowiedzi. To tak jak oglądając dystkusję na forach motoryzacyjnych, dochodzisz to tematu: "Skodami jeżdża tylko głupki i wieśniaki", po czym patrzysz na swoją Fabię, czy Oktawię którą przejechałeś bez awarii 200k km, myslisz $%^&& i wyłączasz komuter.

    Zapytaj się użytkowników urządzeń pelletowych, dlaczego wybrali pellet. To będzie ciekawsze.
    Ja wybrałem pellet dlatego, że chciałem pellet. Bo się na nim znam, bo lubię drewno, brzydzę się węgla, nie mam gazu ziemnego, nie stac mnie było na PC z odwiertami, a w powietrzne pompy nie wierzę, że są tanie w eksploatacji zimą. Mam tani kociołek, drogi palnik, kiepski pellet i zero zmartwień z powodu szlaki - bo mam drogi palnik. Spalam 4 tony zimą na ogrzewanie, a 15 kg ( 12 zł) na 5 dni na ciepłą wodę latem. Jestem zadowolony.
    Pzdr.

  8. #48

    Domyślnie

    Ja gdyby mój dom spełniał pewne warunki czyli np. 5t pelletu by mi wystarczyło na sezon też wolałbym pellet od węgla nie ma dwóch zdań. Tak jak wolałbym gaz od pelletu.

  9. #49

    Domyślnie

    Co wy chłopaki jaja sobie robicie?? porównujecie bezobsługowe systemy grzewcze z kotłowniami??? (cenowo) prąd można porównać do oleju,olej do gazu a gaz do pc, a systemy z kotłowniami pelet do ekogroszku, ekogroszek do węgla, węgiel do drewna i bedzie OK a takie porowniaja jak robicie są bez sensu...

  10. #50

    Domyślnie

    Nikt sobie jaj nie robi. Płacenie za ciepło to też obsługa. Dużo się trzeba narobic, aby zarobic na bezobsługowośc. Często są inne priorytety.
    Pzdr.

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    no wlasnie jakbym mial zaplacic za palenie pelletem np 7(przy 4 T) stów taniej niz powietrzna pompa to biore, a jak mam zaplacic to samo to wole bezobslugowa pompe
    pellet poprostu jest za drogi

  12. #52

    Domyślnie

    Przypomnę że tematem wątku jest cena za pellet a nie udowadnianie kto czym ogrzewa.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap Zobacz post
    Czy ktoś z Was miał ostatnio problem z peletem z Barlinka (według sprzedawcy to towar z lata 2011)? Do tej pory wypaliłem kilka ton i nie miałem najmniejszych zastrzeżeń. Niestety dokupiłem jedną tonę i zaczęły się schody - głośny ślimak i spieki w piecu. Obecnie trwa procedura reklamacyjna, tylko na nią firma ma 2 tygodnie....
    Wywołałem dział reklamacyjny firmy Barlinek do tablicy, należy Wam się wyjaśnienie jaki jest status reklamacji. Chcę powiedzieć, że procedura reklamacyjna została rozpatrzona wzorowo.

    Pozdrawiam.

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suzer

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Godzieszowa
    Posty
    3

    Domyślnie Pellet - Wrocław

    Jak w temacie... północne okolice Wrocławia - Pellet Lava 880 zł/paleta ( 65 worków x 15 kg = 975 kg ).
    Jak dla mnie drogo, ale ciekawszej alternatywy nie widzę... w sezonie potrzebuję około 4 tony.
    Jestem zainteresowany zakupem grupowy... 24 tony z zakładu... brakuje jeszcze odbiorców na 20 ton. Jeśli ktoś jest chętny proszę info na priv.

  15. #55

    Domyślnie

    Dziś kupowałem pelet i tak

    Barlinek 13,70zł za worek 15kg
    Gold Pelets z Firmy Ekopal z jagodnego 12,5zł za worek 15kg

    Jeden i drugi naprawdę godne polecenia
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    julia75

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    1

    Red face

    Posiadam piec na pellet. Sprawdziłam już pellet dwóch producentów.

    Pellet firmy Barlinek ecopellet cena 900zł/tonę.(bardzo dobry jakościowo)
    Pellet firmy Stelmet Olimp cena 900zł/tonę.(dobry jakościowo):

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witam

    Wrocław - pellet Lava 870zl/65worków

    Przy okazji pytanie, gdzie we Wrocławiu można kupić pellet liściasty i za ile. Szukam i nie mogę znaleźć. Na razie palimy Lavą i było super bo palił się pięknie, fakt, że palimy dopiero drugi sezon, a latem był piec wyłączony bo jeszcze nie mieszkamy. Teraz jednak już będziemy palić cały rok na potrzeby cwu i teraz jak zrobiło się ciepło piec zaczął się smołować (wewnątrz jest cały błyszczący i jakby mokry od tej czarnej mazi). Nie wiem co z tym robić a serwisanci od pieca zasugerowali żeby dać liściasty pellet.

    pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Witaj
    Zmiana pelletu niczego raczej nie zmieni. Kocioł się smołuje od niskiej temperatury pracy - kondensacja na jego ścianach. Albo na kotle jest nastawiona zbyt niska temperatura zadana, albo powrót z instalacji jest zbyt zimny. Ustaw temperaturę zadaną nie niżej niż 55 stopni, a powrót powinien byc chroniony zaworem mieszającym.
    Pzdr

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Pello, dzięki za odpowiedź. Kocioł ma zadane 65 stopni a na powrocie jest zawór mieszający czterodrogowy. Masz jeszcze inny pomysł bo ja już wyczerpałam wszystko?

  20. #60

    Domyślnie

    Witaj
    Kocioł ma zadane 65 stopni - a czy osiąga tą temperaturę ?
    Czy wewnątrz kotła jest dużo sadzy ?

    Pzdr

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony