dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 167

Temat: Pellet - cena

  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wysocki Zobacz post
    Średnia cena dla klientów indywidualnych to:
    Pellet LAVA – 839 zł. brutto/tona
    Pellet OLIMP - 869 zł. brutto/tona

    Pozdrawiam!

    Andrzej Wysocki
    _____________________________
    eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP
    A propos, właśnie na początku lutego musiałem posilić się awaryjnie paroma workami pelletu Lava Premium 6mm z OBI - nie dość że był zmielony niemiłosiernie to ta cena - dokładnie chyba 16,99zł/15kg - wychodzi ok. 1133zł/tonę. Nieźle tną klientów....
    Agnieszka IIc - przyszedł czas na budynek gospodarczy, znowu bajzel, błoto i fachowcy...

  2. #122

    Domyślnie

    Fachowo ludzie prawicie o certyfikatach itd., tylko mnie z perspektywy zwykłego użytkownika nie interesuje odsyłanie do niemieckojęzycznych stron, a chciałbym się dowiedzieć, jakie parametry pelletu one normują. Kaloryczność kalorycznością, ale różnica 1MJ z informacji na opakowaniu przy zanieczyszczeniu piaskiem to chyba pikuś, jak energia z paliwa idzie na wytop szkliwa. W tym roku trafiłem właśnie na taki paskudny materiał od lokalnego dostawcy, gdzie jeszcze sprawdziłem, że na opakowaniu 20kg potrafili przyciąć 2kg. Ciekawi mnie, czy jest to jakoś konkretnie normowane w Polsce. Bo tacy magicy nie powinni nazywać pelletem to co sprzedają.
    Agnieszka IIc - przyszedł czas na budynek gospodarczy, znowu bajzel, błoto i fachowcy...

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka124 Zobacz post
    bez dwóch zdań pellet który oferuje ekoplex sp z o.o duzo lepszy niz Barlinek czy Stelmet, przy tym tańszy, super mila obsluga, nigdy nie bylo problemu z dostawa, no a najwazniejsze ze super sie spala, podobno wprowadzili teraz jakas nowosc do swojej oferty pellet champion - znajomy jest zachwycony dlatego tez zamierzam sprobowac

    Eeech, kolejny tekst reklamowy, byście postarali się lepiej...
    A prawda jest taka że nigdy nie wiadomo na jaki pelet trafi się w workach Ekoplexu.... moi klienci strasznie narzekają, raz pelet jest dobry a raz... straszna słabizna.
    Do Stelmetu lub Barlinka jeszcze daleka droga

  4. #124
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bukov

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał apieczyk Zobacz post
    Fachowo ludzie prawicie o certyfikatach itd., tylko mnie z perspektywy zwykłego użytkownika nie interesuje odsyłanie do niemieckojęzycznych stron, a chciałbym się dowiedzieć, jakie parametry pelletu one normują. Kaloryczność kalorycznością, ale różnica 1MJ z informacji na opakowaniu przy zanieczyszczeniu piaskiem to chyba pikuś, jak energia z paliwa idzie na wytop szkliwa. W tym roku trafiłem właśnie na taki paskudny materiał od lokalnego dostawcy, gdzie jeszcze sprawdziłem, że na opakowaniu 20kg potrafili przyciąć 2kg. Ciekawi mnie, czy jest to jakoś konkretnie normowane w Polsce. Bo tacy magicy nie powinni nazywać pelletem to co sprzedają.
    Poniżej podaję Panu kilka parametrów które są wymagane w normie Din Plus:
    Długość (mm) 3,15 ≤ L ≤ 40 )-ilość granulek dłuższych niż 45 mm może wynieść 1%.
    Zawartość wody (%) ≤ 10,0%
    Zawartość popiołu (550 ° C)% ≤ 0,7%
    Wartość opałowa MJ / kg kWh / kg
    16,5 MJ / kg do 19 MJ / kg
    4,6 kWh / kg do 5,3 kWh / kg
    Gęstość nasypowa kg / m³ ≤ 600 kg / m³
    Zawartość azotu ≤ 0,3%
    Zawartość siarki ≤ 0,03%
    Zawartość chloru ≤ 0,02%
    To są tylko niektóre parametry.

    Patrząc na podane wymogi oraz na to co podają niektórzy forumowicze, widać że są rzucane w nich hasła reklamowe a nie merytoryczne dane.
    Poniższy wpis jest tego najlepszym przykładem cytat "Prosze bardzo Lava 5,5 kwh/kg"

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Prosze bardzo Lava 5,5 kwh/kg. (Trocina iglasta.)
    5,3 kwh/kg ma i F1 i zwykły barlinek. Tak dla ciekawskich dodam że barlinek 8mm to skład 70/30 ale już barlinek 6mm to wyłącznie trocina iglasta. ( 6 to głównie towar eksportowy barlinka do kupienia np we włoszech niemczech itd. Do peletu 8mm można dodać trocinę liściastą bo dość łatwo się prasuje i nie niszczy matryc. Ale już zrobienie 6 mm z trociną liściastą strasznie niszczy matryce i słabo się prasuje dlatego też z trocin mieszanych igła i liść robi się wyłacznie pelet 8 mm.
    Pan Puławiak podaje że pelet Lava ma wartość opałową na poziomie 5,5 kwh/kg.
    W innym wpisie Pan Andrzej Wysocki podaje , że "Kaloryczność pelletu LAVA to ok. 19,00MJ/kg".
    Przeliczając: 19,00MJ/kg= 5,3kwh/kg
    Tak więc mamy tutaj już pewną sprzeczność, gdyż 19 MJ to nie jest 5,5 kwh. Kolejny tekst reklamowy.

    Paradoksalnie jesli wymóg certfikacji Din Plus to max. 19 MJ/kg=5,3kwh/g, to jeśli producent podaje wyższe parametry np. cytat."Kaloryczność pelletu Olimp to ok. 20MJ/kg", to przewyższa normę czy jej nie spełnia. Maksymalne widelki kaloryczności może miały jakieś uzasadnienie, np. wykluczenie chemicznych dodatków które tą kalorycznośc mogą podwyższyć.
    Co o tym sądzicie?

  5. #125
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    notowania certyfikatów i popyt ze strony energetyki im się obniżył, więc robią co mogą ...
    R-290 pod strzechy

  6. #126

    Domyślnie

    Może ceny spadną ?

  7. #127
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miwalcz

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-526
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zamawiałem pelet z różnych źródeł (barlinek, stelmet, ekoplex) i najlepiej wypada ten z ekoplexu, zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Dostawa też zawsze terminowa, więc nie mogę narzekać. Pozdrawiam!

  8. #128

    Domyślnie

    Zapytaj w wojewódzkim NFOSiW , ruszyły programy nieskiej emisjii...

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał apieczyk Zobacz post
    A propos, właśnie na początku lutego musiałem posilić się awaryjnie paroma workami pelletu Lava Premium 6mm z OBI - nie dość że był zmielony niemiłosiernie to ta cena - dokładnie chyba 16,99zł/15kg - wychodzi ok. 1133zł/tonę. Nieźle tną klientów....
    Witam.
    Zima nam się przedłuża, więc również musiałem dokupić nieco peletu i też postanowiłem spróbować LAVY z OBI.
    Niby się spala, ale piec w środku czarny a w palniku zamiast popiołu pozostają zwęglone drobne "ziarna" pelet (przypominające ziarna owsa, gdy paliłem tym 2 lata temu). Regulacja powietrza nie pomaga.
    Chciałem spróbować LAVY i spróbowałem, ale wynikiem jestem zawiedziony, bo używany do tej pory inny pelet spalał się dużo lepiej.
    Pozdrawiam.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap Zobacz post
    Czy ktoś palił peletem z firmy libero (http://www.pelet.eu/)?

    Według informacji na stronie widać, że ma tam kory/piasku czy dodatkowych lepiszczy?

    Pozdrawiam.
    do akapap:
    czy uzyskałeś informacje o libero ,byłbym wdzieczny za odpowiedz.

  11. #131
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    władzio

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-133
    Posty
    2

    Domyślnie

    tez nie moge narzekac, kupuje w ekoplex juz 3 rok, a i stelmet i barlinek juz probowalem - podobna jakosc, tylko drozej wiec na razie nie zmieniam dostawcy

  12. #132

    Domyślnie

    super normalnie na info ogrzewanie też się pojawiły wpisy i też pewnie władzio bo praktycznie w tyms samym czasie - jakaś ofensywa ekoplexu. A jaki kocioł władziu użytkujesz ???
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #133
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    władzio

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-133
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    super normalnie na info ogrzewanie też się pojawiły wpisy i też pewnie władzio bo praktycznie w tyms samym czasie - jakaś ofensywa ekoplexu. A jaki kocioł władziu użytkujesz ???
    troche nie rozumiem, człowiek pisze ze korzysta z Ekoplex i od razu jakies posadzanie o reklame. ludzie a moze to Wy spamy tu zamieszczacie. sam kiedys szukalem i wiem jak latwo trafic na oszustow i placic za g... pellet ktory ma ekoplex zawsze dobrze sie spalal wiec mam nadzieje ze komus to pomoze i trafi na naprawde dobry towar. a ciekaw jestem - jesli nie jestes puławiak z jakiejs konkurencji tej firmy to kto tak sprawdza po forach ze jakies podobne wpisy sie pojawily, haahah niezle, a moze to znak ze ekoplex ma rzeczywiscie dobrej jakosci pellet i ludzie o tym zaczeli pisac??!!

  14. #134

    Domyślnie

    Tak i zawsze forumowicze z duża ilością wpisów 1-2 . A ja korzystam akurat też z innego forum i niestety taki spam widać jak na dłoni.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  15. #135

    Domyślnie

    a jak myślicie czy jak pellet stanie się popularniejszy w naszym kraju to ceny spadną czy raczej nie??

  16. #136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    a nie lepiej samemu sprawdzić i kupić po worku lub dwa pelletu ? wtedy wyjdzie który i od jakiego producenta jest najlepszy i będziemy mieli jasną sytuację.

  17. #137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    a jak myślicie czy jak pellet stanie się popularniejszy w naszym kraju to ceny spadną czy raczej nie??
    Hmmm
    porównując jak to wyglądało z ekogroszkiem to raczej nie spadną.
    Zresztą już teraz widać, że od kilku lat cena gwałtownie rośnie.
    A to skutecznie blokuje przejęcie na pellet.

  18. #138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Witam,
    ja za LAVE do swojego piecyka płacę 14,5zł - worek 15kg i jestem zadowolony, w koszyku nie powstają spieki, wcześniej miałem jakiś pellet na próbę z bielskiej castoramy 8mm i 6mm oba palily sie słabo i miałem spieki, różnica może wynikać też z przechowywania, jak jadę po LAVE to trzymają ją w zadaszonym magazynie, w casto pellet leży niby zadaszony ale przed sklepem.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  19. #139

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 10-01-2015 o 18:46

  20. #140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolek33

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-001
    Posty
    28

    Domyślnie

    ważne są wartości opałowe paliwa a cena zapewne jest dopasowana do jakości produktu ja akurat kupuje najbardziej kaloryczny opał

Strona 7 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony