dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    1800 ładna cena nic tylko projektować stropy.
    tak ogólnie na tematy zawarte w wątku : 150 kg.m2 to nie wytrzymałość ani nośność ale dopuszczalne obciążenie użytkowe to są trochę inne pojęcia. Projektanci faktycznie wolą terivę bo mało rysowania choć akurat płyty monolityczne się łatwiej liczy niż gęstożebrowe
    o ściankach murowanych na terivie to zapomnij wpadną razem ze stropem. A rozważ jeszcze płyty kanałowe, tanio szybko i stosunkowo duża nośność.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek9000 Zobacz post
    e
    o ściankach murowanych na terivie to zapomnij wpadną razem ze stropem.
    Chyba, że mury bedą pokrywały się z tymi piętro niżej.

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marxinn

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Szydłówiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    teriva jest mniej pracochłonna niż monolit,nikt nie doliczył że monolit trzeba docieplić pod wylewką właściwą styropianem 10 cm a terive wystarczy 5cm. Terriva jest cieplejszym stropem ma lepszą akustykę ale słabsza wytrzymałościowo .Jak jest dobrze zrobiona to nie pęka po to są żebra rozdzielcze.

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leon_no3

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    5

    Cool

    Witam!
    Takie porównywania jak monolit jest Mocniejszy od terivy to mnie trochę śmieszy. Trzeba nie zapominać, że wytrzymałość stropu zależy od projektu i założeń pod jakie obciążenia ma być przystosowany. I teza, że na terivie nie można stawiać murowanych ścianek działowych Rozbawila mnie do łez.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valdiiaga

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sacred Sticks
    Kod pocztowy
    96-124
    Posty
    50

    Domyślnie

    Ha, ha! Dobre. Czasem warto poszukać tematów w czeluściach internetu, właśnie po to by dowiedzieć się aby uważać z murowaniem ścianek działowych na Terivie bo może nie wytrzymać Czy w tym kraju nie ma już nikogo normalnego?

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał valdiiaga Zobacz post
    Ha, ha! Dobre. Czasem warto poszukać tematów w czeluściach internetu, właśnie po to by dowiedzieć się aby uważać z murowaniem ścianek działowych na Terivie bo może nie wytrzymać Czy w tym kraju nie ma już nikogo normalnego?
    Jak nie można jak można u minie wstawili dodatkową belkę, żebro w miejscu ścianki ale ja budowałem z BK więc lżej trochę.

    A na marginesie budując drugi raz zrobiłbym jednak monolit chciałem zużyć mniej betonu i mnie drewna...

    Resztki drewna w hałdach obecnie straszą gwoździami w przerażających ilościach a betonu weszło i tak prawie tyle co w monolicie.....
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał fladra Zobacz post
    A mnie na stropie Porothermu warstwa betonu to kilka mm. !
    Zdaje się że ktoś Ci nieźle spi...ił strop. Wklej rysunek stropu z DT z kilkoma milimetrami nadbetonu.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    jaki jest obecnie realny koszt monolitu?
    jakis kalkulator budowlany wyrzucil mi 62 000 za 172m2 ot tak.

    moze jest obecnie lepszy material na rozpietosc 9,3m?

  9. #29

    Domyślnie

    U mnie na 100 mkw monolitu gr 12 cm poszło 1200 kg stali fi 12 mm, ze 100 kg fi 8 mm, 14 m3 betonu, do tego robocizna, szalunki, stemple. Za robociznę mniej więcej biorą 50-60 zł/mkw. Drewno na szalunki ok 1000 zł, na stemple 500 zł. Wychodzi coś około 120-130 zł za mkw. U mnie robocizna była tańsza bo ekipa buduje kompleksowo, gdybym zlecił typowo tylko strop to cena byłaby pewnie jak wyżej. Sumując mnie wyszło poniżej 110 zł /mkw, ale strop prosty, kwadrat, z wycięciem na schody, jeden mały komin, ale zbrojenia było że hoho.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Ja obecnie jestem na etapie poszukiwania ekipy do stropu bo brakuje mi czasu, żeby zrobić to samemu. Oferty za robociznę (uwzględniające koszty wypożyczenia szalunku systemowego) jakie udało mi się uzyskać kształtują się w granicach 90 - 150 PLN / m2.

  11. #31

    Domyślnie

    Mega wysokie te stawki i to na szalunkach systemowych. Ze stropem jest sporo pracy ale myślę, że strop ok 100mkw dla dwóch sprawnych osób to 10 dni roboczych (dzień na budowie nie trwa 8h...) przy użyciu desek i drewnianych stempli. Używając systemowych stempli i np sklejki szalunkowej w niskiej cenie (http://sklejka.eu/) czas ten znacząco się zmniejszy. Również szalowanie wieńca z użyciem gotowych kształtek wyjdzie na duży plus nakładu pracy (ale kosztują już ładnych parę zł).

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Mega wysokie te stawki i to na szalunkach systemowych. Ze stropem jest sporo pracy ale myślę, że strop ok 100mkw dla dwóch sprawnych osób to 10 dni roboczych (dzień na budowie nie trwa 8h...) przy użyciu desek i drewnianych stempli.
    jeśli nie ma schodów to może być dwa dni krócej.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie strop lekko ponad 80 m2 plus schody plus balkon 4 murarzy robiło 3-dni a w 4 rano wylewali.I o 16 codziennie jedli już obiad w domu.Wszystko na normalnych deskach 32 mm.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Mega wysokie te stawki i to na szalunkach systemowych. Ze stropem jest sporo pracy ale myślę, że strop ok 100mkw dla dwóch sprawnych osób to 10 dni roboczych (dzień na budowie nie trwa 8h...) przy użyciu desek i drewnianych stempli. Używając systemowych stempli i np sklejki szalunkowej w niskiej cenie (http://sklejka.eu/) czas ten znacząco się zmniejszy. Również szalowanie wieńca z użyciem gotowych kształtek wyjdzie na duży plus nakładu pracy (ale kosztują już ładnych parę zł).

    Pozdrawiam
    Karol
    Też mi się wydawało, że cena kosmiczna, ale nigdzie taniej nie umiem znaleźć ... w dodatku okazuje się, że wykonawcy nie mają wolnych terminów. Chyba przyjdzie mi wykonać strop samemu, tak jak resztę domu (mam nadzieję, że choć od dachu ekipa się znajdzie).
    Wieniec z kształtek raczej u mnie nie wchodzi w rachubę bo wieniec wg, projektu ma 24 x 30 cm, a kształtki zmniejszają pole przekroju belki.
    Zastanawiam się, czy nie pokusić się o wypożyczenie szalunków systemowych (20 PLN / m2), ale mimo wszystko szalowanie wieńców pozostaje problematyczne.

  15. #35

    Domyślnie

    Wg mnie nie opłaci sie wynajmować, lepiej kupic tą sklejke z linku, który podałem. Najmniejsze formatki ma facet po 14 zl/mkw a nawet te duze ok 30 zl a potem to mozesz na podloge strychu użyć lub odsprzedac niewiele taniej lub nawet zarobic jak kogoś nagrzanego trafisz.

    Kształtki spokojnie właśnie takich wymiarw byś dostał, zobacz stropex. Przecież wszyscy mają podobny wymiar wieńca więc możesz śmiało w to iść. Strzemiona tylko mniejsze trzeba dać.

    Widziałes u mnie fotki? Nad garażem robiłem z osb, fajnie sie robi bo szybko ale płyta po kontakcie z wodą jest prawie do dupy. Wieniec nad domem juz robiłem praktycznie w całości z desek bo ich miałem sporo. Nic poza wkrętami nie kupowałem. Nawet stemple w ilości ok 60sztuk (bo z garażu mam za mało/ za krotkie) mam za free bo tata ze swojego lasu mi uciął. Także oszczędności i jeszcze raz oszczędności dzis zrobiłem cały stelaż pod deskowanie, jutro stemplowanie a w kolejne dni deskowanie no i schody. Potem druty, dopieszczenie wszystkego i za 2-3 tygodnie beton. Licząc 100zl za mkw to mam 14tys zł do przodu nie liczc materialu, który oszczędnie dobieram i nie ma wiele odpadu drewna

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    U mnie strop lekko ponad 80 m2 plus schody plus balkon 4 murarzy robiło 3-dni a w 4 rano wylewali.I o 16 codziennie jedli już obiad w domu.Wszystko na normalnych deskach 32 mm.
    To nie są normalne deskami, to jest masakra robota z takimi dechami. Wiem bo z nich mam wieniec od wewnątrz oraz konstrukcje nośną pod deskowanie. Na to ida calówki podparte tymi dechami 32mm co ok 80 cm ( w garażu miałem co 66cm ale tam strop 20 cm a nad domem 15 cm wiec o 1/4 lżejszy)

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Wg mnie nie opłaci sie wynajmować, lepiej kupic tą sklejke z linku, który podałem. Najmniejsze formatki ma facet po 14 zl/mkw a nawet te duze ok 30 zl a potem to mozesz na podloge strychu użyć lub odsprzedac niewiele taniej lub nawet zarobic jak kogoś nagrzanego trafisz.

    Kształtki spokojnie właśnie takich wymiarw byś dostał, zobacz stropex. Przecież wszyscy mają podobny wymiar wieńca więc możesz śmiało w to iść. Strzemiona tylko mniejsze trzeba dać.

    Widziałes u mnie fotki? Nad garażem robiłem z osb, fajnie sie robi bo szybko ale płyta po kontakcie z wodą jest prawie do dupy. Wieniec nad domem juz robiłem praktycznie w całości z desek bo ich miałem sporo. Nic poza wkrętami nie kupowałem. Nawet stemple w ilości ok 60sztuk (bo z garażu mam za mało/ za krotkie) mam za free bo tata ze swojego lasu mi uciął. Także oszczędności i jeszcze raz oszczędności dzis zrobiłem cały stelaż pod deskowanie, jutro stemplowanie a w kolejne dni deskowanie no i schody. Potem druty, dopieszczenie wszystkego i za 2-3 tygodnie beton. Licząc 100zl za mkw to mam 14tys zł do przodu nie liczc materialu, który oszczędnie dobieram i nie ma wiele odpadu drewna

    Pozdrawiam
    Karol
    Rozumiem Twój punkt widzenia. Dziennik przeglądam - naprawdę szacun.

    Jeśli chodzi o koszty całkowite, licząc sklejkę z linku + transport do Mikołowa, do tego jakieś stemple i legary by się przydały (żeby tą sklejkę do czegoś przybić) to koszt wychodzi sporo wyższy niż wypożyczenie szalunków systemowych.
    Wiadomo, zawsze można później sklejkę drewno i stemple odsprzedać, tylko jest jeden warunek - musi znaleźć się chętny (inaczej zalega nam to na placu budowy).

    W kwestii belki / wieńca, myślę, że jest różnica pomiędzy belką o przekroju 24 x 30 cm a belką wewnątrz kształtki "U" o przekroju 14 x 18 cm, szczególnie, że w przyszłości mogą u mnie wystąpić szkody górnicze i wieniec spaja rdzenie żelbetowe wypuszczone z płyty.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony