dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz TQD Hurricane 165 - warto?

    Miał ktoś styczność, lub posiada taki odkurzacz? Czy jest on coś wart, głównie chodzi o jakość i awaryjność, bo generalnie parametry do ceny ma zachęcające.
    Mam na myśli to: http://www.tqd.com.pl/produkt.php?id=56
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tajaba

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Odkurzacze TQD to kolejny chiński wyrób na naszym rynku. Firma importująca nie podaje producenta ale łatwo to wyszukać na chińskich stronach. Co do jakości hmm.... Pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno więc i o opinie trudno. Na oceny trzeba poczekać z 10 lat bo to taki sensowny okres przy żywotności markowych wyrobów.


    http://www.alibaba.com/product-gs/40...showimage.html

  3. #3

    Domyślnie

    Ogólnie to trochę dziwne, bo jaki artykuł nie czytałem to cyklon wykluczał się z filtrem workowym i gniazdem w obudowie a tu jest wszystko. Czyżby ktoś się pomylił?? albo Chińczycy już to potrafią??

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tajaba

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zjawisko cyklonu można wywołać bez względu na rodzaj zastosowanych filtrów tj. stałych i ruchomych. Teoria o której piszesz została wysnuta w nierzetelnym artykule, wystarczy poczytać dane o filtrach na stronach producentów . Gniazdo w obudowie odkurzacza nie wyklucza działania cyklonu ale w momencie jego używania nie powstanie cyklon tylko śmieci będą wirować wzdłuż osi odkurzacza ( jak koło w samochodzie). W praktyce nic się nie stanie. Odkurzacz będzie ciągnął. Nie stosuje się takich gniazd w odkurzaczach z filtrem stałym i w tych bez filtrów.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Ogólnie to trochę dziwne, bo jaki artykuł nie czytałem to cyklon wykluczał się z filtrem workowym i gniazdem w obudowie a tu jest wszystko. Czyżby ktoś się pomylił?? albo Chińczycy już to potrafią??
    W Beamach jest gniazdo w obudowie i cyklon. Poza tym gdzie wyczytałeś że w Hurricane jest worek?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tajaba

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    5

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tajaba Zobacz post
    Mógłbyś zacytować ten fragment, bo jakoś nie umiem znaleźć. Z góry dzięki.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tajaba

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Unikalny system filtracji: cyklon + filtr samoczyszczący zapewnia długa pracę odkurzacza bez konieczności wymiany i czyszczenia filtra

  9. #9

    Domyślnie

    no wlasnie przez filtra samoczyszczacy wywnioskowalem ze chodzi o odwrocony worek...jak np robi to beam...ale czy wowczas jest mozliwy cyklon?? Nie wiem w muratorze np byl o tym artykul i stwierdzali ze jedno wyklucz drugie.

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli filtr samoczyszczący oznacza worek, nie wiedziałem.

    Skoro Beam ma tak samo, a też twierdzą że jest cyklon, to może jednak to możliwe. Z tego co wiem ten Hurricane to kopia Beama.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  11. #11

    Domyślnie

    No ja mam beama i muszę powiedzieć że z zewnatrz wygląda bardzo podobnie do tego

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Samoczyszczący się worek ? Czy aby na pewno? FILM

  13. #13

    Domyślnie Podwójne filtrowanie

    Ja nie za bardzo ufam pojedyńczemu filtrowi. To urządzenie ma działać latami. Kupiłem w Niemczech odkurzacz firmy BVC http://bvc-vac.com/index.php?option=...222&Itemid=227
    Niestety, chyba nikt ich w Polsce nie sprzedaje..........

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maksiu74
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Miałem TQD totalna pomyłka (całe szczęście, że zwróciłem jak był jeszcze na gwarancji) SZCZERZE ODRADZAM CHIŃSZCZYZNA, testowałem też BEAM'a-również mnie nie przekonał. Wyglądał jak zabawka, moim zdaniem postawili na design a nie na funkcjonalność, ale Panowie nie o to chyba chodzi. (kobietom zapewne sie spodoba . Ale do rzeczy...jakiś rok temu zakupiłem niemieckiego BVC. I to jest produkt, który z ręką na sercu mogę polecić. Działa rewelacyjnie, siła ssąca najlepsza porównując z poprzednimi, które miałem. Kupiłem Go z jakiejś firmy w Grudziądzu, mogę poszukać faktury jakby Ci zależało. Z tego co wiem sprzedaje je też ktoś w stolycy. Kolega ostatni zakupił BVC z wyższej półki z tego co wiem też zadowolony. Wiadomo deutschland, deutschland......

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksiu74 Zobacz post
    Miałem TQD totalna pomyłka (całe szczęście, że zwróciłem jak był jeszcze na gwarancji) SZCZERZE ODRADZAM CHIŃSZCZYZNA, testowałem też BEAM'a-również mnie nie przekonał.
    A mnie nie przekonuja reklamy jednopostowcow
    Na tym forum osiagaja odwrotny efekt do zamierzonego

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksiu74 Zobacz post
    Miałem TQD totalna pomyłka (całe szczęście, że zwróciłem jak był jeszcze na gwarancji) SZCZERZE ODRADZAM CHIŃSZCZYZNA, testowałem też BEAM'a-również mnie nie przekonał. Wyglądał jak zabawka, moim zdaniem postawili na design a nie na funkcjonalność, ale Panowie nie o to chyba chodzi.
    Zwróciłeś na gwarancji bo Cię nie przekonał?
    Super gwarancja , tez taką chcę.

    Inna sprawa że to prawda to Chińszczyzna. Poza ty nie-naprawialny silnik czyli jednorazówka.
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 10-12-2016 o 14:03

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maksiu74
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    TQD zwróciłem, bo się zepsuł, a testowany przeze mnie Beam po prostu nie spełnił moich oczekiwań. Tak się składa że pracuję w dużej firmie produkującej wentylatory i m.in. odkurzacze przemysłowe i mam mgliste pojęcie jak powinien wyglądać odkurzacz i czego można od niego oczekiwać.
    Pozdrawiam "dwupostwiec"

  18. #18

    Domyślnie

    Taki znawca kupił podłe TQD? Taniej byłoby z taką wiedzą samemu coś skonstruować, a przynajmniej napisać ajkie to cuda produkuje twój zakład pracy.
    I już mieszkamy !

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maksiu74
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    12

    Zakupiłem z alledrogo, przyżydziwszy kasy. Taaa jeszcze może napiszę Ci ile mam na kwitku, co z tego, że napisze Ci jakie odkurzacze robi firma w której pracuję, skoro i tak Ci to nic nie powie. COMPI jak już jesteś taki dociekliwy to podeslij mi maila to Ci napiszę, albo nawet rysunek w Inventorze podeślę jeżeli aż tak Ci zależy. Naprawdę nie ma problemu. Napisze człowiek swoją opinię to zaraz jest odbierany jako dealer, krętacz lub oszust. Najlepiej kupić i samemu się przekonać na własnej d.... Jednymi słowy KUPUJCIE CHIŃSKIE SPRZĘTY jak Was na to stać. KONIEC WĄTKU

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maksiu74
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony