dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 97
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1925
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie


    i znowu, bo wcześniej coś mi się pokręciło. Nic nie widać ??? Czyżbym była taka mało pojętna (oględnie mówiąc)? Zróbmy kolejną próbę...
    Ostatnio edytowane przez ewanz ; 27-02-2011 o 14:54

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie




    tak mogłaby wyglądać elewacja ogrodowa naszego Chaberka po zmianach ( dodanie wykuszu w celu powiększenia salonu) . Kolorystyka tego domu również bardzo mi odpowiada.
    Ostatnio edytowane przez ewanz ; 27-02-2011 o 14:47

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Bingo!!!

    Jak się zdopinguję ostrym słowem, to zazwyczaj pomaga

    ale zróbmy drugą próbę



    Przykładowa elewacja ogrodowa Chaberka, tutaj widok od strony tarasu
    Ostatnio edytowane przez ewanz ; 13-02-2011 o 10:57

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    jak widać dwie godziny spędzone przed kompem w niedzielne przedpołudnie nie poszły na marne
    można teraz zobaczyć, jak wygląda kwestia obiadu na dzisiajszy dzień, bo za oknem pogoda nawet przyjemna.
    Z poczuciem spełnienia wylogowuję się do popołudnia

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    W sobotę i niedzielę byliśmy na targach budowlanych Interbud w Łodzi. Mimo wielu opinii o znikomych korzysciach z tych targów ( tak wyczytałam na forum grupy łódzkiej), to my jesteśmy zadowoleni i uważamy, że dla osób zaczynających budowę może to być doświadczenie ciekawe i wzbogacające o wiedzę i kontakty. Szkoda tylko, że trzeba za to płacić: 18zł bilet normalny ( x 2 osoby) i jeszcze parking - min. 10zł za 3 godziny/ dziennie.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Megana
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    koło Żórawiny
    Posty
    5.887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Witaj ! czytam że chcecie zrobić ogrodzenie. Doświadczenie uczy (nasze również), że z ogrodzeniem najlepiej poczekać na końcówkę budowy. Po zakończeniu naszej budowy (którą też rozpoczęliśmy od płotu - na szczęście tylko z 3-ech stron) wiem, że trzeba było więcej korzystać z wolnej działki sąsiada (oczywiście po dogadaniu się z nim), a nie "dusić" się na swoim kawałku ziemi. U nas humus przerzucaliśmy tam i z powrotem (kasa!) a można było to inaczej zorganizować. Jak nie ma innego wyjścia to trudno.

    Inna sprawa: jak działka nie jest duża to podczas budowy łatwo o uszkodzenia, zasypanie ziemią itp. Gadanie do ekip żeby uważały itp. itd. to jak grochem o ścianę.

    Reasumując - jak trzeba, to ogrodzcie działkę minimalnym kosztem siatką leśną na drewnianych słupkach (małe koszty, łatwo zdemonotować na chwilkę w razie potrzeby), a docelowy płot najwcześniej po ciężkich pracach ziemnych i zakończeniu dostaw ciężkich materiałów.
    Powodzenia
    Pozdrawiamy. Michał

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Dzięki za spostrzeżenia, braliśmy te kwestie również pod uwagę i jakoś stanęło na tym ogrodzeniu z siatki z trzech stron a od frontu tylko prowizoryczne. Oczywiście jest duzo obaw, ale jeśli ludzie buduja się tam, gdzie są już ogrodzone sąsiednie działki, to ekipy budowlane nie niszczą chyba wszystkiego??? Sama nie wiem, materiał na ogrodzenie już kupiony i lezy u wykonawcy. Trochę się boimy ale chcemy iść na przód. Pozostaje nadzieja, że wszystko będzie po naszej mysli, tylko podobno " nadzieja matka głupich"

  8. #28

    Domyślnie

    Cześć,
    przyszłam się przywitać. Jak przeczytałam o niewielkiej działce i garażu dwustanowiskowym, to pomyślałam sobie, że będzie domek podobny do naszego. A tu całkiem inny projekt, bardzo ciekawy. Też mam wątpliwości co do spiżarki, bo wyjdzie nam maleńka. Jesteśmy ciut przed Wami, bo fundamenty mamy zrobione.
    Mam pytanie, skąd ta wizualizacja/zdjęcie domu - fajnie wygląda ta szara elewacja.
    Pozdrawiam

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ewerolka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I ja bede zagladac. Tez własnie zaczynamy. Nasza dzialka ma 22 m szer - 5 sluzebnosci ale udalo nam sie znalezc odpowiadajacy nam project gotowy. Powodzenia

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ma3ekldz

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-039
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo ciekawy dziennik się za powiada i na pewno będę zaglądać.
    Jeśli chodzi o kredyt to uważam, ze najlepiej w obecnej chwili to brać w PLN. Jeśli jednak chodzi o bank to najlepiej złożyć w kilku bankach albo iść do jakiegoś doradcy finansowego np. Open Finance lub Expander. My osobiście z mężem tak zrobiliśmy i wzięliśmy kredyt w Kredyt Banku. Co prawda to inna sytuacja bo my braliśmy kredyt na gospodarstwo rolne i jak chodziliśmy sami to banki nie były takie skore do dawania kredytów. A tak doradca nam pomógł i było w miarę szybko. Żadnej prowizji od nas nie wziął, bo oni dostają prowizję od banku za udzielony kredyt.... więc nawet jeśli w trakcie chcielibyście się wycofać to nic nie płacicie i nie ryzykujecie.
    Nas to przekonało.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

  11. #31

    Domyślnie

    Dziękuję za zdjęcia.
    My mieliśmy zaczynać, ale pogoda nam nie pozwala. Tracę cierpliwość, myślałam że w połowie marca już będą stawiać sciany, a tu nic. Jak chodzi o wybory, to trzeba się pozytywnie nastawić, pomyśl ile ich jeszcze przed Tobą. Ja jeszcze kilka miesięcy temu myślałam o zupełnie innych oknach, dachu itp. a dopóki nie podpiszę zamówienia, to nie wiem, czy jeszcze nie zmienię decyzji...Byle do wiosny! Architekta goń do roboty!

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Klesia i ma3eldz dziękuję Wam za słowa otuchy i Wasze opinie - każda brana jest pod uwagę i dokładnie rozważana
    Wogóle bardzo się cieszę, że ktoś tu do mnie zagląda, więc wpadajcie częściej!!! Na FM czuję się bez mała jak w jednej wielkiej rodzinie Ostatnio ograniczyłam nawet kontakty telefoniczne ze znajomymi, bo po pracy rzucam torby w kąt, rozsuwam paiery na boki, aby zrobić na stole miejsce dla laptopka i pomiędzy jednym i drugim ładowaniem strony FM wrzucam coś na ruszt. Dla odprężenia się zajmuję się dziećmi Właśnie idę zrobić kapiel.... )

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ulciam
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Opolskie
    Kod pocztowy
    46-203
    Dzielnica
    Kluczbork-Krzywizna
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A czy i ja mogę tu zaglądać częściej. Będziemy sobie nawzajem kibicować.
    My na razie nie grodzimy nic ,czekamy aż powstanie SSZ i pózniej zobaczymy co dalej.
    Te zdjęcia z elewacją są świetne

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ulciam
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Opolskie
    Kod pocztowy
    46-203
    Dzielnica
    Kluczbork-Krzywizna
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ...a ,zapomniałam wcześniej -napisać budujecie piękny ,duży domek

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ellik
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Witaj. Jeśli Cię to troszkę pocieszy, to my już też mieliśmy PnB gdy zdecydowaliśmy zmienić w ogóle projekt domu Lepiej późno niż wcale Teraz załatwiamy całą papierologię od nowa, ale jest z tym naprawdę duuużo mniej roboty niż pierwotnie, bo wszystkie uzgodnienia można poprzepinać.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    dzięki Wam za słowa otuchy domek faktycznie duży, ale nie umiem go zmniejszyc - wszystko jest potrzebne, nie potrafię z niczego zrezygnować.
    Bardzo bardzo chciałabym już widzieć fundamenty, a tu d...pa Dzisiaj był u nas architekt i sugerował, że na tak niewielką zmianę nie opłaca się zmieniać projektu, buuu On chyba nie rozumie kobiecej duszy... Ja juz prawie mieszkam w tym domu ze zmienionym salonem i nawet mój małż zaakceptował moje pomysły. Najgorsze, że będziemy musieli czekać pewnie do czerwca. Chyba się zapłaczę

  17. #37

    Domyślnie

    Witaj ewanz!Głowa do góry! Zaczniecie jeszcze wiosną, zobaczysz. Lepiej odczekać o mc czy 2 więcej niż później całe życie wkurzać się na coś co Ci do końca nie odpowiada. My wreszcie wczoraj wystartowaliśmy ale też bardzo długo musiałam na to czekać-papierologia nas kiedyś zabije. Powodzenia i dużo cierpliwości
    ps.masz fajny styl pisania. pozdrawiam

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Witaj Netka! Przeczytałam historie waszych zmagań kredytowych i jestem pełna podziwu dla Twojej determinacji. My jesteśmy na początku tej drogi - właśnie zamierzamy składać wniosek. Jak na razie jestesmy pełni nadziei, ale i nie bez obaw - w końcu ( jak to trafnie ujęłaś) - ślubujemy na 30 lat ( niejedni w małżeństwie tyle nie wytrzymują ) . Zobaczymy jakie będą efekty naszych starań. A Tobie życzę szybkch i sprawnych rąk fachowców!!![/

  19. #39

    Domyślnie

    Zajrzałam do Ciebie ewanz i widzę że wy też macie działkę "w szczerym polu". My po bokach sąsiadów ale nasza działka to prześwit więc wieje okropnie. Nie myślałaś nad betonowym ogrodzeniem?ja nie chcę siatki to w ogóle nas nie osłoni, ale pewnie kasy nie wystarczy i narazie będzie nic Żartujesz z tym zgłaszaniem blaszaka?to nie jest budynek "stały" i do tego do 25m2 więc nie trzeba nic zgłaszać! My mamy 3x5, mniejszego nie kupuj bo będzie klitka. Nasz już od początku miał być pomieszczeniem gosp. A zamiast tracić kasę na kolorowy, w przyszłości go otynkujemy i będzie wyglądał prawie jak murowany, tylko bramę pomaluje. A co do wc...szkoda byłoby mi kasy na taki "gadżet"(nie zostawisz sobie go później na działce prawda?)...spójrz w moim dzienniku, koszt też był podany o ile dobrze pamiętam
    pozdrowienia

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar klaudiuszozo
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Ozorków
    Posty
    1.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dobra to ja napiszę kilka zdań. Na waszej działce jestem codziennie z psem Teraz już pewnie nie będę, ponieważ Panowie z niebieskiego busa zaczynają grodzić. I muszę powiedzieć, że widziałem wszystkie etapy działań na Waszej działce Począwszy od prądu, potem wkopanie 4 słupków, potem przyjechali Panowie koparką i wykonali przyłącze wody. No i nawet widziałem, jak Panowie z niebieskiego busa przywozili dodatkowe szpadle, bo kopał tylko jeden chłopak. Natomiast przyznam się bez bicia, że nie widziałem zalewania szalunków ogrodzenia

    EDIT: No właśnie. Wpadłem na coś! Znajomy samochód, znajome dwa urwisy(tego się chyba nie odmienia), znajomy Pan inwestor. No i rozszyfrowałem skrót w nicku Także, dzień dobry Pani Profesor
    EDIT2: używanych blaszaków nie ma - przerabiałem temat dwa razy. Postanowiłem pojechać do Centrobudu, mieli jeden 200zł taniej niż wszyscy. Trzeba sobie go tylko poskładać. Myślę sobie OK! Nie ma problemu. Kilka ruchów kluczem i będzie git. No ale jak mi przywieźli, to myślałem, że się popłaczę. Cała była pordzewiała, uwalona w wapnie. Odmówiłem, i poszedłem do sąsiada spisać numer wykonawców. Następnego dnia byli, złożyli blaszaka w 20 minut, a ja tylko pokazywałem gdzie ma stać. Natomiast jeśli chodzi o WC to kupiłem od stolarza za 450zł. Żałuję jak nie wiem co! Będę w nim może z 20-30 razy (estymowana wartość optymalna) Mogłem kupić dwie płyty pilśniowe i kilka mniejszych desek i skręcić wkrętami sam. Koszt były dwa razy mniejszy.
    Ostatnio edytowane przez klaudiuszozo ; 03-04-2011 o 10:29

Strona 2 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony