dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Schody betonowe zewnetrzne a na to kostka brukowa?

    Witam,

    Proszę o pomoc czy wylane juz schody betonowe zewnetrzne mozna oblozyc kostka brukowa?

    Kostka Libet Piccola.

    Jedni mowia, ze mozna a inni ze nie... jak to jest naprawde?
    Start budowy 21.04.2009r.

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy ile jest miejsca od wylewki do punku zero. Jeśli jest miejsce czyli 10-15 cm to można kłaść. tylko pytanie o estetykę wykonania przełamań i zaokrągleń. Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    witam
    schody mozna zbudowac od "zera" z kostki i palisady lub obrzezy, ale jesli juz istnieja schody to jesli wysokosc kostki + okolo 2cm zaprawy betonowej nie bedzie za wysoko do ta sie to zrobic, zalaczam zdj schodkow wykonanych od "zera", co prawda niezbyt ladnie kostka ta wyglada na ostrrych zakretach ale po zapiaskowaniu te szczeliny nie rzucaja sie w oczy. w razie zainteresowanych prosze o kontakt przez prywatna wiad topodesle adres do strony z reszta zdj
    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koluszki7.jpg
Wyświetleń:	5270
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	43236  
    Ostatnio edytowane przez twister718 ; 14-02-2011 o 12:46
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  4. #4

    Domyślnie

    Schody wykonane z kostki brukowej przez wprawnego brukarza są naprawdę efektowne. Ale nie w takiej kolejności. Jeśli schody są już wylane – nie za bardzo da się je obudować kostką w sposób wystarczająco estetyczny i funkcjonalny. Trzeba to robić od zera. I wylewać w sposób: wysokość standardowego schodka + 7 cm (typowa kostka + warstwa kleju). Albo wykorzystuje gotowe elementy brzegowe (oporowe). Jak w odpowiedzi wyżej.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Witam
    Mam podobny problem, a mianowicie taki mały taras przykuchenny wraz z dwoma schodkami chcemu wykoończyć kostką. (miejsce jest bo "okno" balkonowe wyszło 10 cm nad tarasem ;( Czy przed położeniem kostki "pomalować" beton taką "folią w płynie" jak np maluje sięwnętrze pryszniców przed położeniem kafelków

  6. #6

    Domyślnie

    Najczęściej, takie już wylane dwa schodki skuwam młotem 40 Julowym. Zajmuje to chwilke, oczywiście dobrym sprzętem.
    Ci którzy lubią majsterkować niech zajrzą na moją stronkę, tam w zakładce cennik jest zdjęcie kamienia murowego rozmiar 20x20x40. Z tego materiału nawet laik zrobi stopnice i podstopnice za jednym zamachem. Wnętrze stopnia można wypełnić dowolnym materiałem granitowym na suchym betonie. Fugę należy wykonać z mokrego betonu.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PiotrKap

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Jaroslaw
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mixer4all Zobacz post
    Witam,

    Proszę o pomoc czy wylane juz schody betonowe zewnetrzne mozna oblozyc kostka brukowa?

    Kostka Libet Piccola.

    Jedni mowia, ze mozna a inni ze nie... jak to jest naprawde?
    Jakie zastosowałeś rozwiązanie twojego problemu? Ja jestem w podobnej sytuacji i nie wiem co mam zrobić z tym fantem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony