dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie tynk gipsowy czy cementowo-wapienny - dylemat?

    jestem na etapie wyboru tynków i mam ogromny dylemat jaki tynk wybrać.
    remontuje dom i skułem ściany do gołych cegieł.
    dom z lat 60, cały z cegły (mury grube ok 40cm), zaprawa bardzo wapienna wiec można wydrapać fugi w niektórych miejscach.
    będzie wentylacja mechaniczna, zrobiłem izolację fundamentów oraz drenaż budynku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-17 12.20.58.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	149953
    chciałbym to ładnie otynkować ale nie wiem co wybrać
    jedni sugerują cementowo-wapienny bo wzmocni ściany nie będzie grzyb wychodzić, a wykonanie obecnie jest na zadowalającym poziomie
    inni sugerują gips. ze zdrowy, jest fajny mikroklimat bo tynk wchłania i oddaje wilgoć, ale podobno miękki jest każde dotknięcie zostawia rysę.

    co wybrać?
    bo juz sam nie wiem !

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    usrobo: tynk mineralny także wchłania i oddaje wilgoć. Mocniejszy i wytrzymalszy byłby tynk cem - wap. Oba tynki jak to określiłeś są "zdrowe". Chyba że jest jeszcze jedno rozwiązanie - spróbujesz w srodku częściowo lub w całości pokazać cegłę jako fakturę ściany, oczywiście odpowiednio przygotowaną i zakonserwowaną...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam Knauf Diamant - tynkarz pokazał mi cementy i diamanta robione w jednym budynku i zdecydowałem się na diamanta. Nie musisz potem nakładać gładzi, a jeśli gdzieś zarysujesz, to gipsujesz i masz spokój. Przy cementach musisz wypełnić ubytek tym samym materiałem, bo będą placki.

    Diamant jest naprawdę twardy - paznokciem nie zarysujesz. Już po fakcie znalazłem video jak to nakładają ( http://www.youtube.com/watch?v=25HiUsw5ACE ) w 2:50 jeżdżą drapakiem

    Jeśli będziesz miał wentylację mechaniczną, to sprawa wilgoci i mikroklimatu Cię nie interesuje, bo WM skutecznie ją wyciągnie.

    Aha, Diamanta nie kładzie się na sufit - tam dają zwykły gips, taki w którym po przyciśnięciu krzesłem robi się wgłębienie, ale krzeseł na suficie chyba nie będziesz stawiał?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_G ; 30-11-2012 o 13:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony