dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie jaki klej użyć do płytek?

    mam troche do kafelkowania , to na płytach KG , na bloczkach Ytong i na podłogówce
    jakiego kleju najlepiej użyć? dobrego kleju, bo oszczędzanie na tym etapie to już trochę śmieszne .
    Hurtownia płytek poleca mi bardzo adesilex P9 Mapei

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: jaki klej użyć do płytek?

    Cytat Napisał Kris2222
    mam troche do kafelkowania , to na płytach KG , na bloczkach Ytong i na podłogówce
    jakiego kleju najlepiej użyć? dobrego kleju, bo oszczędzanie na tym etapie to już trochę śmieszne .
    Hurtownia płytek poleca mi bardzo adesilex P9 Mapei
    jak na hurtownie to polecaja za malo. do kompletu brak gruntu i ew. folii w plynie i tasm
    a co poleca twoj wykonawca

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie Re: jaki klej użyć do płytek?

    Cytat Napisał Kris2222
    mam troche do kafelkowania , to na płytach KG , na bloczkach Ytong i na podłogówce
    jakiego kleju najlepiej użyć? dobrego kleju, bo oszczędzanie na tym etapie to już trochę śmieszne .
    Hurtownia płytek poleca mi bardzo adesilex P9 Mapei
    ja co prawda nie zam się na "kafelkowaniu" ale napiszę co powiedział mój płytkarz
    na tarasy i ogrzewanie podłogowe musi być klej elastyczny, np. ceresit cm17 lub atlas plus ... ewentualnie mapei p9, który podobno jest ciut słabszy od poprzednich
    na zwykłe powierzchnie klei ceresitem cm11

    wczoraj kupowałem kleje w praktikerze w promocji (pakowane po 30kg) ... mapei p9 po 38 zł, cm17 64 zł, atlas plus 48 zł, cm11 po 21 zł

    najlepiej jak Twój płytkarz doradzi Ci co kupić

  4. #4

    Domyślnie

    każdy płytkarz chwali to na co ma upust ,bo zazwyczaj chcą "swoje sprawdzone" i sami nam klej załatwią , a że u siebie płytuje sam to pytam
    u siostry płytkarz chciał euromixa elastycznego ,ok tylko jakoś zajebiście dużo go zużył , 96 worków 25kg na około 100m2 podłogi i 40m2 łazienki , troche sie mu przyglądałem i walił kleju z 1-1,5 cm jakoś dużo , nie żeby miał co krzywe , podłogi bajka , ściany też bajka , wiec nie wiem dlaczego tyle kleju ładował ,

    właśnie widziałem w castoramie że w promocji mają kleje ceresit po 30kg , Cm 17 ,

    wiec polecacie na podłogówke cm17 a na sciane cm 11
    a czym gruntujecie, jakis dobrym gruntem czy coś tanszego?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    każdy płytkarz chwali to na co ma upust ,bo zazwyczaj chcą "swoje sprawdzone" i sami nam klej załatwią , a że u siebie płytuje sam to pytam
    u siostry płytkarz chciał euromixa elastycznego ,ok tylko jakoś zajebiście dużo go zużył , 96 worków 25kg na około 100m2 podłogi i 40m2 łazienki , troche sie mu przyglądałem i walił kleju z 1-1,5 cm jakoś dużo , nie żeby miał co krzywe , podłogi bajka , ściany też bajka , wiec nie wiem dlaczego tyle kleju ładował ,

    właśnie widziałem w castoramie że w promocji mają kleje ceresit po 30kg , Cm 17 ,
    wiec polecacie na podłogówke cm17 a na sciane cm 11
    a czym gruntujecie, jakis dobrym gruntem czy coś tanszego?
    dla ceresita weź ct 17 tylko nie ct7

    kleje promocyjne w ceresicie maja dosypkę kruszywa wyższej frakcji dlatego jest go niby więcej, zobacz czy cm 16 nie będzie w niższej cenie - ma nowszą formułę i tez się nadaje na podłogówkę , na GK tylko kleje elastyczne
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    gruntuje sie bez wyjatku wszystkie podloza gipsowe i pokrywa folia strefy mokre z uszczelnieniem tasma wszystkich narozy (styki sciana/sciana, sciana podloga itp.). podloza cementowe w zaleznosci czy sa chlonne czy z elementami luznymi -tynki, hydroizolacje obowiazkowe jak przy gipsach.
    a, ze kaelkowanie to sprawa prosta (najwyzej jak wykonawca u siostry, brak umiejetnosci uzupelnial klejem )
    tylko, czy ktos kto bierze np. 40zl za 1m^ bedzie tracil czas (ok. 3dni) na prace przygotowawcze podloza pod flize? skoro w 3 dni wykona praktycznei cale samo kafelkowanie kase zainkasuje i przejdzie na inna robote (w skali roku wiesz ile to wiecej lazienek, kuchni itp.)

  7. #7

    Domyślnie

    a ten cm 16 na płyty też jest ok?
    a na sciany z betonu komórkowego walic na cm 11,czy też sie pakować w ten droższy

    powiedzcie to co niby mają gorszego te tansze kleje a też elastyczne , też sie nadają a są gorsze, co sie stanie na tych tanich odpada po 5 latach a droższych o 6 latach

  8. #8

    Domyślnie

    właśnie se policzyłem ile tego kleju potrzebuje na wszystkie płytki, po metrach płytek i wytycznych producenta co do zużycia( Ceresit)przy grzebieniu 10mm zużyje ogółem około 16worków kleju , wiec chyba oszczędność 100-200zł na kleju nie warto ryzykować

    tylko czy trn klej z promocji w casto cm 17 po 65zł /30kg to to samo co bez promocji ? bo jakoś mi sie wierzyć nie che ,czy to aby nie euromix w opakowaniu ceresitu

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    na płyty gk np ten Plastikol KM Flex
    na podłoża typowe, stabilne np ten: Plastikol KM 10
    flex jest w cenie ok 50zł/25kg, KM10 - ok. 25zł/25zł

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    właśnie se policzyłem ile tego kleju potrzebuje na wszystkie płytki, po metrach płytek i wytycznych producenta co do zużycia( Ceresit)przy grzebieniu 10mm zużyje ogółem około 16worków kleju , wiec chyba oszczędność 100-200zł na kleju nie warto ryzykować

    tylko czy trn klej z promocji w casto cm 17 po 65zł /30kg to to samo co bez promocji ? bo jakoś mi sie wierzyć nie che ,czy to aby nie euromix w opakowaniu ceresitu
    tak jak napisał Rezi ... promocyjne kleje mają więcej "piachu" dlatego jest go 5kg więcej
    mój glazurnik chwalił klej Atlas Plus ... twierdzi, że to ta sama jakość co cm17

    u mnie było gruntowane ceresitem ct17 ... na gruncie nie warto oszczędzać

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekzet
    Cytat Napisał Kris2222
    właśnie se policzyłem ile tego kleju potrzebuje na wszystkie płytki, po metrach płytek i wytycznych producenta co do zużycia( Ceresit)przy grzebieniu 10mm zużyje ogółem około 16worków kleju , wiec chyba oszczędność 100-200zł na kleju nie warto ryzykować

    tylko czy trn klej z promocji w casto cm 17 po 65zł /30kg to to samo co bez promocji ? bo jakoś mi sie wierzyć nie che ,czy to aby nie euromix w opakowaniu ceresitu
    tak jak napisał Rezi ... promocyjne kleje mają więcej "piachu" dlatego jest go 5kg więcej
    mój glazurnik chwalił klej Atlas Plus ... twierdzi, że to ta sama jakość co cm17

    u mnie było gruntowane ceresitem ct17 ... na gruncie nie warto oszczędzać
    nie oszczedzac a stosowac tylko nie przesadnie.

  12. #12

    Domyślnie Re: jaki klej użyć do płytek?

    Cytat Napisał Kris2222
    mam troche do kafelkowania , to na płytach KG , na bloczkach Ytong i na podłogówce
    jakiego kleju najlepiej użyć? dobrego kleju, bo oszczędzanie na tym etapie to już trochę śmieszne .
    Hurtownia płytek poleca mi bardzo adesilex P9 Mapei
    Mapei Adesilex P-9 jest rownie dobry co Ceresit CM-16 czy Sopro FF-450 . Ja preferuje Mapei , bo po dwukrotnym wymieszaniu trzyma konsystencje wystarczajaco dlugo , aby wyrobic przygotowana ilosc zaprawy klejowej bez ponownego mieszania . Nie wykazuje sie tez skurczem podczas schniecia .

  13. #13

    Domyślnie

    coś mi nie daje spokoju, mianowicie to czy firma ceresit ryzykowała by swoją renomą rozradzając swoje kleje tylko by sprzedać w marketach
    bo skorto dodają więcej piachu to pogarszają właściwości swoich klejów, co za tym idzie może być więcej niezadowolonych klientów ,a wieści sie niosą ,

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Jezeli robisz sam i nie masz wprawy wez pod uwage takie czynniki jak czas schniecia otwartego i czas korygowalnosci, na leb na szyje bije konkurencje pod tym wzgledem firma Kerakoll. Produkty: Kerakoll Specjal dla zwyklych plytek, na sciany i podlogi, w odmianie bialej dla kamieni i gresow polerowanych, na podloza takie jak GK i ogrzewanie podlogowe, natomiast na zewnatrz, seria H40 Flex, Tenax, Flotex i Rapid.
    Nieznacznie drozsze od Plusa i CM no i trzeba troszke poszukac, jest malo dystrybutorow, marekty nie maja tego wcale ale warto.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    jasne ze nie sam piach ale u mnie fachowcy stwierdzili ze ten promocyjny ma inne uziarnienie i jest jednak troszkę inny w nakładaniu
    ale jest tak samo dobry , nie zauważysz różnicy
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  16. #16

    Domyślnie

    Weber-Terranova.
    Jeszcze się nie zawiodłem.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Fuxxxn
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zdecydowanie Mapei, solidny klej, a dodatkowo można kupić w dobrej cenie. Trzyma na lata
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fulmen
    Zdecydowanie Mapei, solidny klej, a dodatkowo można kupić w dobrej cenie. Trzyma na lata
    Najlepszy jest Mapei Glazurnik-w połowie piasek.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał Fulmen
    Zdecydowanie Mapei, solidny klej, a dodatkowo można kupić w dobrej cenie. Trzyma na lata
    Najlepszy jest Mapei Glazurnik-w połowie piasek.
    Spróbuj użyć kleju Majster, zawiera chyba 90% piachu, a od mapei z daleka jedna z lepszych marek
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas na podłogówkę poszedł Kerrakol Flex, a na ściany Kerrakol Special

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony