dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Question Położenie dachówki - jaki koszt?

    Jak wyliczyć rzeczywistą ilość potrzebnej dachówki, jeżeli mój dach to dach czterospadowy (brogowy) o pow. całkowitej wg moich wyliczeń 183m2 (dwie połacie trójkątne 2 x 34,5m2 i dwie połacie trapezowe 2 x 57,38m2)?
    W moim przypadku będzie dużo docinek, gdyż nie jest to dach dwupołaciowy. Ile więcej, ze względu na docinki należy zakupić dachówki?
    Od całkowitej powierzchni będę musiał jeszcze odjąć 3 kominy i 9 okien), ale to już policzę gdy będę znał wymiary otworów okiennych. Cztery okna są już zamontowane, gdyż pół strychu jest przystosowana na poddasze użytkowe.

    Jaki może być koszt takiego remontu i położenia dachówki w starym domu poniemieckim domu uwzględniając to, iż należy wykonać poniższe prace:
    - ściągnięcie starej dachówki oraz łat (w tym rozebranie czterech bawolich oczek)
    - wstawienie 5 okien między krokwie
    - rozebranie części uszkodzonych kominów (w jednym 5 warstw cegły, a drugim 7 warstw) i wymurowanie nowych;
    - wymiana haków mocujących rynny;
    - położenie podestów dla kominiarza
    - no i w końcu prace konieczne aby położyć nową dachówkę:
    - położenie folii paroizolacyjnej , przybicie łat oraz położenie dachówki
    - obróbka blacharska kominów.
    Chodzi mi o to aby ktoś nie nabił mnie w butelkę, gdyż nie mam zielonego pojęcia ile to może kosztować.


    Jaką dachówkę wybrać, aby nie była cięższa niż obecnie leżąca poniemiecka dachówka karpiówka?
    Wiem, że od rodzaju dachówki zależy gęstość zamocowania łat, czyli ilość potrzebnego drewna. Sęk w tym, że nie wiem jaką dachówkę mogę położyć.
    Czym oprócz ciężaru i ceny dachówki jeszcze się kierować?


    Tutaj wygląd dachu od strony zachodniej (foto na portal fotosik.pl)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Widok z czterech .jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	43078  
    Ostatnio edytowane przez roman-5000 ; 13-02-2011 o 19:42

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A Ty chcesz kupić dachówkę co do sztuki? Remont Twojego dachu to poważna sprawa i nie ma tu mowy o nabijaniu w butelkę. Ty się martw abyś znalazł doświadczoną, rzetelną firmę, która podejmie się takiego remontu. Każda dachówka zakładkowa będzie lżejsza od karpiówki. Musisz się liczyć z kosztem minimum 300,- za 1 m2. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    kolejne bezsensowne zapytanie, ilu tu fachowcow na forum tyle byloby wycen, po drugie, nie znajac regionu wypowiedzi nie beda adekwatne to twojego zapytania, dachowke i inne potrzebne materialy lepiej jak policzy dekarz ktory podejmie sie tego zlecenia, ja nie zdecydowałbym sie zrobic wyceny oraz zestawienia materialu nie widzac na zywo tego budynku. pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    A większość skłądów i tak sprzedaje w zaokrągleniu do pełnych palet.

  5. #5

    Domyślnie

    W Twoim przypadku ilość dachówki która zresztą stanowi najmniejszy koszt to najmniejszy problem.
    Podstawa to rzetelny , znający się na rzeczy wykonawca.

  6. #6

    Domyślnie

    patrząc na zdjęcie dachu naszło mnie przemyślenie. kiedyś każda dachówka inny kolor i to nawet miało swój urok i absolutnie nikt sie tym nie przejmował. teraz to o matko!

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Z remontem starego to jest tak, że z każdym etapem rozbiórki okazuję się że jednak więcej jest do roboty.
    Co do położenia dachówki, to też zależy jaka będzie, bo np przy karpiówce trzeba się więcej napracować, więcej waży, gęściej łat itp. Ceny za położenie to około 50zł- 70 za standardową "esówkę" i 75 do 150 za karpiówkę. Niektórzy doliczają obróbki ( 10-20zł/mb) inni robią w cenie. Tutaj należało by się skontaktować z jakimś wykonawcą w celu zrobienia wyceny.
    Nie wiadomo też jakie wyjdą koszty ukryte inwestycji, np. możliwa wymiana krokiew, może trzeba będzie rozebrać cały komin bo warstwy luźno leżą, może murłata do naprawy, czy okna wejdą w rozstaw krokiew itp. Remontowałem kilka zabytków na starówkach i wiem że to ciężki temat. Rzadko udaję się zamknąć robociznę w cenie zawartej w umowie.

  8. #8

    Domyślnie

    No i po remoncie. Poszło w miarę gładko bez specjalnych problemów. Dachówkę Koramic E32+ oraz cegłę klinkierową (3,35zł/szt.) kupowałem w Niemczech.
    02 zach03 p01 wschKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04 południe B.jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	74601

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wszystko OK tylko co z tą instalacją odgromową?! Za mało obejm na gąsiorach, drut pofalowany, za mało zwodów. Czy było to uzgadniane z jakimś kompetentnym elektrykiem? Ta instalacja psuje cały efekt i może być nieskuteczna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Stopnie kominiarskie są chyba trochę za daleko od siebie ? Duże kroki trzeba będzie robić
    Ostatnio edytowane przez DACxxxAZ ; 14-09-2011 o 19:09

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wszystko OK tylko co z tą instalacją odgromową?! Za mało obejm na gąsiorach, drut pofalowany, za mało zwodów. Czy było to uzgadniane z jakimś kompetentnym elektrykiem? Ta instalacja psuje cały efekt i może być nieskuteczna. Pozdrawiam.
    Instalacja jest poniemiecka - w całości miedziana. Pofalowana, gdyż ten drut (ściągnięty i wyprostowany) został przez wykonawcę powyginany w momencie montażu, a poza tym jak słusznie zauważyłeś zamontowano za mało zwodów. Moim zdaniem powinno być co najmniej jeszcze dwa.
    Zgadzam się z Tobą całkowicie, że to psuje cały efekt ale nie zgadzam się że może być nieskuteczna. Ten krzywy drut to jedyna rzecz, z której jestem niezadowolony.

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    Stopnie kominiarskie są chyba trochę za daleko od siebie ? Duże kroki trzeba będzie robić
    Stopnie zostały już testowane przez kominiarza przy corocznej kontroli i czyszczeniu kominów.
    BTW. Stopnie zostały zamontowane co drugą łatę. Jak by stopnie były gęściej (co każdą łatę) to kominiarz musiałyby z kolei drobić kroczki jak pingwin. ;D

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Obejrzałem zdjęcia dachu przed i po wymianie dachówki. Wcześniej ten dach miał duszę, teraz wygląda nijako. To dobry przykład że wymianę pokrycia trzeba dobrze przemyśleć.

  13. #13

    Domyślnie

    Kawał dobrej roboty...

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    bez oczka dach stracił nieco uroku, ale teraz jest bardziej praktyczny.
    p.s. drut rzeczywiście psuje efekt

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Obejrzałem zdjęcia dachu przed i po wymianie dachówki. Wcześniej ten dach miał duszę, teraz wygląda nijako. To dobry przykład że wymianę pokrycia trzeba dobrze przemyśleć.
    Dokładnie, tym bardziej, że na tym poniemieckim dachu przydałaby się dachówka np. staroniemiecka, albo podobna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony