dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Question Położenie dachówki - jaki koszt?

    Jak wyliczyć rzeczywistą ilość potrzebnej dachówki, jeżeli mój dach to dach czterospadowy (brogowy) o pow. całkowitej wg moich wyliczeń 183m2 (dwie połacie trójkątne 2 x 34,5m2 i dwie połacie trapezowe 2 x 57,38m2)?
    W moim przypadku będzie dużo docinek, gdyż nie jest to dach dwupołaciowy. Ile więcej, ze względu na docinki należy zakupić dachówki?
    Od całkowitej powierzchni będę musiał jeszcze odjąć 3 kominy i 9 okien), ale to już policzę gdy będę znał wymiary otworów okiennych. Cztery okna są już zamontowane, gdyż pół strychu jest przystosowana na poddasze użytkowe.

    Jaki może być koszt takiego remontu i położenia dachówki w starym domu poniemieckim domu uwzględniając to, iż należy wykonać poniższe prace:
    - ściągnięcie starej dachówki oraz łat (w tym rozebranie czterech bawolich oczek)
    - wstawienie 5 okien między krokwie
    - rozebranie części uszkodzonych kominów (w jednym 5 warstw cegły, a drugim 7 warstw) i wymurowanie nowych;
    - wymiana haków mocujących rynny;
    - położenie podestów dla kominiarza
    - no i w końcu prace konieczne aby położyć nową dachówkę:
    - położenie folii paroizolacyjnej , przybicie łat oraz położenie dachówki
    - obróbka blacharska kominów.
    Chodzi mi o to aby ktoś nie nabił mnie w butelkę, gdyż nie mam zielonego pojęcia ile to może kosztować.


    Jaką dachówkę wybrać, aby nie była cięższa niż obecnie leżąca poniemiecka dachówka karpiówka?
    Wiem, że od rodzaju dachówki zależy gęstość zamocowania łat, czyli ilość potrzebnego drewna. Sęk w tym, że nie wiem jaką dachówkę mogę położyć.
    Czym oprócz ciężaru i ceny dachówki jeszcze się kierować?


    Tutaj wygląd dachu od strony zachodniej (foto na portal fotosik.pl)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Widok z czterech .jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	43078  
    Ostatnio edytowane przez roman-5000 ; 13-02-2011 o 19:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony