dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dachu

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszówek
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    6

    Domyślnie Utwardzenie drogi

    Witam,
    czy ktoś mółby podać mi koszt utwardzenia 300 m drogi?... Mniej więcej ile by to kosztowało i czym to utwardzić żeby koszt był jak najtańszy...

    dzięki pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    dobre pytanie

    najtaniej to wziac kopare i wybrac ok 50 cm ziemi, a na spod ladowac gruz i rozrownywac koparka...
    tyle ze tak droge mozna robic latami....

    samo kruszywo na taka droge to ok 450m3, co da koszt ok 27 tys zl
    do tego koparka do usuniecia ziemi i rownania oraz wstepnego ubijania... nie wiem podejrzewam ze ok 130-150 rg w zaleznosci od operatora i koparki warunkow gruntowo wodnych i aury zewn

    popytaj w okolicy w firmach zajmujacych sie robotami ziemnymi i drogowymi niech zrobia wycene
    Ostatnio edytowane przez face ; 14-02-2011 o 18:05

  3. #3

    Domyślnie

    Drogo

    Czasem można kupić takie duże płyty drogowe od Agencji Mienia Wojskowego, wymiary 3mX1,5m, 100-120 PLN za sztukę w tamtym roku. Na rynku wtórnym drożej. Tylko plus dźwig do układania tego...

    Tak to wygląda
    http://www.marketeo.pl/Oferta/Sprzed...ON-237571.html

    inna strona z tym "towarem"
    http://www.drogowe.com/index.php?str...dd739a68a2e52b

    Plus jest taki, że można je odsprzedać ... kiedyś

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał dachu Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś mółby podać mi koszt utwardzenia 300 m drogi?... Mniej więcej ile by to kosztowało i czym to utwardzić żeby koszt był jak najtańszy...

    dzięki pozdrawiam
    Nawet najprostszą metodą, zapewniającą nośność dla osobówek czyli ok 20 cm gruzu z piachem, to koszty 300m są bardzo duże. Ja za swoje koło 60 m dałem coś pod 4500, opisanym przed chwilą sposobem.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Masz do utwardzenia 300m2 czy bieżących?

    My mamy niecałe 300m2 i mamy wyceny od 11 tys. na drogę (koparka, gruz, kruszywo, robocizna) do 27... więc szukaj w różnych miejscach bo różnic cenowe są okrutne...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bernina

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej
    ja na jesieni 2010 robiłam 65 m drogi o szer. 3-3,5 m. Najpierw było korytowanie na głęb. 40 cm (koparką) a potem nawieźliśmy 3 wywrotki piasku kopanego jako podkład, a na to weszło 12 wywrotek gruzu. W sumie za cały materiał wyszło ok. 9000 zł, plus robocizna za koparkę 1380 zł (ponad 2 dni roboty bo przy okazji rozebraliśmy stare ogrodzenie i było z tym sporo zabawy). W tym roku pewnie wysypiemy jeszcze max. 2 wywrotki gruzu i zawalcujemy walcem żeby koleiny się nie robiły od cięzkich aut.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dachu

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszówek
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    tzn jestem przed zakupem działki,,, tylko właśnie boje sie o koszt tej drogi,,, jakieś 300 m, szerokość 5 m... i nie wiem czy nie rezygnować... tzn koszt samej działki nie jest wysoki , no ale plus ta droga więc coś wyjdzie... jest jeszcze 1 zainteresowany działką obok i jakby się łapał na tą działke to juz rozmawialiśmy, że pewnie koszt rozbiłby sie na 2-ie osoby... i było by łatwiej... no ale on jeszcze sie zastanawia...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dachu Zobacz post
    tzn jestem przed zakupem działki,,, tylko właśnie boje sie o koszt tej drogi,,, jakieś 300 m, szerokość 5 m... i nie wiem czy nie rezygnować... tzn koszt samej działki nie jest wysoki , no ale plus ta droga więc coś wyjdzie... jest jeszcze 1 zainteresowany działką obok i jakby się łapał na tą działke to juz rozmawialiśmy, że pewnie koszt rozbiłby sie na 2-ie osoby... i było by łatwiej... no ale on jeszcze sie zastanawia...
    I właśnie dlatego działka jest tania. Zmykaj czym prędzej, chyba, że masz worek kasy. A co z mediami? Są czy też 300m dalej? Myślę, że właściciele szukają jeleni.

  9. #9

    Domyślnie

    wszystko zależy co i jak będziesz chciał zrobić. inaczej przejechać raz spychem i nasypać szlaki, inaczej gdy po solidnym korytowaniu ładujesz odpowiednie warstwy kruszywa (łącznie ok 30 cm), fachowcy używają niwelatora a na końcu wszystko ubija walec.
    reasumując od 8 zł/m2 do 45 zł/m2 (takie oferty miałem)
    desmear

  10. #10

    Exclamation

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    wszystko zależy co i jak będziesz chciał zrobić. inaczej przejechać raz spychem i nasypać szlaki, inaczej gdy po solidnym korytowaniu ładujesz odpowiednie warstwy kruszywa (łącznie ok 30 cm), fachowcy używają niwelatora a na końcu wszystko ubija walec.
    reasumując od 8 zł/m2 do 45 zł/m2 (takie oferty miałem)
    Czyli od 12tys do 67,5tys.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dachu

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszówek
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał miliarder Zobacz post
    I właśnie dlatego działka jest tania. Zmykaj czym prędzej, chyba, że masz worek kasy. A co z mediami? Są czy też 300m dalej? Myślę, że właściciele szukają jeleni.
    co do mediów to myśle o studni głębinowej, przydomowej oczyszczalni, gazu nie ma to i tak butla, a prąd to blisko...

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Dwa trzy lata temu mogliśmy kupić niezłą działkę do której trzba było wykonać drogę dojazdowa o długości 200m.Koszt jej wykonania oscylował wtedy w granicach 22 tys zł.Dlatego z zakupu zrezygnowaliśmy.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dachu Zobacz post
    co do mediów to myśle o studni głębinowej, przydomowej oczyszczalni, gazu nie ma to i tak butla, a prąd to blisko...
    Nie wszędzie można wykopać studnię. Tego nie wie się na oko. Koszt przyłączenia wody to ok. 100zł za mb. Przeciskiem. Jak chcesz to kupuj. Ale warto nie pakować się w coś, czego potem nie sprzedasz. Sprawdź ile sprzadający już czasu sprzedaje- jeśli nikt nie chce kupić tego w atrakcyjnej cenie to jest powód.

  15. #15

    Domyślnie

    Minimalna odległość studni od granicy działki wynosi 5 metrów, z tym, że dopuszcza się umiejscowienie studni na granicy dwóch działek, jeśli ujęcie zaopatruję w wodę właścicieli obu posesji. Odległość studni od budynków i szamba musi wynosić, co najmniej 15 metrów. Jeżeli inwestor zamontuje na swojej posesji przydomową oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym odległość studni od przewodu drenarskiego musi wynieść minimum 30 metrów.

  16. #16

    Domyślnie

    Droga dojazdowa to ZŁO.
    WSPÓLNA droga dojazdowa to ZŁO.

    Ja mam taką, na szczęście tylko 50 m, ale to i tak dużo, żeby wygenerować ogromne koszty i kłopoty organizacyjne.

    W życiu nie kupiłbym drugi raz działki, do której prowadzi WSPÓLNA droga dojazdowa.

    Znasz to przysłowie o spółkach?

    pozdro,
    mp
    REKLAMA JEST PŁATNA

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    300x5 i już Ci się zrobiło 1500 m2 a to kawał powierzchni... my mamy 300m2 niecałe i już nas to po kieszeni ostro przetrzepie...
    A jaka ta cena działki? Może inna działka bez takiej drogi wyjdzie za tyle samo co ta z drogą?

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpudlo Zobacz post
    Droga dojazdowa to ZŁO.
    WSPÓLNA droga dojazdowa to ZŁO.
    Nie przesadzajmy. Jakieś krótkie odcinki daje się zrobić. A jak taka droga prowadzi do działki, którą sobie człek wymarzy?
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dachu

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszówek
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    co do tej drogi jeszcze chciałbym spytać, bo chyba wprwadziłem was w błąd... bo mówiłem o całej długości 300 m do działki... z tym, że do wykonania jest jakieś 100 m, a potem jest wjazd na droge polną, lekki łagodny skos pod góre jakieś 200 m do działki, a potem już działka na prostym terenie... (oczywiscie pozwolenia są, służebność i zezwolenie na dalsze utwardzanie jeśli bym sie podjął...
    I tu mam pytanie, czy wystarczy wykonać tylko ten odcinek 100 m,, a polna droga wystarczy do wjechania samochodów ciężarowych itp?
    Nie znam sie na tym kompletnie, nigdy nie miałem nic wspólnego z budowami dlatego pytam,,, może moje pytania są śmieszne... Czy działke też trzeba utwardzić pod budowę domu? Jak to jest?
    Działka ma 20 arów, jest w kształcie prawie kwadratu... Czy studnia i przydomowa oczyszczalnia wchodzi wobec tego w grę? Bo raczej podprowadzanie wody i kanalizacji nie wejdzie w rachubę... Za daleko... Czy cena 25 tys. za coś takiego jest opłacalne... Co radzicie?
    Działka jest bardzo atrakcyjna, umiejscowienie super i bliski dojazd do drogi krajowej. (te 300 m + 100 bodajże )
    A miejsce wypas.

    Prosze o pomoc...
    Ostatnio edytowane przez dachu ; 15-02-2011 o 17:39

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    Nie przesadzajmy. Jakieś krótkie odcinki daje się zrobić. A jak taka droga prowadzi do działki, którą sobie człek wymarzy?
    Musisz mieć fart do współwłaścicieli, którzy - chociaż - nie będą przeszkadzali

    pozdro,
    mp
    REKLAMA JEST PŁATNA

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony