dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    25 tys. za działkę? To jak za darmo, czemu u nas takich działek nie było, kupiłabym 4

  2. #22

    Domyślnie

    dachu bez obrazy z konia spadles??

    chcesz utwardzac 100 mb drogi ktora lezy 200 m od Twej ewentualnie przyszlej dzialki??sasiedzi sie uciesza na pewno ze im fundniesz droge utwardzona a sam sie bedziesz bujal po polnej

    jesli bedzie sucho to nie bedzie problemu z transportem materialu, problem moze byc gdy bedzie mokro

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dachu

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszówek
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    ta droga jest wytyczona przez działkę właściciela, który chce mi sprzedać swoją drugą działkę On po prostu jest zgodny żeby dojazd zrobić,, bo na tej całej polnej na jednym odcinku nie zgodził się1 właściciel na służebność, dlatego myślałem o zrobieniu tej drogi i łaski bez... jak jednemu szkoda mnie puścić ... A NIkt nie bedzie miał prawa do tej drogi zrobionej, chyba że ja i właściciel...
    Ostatnio edytowane przez dachu ; 15-02-2011 o 17:29

  4. #24

    Domyślnie

    najlepiej to by bylo wylaczyc osobna dzialke pod droge nalezaca doCiebie i do sprzedawcy po polowie

    a propos to droga dojazdowa wymagan 3m wg przepisow i wiekszej nie potrzeba, nie musi byc 5

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał dachu Zobacz post
    ta droga jest wytyczona przez działkę właściciela, który chce mi sprzedać swoją drugą działkę On po prostu jest zgodny żeby dojazd zrobić,, bo na tej całej polnej na jednym odcinku nie zgodził się1 właściciel na służebność, dlatego myślałem o zrobieniu tej drogi i łaski bez... jak jednemu szkoda mnie puścić ... A NIkt nie bedzie miał prawa do tej drogi zrobionej, chyba że ja i właściciel...
    WIdać obecny włąsciciel to swój chłop skorozgadza się poprowadzić drogę po swojej posesji tylko:

    - po pierwsze czy masz pewność że mu się "nie odmieni" jak już sprzeda wam działkę ?
    - po drugie czy masz pewność że za jakiś czas swojej działki nie sprzeda a nowy właściciel każe ci się "bujać" ?

    Dlatego masz 2 opcje - w akcie notarialnym przy kupnie działki ustanowić służebność gruntową przechodu i przejazdu przez działkę "miłego dzisiaj" właściciela i później ta drogę utwardzić tak jak pisałeś lub wystąpić do sądu o ustalenie służebności drogi koniecznej. Przy wytyczniu drogi koniecznej sąd musi uwzględnić potrzeby nieruchomości niemającej dostępu do drogi publicznej tak by jak najmniej obciążyć grunty, przez które droga ma prowadzić. Co oznacza że jest jest b. duża szansa iż usatnowi służebność drogi koniecznej na już istniejącej polnej drodze,

    Powodzenia

    Browar
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dachu

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszówek
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    nie odmieni się ,,, będzie w umowie... a na tej polnej , choćby był gdzieniegdzie gorszy przejazd to sobie podsypie i tyle , prawda? i po trochu do celu było by coraz lepiej...
    Mam jeszcze pytanie, czy o takie podsypanie,, nie mówie o utwardzeniu,,, tylko założmy jakieś kamienie gdzieniegdzie podrzuce na tej polnej to musze mieć zgode kogoś kto ma na tym odcinku służebność (właściciel który mi sprzedaje działke oczywiscie ma służebność, wszystko sprawdzone).
    Ostatnio edytowane przez dachu ; 15-02-2011 o 18:12

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    My już jestesmy po utwardzeniu i wszystkim, którzy dopiero zamierzają, polecam zrobić to gospodarczą metodą - wyceniono nam utwardzenie na 13-20 tysięcy, sami zrobilismy za niecałe 8 tysięcy w tym wynajęcie koparki + zrobienie zjazdu z gminnej drogi razem z odbiorem + dość dobrej jakości kamień + trochę własnej pracy (załatwiony darmowy gruz betonowy, jego przewiezienie, rozbijanie i układanie).

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agur82

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-423
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja robiłam 120 m drogi pod Krakowem. Wyrównaliśmy teren o szer 5 m ale samo korytowanie było na szerokość 3 m i głębokość 30 cm. Wysypano nam gruz a na to porfir o najmniejszej granulacji (chyba to jest najmniejsza). Odradzano nam wapień. Koszt całości 12,5 tys.(mat. i robocicna)

  9. #29

    Domyślnie

    U mnie koszt za 100m drogi to 5tys. Droga korytowana czyli zdjęty humus na około 30cm potem gruby gruz a na to drobny. W przyszłości planuje jeszcze posypać całość frezem asfaltowym. Myślę, że 300m drogi to koszt min. 15tys.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    FeniX1

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków / Lubień
    Kod pocztowy
    31-725
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam. Odświeżam temat. Mnie czeka zronienie jakieś 150-200m2 drogi w okolicy Krakowa prosze o doradzenie mi w tej sprawie.

    Ja to widze tak.

    1. Korytowanie na głębokość 40cm i szerokość 3,5 metra (zbieranie urodzajki)
    2. wysypanie na sam spód żwiru rzecznego - To dobry pomysł ?
    3. wysypanie Tłucznia wmiarę grubego
    4. na samą górę może kliniec (gruby + drobny)

    Jak to widzicie?

    Nigdy z budowlanką nie miałem nic wspólnego dlatego każda rada bedzie cenna.

    Oczywiście licza się koszty(im mniej tym lepiej) - ale nie musi byc "po pieniądzach i ze śmieci" chciałbym normalnej klasy drogę
    po której musza dojechać samochody do zbudowania domu , gruchy z betonem itd.



    Dodam jeszcze ,że droga będzie pod sporym skosem w dół robiona ale to chyba nie ma większego znaczenia ?

  11. #31

    Domyślnie

    Też mnie czeka ok 70m drogi.
    Planuje
    1 niwelacja terenu jest troche pod górkę i w skosie)
    2 korytowanie ok30cm
    3 geowłóknina (zapobiega mieszaniu się podłoża z warstwą utwardzaną)
    4 nawiezienie żwiru rzecznego.
    Potem oczywiście po ciężkim sprzęcie wyrównanie i nasypanie klińca czy tłucznia zobaczymy.
    Koszt na jaki zostało mi to wycenione to ok 3000 koparka i nawiezienie żwiru + geowłóknina 1000.
    pozdrawiam

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natalia_

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kiedyś Mysłowice - Teraz już Bieruń :)
    Posty
    38

    Domyślnie

    Kochani - pozwolę sobie odświeżyć temat ponieważ czeka mnie utwardzanie drogi na której ustanowiono dla nas służebność ( mamy akty notarialne, księgi wieczyste). Już się dogadaliśmy co do kosztów, jednak zastanawiam się na ile musze się zgadzać na partycypację w nich. Sąsiedzi wymyślają coraz droższe - dodatkowe - rozwiązania, które nie są nam potrzebne do normalnego korzystania z niej. Zgodziliśmy się na podział kosztów - że tak to nazwę "pierwotnej wersji" - a tu co chwilę coś dochodzi.
    Proszę o poradę, zgoda na dodatkowe elementy - wiadomo - kwestia dogadania, ale czy muszę uczestniczyć w tych kosztach jako użytkownik tej drogi?

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Cytat Napisał natalia_ Zobacz post
    Proszę o poradę, zgoda na dodatkowe elementy - wiadomo - kwestia dogadania, ale czy muszę uczestniczyć w tych kosztach jako użytkownik tej drogi?
    Nie.

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    boogabear

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-534
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pozwólcie że zaktualizuję informację na temat utwardzenia drogi na rok 2019. Sam szukałem aktualnych cen i informacji ale w Internecie ich brakuje.

    Miałem do utwardzenia drogę około 60 metrów długą i 4,30 m szeroką.

    Wycena firm na komplesowe wykonanie to:
    1. Firma 14 tyś zł
    2. Firma 20 tyś zł.

    Koszty były wg mnie za wysokie dlatego wziąłem wolne w pracy, umówiłem koparkę, kamień, zagęszczarkę i wyszło mniej więcej tak:
    - koszty pracy koparki 1550 zł (1,5 dnia pracy)
    - koszty gruzu betonowego dużego przy korytowanieu 50-60 cm - 2.000 zł (4 cieżarówki za 500 zł)
    - koszty naturalnego kamienia do zaklinowania 2.250 zł (3 ciężarówki za 750 zł - cena okazyjna normalnie może być ciut drożej)
    - geowłoknina 780 zł (bardzo polecam),
    - zagęszanie 300 zł .

    Łącznie droga mnie wyszła: 6.880 zł - czyli ~ 27 zł za metr kwadratowy - Tak więc duuużo duużo taniej niż wykonanie jakiejkolwiek firmy.

    Najwięcej trzeba się nadzwonić szukając dobrych cen kamienia - ale warto na to poświęcić czas. Jak ktoś chce zrobić drogę dobrze to gruz za darmo odradzam bo może zawierać dużą ilość cegły, drutów i śmieci.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    Dołączę z pytaniem:
    mamy do zrobienia drogę 100m wspólnie pomiędzy 4 działkami metodą gospodarczą:
    -korytowanie 30cm
    -geowłóknina
    -5cm piasku żeby zapobiec przebiciu geowłókniny
    -20cm kamien łamany dolomitowy
    -10cm kliniec dolomitowy
    -zagęszczanie każdej warstwy co 10cm 400 kg zageszczarką
    Jak szeroką zrobić drogę gdy działka drogowa ma szerokość 6m aby to można było sensownie użytkować przez kilka/kilkanaście lat?
    3m wystarczy czy więcej?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony