dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekgips

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Błażowa
    Kod pocztowy
    36-030
    Posty
    54

    Domyślnie Zbiornik bezprzeponowy 300 l

    Witam właśnie zamontowałem taki zbiornik na wodę i teraz mam kilka pytań odnośnie poduszki powietrznej w tym zbiorniku :

    1. Ile powinienem nabić powietrza do zbiornika przed napełnieniem , do jakiego ciśnienia ( niestety nie zrobiłem tego przed napełnieniem )

    2. Czy w rurce wodowskazu w prawidłowo napełnionym zbiorniku powinno być widać poziom wody i powietrza ( teraz jest tylko woda )

    3. Ile teoretycznie powinienem wylać litrów wody między max cis wyłączenia 5 atm , a min włączenia pompy 3.4 atm ( ciśnienie włączenia jest tak wysokie ponieważ zestaw ten współpracuje z odżelaziaczem )

    Pytam ponieważ obecnie po wylaniu około 20 litrów wody ciśnienie spada do min i pompa zaczyna pracować , czy tak ma być czy jednak powinno być więcej tej wody do zlania przed włączeniem pompy .

    Pozdrawiam Tomasz

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Pusty zbiornik napompuj powietrzem do mniej więcej 1 atmosfery, wtedy puść wodę i będzie dobrze. Tak jak jest w tej chwili, ten zbiornik nie spełnia swojej roli.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony