dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spad_ukp

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał vip42 Zobacz post
    spodziewałem się kwoty 2x wyższej - to po co ludzie przepłacają na dzierżawie
    Developer u któego kupiłem dom jako formę ogrzewania zafundował nam butle z gazem z Gaspolu. Cena jaką płacę za 1m3 gazu to 9,2 zł, czyli 2,3 za litr. Cena jest gwarantowana do września 2011 roku, potem zobaczymy. Jak widać płącę podobnie jak Wy, a nawet taniej. Zgodnie z umową cena zależy od zużycia. Sama umowa jest beznadziejna, klient tylko ma płacić. Dobrze tylko, że jeszcze dwaezony grzewcze mam na gazie płynnym, potem będzie z sieci gminnej.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Kamyk_malbork Cena propanu na wolnym rynku na dzisiaj to ok. 2,00zł do 2,10 brutto za litr. W lipcu tego roku pewnie spadnie na ok. 1,90 brutto. Jeśli wjedzie do Ciebie duża cysterna to nie ma problemu w Malborku z dostawą propanu
    Własne zbiorniki ma tylko ok. 5-7% klientów. Reszcie instalacja za 1 zł robi wodę z mózgu a potem płaczą, że ponad 3 zł Jak Ci ktoś już napisał zbiornik zwraca się już po trzech tankowaniach i dalej jest twoją własnością którą potem możesz sprzedać po przejściu na gaz ziemny

  3. #23

    Domyślnie

    Polecam zakup własnego zbiornika na gaz. Zbiornik w Chemecie kosztuje ok 4700 plus VAT

    [moderowano dane reklamowe]
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 14-05-2013 o 08:54

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    flyer2

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    110

    Domyślnie

    Za kompletną instalację z całą papierologią zapłaciłem w zeszłym miesiącu 9500zł.Olewam umowy,limity,telemetrie.Po dwóch sezonach mam wszytko za free.Gdy dzwoniłem do dostawców gazu ,pierwsze pytanie czy mam umowę, mówiłem ,że nie jestem owcą do zgolenia zaczynały się konkretne propozycje.W brew pozorom konkurencja jest spora.Wiedzą ,że jak krzykną za wysoko to ich oleję.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Kolego Andrzej eK , jest taki dział na Forum który nazywa się "Ogłoszenia drobne, ... " i tam się realizuj.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Mam warunki przyłączeniowe gazu ziemnego, projekt już zrobiony i uzgodnione warunki w ZUD,
    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...o,13_8415.html

    Napotkałam ten temat, więc jednak lepiej/taniej mieć gaz ziemny czy z własnego zbiornika

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Wszystko zależy od lokalnych cen gazu ziemnego i propanu.
    Musisz sobie sam przeliczyć mają następujące dane:
    Wartość opałowa gazu ziemnego 1 m3 = 31 MJ.
    Wartość opałowa propanu 1 m3 = 91,3 MJ.
    1 m3 propanu = 3,87 litra.

    Przykładowo.
    Jeśli gaz ziemny lokalny dostawca dostarczy Ci w cenie 2,3 zł/m3 oczywiście razem z opłatami stałymi, to ceny zrównają się przy cenie propanu 1,74 zł/litr.
    Na pytanie w jakiej cenie kupisz gaz ziemny i propan nie potrafię odpowiedzieć.

    Zacytowana cena propanu była możliwa do uzyskania w ubiegłym roku w niektórych regionach kraju.
    W tym roku również, patrząc na dotychczasową erozję ceny propanu.
    Gwarancji ceny na oba gazy, w dłuższej perspektywie, nikt Ci nie da.
    Oba nośniki rządzą się innymi prawami.
    Cenę gazu ziemnego ustalają nasi przyjaciele ze wschodu oraz państwo /ceny regulowane/, natomiast propanu - cena ropy, kurs USD, popyt /cena regulowana przez rynek/.
    Sprawności kotła takie same, nie trzeba więc wnosić poprawek.

    Decyzję musisz podjąć samodzielnie .

    Tyle teorii.
    Generalnie. Jeśli masz dostęp do gazu ziemnego to się nie zastanawiaj tylko podłączaj.
    Propan jest dla tych co nie mają takiej możliwości, nie chcą się babrać z paliwami stałymi zachowując zbliżone koszty ogrzewania do kosztów gazu ziemnego.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ccc28

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 15-07-2013 o 19:43

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    englishman

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-152
    Posty
    1

    Domyślnie Dzierżawa zbiornika Dragongaz opłaty za UDT

    Kilka dni temu otrzymałem od Dragongazu fakturę do zapłacenia za sprawowanie dozoru UDT. Ponoć wprowadzili zmiany i teraz pomimo tego, że nie jestem właścicielem tylko dzierżawcą zbiornika mam ponosić co dwa lata koszty UDT 307,50zł. Przez kilka lat mojej dzierżawy nie byłem tym nigdy obciążany. Czy inni dzierżawcy Draongazu też dostali faktury za udt jak to wygląda u innych dostawców.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Cytat Napisał englishman Zobacz post
    Kilka dni temu otrzymałem od Dragongazu fakturę do zapłacenia za sprawowanie dozoru UDT. Ponoć wprowadzili zmiany i teraz pomimo tego, że nie jestem właścicielem tylko dzierżawcą zbiornika mam ponosić co dwa lata koszty UDT 307,50zł. Przez kilka lat mojej dzierżawy nie byłem tym nigdy obciążany. Czy inni dzierżawcy Draongazu też dostali faktury za udt jak to wygląda u innych dostawców.
    Sprawdź umowę, czyli czy maja do tego prawo. Zmieniając warunki powinni powołać się na odpowiedni punkt umowy.
    Nawiasem mówiąc UDT za dozór zbiornika pobiera opłatę w wys. 250 zł/2 lata. Różnica - 57,50 zł to marża Dragongaz lub koszty refakturowania i wysyłki faktury .

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Chem-Line
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-402
    Posty
    4

    Domyślnie

    UDT pobiera opłatę tylko raz od właściciela zbiornika w tym wypadku Dragongazu. Czy płaci Pan czynsz dzierżawny? Jeśli tak to nie powinni jeszcze Pana dodatkowo obciążać, chyba że Pana umowa dopuszcza taką możliwość. Koszty wynoszą 250 zł raz na dwa lata i nic się w tej kwestii jak na razie nie zmieniło w przepisach. W razie pytań prosimy o kontakt.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony