dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 451

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Te "podstawowe" informacje konstrukcyjne dotycza zazwyczaj czesci konstrukcyjnych a wylewki do takich nie naleza.
    Nie o to teraz zreszta chodzi, tutaj jest rzad wielkosci tak znikomy ze siatka na rurce czy pod rurka nie jest wogole rozpatrywana w sensie poprawnosci konstrukcyjnej.
    Mozesz wogole nie dawac siatki tylko dozbroic samymi wloknami no i plastyfikator przy podlogowce zastosowac.
    Beton do jastrychu jest tzw. pol-suchy, przypomina konsystencja wilgotny piasek do budowania domkow z piasku
    Jest to lekkie utrudnienie jesli ma byc dobrze zageszczony a miejsca sa dosyc "ciasne", np. pod rurkami podlogowki.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  2. #2
    Banned
    cicik

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja w temacie ...
    wlasnie mi wylali anhydryt w domu (noo jakis juz tydzien temu)
    nie jest prawda ze to tylko 10-15 % wiecej ... mi wyszlo jakies 55zł /m2
    bo wyliczaja za zuzyty material anie ze 4,5 nad rurkami i tyle ...
    sa miejsca gdzie mam 4,5 ale sa i takie gdzie jest 7 cm
    a do tego koszt przyjazdu z legnicy , koszt wypompowania jedenj tony .. robocizna za wypompowanie itp ...

    mnie ogolnie przekonal jeden argument ... jakos ze jest to jastrych plynny to
    "otula" rurki znacznie lepiej niz beton - czyli powierzchnia styku jest wieksza niz w betonie... no i nie ma pecherzykow powietrza ktore w betonie staja sie
    izolatorem
    ogolnie jestem zadowolony ale zeby jakies ochy i achy to bym nie powiedzial ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony