dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pytanie do użytkowników pomp ciepła o hałas

    Mam zamówioną pompę ciepła Daikin ALTHERMA 3 (model ERGA06EAV3)
    Poziom mocy akustycznej (grzanie) dBA=60
    Poziom ciśnienia akustycznego (grzanie) dBA=47

    Dla przykładu pompy Panasonic seria SQC "reklamowane" jako super ciche, która ma poziom ciśnienia akustycznego (grzanie) dBA=47

    Pytanie do użytkowników takich lub pomp o podobnych parametrach "głośności".

    Czy taką pompę będę słyszał jak 2 m od niej jest okno od sypialni? Okno 3 szybowe, a ściana porotherm 25cm + 20cm styropian.

    Na youtubie brakuje filmików z produkcyjnie zainstalowanych pomp i np. nagrań ze środka domu z pomiarem ile dBA jest w nocy.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Jak otworzysz to okno to będziesz słyszał szum powietrza. Czyli usłyszysz ją raczej latem i raczej przy grzaniu CWU, a nie ogrzewaniu domu. Jakbyś nie wiedział że tam stoi, to byś nie zwrócił na to uwagi.
    EDIt: ja mam PC na fundamencie w ziemi, pół metra pod oknem w kuchni - może gdyby była zamontowana na ścianie byłby większy hałas. Sugeruję montaż na fundamencie.
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 27-08-2021 o 08:35
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony