dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 23
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 451
  1. #281
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Ręka w rękę z Antonim normalnie...
    Ja promuję siatki czy inne firmy? Ktoś tu ma w swej stopce "a Asolt mija się z prawdą" Mogę rzec - ma rację.
    Całą sprawa zaczęła się w wątku garażu i podłogówki, gdzie napisałem komuś, że jeśli się boi, że mu rurki samochód zgniecie, to jak ma stres, niech sobie ich nie daje pod kołami samochodu, że widziałem podłogówki w garażach robione w ich częściach a nie na całej powierzchni. Naskoczył na mnie jeden zalogowany płatny fachowiec, pisząc że nie mam wiedzy, że to błąd , że naprężenia itd itp. Kiedy poprosiłem by, wyjaśnił, dostałem odpowiedź ...bez odpowiedzi plus memorandum, że on ma rację. Ktoś napisał pytającemu, by dał siatkę stalową, fachowiec płatny zalogowany to potwierdził. Poprosiłem więc znowu fachowca o wyjaśnienie poprzedniej sprawy dodając, że być może mija się z prawdą skoro inni instalatorzy stosują kompozytowe siatki a nie stalowe w obawie przed uszkodzeniem. Odpowiedzi...nie dostałem, za to pojawił się kolejny zalogowany płatny Asolt...i tak zostałem sprzedawcą siatek kompozytowych.
    A w tle słychać strzały w 3cim poście
    Naprawdę, Święta nieszablonowe
    PS.. w innym wątku jest kolejny człowiek, któremu jakiś instalator zrobił podłogówkę na 1/3 garażu! Do boju panowie, do boju! Zbesztajcie, z błotem zmieszajcie! Jak on tak śmiał!!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ogowe-w-garazu

  2. #282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ręka w rękę z Antonim normalnie...
    Ja promuję siatki czy inne firmy? Ktoś tu ma w swej stopce "a Asolt mija się z prawdą" Mogę rzec - ma rację.
    Całą sprawa zaczęła się w wątku garażu i podłogówki, gdzie napisałem komuś, że jeśli się boi, że mu rurki samochód zgniecie, to jak ma stres, niech sobie ich nie daje pod kołami samochodu, że widziałem podłogówki w garażach robione w ich częściach a nie na całej powierzchni. Naskoczył na mnie jeden zalogowany płatny fachowiec, pisząc że nie mam wiedzy, że to błąd , że naprężenia itd itp. Kiedy poprosiłem by, wyjaśnił, dostałem odpowiedź ...bez odpowiedzi plus memorandum, że on ma rację. Ktoś napisał pytającemu, by dał siatkę stalową, fachowiec płatny zalogowany to potwierdził. Poprosiłem więc znowu fachowca o wyjaśnienie poprzedniej sprawy dodając, że być może mija się z prawdą skoro inni instalatorzy stosują kompozytowe siatki a nie stalowe w obawie przed uszkodzeniem. Odpowiedzi...nie dostałem, za to pojawił się kolejny zalogowany płatny Asolt...i tak zostałem sprzedawcą siatek kompozytowych.
    A w tle słychać strzały w 3cim poście
    Naprawdę, Święta nieszablonowe
    PS.. w innym wątku jest kolejny człowiek, któremu jakiś instalator zrobił podłogówkę na 1/3 garażu! Do boju panowie, do boju! Zbesztajcie, z błotem zmieszajcie! Jak on tak śmiał!!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ogowe-w-garazu
    Czy boli Ciebie to ze jestem płatny, ano jestem bo forumowi hipokryci i trolle nie mogli spac po nocach z tego powodu. A moze masz problem ze osmieliłem sie zakwestionowac Twoje słowa o koniecznosci stosowania siatek kompozytowych. Forum czytają rózni uzytkownicy, takze ci którzy nie mają zielonego pojecia z danego tematu. Przeczyta taki ze samochód zgniecie (przepraszam ) ze moze zgniesc rurki, ze siatka stalowa uszkodzi rurki i zacznie sie zastanawiac czy nie zastosowac takich u siebie, nie mając pojęcia ze problem jest czysto hipotetyczny i wydumany. Jaki masz cel w takiej dezinformacji innych?

  3. #283
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy boli Ciebie to ze jestem płatny, ano jestem bo forumowi hipokryci i trolle nie mogli spac po nocach z tego powodu. A moze masz problem ze osmieliłem sie zakwestionowac Twoje słowa o koniecznosci stosowania siatek kompozytowych. Forum czytają rózni uzytkownicy, takze ci którzy nie mają zielonego pojecia z danego tematu. Przeczyta taki ze samochód zgniecie (przepraszam ) ze moze zgniesc rurki, ze siatka stalowa uszkodzi rurki i zacznie sie zastanawiac czy nie zastosowac takich u siebie, nie mając pojęcia ze problem jest czysto hipotetyczny i wydumany. Jaki masz cel w takiej dezinformacji innych?
    Proszę mi pokazać, gdzie napisałem, że ktoś KONIECZNIE MUSI stosować siatki kompozytowe. Proszę mi pokazać, gdzie napisałem, że ktoś MUSI robić tak a nie inaczej ogrzewanie podłogowe.
    Bo to, że napisałem, że jak ma stres to sobie tak może zrobić - nie oznacza że MUSI!
    Tymczasem Twój kolega napisał, że MUSI robić ogrzewanie na całej podłodze, niczym tego nie uzasadniając, choć prosiłem.
    Ja dałem przykłady , że inni instalatorzy robią inaczej, Wy zaś wciskacie mi, że to moje pomysły
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 01-04-2018 o 20:48

  4. #284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Proszę mi pokazać, gdzie napisałem, że ktoś KONIECZNIE MUSI stosować siatki kompozytowe. Proszę mi pokazać, gdzie napisałem, że ktoś MUSI robić tak a nie inaczej ogrzewanie podłogowe.
    Bo to, że napisałem, że jak ma stres to sobie tak może zrobić - nie oznacza że MUSI!
    Tymczasem Twój kolega napisał, że MUSI robić ogrzewanie na całej podłodze, niczym tego nie uzasadniając, choć prosiłem.
    Ja dałem przykłady , że inni instalatorzy robią inaczej, Wy zaś wciskacie mi, że to moje pomysły
    Ok. nie napisałes ale zasugerowałesc taką mozliwosc, a inwestorom laikom wiele nie potrzeba. Wiem cos o tym bo ciągle muszę w rozmowach prostowac informacje przeczytane na forum. Dlatego tez doradzam miec duzo dystansu do forum. Takie sugerowanie, pytania, wątpliwosci nie są tym czego potrzebuje zelony inwestor.
    A propo kolegów na forum to owszem znam kilka/kilkanascie osób z forum, czy są to koledzy czy tylko znajomi to rzecz dyskusyjna.

  5. #285

    Domyślnie

    Witam,
    By nie zakładać nowego tematu, zapytam tu. Ostatnio jeden znajomy powiedział mi, że przy ogrzewaniu podłogowym w sypialniach miał bardzo suche powietrze. Dopiero wstawienie nawilżaczy do pomieszczeń spowodowało wyraźną poprawę. Dodał też, że żałuje iż nie zrobił wyjść na grzejniki gdyż wg Niego nawet zdławienie przepływu w pętlach (nie wiem czym to steruje) nic nie dawało. Znajomy nie ma rekuperacji.

    Powiedzcie mi czy w Waszych "podłogówkach" jest podobnie? Macie te same rozterki ? Czy posadzka anhydrytowa mogłaby poniekąd załatwić ten temat, np. ustawić sterowanie tak (na elektrozaworze) by dopływ czynnika do pętli np. o godz. 19:00 został zablokowany co teoretycznie mogłoby podnieść komfort snu i związanego z tym suchego powietrza .. ? Ile u Was "stygnie" posadzka anhydrytowa ? Czy taka posadzka ma sens w przypadku paneli podłogowych ?

  6. #286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandek Zobacz post
    Witam,
    By nie zakładać nowego tematu, zapytam tu. Ostatnio jeden znajomy powiedział mi, że przy ogrzewaniu podłogowym w sypialniach miał bardzo suche powietrze
    Fizyki nie oszukasz. I po ogrzaniu powietrza zewnętrznego % wilgotności względnej spada drastycznie w mrozy. Nie ważne czym ogrzejesz - ważne, ile powietrza wymieniasz i do jakiej temperatury ogrzewasz.

    W pierwszym roku przy technologii tradycyjnej raczej problem będzie odwrotny. Ale po pozbyciu się wilgoci technologicznej już nie będzie tak wilgotno.
    Ratunek to rekuperator z odzyskiem wilgoci i/lub wydajny nawilżacz. Na wilgotność pomoże też stłumienie wentylacji - ale to trochę mało komfortowe.

  7. #287

    Domyślnie

    Ok, a co myślisz co napisałem z tym anhydrytem ? Zdąży posadzka ostygnąć jak ją "wyłącze" np. 3-4 godz. przed snem ?

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandek Zobacz post
    Ok, a co myślisz co napisałem z tym anhydrytem ? Zdąży posadzka ostygnąć jak ją "wyłącze" np. 3-4 godz. przed snem ?
    Do policzenia. Ale w 3-4 godziny we współcześnie ocieplonym domu to jak w największe mrozy temperatura spadnie o pół stopnia to będzie "sukces".
    Tylko po co zmieniać temperaturę w sypialni? Ustaw na stałe taką, przy której śpisz. Ale wilgotności to dużo nie uratuje, bo czy ogrzejesz powietrze z -10* do +18 czy +22* to niewielka różnica.

  9. #289

    Domyślnie

    Sam masz podłogówkę ? Jak u Ciebie wyglądają warunki "senne" ?

  10. #290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Sandej,

    tak jak pisa l Kaizen, wahania temp. w domu w miare energooszczędnym, z ogrzewaniem podłogowym są bardzo małe. Nie ma szans, żeby w domu było 22 St a na noc 19 ST.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  11. #291
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Sandej,

    tak jak pisa l Kaizen, wahania temp. w domu w miare energooszczędnym, z ogrzewaniem podłogowym są bardzo małe. Nie ma szans, żeby w domu było 22 St a na noc 19 ST.
    Ale można założyć sobie, w takiej sypialni i wszędzie tam gdzie chcemy sterować temperaturą, na ten przykład termostat. Ja różnicuję w domu temp. w pomieszczeniach właśnie za pomocą termostatów. Bez problemu, wbrew forumowym opiniom, że się nie da.

    Aby uniknąć przesuszania powietrza trzeba pomyśleć o GWC lub reku z odzyskiem wilgoci. To drugie polecam, używam.

  12. #292
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie znam takiego przypadku, wykonujemy duzo podłgówek ktore pozniej uruchamiamy, jeszcze wiecej wykonujemy projektów podłogówek, nigdy nie spotkałem sie z przypadkiem uszkodzenia rury przez siatkę zbrojeniową, nigdy zaden klient ktory sam wykonywał instalacje ogrzewania podłogowego nie zgłaszał mi ze uszkodzono mu rury siatką zbrojeniową. Smiem twierdzic ze problem nie istnieje bo na kilka tysięcy przypadków nie było zadnego uszkodzenia. Nie spotkałem sie równiez na forach z chociaz jednym opisem takiego uszkodzenia. Ten kto napisał Tobie o pouczaniu i medrkowaniu w tym wzgledzie akurat miał rację. Oczywiscie zastosowanie siatek kompozytowych niczemu nie zaszkodzi ale nie są one bezwzglednie konieczne. Mozna potraktowac je jedynie jako rozwiazanie alternatywne i nic wiecej.
    A widzisz asolt. Znam 3-4 firmy które robiły mi wyceny na OP, od których się dowiedziałem, że mocowanie mechaniczne rur OP, bezpośrednio do siatki stalowej to poważny błąd ze względu na ruchy rur w betonie. Dwóch z nich twierdziło, że widziało przetarte w ten sposób rury w czasie serwisu i rozkuwania posadzki.
    I dlatego ja nie mam w swoich 10cm wylewki, ani grama stali

  13. #293

    Domyślnie

    Oki, termostat. Ale to oznacza, że takowy ma być umieszczony w danej sypialni / pokoju ? Czyli w tym przypadku sterowanie elektrozaworem ? A pozostałe pomieszczenia ? Nie będzie się to gryzło ? Dobrze myślę ? I powiedzcie mi, po kiego wymyślono anhydryt skoro jak pisze Marcin34_Śl wahania temp w takim domku są znikome .. ?

    "TwójPan" Jaką masz temp w pomieszczeniach sypialnianych ?

  14. #294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bo anhydryt wymyślono zanim powstaly takie domy, jak obecnie.
    Moze jeszcze sprawdza die w domu szkieletowym i małej bezwładności cieplnej.
    J a mam w sypialni ok 1.2C chlodniej, niż w salonie. Bez zadnych termostatów.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #295
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandek Zobacz post

    "TwójPan" Jaką masz temp w pomieszczeniach sypialnianych ?
    Taką jaką sobie ustawię na termostacie.

    Każdy system ma swoich zwolenników i przeciwników. Samoregulacja czy termostaty,wszystko zależy od rozkładu pomieszczeń i ich przeszkleń, wymagań i komfortu inwestora itd.
    Niestety, na forum muratora zdecydowana większość to inwestorzy, którzy budując dom albo nie za bardzo zorientowali się w możliwościach jakie dostarcza obecnie rynek i teraz negują wszystko czego sami nie zainstalowali lub nie zaprojektowali w swoim domu.
    Tutaj sprawa jest nieco trudniejsza...
    1.Samoregulacja układu, piękna sprawa w standardowym domu z oknami jak (przepraszam za porównanie) kurniku. Czyli takich jakich większość w Polsce, a przy obecnych trendach pasywnych (z resztą w Polsce zwykle nie poprawnie odczytywanych) okna mają być coraz mniejsze. Tutaj samoregulacja jest jak najbardziej optymalna. Przy niewielkich przeszkleniach, odpowiednio ustawione przepływy na pętlach ogrzewania podłogowego sprawdza się doskonale. Chyba,że mamy w domu pokoje gościnne, bibliotekę, ogrzewany garaż lub domowników na piętrze którzy potrzebują 26deg. na ten przykład teściową. Wtedy wybór układu samoregulacji już nie jest taki oczywisty.
    2.Układ z termostatami. jak dla mnie idealny, najbardziej komfortowy.no ale ja mam mocno, bardzo mocno przeszklony dom. Przy takich uzyskach spowodowanych sporą ilością światła słonecznego, lub stratach przy dużych mrozach i bezsłonecznych dniach- samoregulacja jest mało komfortowa i raczej trudna do osiągnięcia. Do tego pokój dziecka obok naszej sypialni, gdzie musi być cieplej niż u nas. Oddzielona strefa dzienna/wypoczynkowa od nocnej sprawia, że w obu panują inne warunki temperaturowe itd.
    Musisz sobie świadomie sam zadać pytanie, jak chcesz się ogrzewać we własnym domu. Tego nikt nie zrobi za ciebie
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 08-10-2018 o 11:19

  16. #296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    A widzisz asolt. Znam 3-4 firmy które robiły mi wyceny na OP, od których się dowiedziałem, że mocowanie mechaniczne rur OP, bezpośrednio do siatki stalowej to poważny błąd ze względu na ruchy rur w betonie. Dwóch z nich twierdziło, że widziało przetarte w ten sposób rury w czasie serwisu i rozkuwania posadzki.
    I dlatego ja nie mam w swoich 10cm wylewki, ani grama stali
    A czy ja twierdze ze mając siatkę trzeba przymocowywac rurki do niej, zacytuj gdzie tak napisałem, siatke przy zalewaniu unosi sie powyzej rurek, Skoro nie styka sie bezposrednio siatka z rurą to jak ma ją przetrzeć? Zawsze to powtarzam wylewkarzom. Zresztą jaki jest sens mocowania rur do siatki skoro rury mocowane są przez klipsy. Z drugiej strony kablarze przymosowują kable do siatki, jaos sie nie obawiają przetarcia izolacji, a przynajmniej nie słyszałem o takim przypadku.

  17. #297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    T...
    2.Układ z termostatami. jak dla mnie idealny, najbardziej komfortowy.no ale ja mam mocno, bardzo mocno przeszklony dom. Przy takich uzyskach spowodowanych sporą ilością światła słonecznego, lub stratach przy dużych mrozach i bezsłonecznych dniach- samoregulacja jest mało komfortowa i raczej trudna do osiągnięcia. Do tego pokój dziecka obok naszej sypialni, gdzie musi być cieplej niż u nas. Oddzielona strefa dzienna/wypoczynkowa od nocnej sprawia, że w obu panują inne warunki temperaturowe itd.
    Musisz sobie świadomie sam zadać pytanie, jak chcesz się ogrzewać we własnym domu. Tego nikt nie zrobi za ciebie
    Powodzenia.
    Dokladnie jest tak jak napisałes. Niestety to forum to pozywka dla róznego rodzaju trolli i hejterów. Gdy ja to opisuje dokladnie jak Ty to wtedy zaraz jest kontra ze po co, ze sie chce dorobic, ze szukam jeleni. Gdy napisałes to Ty czyli ktos nie zwiazany zawodowo odzewu poki co nie ma. Ot tak hipokryzja mozna powiedzeic ze do kwadratu co niektórych.

  18. #298
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A czy ja twierdze ze mając siatkę trzeba przymocowywac rurki do niej, zacytuj gdzie tak napisałem, siatke przy zalewaniu unosi sie powyzej rurek, Skoro nie styka sie bezposrednio siatka z rurą to jak ma ją przetrzeć? Zawsze to powtarzam wylewkarzom. Zresztą jaki jest sens mocowania rur do siatki skoro rury mocowane są przez klipsy. Z drugiej strony kablarze przymosowują kable do siatki, jaos sie nie obawiają przetarcia izolacji, a przynajmniej nie słyszałem o takim przypadku.
    Asolt...
    Ja o siatce nawet nie myślałem. Tak naprawdę nie widzę sensu jej stosowania. chyba że, idzie cienko wylewki.
    Co do mocowania do siatki , to poczytaj jak robią PF z zatopionym ogrzewaniem podłogowym. Tam prawie zawsze mocują rurki do siatki. A kable elektryczne, bardzo często mocowane są do siatki...

  19. #299

    Domyślnie

    Dziękuję za informację, w sumie dowiedziałem się wszystko i nic. Pewnie dopóki sam nie będę miał podłogówki, dopóty nic nie będę wiedział. Do wykonawców posadzek nawet nie dzwonie, bo da się zauważyć, że każdy chwali swoje.

    Zadam Wam jeszcze jedno pytanie. Daje Wam dziś po 700 000zł. Macie za to wybudować nowe domy (z kupnem działki ) Jaki rodzaj ogrzewania stosujecie? Jak to sterujecie ? Każdy z Was jest pewny, że niczego by nie zmienił .. ? Pomińcie proszę źródło ogrzewania, jeśli moglibyście.

  20. #300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Asolt...
    Ja o siatce nawet nie myślałem. Tak naprawdę nie widzę sensu jej stosowania. chyba że, idzie cienko wylewki.
    Co do mocowania do siatki , to poczytaj jak robią PF z zatopionym ogrzewaniem podłogowym. Tam prawie zawsze mocują rurki do siatki. A kable elektryczne, bardzo często mocowane są do siatki...
    PF to calkiem co innego, ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania i nikomu go nie polecam. Oczywiscie ze nie da sie inaczej przymocowac jak do zbrojenia a czasem do siatki.

Strona 15 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony