dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 23
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 451
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no właśnie widzę, ze różnica jest spora a u mnie metrów dużo , tak spokojnie 250 bez pięter.
    A czy ktoś wylewał po prostu beton b25 jako wylewkę z własnej nieprzymuszonej woli? Oprócz tych którzy maja mieć beton szlifowany, ale tam akurat dyskusji nie ma.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W takim betonie masz zbyt grube ziarna które utrudnią dobre otulenie podłogówki, ponadto przy tak cienkiej wylewce musiałbyś dać siatkę bo ci popęka.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hm, mozesz miec racje .
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #124

    Domyślnie

    nie no B25 jako jastrych to przesada, jeszcze sobie syfu narobisz przy wylewaniu bo jak pompa pociśnie to....
    poza tym jak zacznie schnąć a będzie za dużo wody to sie porobią góry i doliny

  5. #125

    Domyślnie

    Ja bym się raczej obawiał ewentualnej konieczności skucia posadzki przy remoncie
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hm, widzicie, standardowo jest tak ze mixokret daje się na określoną warstwę styropianu. W moim przypadku jest zupełnie inaczej.
    U mnie będzie chudziak , na nim przymocowuje rurki do ogrzewania podłogowego ( bezpośrednio na chudziaku) po czym zalewam wylewką. Nic więcej nie dodaje. Nie ma foli, styro itd. Za to chudziak i wylewka muszą się ze sobą skleić aby stanowiły jedną płytę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A kto tak zawyrokował? Możesz dać bezpośrednio na podłogę ale folii chyba pomiędzy nie unikniesz. Wylewka ma pracować niezależnie od podłoża. Przy miksokrecie (chyba max 30m2) i musisz robić dylatacje, przy anhydrycie jak dobrze pamiętam około 100m2 ale tego nie jestem pewien
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ponieważ jestem zdecydowany na mixokreta, chciałbym się dowiedzieć jak się szacuje ile cementu jest potrzebne na 1m2 podłogi o grubości 10cm.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    ponieważ jestem zdecydowany na mixokreta, chciałbym się dowiedzieć jak się szacuje ile cementu jest potrzebne na 1m2 podłogi o grubości 10cm.
    jak masz 10 luzu to połóż 3 cm styro i na to wylewke wylewka ma pływać .A w styro możesz poprowadzić inna instalacje npwoda cwu
    Tu była reklama....

  10. #130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u mnie styropian odpada.

    Doczytałem ze powinno byc 350kg/m3 czyli 35kg na m2 przy grubości 10cm

    A jak ze zbrojeniem?

    "ZBROJENIE
    Najczęściej stosowane mikrozbrojenie z użyciem włókien polipropylenowych
    korzystnie wpływa na zmniejszenie skurczu, zapobiegając tworzeniu się spękań i ograniczając
    powstawanie rys skurczowych w czasie twardnienia betonu podkładu. Zaleca się stosować
    włókna polipropylenowe fibrylowane i wiązkowane o standardowej długości 12,7 mm i 19
    mm i ilości od 0,6 do 0,9 kg na 1 m³ betonu. Podobny wpływ na jakość podkładu ma zbrojenie bazaltowe o wymiarach włókien jak wyżej i ilości zużycia od 1 do 2 kg/1m³ mieszanki. W przypadku cienkich, bardziej obciążonych nawierzchni zaleca się zbrojenie z włókien stalowych 30x0,65 mm o odsadzonych końcówkach, których potrzeba od 20 do 25 kg na 1 m³ mieszanki"

    Ze strony kolegi Parkietkomplex
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Po wylaniu anhydrytu ,na powierzchni może powstać warstwa (kożuch) ktury trzeba usunąć bo nie jest związany dostatecznie z resztą podłoża.
    Ja miałem taką sytuacje płytki odeszły razem z klejem i tym "kożuszkiem"
    A wystarczyło przetrzeć kamieniem ściernym jak do marmuru.

    A już na pewno warto przeprowadzić próbę przyczepności przyklejając pojedyncza płytkę
    Tu była reklama....

  12. #132
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    kożuszek można zdjąć szczotką za darmo, lub nająć f-mę, która wylewa posadzki. Koszt tego ok 5 zł za m. Próba przyczepności płytek do podłoża to jest wg mnie slogan. Ja kleiłem bez próby. Warunek podkład do anhydrytu np PRIMER G f-my MAPEI i klej dobry bo do ogrzewania podłogowego, u mnie PERICOL FLEX f-my BASF za ok 40 zł. 100 m płytek 100 dł na 15 szer. Drugi rok użytkowania, żadna nie pękła, żadna się nie odkleiła.Proszę nie straszyć ludzi, że się odklejają, bo na betonie, też można zle położyć.

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał mardor1971 Zobacz post
    kożuszek można zdjąć szczotką za darmo, lub nająć f-mę, która wylewa posadzki. Koszt tego ok 5 zł za m. Próba przyczepności płytek do podłoża to jest wg mnie slogan. Ja kleiłem bez próby. Warunek podkład do anhydrytu np PRIMER G f-my MAPEI i klej dobry bo do ogrzewania podłogowego, u mnie PERICOL FLEX f-my BASF za ok 40 zł. 100 m płytek 100 dł na 15 szer. Drugi rok użytkowania, żadna nie pękła, żadna się nie odkleiła.Proszę nie straszyć ludzi, że się odklejają, bo na betonie, też można zle położyć.
    Ja tylko piszę ,żeby uważać nie piszę ,że zła.Lapiej wiedzieć niż nie .Ja zdjąłem łopatą 30 m2 .Próba przyczepności nie jest droga.
    Tu była reklama....

  14. #134
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    SORRY żle cię zrozumiałem

  15. #135

    Domyślnie

    Jeśli masz 10 cm to powinieneś dać 4cm styropianu i wylać 6cm wylewki cementowej lub ok 5.5 anhydrytowej. Najlepsza grubość na podłogówce to 45mm dla cementówki i 35mm dla anhydrytu licząc od góry rurki. Wszystko ponadto to niepotrzebne koszty i czas nagrzewania.
    Co do kożuszka który powstaje na powierzchni anhydrytu to tylko przy agilli lub wolplanie KNAUF tego niema. Różnica w składzie materiału.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 07-01-2013 o 06:30

  16. #136

    Domyślnie

    Jeśli robisz chudziaka i na niego bezpośrednio ogrzewanie podłogowe to wylewj chudziaka ze styrobetonu bo inaczej bedziesz miał duże straty. Koszt ok 25zł/m2 przy 5 cm z materiałami. Dużo lepiej wyizolujesz i łatwiej zamocować rurki niż do betonu. Pozdrawiam Darek
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 07-01-2013 o 06:30 Powód: moderacja

  17. #137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie zgadzam się całkowicie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #138

    Domyślnie

    Przy grubości 10cm będziesz miał bardzo dużą bezwładność podłogówki, przy dobrym ociepleniu i pojewieniu się dotakowych zysków cieplnych ( np . zyski bytowe - żóna robi świateczne wypieki lub wyjdzie ładne słonko i podgrzeje podłogę i sciany ) możesz miec problem z przegrzewaniem.

  19. #139

    Domyślnie

    Bez obaw autorus , ja bede miał łącznie 25 cm. I nie jako jedyny. Płyte mam 20 cm , na to pójda siatki zbrojeniowe do których podepnę rurki i miksokret. Akumulacja = Tania taryfa a z bezwładnością można nauczyc się żyć

    Pozdrawiam

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przy grubości 10cm będziesz miał bardzo dużą bezwładność podłogówki, przy dobrym ociepleniu i pojewieniu się dotakowych zysków cieplnych ( np . zyski bytowe - żóna robi świateczne wypieki lub wyjdzie ładne słonko i podgrzeje podłogę i sciany ) możesz miec problem z przegrzewaniem.
    To informacje z praktyki lekarskiej czy z praktyki w budownictwie???
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 7 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony